Pipo T9 v testu – osm jader v akci

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Zář 29, 2014
  0× Komentováno

  Neuplynul rok od recenze Pipo M8 HD, které ve srovnání s dnes testovaným Pipo T9 působí skoro nevyzrále. Co mi u M8 chybělo, T9 má – 3G a GPS. V menším těle při větší síle i výdrži. Cenový rozdíl při tom není velký.

  TIP: Pipo T9 - na hry s osmi jádry

  S „Té devítkou“ jsme na sebe měli poměrně málo času, a proto bude dnešní test stručnější než obvykle. Zaměřím se na hlavní vlastnosti a funkce, ale chybí mi zkušenosti z dlouhodobějšího testování jako například u „pancéřovaného“ telefonu Sencor. Některé nedostatky se však mohou projevit, anebo si jich všimnu, až po nějakém čase.

  Pipo T9
  LCD8,9 palců, 1920 × 1200
  Procesor AMRMediatek 6592 (Cortex-A7)
  8 jader, 728 MHz – 1,66 GHz
  Grafické jádroMali-450 (4 jádra)
  RAM2 GB
  Interní paměť32 GB
  Čtečka paměťových karetmikro SDHC (až 32 GB)
  Konektivita3G, WiFi, Bluetooth
  Zvukmono vzadu
  Portyport napájení, audio 3,5 mm, mini USB (s nabíjením)
  Kameryvpředu 2 Mpix, vzadu 13 MPix
  Další výbavaGPS, G-senzor, gyro senzor, e-kompas, světelný senzor
  Akumulátor7 300 mAh
  Hmotnost tabletu430 g
  Hmotnost adaptéru110 g
  OSAndroid 4.2.2 („Jelly Bean“)
  Doporučená cena (s DPH)7 990 Kč
  Záruka2 roky

   

  Měříme „pindíky“

  A protože mi přijde nejférovější srovnat jej se „stájovým kolegou“, vzal jsem si při tom na paškál právě starší model, oproti kterému přibyl 3G modul s GPS, což kvituji. V neposlední řadě nabízí 8jádrový procesor Mediatek 6592, dvojnásobek úložného prostoru, což potěší. Výkonnostní srovnání si prohlédněte v tabulce, nechám to bez komentáře.

  Výsledky testůPipo M8 HDPipo T9Srovnání
  3DMark
  Ice Storm38925 287136%
  Ice Storm Extreme30093 784126%
  AnTuTu X Benchmark ( ? / 5.0 Beta 1)
  Custom Test1917621 230111%
  OpenGL ES 2.021962 516115%
  GFXBench 3.0
  T-RexN/A467 
  ALUN/A426 
  1080p Driver OverheadN/A1 982 
  Ostatní testy
  SmartBench 201239372 10353%
  NenaMark 2.4N/A56,4 FPS 
   
  Běžné užívání (Wi-Fi, 3G, GPS, internet, hry)8 h 21 min.10 h 56 min. 
  Sledování HD filmů (1080p; bez Wi-Fi)5 h 59 min.9 h 45 min. 

  Vše se vměstnalo do menšího děla, což mi vyhovovalo (nevadil by mi ještě o palec menší displej), i když FullHD rozlišení zůstalo a musím uznat, že obraz na displeji je jedním z nejlepších, co jsem viděl. O to více mě mrzí mono reproduktor opět umístěný na zadní straně, M8 disponuje dvěma stereo vpředu – tedy uspořádáním daleko vhodnějším pro filmy i hry. M8 platí za větší displej cenu v podobě nižší výdrže (displej „žere“ u tabletů nejvíc).

   

  Výbavička pro každého

  Opravdu pro každého. Tablet má vše, co mít má: WiFi, Bluetooth, 3G modul pro jednu SIM (stačí), GPS s spoustu senzorů. Vše funguje, GPS jsem podrobněji nezkoušel. Naopak 13Mpix fotoaparát mě zlákal, ale výsledné fotografie nenadchly. Rozlišení je zbytečně vysoké a kvalita nízká už při slabším denním světle. Chce to opravdu mít jasno, na šero rovnou zapomeňte – vše se vám rozmaže jak bláto. Subjektivně M8 fotila lépe.

  Moudře bylo vyřešeno nabíjení výkonného akumulátoru, který nabíjíte vlastním nabíjecím konektorem z 220V zdroje i přes USB port či současně oběma, což nabíjení zrychlí. Jak moc jsem neměřil.

  Z hlediska ergonomie a praktičnosti je nedomyšlené tlačítko reset, které se jistě občas hodí, když se tablet „kousne“. Otvor je nicméně tak maličký, že nestačí tužka či propiska, ale potřebujete pentelku či jehlu. Já jsem využil náušnici, když se mi to stalo, nicméně tu jako muž nemívám běžně po ruce (či v uchu).

  Druhým na první pohled dobrým řešením je ukrytí SIM a mikro SD karty pod v tuto chvíli prakticky pojatá dvířka, která drží a při tom se dobře otevírají. Proč sem ale pro boha výrobce umístil i USB port, který umí i nabíjet? Nechápu. K USB přistupuji častěji a stále otvírat a někam odkládat kryt mě obtěžovalo.

  TIP: Recenze Pipo M8 HD – tablet par excellence

  Fotogalerie

   

  Nechám to na tobě, zákazníku...

  Každý tak nabízí ze dvou vrcholných tabletů Pipo nabízí něco trošku jiného. Cena se liší o 1 000 Kč při stejných 32 GB flash paměti „na palubě“ ve prospěch M8. Kvalitu zpracování obou kusů hodnotím jako dobrou. Rozhodne až výbava a preference zákazníků.

  Srovnání rozměrů Pipo M8 HD s Pipo T9

  M8 je spíše na filmy i díky většímu displeji, lépe fotí, výkon nepostrádá na rozdíl od 3G modemu. Absenci GPS bych jí při troše nadhledu nevyčítal.

  T9 dává na odiv větší svaly i bohatší výbavu. Narazil jsem však na problémy s kompatibilitou, nemožnost instalace Real Racing 3 mě překvapila. Chcete-li opravdu čistě herní tablet, na trhu objevíte v této cenové kategorii i výkonnější a účelu hraní lépe přizpůsobené produkty jako Nvidia Shield. Zároveň se nemohu ubránit dojmu, jako by některé funkce inženýři přidaly jakoby z povinnosti bez patřičného rozpočtu na špičkový hardware. Nárůst výkonu bych čekal vyšší a fotoaparát mě zklamal. To si z mého úhlu pohledu tablet za 8 tisíc jednoduše nemůže dovolit.

   

  Aktuální cena Pipo T9 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  ZáporyKlady
  - Reproduktor vzadu+ Dobrý výkon
  - Fotoaparát+ Výdrž baterie
  - USB port pod dvířky+ Kvalitní displej s vysokým rozlišením
  - Vyšší cena+ 3G modem a GPS

  Za zapůjčení Pipo T9 děkujeme společnosti 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.