DVB-T černokněžník: recenze rekordéru Philips DVDR5570H

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Bře 13, 2008
  167× Komentováno

  Na recenzi HDD rekordéru Philips DVDR5570H jsme si museli všichni trpělivě počkat celou věčnost. Philips si s novým DVB-T modelem dával na čas, ale nakonec jsme se dočkali. Překvapil nás mnoha zajímavými funkcemi, ale našli jsem i pár drobných vad na kráse. Vše najdete v následujícím článku.

  Specialista na design

  Ne vždy je na první pohled jasné, v čem ja daný výrobce jednoznačně dobrý, ale u Philipsu je obecně nad slunce jasné, že to je především uhlazený a hodnotný design. Ani model DVDR5570 není výjimkou. Vizuálně vypadá skvěle. Nebudeme se zdržovat popisováním toho, co je jasně vidět z obrázku a zmíníme, co vidět není.

  Hodnotný černý design modelu DVDR5570 lahodí oku

  Grafický VFD displej poskytuje všchny potřebné informace a jeho jas je regulovatelný. Pod dvěmi nepřehlédnutelnými “oky“ sdružených ovládacích prvků skrývá malá lišta soustavu předních A/V konektorů, rozhraní FireWire a také USB.

  Sdružené ovládací prvky a pod nimi paleta konektorů

  Zadní panel skýtá oproti obdobným rekordérům několik zajímavých odlišností. Především nás zaujal koaxiální digitální vstup, který umožňuje nahrávat k pořadu ze satelitu nebo set top boxu také 5.1 digitální zvuk. Nezvyklá je také konstrukce prozatím stále žel nezbytného ventilátoru chlazení. Je vestavěn hluboko do útrob rekordéru a toto konstrukční řešení se ukázalo jako příjemě tiché. Ani přítomný pevný disk neplodí mnoho hluku a vibrací a DVD mechanika je také takřka neslyšitelná. Celkové emise hluku jsou tedy na přijatelné úrovni, srovnatelné se zapnutým notebookem. Byl to první rekordér, u jehož nočního nahrávání se mi podařilo ve stejné místnosti usnout. Na zcela nehlučné přístroje si budeme muset pár let ještě počkat. Jen škoda, že výrobci zcela nevyžívají již dlouho existující technologie z IT oblasti, jako regulace otáček ventilátoru podle teploty nebo vypínání pevného disku, pokud není používán. Jistě by to i vylepšilo lehce nadprůměrnou spotřebu 31W. Ve Stand-by si zdroj řekne o průměrných 5-6W.

  Digitální koaxiální vstup a cca 7cm hluboko vnořený ventilátor

  Na dálkovém ovladači nelze přehlédnonut otočný prstenec ovladače Jog. Naposledy jsme se s ním setkali u starých VHS videí, ale na jeho používánní si člověk rychle zvykne a je docela pohodlné. Komu se to nebude pozdávat, může prstenes používat i klasicky stiskm na jeho kraje. Většina ostatních tlačítek je spíše pro drobné prsty a některé funkce Philips nepovažoval za tak důležité, aby si zasloužili vlastní tlačítko. Záleží pak na délce stisku klávesy, což moc pohodlné není. Kupříkladu často používaná barevná tlačítka pro různé funkce by si zasloužila méně utopenou pozici. Ergonomie ovládání včetně rozložení a funkce kláves na nás tedy příliš pozitivní dojem neudělala, ale dejme tomu, že to je věcí zvyku.

  Trochu nepřehledný dálkový ovladač

   

  Televize hlavně pro nahrávání

  Rekordér startuje něco přes 10 sekund, což je dobrý výsledek. Obligátní průvodce prvním spuštěním pomůže nastavit všechny základní parametry, včetně kompletní podpory češtiny. Datum i čas si zjistí rekordér sám. Již při prvním procházení nabídek menu bylo patrné, že instalovaná elektronika není z nejrychlejších a tak rekordér reaguje s drobným, nepříliš příjemným zpožděním. Rádoby grafické přesuny v menu jsou tak spíše na obtíž.

  EPG jen pro aktuální a následující pořad...trochu málo ne?

  Integrovaný tuner naladil velmi obstojně všechny analogové i digitální kanály, což svědčí o jeho dobré citlivosti. Analogové a digitální programy nelze spolu mísit a je třeba se přepnout na ten či onen druh. Philips již zcela nepočítá s dekodérem teletextu a co je horší, velice slabě integruje zobrazování EPG. Vše je sice česky a dobře čitelné, ale k dispozici je jen informace k aktuálnímu a následujícímu pořadu. Toť vše. Týdenní televizní program se nekoná, co bude běžet za pár hodin se nedozvíte. Plynou z toho omezení i pro časovač nahrávek, ale o tom později. Philips velice zajímavě pojal funkci posunu živého televizního vysílání. To se nahrává kontinuálně na pevný disk od samotného zapnutí ,a proto není problém nejen zastavení živého vysílání a jeho reprodukce s posunem, ale také návrat třeba o hodinu zpět. Takže pokud se zakoukáte třeba do nějakého poutavého DVD a pak si vzpomenete, že už dobrou hodinu běží váš oblíbený pořad v televizi, není to žádný problém (pokud byl nahráván ten správný kanál:)).Kde se zrovna ve vysílacím časoprostoru nacházíte, zobrazuje přehledná časová osa. Z této vlastnosti plyne několik úskalí. Nejde vypnout, a tak pevný disk permanentně zapisuje a nemá tedy šanci nikdy přejít do Stand-By. Zásadnější je však fakt, se kterým jsme se ještě u rekordéru nesetkali. Protože “živé“ vysílání není evidentně zobrazováno přímo z tuneru na výstup, ale je s nepatrným zpožděním čteno z uloženého vysílání na pevném disku (jinak si to nedovedeme vysvětlit), má na kvalitu obrazu (podotýkám stále živého) vysílání vliv hlavně nastavený stupeň komprese videa pro nahrávání! Takže pokud bude v menu nastaven třeba extra dlouhohrající režim s vysokou kompresí, bude i živý obraz vypadat stejně neostře jako případná nahrávka v tomto režimu. Rekordér se proto hodí vzhledem ke všem okolnostem k nahrávání, k přehrávání, ale v žádném případě jako DVB-T set top box na plný úvazek.

  USB tam i zpět

  Integrace USB rozhraní se Philipsu tentokrát povedla skvěle a tak lze mediální soubory (čímž myslíme DivX videa, MP3, WMA a JPEG) přehrávat z USB, nahrávat z něj buď na HDD nebo přímo na optický disk, ale také z HDD na optický i USB disk, prostě libovolně mezi všemi třemi typy úložného prostoru. DivX se automaticky nakopíruje také s titulky stejného názvu. Ty jsou ostatně velice pěkně čitelné, podbarvené poloprůhledným černým pruhem.Testovací DivX i Xvid videa s drobnými nedostatky přehrál Philips všechny, stejně tak DivX Ultra. Naopak MPEG a Nero Digital mají smůlu. Přiblížení lupy nad videem funguje v krocích 100, 133, 200 a 400%, přetáčet lze maximálně 8x, což je žalostně málo (přitom DVD-Video lze přetáčet mnohonásobně rychleji).

  Kopírování souborů a jejich přehrávání

  Ani prostředí browseru MP3 souborů neskýtá mnoho informací o přehrávaném souboru a u jinak pěkně detailních náhledů JPEG obrázků nám zase nefungovala lupa, i když měla být dostupná. Navíc některé JPEG obrázky nezobrazil. Příjemný je už zmíněný fakt, že fotky lze nahrát rovnou z fotoaparátu na HDD a z něj rovnou vypálit na optický disk nebo uložit na flashku. Rychlost výstupu USB je přitom o dost pomalejší, než jeho vstup, ale částečně záleží na použitém USB zařízení. Nakonec nutno zdůraznit, že ani Philips nedokáže přes USB exportovat ven nahrané TV pořady.

  Nahrávání jednoduché - v dobrém i špatném slova smyslu

  Už jsme zmínili, že z nepochopitelných důvodů Philips nedokáže prakticky využít EPG pro nastavení nahrávání a přístroj z něj pouze čerpá název nahrávaného pořadu. Pro načasování nahrávání musíme tedy použít buď přímo ruční nastavení nebo zadat ShowView kód u analogového vysílání. U analogu funguje také VPS/PDC, když je přítomno. U digitálu je nutné počítat s nějakým časem navíc pro pořady-opozdilce.Lze nastavit až 40 nahrávacích úloh, maximální délka jednoho titulu však nesmí přesáhnout 6 hodin. Kladně hodnotíme možnost synchronizace přes SCART s připojeným satelitem a využití jeho časovače pro spuštění nahrávání. V kombinaci se zmíněným koaxiálním vstupem pro 5.1 zvuk je Philips pro fanoušky satelitního příjmu momentálně jedním z nejlepších řešení.

  Dobře čitelné titulky DivX

  Rekordér disponuje sedmi stupni kvality nahrávky (některé režimy jsou obrazově stejné a liší se jen v 5.1 nebo stereo zvuku). V nejlepší HQ kvalitě jsou obraz i zvuk opravdu špičkově zaznamenané a limituje je pouze kvalita příjmu. Na 250GB disk se v ní však vejde “pouze“ 40 hodin. Nejčastěji bude asi využíván také jen velmi málo ztrátový režim SPP s 96 hodinami záznamu. V nejhorší kvalitě SEP je obraz již prostý detailů, dosti rozmazaný, ale oproti naposled testovanému LG RTH289H se nerozpadá a je ještě stále koukatelný. Disk pak pojme 300 hodin záznamu. Opět nás zarazilo několik nepříjemných nezvyklostí. Režimy lze měnit pouze napevno v OSD menu, není pro ně tlačítko. Horší je, že nelze zvolit různé stupně komprese pro různé pořady v časovači. Všechny se nahrají přednastavenou kvalitou, pokud mezi nahrávkami neprovedete ručně změnu. Chybí také dnes již běžná funkce převzorkování uloženého videa do jiného kvalitativního režimu během kopírování na optický disk. Philips integroval zajímavou funkci pro detekci a označení reklamních bloků v nahrávce, tzv. inteligentní kapitoly. Musíme uznat, že zvláště na TV Nova byl rekordér obstojně úspěšný, i když s drobným rozptylem +/-20 sekund. Je pak pohodlné skočit jen na další kapitolu, jakmile začne reklama. Daní za zapnutí této funkce je analýza záznamu, kterou rekordér provádí až po nahrávce a zabere mu zhruba polovinu času nahraného titulu.

  Editační možnosti jsou až příliš zjednodušené

  Nahrávky umožňuje rekordér editovat, včetně rozdělení a skrývání označených scén, tedy základní střih. Skryté úseky jsou na HDD stále uloženy, nezkopírují se ale naštěstí při vypalování na optický disk. Střih je řešen velmi jednoduše na časové ose, což dosti omezuje jeho přesnost a u dlouhých nahrávek (několik hodin) generuje rekordér mezi jednotlivými editačními akcemi občas nepříjemné časové prostoje. Ani napojení míst střihu není ve finální podobě plynulé, dojde k drobnému cuknutí. Kromě běžných disků DVD+-R/RW, na které pálí až 16x, zaznamenává už pouze na dvouvrstvé DVD+R DL.

  Přenošený Philips

  Naděje, vyburcované dlouhým čekáním na tento model, se nakonec do značné míry ukázaly jako plané. Opět se nejedná o dokonalý rekordér a stejně jako všichni jeho soukmenovci ostatních značek má svoje slabiny. Ty vidíme hlavně v pomalé elektronice, nutící nás na některé operace nepříjemně čekat. Velmi průměrné jsou také možnosti nastavení a úpravy nahrávek. Samotný záznam je přitom kvalitativně výborný. Vrcholem nepříjemností je chabá podpora EPG. Jako pozitivum musíme uvést velmi kultivovaný a tichý chod, pěkný design i dílenské zpracování a především použitelnost USB rozhraní. Rekordér nezklame ani po stránce kvality zobrazení přes HDMI.

   

  Plusy a mínusy
  + tichý chod- ergonomie ovládání
  + možnosti USB- jen manuální časovač
  + koaxiální vstup- pomalá elektronika
  + inteligentní kapitoly- nastavení nahrávacích režimů
  + solidní podpora MPEG4 
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano*
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano*
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano*
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  DivX Ultraano
  Nero Digitalne
  * rozpadání obrazu do kostiček

   

  Související články

  Jak vybrat správný DVD/HDD rekordér 
  DVB-T tuner jako standard: rekordér LG RHT297H 160GB
  Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870
  Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB
  Samsung HR753 – DVD/HDD rekordér plný rozporů

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  167 Komentáře

  1. A to, ze ma plne funkcny juke box nepripada vam ako velke plus? Pre mna prave tento juke box a moznost bez obmedzenia kopirovat filmy, hudbu a pod. na HDD z USB alebo DVD a spat je najvacsi plus.

  2. Pro každého je výhoda něco, mě zase vadí že u EPG vidím jen co bylo a bude ale ne celý týden, což je škoda. Třeba časem vyjde nějaký firmware :-)

  3. To je samozřejmě možné - ale ona i specifikace externí Maxtor 250 nám moc neřekne. Upřesněte - domnívám se, že může jít o disk, který vyžaduje USB 2.0 kvůli napájení, nebo jej nemáte ve formátu FAT32...

  4. jednoducho. pripojis disk do pocitaca a po nabehu systemu je vo vlastnostiach disku aj jeho suborovy format. ak je ntfs, tak ho treba preformatovat na fat32, ale najskor si samozrejme niekde uloz data z toho disku. vo win xp ak si prihlaseny ako admin, tak pravy klik na tento pocitac - spravovat - ukladaci priestor - sprava diskov - oznacis si disk, odstranis oddiel, vytvoris novy a ten naformatujes ako fat32.

  5. jak fungovalo rychlé převíjení vpřed u xvidů? zkoušel jsem pouštět na tomhle stroji různé divx/xvid a u žádného se nepodařilo převíjet rychle vpřed, jen u některých pak šlo jít v menu do položky "najít čas", a u některých pak šlo na zvolený čas přeskočit, jiné zamrzly ... protože je v recenzi psáno o byť žalostné rychlosti převíjení, předpokládám, že mám někde chybu já ... firmware 2.01

   díky všem

  6. Jak prosím zjišťujete verzi firmware daného přístroje. Na trhu by už měla být verze 2.09 a já bych raději koupil tuto. Mimochodem nevíte, co je v ní nového?

  7. takže po hodinách koumání jsem došel k tomuto závěru:

   - některé divx/xvid skutečně nejdou přetáčet, jejich verzi nejsem schopen identifikovat

   - některé divx/xvid je možné přetáčet vpřed/vzad až po několika vteřinách po startu, musí se vytvořit "index", podle kterého přerávač přetáčí, či co ... to je ale hodně smutné hlavně v případě, že máte rozkoukaný nějaký film, chcete se vrátit na čas, kde jste skončili, a musíte čekat několik dlouhých vteřin, než se načte index, abyste mohli nastavit čas, na který má přehrávač odskočit ... podotýkám, že funkce resume funguje solidně ... pro většinu uživatelů to nebude asi velké omezení, mě to spíš štve, protože jsem hnidopich

   - některé divx/xvid jdou přetáčet okamžitě po startu

   ještě několik postřehů:

   - mám lcd philips 7532 - při připojení přes hdmi se při každém startu přehrávaní odmlčí hdmi vstup a televize hlásí "čekejte", video začne přehrávat, ale až po několika vteřinách naskočí obraz - toto se děje, i když hdmi ukazoval obraz browseru či jinou práci s přístrojem před tím, zkrátka se hdmi na chvilku odmlčí ... předpokládám, že je to automatikou, kterou rekordér používá pro optimální nastavení rozlišení videa

   - analogový tuner připojený na kabelovku upc je pro běžné sledování skoro nepoužitelný ... je to způsobenu tím, že rekordér si nejdřív obraz bufferuje, aby fungovala live tv, pak se obraz pouští do televize, tam už je jeho kvalita pošramocená (byť je nastavena kvalita ukládání spp), digitál nepoužívám

   - spokojíte-li se s horší kvalitou televizních programů, pak je funkce live tv opravdu moc pohodlná a příjemná, jen točíte kolečkem a vracíte se v čase :)

   - k přístroji připojuji přes usb externí disk wd passport 250 gb - práce s ním je všelijaká, většinou jej philips pozná, ale trvá delší čas, než najde všechna videa a obrázky, samotné přehrávání divx videí je více či méně úspěšné - obecně asi platí, že je skutečně lepší obsah externího disku překolip na ten interní, kopírování 70 gb trvalo cca dvě hodiny, žádná sláva ... philips pak nevytváří složky, jen bere obsah, který pozná, takže mám teď na disku několik souborů, které se jmenují jinak než jsem měl pojmenovanou složku na disku externím

   - divx titulky se zobrazují na šedivém průsvitném pásku, což je fajn u širokoúhlých filmu, kterým ještě dole a nahoře zůstává nějaká ta "černá" ... jinak jsou to titulky velice pěkně čitelné, srovnávám s panasonikem s52

   - větráček je tichý a na tři metry při zapnuté televizi je skoro neslyšitelný, můj notebook hp compaq je rozhodně hlasitější

   - tlačítko eject je jen na přístroji, je tenoučké, takže na okolo lakovné ploše budou samé otisky prstů ...

   - po pár minutách kopírování z externího disku naskočí spořič, což je obyčejná černá obrazovka, zprvu jsem myslel, že se "něco děje" ... stačí otočit kolečkem a naskočí osd

   - přibalený scart kabel je prachmizerný, nepříliš dobře stíněnný, takže obrázek přes něj je plný interferencí a duchů

   - jinak je philips 5570 skutečně černokněžník a nepotřebujete-li htpc, pak běžnému sledovači/nahrávači bohatě stačí a má to výhodu: nemusíte se bát, že philips bude zavirovaný :)

  8. Díky za odpovědi. Jsem laik začátečník, proto ještě jedna otázka k tomu napájení. Jak tomu mám rozumět "s vlastním externím napájením"? Děkuji za odpověď

  9. Mám 2,5" HDD IDE ATA v boxu, který se připojuje k PC 2 USB kabely. 1 z nich slouží pouze k napájení HDD z USB. Při připojení k rekorderu jsem zapojil tento kabel do adapteru 220V/USB. Existuji totiž i externí HDD, které si vystačí s jedním USB kabelem, z kterého jsou i napájené.

  10. Prosím o radu, jak se dostat k těm informacím EPG (byť omezeným)?
   A dále bych se chtěl zeptat jestli jste někdo nezjistil, jak vyvolat informace o zbývajícím čase při přehrávání DVD, Divx atd.
   Díky moc.

  11. Opakovaným stisknutím tlačítka LIVE TV přepneš na digitální televizní tuner,stiskmeš modré tlačítko INFOrmace o progamu(zobrazí se info o aktuálním pořadu,opětovné stisknutí další po něm),tlačítko zelené je Zpět (to je vše víc to neumí).Samozřejmě musíš mít příjem a v nastavení systému ,nastavení digitálního přijmu naladěny kanály.Zbývající čas sem taky nenašel,asi na něj zapoměli

  12. Alba jsou určitě velkým plusem a myslím, že jednak je to zmíněno v textu a spadá to i do plusu "možnosti USB". Ještě doplním, že pro MP3 a JPEG je vyhrazen prostor maximálně 35GB, videa sdílí zbytek prostoru s nahrávkami.

  13. Opravdu je 35 GB velice limitující :-D . Nevím na co strkat veškerou audio (foto) "téku" do rekordéru! Od toho je snad plno jiných mašinek. Teda už vím. Je to dosti limitující. Vejde se mi tam pouze 500 hodin hudby (20 dní) a pak se musím zvednout z gauče abych si do něj nahrál dalších 500 hodin.

  14. Dočítám se vyhrazeném prostoru pro skladby mp3 a jeho max. velikosti 35GB. To je údaj pro 250GB disk? Liší se velikost prostoru pro hudbu u 160GB verze? Je tam vyhrazeno také 35GB nebo míň - kolik? Děkuji.

  15. Dík za recenzi. Ale skutečne je s EPG na tom tak špatně ? Dle manuálu by měl umět minimálně program na další den (INFO->žluté tlač.). Nezkoušel jste USB HDD ?

  16. Manuál jsem studoval, ale nezadařilo se...možná pokud máte někdo jinou zkušenost, napište. Celkově mi přišel FW dost nedodělaný a očekával bych trošku doladěný update. USB HDD bohužel nebyl po ruce...

  17. Som majiteľom dvdr philips 5570 týždeň, ale čakal som viac, tak v prvom rade ma sklamal dizajn vyzerá ako keby bol vyrobený v 70.rokoch a to isté platí aj o diaľkovom ovládači, pri ktorom sa stále mýlim a neviem či ho mám v ruke otočený správne, vôbec nie je tichý aspoň nie ten môj pri kopírovaní titulov na dvd hučí ako stolový ventilátor vo filme o Rambovi čo ma totálne zarazilo, už len čakám kedy vzlietne. Menu je pomerne zložité k niektorým funkciám sa dopracujem len uvažovaním nie sú uvedené v manuáli, nastavenie času-keď ho vypnem na dlhšiu dobu musím nastavovať čas manuálne, nevie si ho vziať z teletextu, inteligentné strihanie reklám, no ešte som neprišiel na to, ako ich označiť, tie farebné tlačítka musím skombinovať do zblbnutia a aj tak potom všetky kombinácie zabudnem, už som dosekal jeden film, kvalita nahrávok je výborná ale ten čas čo strávim ich strihaním a kopírovaním je neskutočne dlhý, no uplynie ešte veľa času kým sa s týmto "vydareným" dielom stotožním dúfam že skôr nezošediviem.

  18. Jen k té hlučnosti. Samozřejmě jsme mysleli nízkouhlučnost při přehrávání, ale určitě ne při kopírování na DVD, to hučí přirozeně jako každá vypalovačka pálící 16X:) Jinak se v zásadě shodujeme. Až na ten design, to je otázka vkusu, každému se líbí něco jiného.

  19. Písal som komentár s názvom *čakal som viac* a nesúhlasím s Vami, že je to normálne ohľadom hlučnosti mám aj starší typ philips 5330H, ktorý pri kopírovaní na dvd je taký tichučký ako tento nový typ 5570 pri prehrávaní alebo nahrávaní na harddisk, takže myslím, že tá hlučnosť nie je normálna, najprv som myslel, že je to tým, že rýchlejšie napaľuje ako ten starší typ ale rozdiel je tam len pár sekúnd, takže ani v rýchlosti napaľovania to nie je, som jednoducho nespokojný s tým že doslova hučí pri vypaľovaní na disk a musím dať hlasnejšie televízor, aby som ho mohol pozerať a aj tak ma to ruší, takto som si teda toľko očakávanú novinku fakt neprestavoval.

  20. tak ten otočný prstenec měl i jeden z posledních modelů panasonicu a co se hlučnosti týče tak nejtišší model na našem trhu je sony 870,mám je vyzkoušeny všechny,ne že bych byl zaujatý,ale od philipse jsem byl spokojenej zatím jen se strojkem na stříhání vlasů

  21. Ano, mnoho reakcí na Sony bylo v tom smyslu, že je tichý, bohužel náš testovací kus byl určitě hlučnější, než Philips. Nevylučujeme kusouvou záležitost, ale vycházíme při recenzi z toho, co nám předvede testovaný kus a ne z toho, jak má obecně pracovat:)

  22. Po dlouhém "studiu" nabízených DVD přehrávačů/rekordérů/set top boxů jsem si vybral tento rekordér a myslel, že to bude to pravé, co naše rodinka doma nutně potřebuje a pokryje tak svoje nároky na podobný přístroj. Počkal jsem si na tuto recenzi a nevím, na čem jsem...
   Naše nároky nejsou zas tak velké, ale daly by se charakterizovat asi takto:
   - funkční a citlivý set top box
   - funkční přehrávač DVD, MP3, výjimečně nějaké divx ze starých zásob dobrých filmů (většinou s titulky)
   - eliminace dálkových ovladačů (TV, přehrávač, rekordér, ...)
   - možnost jednoduchého občasného nahrávání (večerníčky, pohádky, občas nějaký sport, ...programovatelné, na DVD i HD)
   - spojení USB s možností zapojení externího HDD (mp3, ...)
   - jednoduchá obsluha a rychlá reakce přistoje na pokyny - při přepínání programů apod.
   - neotravující provoz (hluk apod.)
   No a tato recenze - díky za ni(!) - a reakce pod ní mě tedy nepřesvědčily o tom, že jsem vybral dobře. Existuje na trhu nějaká volba a kombinace přístrojů vhodnější pro mne v cenové relaci +/- 10t.?

  23. Tak jsem jej nakonec koupil. Mé postřehy jsou podobné, jako v závěru recenze. Nejvíc obtěžuje pomalá odezva na pokyny, ze začátku jsem měl pocit, že nereaguje dálkový ovladač. Nakonec ale se asi dá i na to zvyknout. Samotný ovladač je v pohodě. Potěšila možnost a bezproblémová komunikace s externím HDD 250GB. Super je Live TV. Nesouhlasím s tvrzením, že nejde použít jako primární set-top-box, u mne se chová naprosto v pohodě, když mám v PIP puštěný stejný program naladěný na analogu, k žádnému zpoždění nedochází. Zatím jsem nepřehrál jedno vypálené DVD, zatím jsem nepřišel na to proč, no-name přehrávač DVD normálně přehrál.
   Jinak splňuje v podstatě všechny mé požadavky psané výše, takže u mne OK.

  24. Po dlouhém rozhodování a po této recenzi jsem se rozhodl tento přístroj koupit. Ještě včera před nákupem jsem si znovu ověřoval na webu philips.cz jestli není nový firmware, manuál apod. Bohužel se mi dvdr 5570 již nepodařilo najít, na firemním webu prostě není k nalezení (v nabídce rekordérů, v podpoře produktů atd.). Ještě před 14 dny jsem ho nalezl, mám stažený manuál...
   Volal jsem na infolinku Philipsu, tam je to také udivilo (ani oni ho tam nemají), zjišťují co se děje a prý mi dají vedět. Náhodou nevíte někdo, jestli se tento model nestahuje z nabídky?

  25. Je to divné , ale DVDR 55X0 zmizel nejen z českého webu Philipse , není k nalezení ani přes googla na zahraničních mutacích výrobce - téměř vždy je výsledkem politování nad neexistujícím dokumentem /vyskytuje se jen u prodejců/ - to spíš vypadá , že se soudruzi z philipsu nad sebou zamysleli - tím spíš , že se objevují info o variantě DVDR 72XX .....

  26. Take mne rozhodilo, ze ho nemohu najit na Philipsu a to jsem ho mel zaregistrovany.
   Nevite proc neprehrava *.mpg, kdyz Philips uvadi, ze prehrava MPEG1 aMPEG2?
   Dik

  27. Rekordér jsem zaregistroval v Klub Philips. Registrace proběhla v pohodě, ale dnes po přihlášení píší " Nemáte zaregistrovány žádné výrobky společnosti Philips ". Tak to nebude asi jen aktualizace webu.

  28. Guide + EPG je myslím pro načítání EPG ze satelitu a na rozdíl třeba od Sony jsem tuto funkci u Philipse 5570 nikde nezaznamenal...snad Philips na firmware opravdu zapracuje, instalovaná verze testovaného kusu měla 2.1 a v době testu na supportu novější k dispozici nebyl.

  29. Vybírám DVDR + HDD + DVB-T tuner pro otce, ale teď sám nevím který bych mu měl doporučit. Nepočítám s tím, že by si třeba editoval nahráté pořady, ale vím, že bych chtěl integrovaný DVB-T tuner využívat jako náhradu settop boxu pro příjem digitálu. Tak teď mi někdo poraďte co si vybrat. Tenhle Philips byl můj favorit. Zajímaly by mě názory hlavně lidí co si ho už koupili a jak jsou s ním spokojeni.

  30. Doporučuji koupit, cokoliv jiného než Philips. Na náhradu set top boxu se nehodí, viz recenze a je to bohužel pravda. Editace je na Philipsu strašná. Neexistují složky, nahrané pořady jsou nepřehledné. Prostě Philips "never more".

  31. Ode dneška jsem vlastníkem nového přístroje DVDR5570H ve verzi 2.10 :-)
   Nevím ale, kde dělám v jedné banální věci chybu. Video mám s TV propojené SCARTem a KOAXiálním kabelem (dle návodu). Do videa je přiveden pouze analogový signál z kabelovky přes koax. Mám-li zaplý tento rekordér (nemusí ani nahrávat), tak si nemůžu zobrazit kanály nastavené na televizním tuneru v televizi prostým zmáčknutím příslušného kanálu na TV ovladači.

   Chová se to takto: Dívám se na TV na např. ČT1. Zapnu video (DVDR5570H). Byla-li při jeho posledním vypnutí zvolena např. NOVA, tak se TV přepne díky zapojenému SCARTu na AV a zobrazí se NOVA (přes tuner ve videu). Nyní pokud se chci přepnout zpět na TV (třeba na ten ČT1), zmáčknu na TV ovladači příslušný kanál a měla by se zobrazit ČT1 (přes tuner v televizi). Místo toho ale vidím pořád NOVU (naladěnou na videu) a z ČT1 slyším pouze zvuk. Obraz navíc rotuje pomalu pořád doleva. Vypnu-li video do STANDBY módu, teprve nyní naskočí z ČT1 i obraz. Toto se děje u libovolně zvolených programů. Má TV je také značky Philips.

   Řešení je vyřadit AV tím, že vypojím SCART kabel z videa i televize a video naladit přes KOAX na TV. Toto je ovšem zastaralé řešení s nižší kvalitou výsledného obrazu ve videu a nepohodnou volbou kanálu na TV ovladači, abych mohl video používat. Snad jsem to popsal dostatečně polopatisticky. Nevíte náhodou co s tím. Jak se to chová vám?

  32. Neměla by náhodou LED dioda STANDBY-ON vlevo na přístroji svítit nějakou barvou při zapnutí přístroje? Svítí mi totiž pouze ve standby módu (vyplém přístroji) a to červěně a při zapnutí prostě zhasne. Je to normální?

  33. Tak si teda (i pro nové vlastníky) na první dotaz odpovím sám. Úplně vpravo dole na dálkovém ovladači je tlačítko SCART, které po zmáčknutí zdřejmě způsobí "odpojení" SCART kabelu a tak se pomocí něj snadno přepínáte mezi TV a videorekordérem.

  34. Mohl bych se prosím Tě zaptat, jestli se Ti podařilo ten rekordér na TV naladit z toho antenního výstupu(koaxiálu) a na jakém kanálu? Mě se to nějak nedaří. Díky.

  35. Dobrý den,
   nesetkal jste se někdo s problémem synchronizace audio stopy s videem? Už 3x se mi stalo (za asi 3 týdny používání tohoto skvělého přístroje), že zatímco obraz je nahráván správně, zvuk jde zrychleně asi tak 5sekund, pak na 1s vypadne, aby dohnal obraz a pak znovu...
   Stopnout nahrávání a znuvu jej spustit nepomůže, ale zaručeně vždy zabere vytažení ze zásuvky a znova zapnout, pak zase bez problémů +/- týden chodí...
   Verze firmware je 2.01, možná by pomohl jeho update, ale novější verzi jsem ke stažení nikde nenašel.

  36. Jo bohužel jsem se s tím taky už setkal, i když jenom jednou... Mám takový pocit, jestli to náhodou nějak nesouvisí s nastavením nižší kvality nahrávky (menší jak SP údajně již nemá digitální zvuk) a duálním vysíláním. Při téhle kombinaci mi to taky blblo.. ale nemám to ověřené..

  37. Tohle se mi stalo, kdyz jsem tu masinku zapnul poprve. Panika a nasranost ... vypnul, zapnul a bylo to v poho. Dneska (asi po trech tydnech) se to stalo znova. Pri live TV nejde zvuk a kdyz to dam ze zaznamu, tak se po 5 sekundach na sekundu odmlci. Vypnul, zapnul a v poho, netreba vytahovat ze site. Zaznam mam na SP, takze kvalitou to asi nebude :-(. Na timer nahravam skoro furt, ale jste jsem tam tenhle problem nezaznamenal. Kurna, vcera jsem nahral Soumrak bohu, 2:30 delka, no a az ted jsem zjistil, ze to na difko nedostanu, bo v SP se tam vlezou jenom dve hodky...

  38. Hmm.. tak uz jsem na to narazil podruhe... a tentokrat s kvalitou SP.. a pri nahravani na TIMER... Je to hodne neprijemna chyba (i kdyz jak jsem jiz psla jsem na ni narazil za vic jak mesic pouzivani pouze 2x)... ale co s tim netusim... Co kombinace nahravani na TIMER a DUAL?? S digitalnim dualnim vysilanim ma obri problemy i Panasonic, tak treba... zase na druhou stranu je pravda ze se mi to stalo i u filmu s titulkama a pokazde na jinem kanalu, takze chybou ve vysilani (napr. NOVY, ze) to asi nebude... Zatim z toho nejsem zoufalej ale zamrzi to.. Druhou nejvyznamejsi chybou je pomalost pristroje.. nekdy je to fakt hruza a cim toho je na HDD vic, tim je to horsi... Jinak je to dle me supr stroj... az na tyhle drobnosti....

  39. Duálním digitálním zvukem to taky není, já mám jen analog...
   Snad to vyřeší novější firmware, jinak je to na reklamaci, protože to není drobná chyba.
   Co se týče firmware, já mám 2.01, co vy?

  40. Mám absolutně stejný problém. Už se mi to stalo taky asi 3x, ale vždy jsem nahrával přes Timer. Kromě zcela nepoužtelných nahrávek, které se každdých 5 vteřin na vteřinu odmlčí se mi přidal ještě jeden problém - při analogovém vysílání přes rekordér je živé vysílání zcela bez zvuku a když se timeshiftem vrátím zpět třeba jen o minutu tak zvuk jde. Zatím to řeším taky odpojením ze sítě, což je zatím jediný způsob "léčby", který je mi znám. Ach jo. Vše jsem zatím nahrával v přednastaveném režimu - tuším SPP. Devadesát procent náhrávek jde OK.

  41. Ahoj, mám svůj DVD přehrávač propojený s prostorovým zesilovačem optickým kabelem, ale tady chybí. Jak se přenáší prostorový zvuk z tohoto rekordéru, kromě HDMI?

  42. Chtěl bych se zeptat na problém s duálním zvukem u Novy. Tento problém se projevuje jen v analogu nebo i v digitálním příjmu? A je už nějak uspokojivě vyřešen? Tento problém s nemožností výberu zvukové stopy po vypálení pořadu na DVD je jen u Novy a jen u programů s duálním zvukem? A ještě by mě zajímalo, zda je to problém jen Panasonicu DMR-EX77 nebo všech DVD rekordérů s DVB-T tunerem? Jak to tady tak čtu tak obyvatelé Prahy už nic jiného než digitální příjem neřeší, my burani z venkova (jsem z Jižních Čech) na to jen čumíme. Tady totiž stále není a ještě nějakou dobu nebude k dispozici ani jeden dig. program. Díky za odpoveď.

  43. Dočítám se vyhrazeném prostoru pro skladby mp3 a jeho max. velikosti 35GB. To je údaj pro 250GB disk? Liší se velikost prostoru pro hudbu u 160GB verze? Je tam vyhrazeno také 35GB nebo míň - kolik? Děkuji.

  44. Jde nějak vystříhat reklamu ze záznamu na HDD ?. Nikde jsem se to v manuálu nedočetl. Vím , že jde pouze skrýt. A ještě jedna věc: při přehrávání DVD jak original i kopii mám v horní části obrazovky tenkou bílou čárku, přepínal jsem rozlišení obrazu ,ale bez výsledně. Je to normální ???. Pokud někdo víte prosím o odpověď. Předem děkuji

  45. Mám DVDR 5570 asi 2 měsíce a jsem s ním celkem spokojen. Co mi však vadí je občasné zatuhnutí přístroje při přepnutí na jiný kanál - je nutné ho vypnout a zapnout, což samozřejmě vymaže vyrovnávací paměť. Někdy se dokonce při přepnutí rovnou vypne.
   Zkoušel jsem obnovit tovární nastavení a různé varianty instalace systému (kompletní, jen analog - digitální vysílání nechytnu), včera jsem nainstaloval firmware verzi 2.10, ale nepomohlo to. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?

  46. Nepřišel jsi při přeinstalováni firmware o češtinu a co se změnilo?
   Nevíte někdo jestli ten upgrade sebere těch cca 21 MB z disku, případně přepíše starý firmware nebo jak to celé funguje (nějaká samostatná paměť atp.).
   Moc děkuji.

  47. Jak je to s funkcí PIP ? Jelikož mám o tento model ( Philips DVDR5570H ) zájem, zajímalo by mě, jestli je k dispozici funkce PIP ? Děkuji za odpověď.

  48. Rad bych zacal pridavat taky svoji trochou do mlejna. Vidim, ze od te doby co jsem si ho poridil, to tu nejak utichlo.

   Tak pekne od zacatku, mame ho doma uz tak cca 2 mesice. S klidnym srdcem muzu rici ze jsem technicky zdatny jedinec a zarizeni tohoto typu mi necini obtize, coz mi proti obycejnym uzivatelum skyta jistou malou vyhodu pri reseni problemu, ano problemu. Na jednu stranu ocenuji vybavenost onoho stroje, vsechny mozne i nemozne blbiny, jen na co si vzpomenete. Ta druha, odvracena strana veci je, ze mne dany pristroj nekolikrat nemile prekvapil a privedl vylozene do uzkych. Namatkou vypichnu tri hlavni problemy, ci nedokonalosti, kterych jsem si povsiml.

   1. Takova banalita - v DVD mechanice se pri zapnuti pristroje nachazi mnou cerstve vypalene divX CD. A PHILIPS ne a ne se zapnout. Nekolikrat jsem ho nechal treba 15 minut vycukat a stejne nic. Docela dlouho mi trvalo, nez jsem prisel na to, ze problem je v tom CD, ze tam proste nesmi byt. Evidentne pri startu otestuje pritomnost vsech svych medii a na CDcku selze, bohuzel nepokracuje dal ve start-upu. Podotykam, ze CD prehraji na 2 pocitacich, i na samotnem DVDR-5570 uplne bez problemu.

   2. Po upgradu z verze 2.1 na novou verzi 2.10 zniceho nic zmizela on-screen napoveda pro barevne knofliky z ovladacky. Takze, pokud jste v HDD listu, nebo editujete video, chcete ho smazat, rozdelit, sloucit kapitoly a podobne, jste v riti. Tudiz volal jsem do MJ Servisu v Liberci. Pobavil jsem se s panem nerudnym technikem, ktery povysene tvrdil, ze to neni mozne a ze jsem tudiz provedl upgrade spatne. S tim jsem durazne nesouhlasil, ale jako byste mluvili s dubem.
   Jednim ze zpusobu, kterym se upgrade provadi je pres USB flashku a upgraduje se pomoci image (jeden jediny binarni soubor), jehoz konzistenci jsem si overil jak pred, tak po upgradu. BTW predpokladam, ze tak cini i samotny prehravac, hodi na to nejaky checksum, md5, nebo alespon zkontroluje velikost.
   Pan technik byl precijenom k necemu dobry, poradil mi stupidni vec - zresetovat pristroj do tovarniho nastaveni. A hle, po onom resetu se menu zcistajasna objevilo. Bohuzel, clovek stravil dalsi cas s instalaci kanalu a vseho ostatniho nastaveni.

   3. Editace videa je priserne provedena cast softwaru.
   Opet reklo by se banalni zalezitost: Nahrajete si porad a chcete vyseknout reklamu pred a po poradu. Jednoduse neuskutecnitelne. Funkce "skryti" pasaze s nechtenym obsahem proste nefunguje. Zda se mi, ze se pri skryvani chyta existujiciho key-frame, tudiz at se snazite jak chcete, nepovede se skryt ta pasaz, kterou chcete, ale vzdycky az od dalsiho key-framu.
   Dalsi vec co me vazne nadchla byl ta, kdyz zadate zacatek pasaze, kterou chcete skryt a v tomto editacnim modu nechate pres PLAY dobehnout video do konce, obrazovka zcerna, objevi se jen modry obdelnik a nic se nedeje. Po nekolikerem zkouseni zjistite, ze se editace sice povedla, ale pristroj vam nejak zapomnel dat vedet. Jak z toho ven? Stisknete na ovladacce treba LIVE TV a pak zpet do HDD LIST. Dobre ne?
   Jedina cesta, jak opravdu vyseknout reklamy pred a za poradem je video rozdelit na dve casti (soubory), a pak zase na dve casti. Zbyle male kousky proste smazat. Tak to funguje perfektne.

   4. Manzelku dnes opet pristroj dostal do uzkych, je absolutne neovladatelny. Nelze spustit zadny jiz nahrany titul bez toho, aniz by se ten bazmek samovolne nevypnul po cca 30-ti sekundach do STAND-BY. A to malej chtel videt pohadky - ma smulu, az prijde tata domu, vezme kladivo a majzlik a opravi to asi jednou provzdy.

   Mam silny pocit, ze si PHILIPS uspesne zacina kazit jmeno, holt cinska mentalita vyvojaru je asi trochu odlisna od te evproske. Vsak "ono se to nejak toto ..."

   woody

  49. 5. Poradi prehravani mp3-jek z USB flashky je velice zajimave. Jednotlive mp3 jsou ocislovany a zacinaji od 01-jmeno, pak 02-jmeno,03-jmeno,04-jmeno,....,atd. Myslite si, ze se zacnou prehravat od 01-jmeno pak 02-jmeno, atd. ? Omyl !!! Prehravaji se nahodne, tak jak se objevily v seznamu, absolutne nesetridene, bez moznosti setridit je.
   Ano, existuje moznost je pretahnout na HDD, tam uz to funguje jak ma, ale neni to trapne??

   woody

  50. Predem vas vsechny zajemce o tento pristroj upozornuji, ze pokud se nudite a mate dost casu, pak si kupte tento "skvost". Jestli chcete od pristroje spolehlivost, pak volte jinou alternativu. Tot muj zaver po vcerejsim zkoumani problemu cislo 4.
   Chci se timto omluvit PHILIPSu a potazmo servisu za svoje zapaleni pro vec, bohuzel patrime spolu s manzelkou do kategorie tech uzivatelu, kteri se snazi vyuzit anoncovane vlastnosti temer naplno. Jak horke je pak zklamani.

   Trvalo mi temer tri hodiny, nez jsem kapnul na jadro pudla. Logika veci spocivala v tom, ze pokud jste stiskli na ovladacce HDD LIST, dostali jste se na seznam nahranych titulu, ktere jsou razene podle data zaznamu. Tudiz prvni od shora je ten posledne nahrany. A ten byl podstatou celeho problemu. Vznikl totiz ulozenim jednoho poradu z 6 hodinove pameti TSB. Jak, to vam reknu na konci.
   Po kazdem stisku HDD LIST sel rekorder do 10 sekund totalne do kytek - sice se zobrazil seznam vsech titulu, ale prave v okamziku, kdy uz jste ocekavali nahled videa v malem okenku vpravo - CRASH !!! Rekorder prosel jakousi smyckou, kdy na obrazovce nebylo nic nez cerno, na LED displayi se pak v kratkych casovych intervalech zacalo objevovat BROWSER, STARTING a pak hodiny (to uz byl ve STAND-BY). Cela tahle smycka trvala cca 2 minuty.
   Vzal jsem tedy ovladacku a mrsknul s ni do supliku a jal se vec resit pomoci tlacitek na panelu prostroje. A voila !! Po stisku HOME a najeti na "problemovy" zaznam se rekorder neresetoval, jako pomoci IR ovladacky. Divne co ?? (Musim zduraznit, ze "spatny" zaznam neni prvni od shora, kdyz jdete pres HOME) Tady neco nehraje, rikam si. Vytahnu ovladacku, stisknu cerveny cudlik a mazu posledni dva zaznamy. A problem je vyresen. Jiz zadny crash.

   Takhle to vypada jednoduse, ale 3 hodiny jsou 3 hodiny, plne zkouseni vsech ruznych variant. Vlastne, jsme takove male bile laboratorni mysky, takovi mali blbi testeri.

   Otazkou je, proc doslo k tak fatalni chybe, kdy se pristroj jako prehravac stal naprosto nepouzitelnym. Mel bych navrh - neni blbuvzdorny a obsahuje zavazny BUG !
   Ten BUG se tyka ukladani poradu z TSB.

   Inkriminovany zaznam vznikl takto:
   Sledovala se TV Nova, nebyl naprogramovany zadny casovac. Sli jsme spat a chteli jsme zitra videt porad z nekolika predchozich hodin. Vybrali jsme proto danou pasaz z TSB a ta se automaticky ulozila. Bohuzel nepovedlo se na poprve, asi proto, ze pri ukladani ma rekorder celkem velke zpozdeni pri interakci s uzivatelem. Tak jsme to zkusili znovu a ulozili jsme druhy zaznam ze stejneho, nebo podobneho casoveho okna. A tady s nejvetsi pravdepodobnosti vznikl cely nas problem. Dve videa, ktera se casove prekryvala? Asi ano ......

   Preji hezke hrani !!

   woody

  51. No tak ja žasnem koľko máte s týmto "skvostom" problémikov, ja už mám v poradí druhý, pretože prvý tiež nemal pri tých farebných krúžkoch pokyny čo čo znamená a myslela som si že som blb keď v manuáli to bolo ale ja som to proste na dvd nemala, ale podstatnejšia chyba bola, že pri nahratí niekoľkých titulov na dvd z nich odsekávalo podľa vlastnej chuti úvody, takže po sfinalizovaní a pusteni v nejakom dvd prehravaci boli nahravky neúplne, nepomohlo ani preinštalovanie softvéru, ale komunikácia zo servisom bola perfektná, takže mi poslali novučičký kúsok, ale robí presne to isté, tak som sa rozhodla vrátiť tento skvost tam odkiaľ k nám prišiel a o philipse nechcem nič a nikdy počuť, zložitejšie ovládanie je už asi len na ruskej ponorke

  52. Také (opět) připojím pár postřehů...
   Tento, jak píše woody o pár řádků níže, skvost jsem koupil s firmware 2.01 a problémy s ním jsem popisoval již dříve. Pokusil jsem se mailem obejít české zastoupení Philipsu a kontaktovat přímo "ústředí" v bláhové snaze, aby se popis problému dostal přímo k umělcům - tvůrcům tohoto vyšperkovaného firmware, ale jak to tak chodí můj mail se oklikou dostal na philips.cz, odkud mě kontaktovali, zkonstatovali, že mé problémy jsou komplexnějšího rázu a měl bych přístroj dopravit do nejbližšího záručního servisu, který ale bohužel v krajském městě ve kterém bydlím není...
   Protože jsem si ale tuto zrůdičku nekupoval proto, aby ležela v servisu, vyčkal jsem vydání opraveného firmware, předpokládajíc, že není nutná servisní oprava.
   Po aktualizaci firmware na 2.10 mé problémy zmizely, objevily se ale zcela nové, zatím nepoznané...

   1. Je-li nastaven timer na nahrávání nějakého programu, pak těsně před spuštěním nahrávání se můj drahoušek restartuje, to by nebyl až tak závažný problém, jen je nepříjemné, že TV se ze sledovaného pořadu přepne na AV vstup, místo právě padnuvšího gólu zobrazí neméně zajímavé logo Philips, pak se (Philips můj milý) zase spokojeně vypne a za pár sekund začne nahrávat...
   2. Nevypíná, mrcha jedna, disk i když je ovladačem vypnut do standby, takže ten chudák malý jede pořád. To mu asi na délce jeho života nepřidá... Když to celé monstrum vytáhnu ze zásuvky a zase zastrčím, tak najede do standby a disk spokojeně usne...
   3. Kupodivu se u mě neprojevilo to co píše woody, totiž, že bych přišel o graficky velice vyvedenou nápovědu týkající se barevných tlačítek. Asi co kus to unikát...

   Už se těším na příští firmware, co na nás Philipsovi zruční programátoři zase vymyslí...

  53. Mam takovy silny dojem, ze tvuj bod 2. souvisi s mym bodem 1. Pac mam vyzkouseno, ze kdyz neni DVD ani CD v mechanice, chova se pristroj jak ma a vypne/zapne se korektne. V opacnem pripade bezi disk treba celou noc, ikdyz se tvari jako ze je ve STAND-BY, pak k nemu rano prijdes a huci, je horky jak petnik. No proste "perla nad perlu" .........
   Pomalu zacinam uvazovat, ze ho asi vratim.

   woody

  54. Těžko říct, já tam většinou medium nenechávám, ale občas zapomenu, možná to mohl být ten případ...
   Každopádně počet problémů se mi po aktualizaci firmware 2.01 -> 2.10 podstatně zredukoval, zbývají mi jen ty dva, které jsou ale zcela nové...
   Mám i jednu úplnou novinku, začínají se mi z HDD ztrácet nahrané tituly, docela sranda, ne :o). Zatím tedy jen z nechráněných, takže doufám, že co je modrým tlačítkem označeno coby chráněná položka je v bezpečí (ale popravdě tomu u této značky moc nevěřím...).
   Nevím, až Tvůrci vydají novou verzi fw, jestli jít do upgradu nebo ne, aby si to člověk nezaviroval zase něčím novým...

  55. Tuto diskusi již sleduji delší dobu-když jsem začal uvažovat o koupi tohoto rekordéru a hledal jsem o něm nějaké informace. Koupil jsem jej koncem května již s verzí firmware 2.10 Z počátku snad v eufórii, že mám konečně i já doma DVD rekordér, jsem přístroji, hučícímu ve STAND BY nevěnoval pozornost-až později. A je pravda, že jsem v noci(po předchozím provozu) zaznamenal, snad několika hodinové hučení, které mě budilo ze spánku. Ráno už ale bylo ticho. Napadlo mě vypnout režim EKO, šetřící energii ve STAND BY, který je myslím z výroby zapnut. Nemohu říci přesně, zda to bylo tím, přesto mi připadá, že jakmile jsem režim EKO vyřadil, rekordér po přechodu do STAND BY sice hučí dál, ale pouze tři minuty, které přikládám tomu, že HDD čeká, jestli jsme rekordér nevypli jenom náhodou, aby se nemusel znovu spoušetět. Podobně se totiž chová LCD TV SONY BRAVIA. Ta čeká přibližně minutu, než se přepne do úplného pohotovostního režimu. Chtěl jsem sdělit jen tento postřeh. Jinak jsem s rekordérem spokojený. Záznam pořizuje ve velmi dobré kvalitě(samozřejmě záleží na urovni nastavení kvality záznamu). Zdrojem signálu pro záznam je v mém případě analogová kabelová televize. Je-li DVD-VIDEO po technické stránce v pořádku, je obrazový výstup z HDMI vynikající!

  56. Díky za tip s EKO režimem, vyzkouším.

   Ještě jedna věc, po vypnutí do stand-by zůstává na displayi svítit "TIMER" a "TV", timer, to je mi jasný, ale tv je pro mě dosud záhada. Fakt ale je, že ráno už tam to "TV" nebývá, možná to souvisí s tím několikahodinovým přepínáním se do stand-by...

  57. "TV" na displeji mi ve STAND BY svítilo také a myslím si, že i tohlo souviselo s běžícím HDD ve STAD BY. "TV" na displeji svítí, pokud přes rekordér sledujeme TV vysílání. Možná je to pouze náhoda, ale i zhasínání "TV" z displeje pomohlo vyřazení režimu EKO. Těsně po zmáčnutí tlačítka STAND BY "TV" na displeji během oksmžiku mizí.

   Snad tyto mé pokusy poradit pomohou, byl bych rád.

  58. Tak jak jsem se teď dočetl, tak stím vypařením titulů mám už taky jednu zkušenost, ale nevím , jestli byl tento film chráněný nebo ne , myslel jsem si , že jsem ho omylem vymazal očem jsem dost pochyboval. , ale teď vím odkud vítr fouká.

  59. No, mně se jich teď poztrácelo hned několik, měl jsem disk dost zaplněný (asi 5GB volno), tak mu to asi chudákovi vadilo. Poté co jsem pár titulů promazal (20 GB free) a pro jistotu na chvilku Philips vypnul a pak zase zapnul to teď jede...
   Neuškodily by nástroje typu CheckDisk a popř. Defragmentace, myslím, že to budu stejně muset rozebrat, vrazit do PC a kontrolu disku udělat v pecku. Doufám, že nepřijdu o záruku, žádné plomby na tom nevidím...

  60. Taky se mi vyparily nektere nahrane tituly, neketere nenavratne, nektere se objevily zpatky nahle, ze jsem to uz ani necekal. Jeden titul zas pro zmenu nejde napalit na DVD i presto, ze ma asi jen 20 minut. Po zakoupeni tohoto pristroje me v moderni audio/video technice nemuze nic prekvapit.

  61. Měl jsem DVDR 3300h/02 a zbylo mi několik nefinalizovaných DVD. Chtěl bych se zeptat, jestli dokáže uzavřít DVD nahraná na starším modelu? Abych je mohl přehrávat?

  62. Posledni dobou poustime malymu Krtecka DiVX z USB Flash sticku. Rekorder je propojeny do televize SAMSUNG pres HDMI, i pres SCART. Pri pauze mezi jednotlivymi dily Krtka se HDMI vystup odmlci a uz nenabehne, proste signal HDMI do televize zmizi. Evidentne modul HDMI ma mega problem. Nepomaha ani STANDBY, jedine co pomuze je vytazeni ze zasuvky. Samozrejme prijdete tim o 6 hodinovou pamet programu.
   SCART ale jede.
   To jsem netusil, ceho se jeste dockam.

  63. Tak som vcera updatoval novy firmware 2.11, ktory sa zda zatial vyriesil mnoho mojich problemov /ktore som musel riesit tvrdym resetom - vypnutim pristroja so zasuvky/.
   Zaujimave je, ze pristroj mi teraz vypisuje verziu softwaru 3.04, zatialco na webe Philipsu je 2.11...
   Tak ho odskusajte a piste postrehy...

  64. Upgrade přes cédečko se nepovedl (v průběhu instalace naskočil eror, rekordér se restartoval a zůstala vněm verze 2.10). Přes flash disk všechno vpohodě, čeština je všude.

  65. ake chyby riesi ten novy FW 2.11?

   Ako je to s tym problemom, ze rekorder nahrava zvuk sposobom, ze kazdych 5 sekund musi dobehnut obraz?
   Neviem si predstavit, ze sa mi takto nahra film ktory potom budem musiet 2 hodiny "pretrpiet"...

   Kupoval dakto tento rekorder cez pixmaniu - je tam ceske menu???

   Peter

  66. Nezkoušel jste někdo, jestli se po upgrade neobjevila funkce informace o zbývajícím čase do konce filmu? To je věc, která mi docela chybí. (jestli je to vůbec softwarově doplnitelná záležitost)
   Děkuji.

  67. Před chvílí jsem aktualizoval firmware pomocí CD-RW a vše proběhlo naprosto v pořádku. Změny k lepšímu, ani k horšímu jsem prozatím ale nepozoroval. Čeština v MENU zůstala nastavená.

  68. Chcem kupit tento rekorder cez Pixmaniu - pocitam, ze tam nebude ceske menu.
   :-(
   Da sa tam nejako potom doplnit (nepr. cez FW, servisne menu, ...)?
   Na LG DVDR to funguje cez servisny kod - mate s tym nejake skusenosti na tomto PHILIPSe?

   Naozaj tak casto zamrza tento pristroj - chcem ho kupit a bude ho doma vyuzivat hlavne zena - je troska antitalent - neviem si predstavit, ze bude 5x denne vytahovat snuru zo zasuvky, aby vobec pustila synovi rozpravku...

   DivX filmy su zdielane s nahravkami, alebo su obsiahnute v JukeBoxe v limite 35GB spolu s MP3 a JPG?

   Dakujem za odpovede.

   PS: Vyriesil uz niektore vyssie spominane neduhy nejaky novy FW?

   Peter

  69. vcera som tento rekorder pozeral na pixmanii - stal okolo 9300 SK.
   Dnes som ho chcel odtial objednat a uz stoji vyse 11400SK!!!
   (Drahsia cena ako v nasich internetovych obchodoch)
   Maju tam ale PHILIPS DVDR3595 (250GB, HDMI vystup, ale bez DVB T tunera) - cena za 6700 SK.
   Ked si uvedomim, ze 3595 je skoro za polovicnu cenu 5570 - nechce sa mi davat skoro 5000 sk za funkciu digitalneho tuneru ktory vyuzijem ktohovie kedy...

   Cim sa este lisi 3595 od 5570 krem absencie DVB T? (a ceny :-) )

   PS: Ako dlho si tento rekorder pameta cas po vytiahnuti snury zo siete 230V?

   Vdaka.

   Peter

  70. tak som nakoniec objednal ten Philips 3595 z Pixmanie...
   funkcie navyse na 5570 by som nevyuzil (DVB T tuner, JOG kolecko na TV, nahravanie 5.1 zvuku zo satelitu, ... ine rozdielne f. uz neviem, ak nepocitam vzhlad a cenu).

   snad to nebude az take zle (keby nebola pixmania zdvihla cenu DVDR 5570 skoro o 2500 SK, zobral by som ten).

   Kedze ten model 3595 z pixmanie nema v oznaceni kod 58 => ASI TAM NEBUDE CESKE MENU, ze?
   Bude sa tam dat nejako doplnit? (nemyslim cez SK servis-by som sa nedoplatil!)
   Mne anglicke menu nevadi, to skor manzelka bude zufala...
   ;-(

   mate dakto skusenost?

  71. Ako dostat do Philips DVDR3595 (250GB, HDMI, analog.tuner) ceske menu?
   Prepalenim FW, alebo cez nejaky servis code?

   Predpokladam, ze ked nie je tento DVDR urceny pre nas trh (Slovensko/Cesko), tak tam cestinu v menu asi tazko budem hladat, ze?

   ako to vyriesit? Pojdu vobec ceske DivX titulky s diakritikou (bude v menu DivX titulkov volba Stredoeuropske kodovanie)?

   diki

  72. Mám problém s připojením dvou antén. Do analogového vstupu připojuji koax s analogovou kabelovkou UPC a do digitálního pokojovou anténu pro příjem pozemního digitálního vysílání. Video mám do televizoru připojeno přes HDMI. Na rekordéru i na televizi v tom případě naladím pouze analogové vysílání. Samostatně obě antény fungují normálně. Zatím jsem to vyřešil sloučením obou antén na vstupu pro digitální anténu, ale bych bych rád, aby to fungovalo podle návodu - tedy každá anténa do svého vlastního vstupu. Má s tímto někdo podobný problém?

  73. Po továrním resetu šlo přijímat na rekordéru analogové a digitální programy i v případě, že jsou antény připojeny každá do svého vstupu. Celý den ale nefungovalo HDMI. Další den začalo opět fungovat, ale do televize se dostane pouze signál z antény, která je připojena na vstupu pro analogovou anténu bez ohledu na to, zda je to anténa pro digitální či analogové vysílání. Přijímá někdo analogové i digitální vysílání i na televizoru?

  74. Před dvěma dny jsem si koupil DVDR5520 a mám neuvěřitelné problémy z přehráváním Divx filmů. Obraz se mi místy rozpadá nebo se úplně sekne. Tak na sekundu. Takže vlastně přehrávání filmů v Divx a Xvid formátu je nepoužitelné. Nenarazil jsem ani na jeden film v těchto formátech, který by šel přetáčet ať už do předu nebo zpět, jsem zklamaný a půjdu ho vrátit. Máte někdo ten samý problém? Firmware jsem aktualizoval na nejnovější verzi...

  75. Zdravím. Mám takový dotaz. Nesetkal se někdo s tím, že by měl cca o 2 hodiny posunuté časy u EPG? Když dám info zobrazí se mi co se vysílá ovšem se značnou časovou odchylkou. Je to divné na televizi, kde mám také EPG, se vše zobrazuje správně. Nevíte čím by to mohlo být?
   Dík za každou radu.

  76. Mám tentýž problém. Na ČT1, ČT2 a ČT24 mám v EPG posunutý čas o dvě hodiny zpátky. Zajímavé je, že v EPG na ČT4 SPORT mám čas správný. Nevíte někdo, kde je chyba?

  77. Dobry den,

   narazil jsem u tohoto prehravace na stejny nebo podobny problem, ktery zde byl popisovan.
   Manzelka listuje v nahranych poradech (celkem rychle) v mechanice je DVD, da OK na prehrani a vysledkem je cerna obrazovka, hlaska busy a nasledne vypnuti pristroje. Po zapnuti zvoleny porad zmizi (coz je velice prijemne, protoze vam zmizi to na co jste se chteli zrovna podivat). Porad nebyl chranen.

   Mam dotaz, na webu je firmware verze 3.07, ale pouze v anglictine. Znamena to ze bych mel po pripadnem nahrani firmware vse anglicky? Pokud se koukam na zmeny, tak je tam velice zajimave improved set stability a other bug fixes :). Pokud anglicky firmware znamena, ze vse bude anglicky, lze nekde sehna cesky firmware novejsi nez 2.10?

   Dekuji za odpoved.

  78. Firmware verze 3.07 a všechny ostatní jsou v češtině, ale problém s tím co popisujete
   neřeší. Stalo se mi to s 3.07 už dvakrát. Podle mé zkušenosti musíte na rekordér pomaleji,
   to znamená vždy počkat až je daný příkaz ovladačem vykonán rekordérem. (viz nahoře - pomalá elektronika)

  79. Dekuji za odpoved.

   Jeste jeden dotaz s tim firmvare, stahl jsem nejaky, ktery ma uvedeno, ze je ENG (UK) primo z philips.com: Najdu si podporu pro svuj prehravac, v menu vyberu software a ovladace a dole se mi objevi Aktualizace firmwaru - Software, Version: 3.07 English (UK), nic jineho nez toto tam neni. Tzn. ze tato verze je ceska, nebo musim hledat jeste nekde jinde ceskou verzi (zatim se mi nepodarilo)?

  80. Ten sw je opravdu podivny. Ja jako programator bych si v zivote nemohl dovolit vypustit sw, ktery je na takove urovni, jako je sw v tomto rekorderu. Neprijde mi to vubec profesionalni. Osobne jsem se na tento rekorder velice tesil a jsem z nej spise zklaman.

  81. Přes Pixmanii jsem si objednal DVDR 5570H o tom ,že existují varianty označené na konci označení ...70H/xy jsem se dozvěděl, když mi přišel přístroj s návodem v jazycích: anglicky,francouzsky,německy,holandsky,italsky,španělsky a portugalsky.
   Z internetu jsem si stáhl českou verzi a ejhle, je pro verzi ...70/58 a mě přišlo ...70H/31.
   Předpokládal jsem když objwednávám z Česka, že dostanu variantu pro Česko.
   Leč spustil jsem přístroj a ejhle menu je možno zvolit v 15 jazycích:česky,dánsky, německy, španělsky,francouzsky,řecky, maďarsky,italsky,holandsky,norsky,polsky,rusky,
   finsky,švédskya turecky. Dotazem u Philips.cz jsem zjistil, že by přístroj neměl mít showview, ale systém guide Plus+. který u nás není podporován.
   Prohledáním philips.com jsem objevil,že se DVDR 5570H vyrábí ve 4 variantách.
   DVDR5570H/05 : United Kingdom
   DVDR5570H/31 : Austria,Belgium,France,Germany
   Italy,Netherlands,Portugal,Spain,Switzerland
   DVDR5570H/58 : Bulgaria,Czech Republic,Denmark
   Finland,Greece,Hungary,Norway,Poland
   Romania,Slovakia,Sweden,
   DVDR5570H/75 : Australia
   Zatím jsem cvičně zkoušel systém guide Plus+. zde jsem objevil jako jednu volbu Showview. K jejímu vyzkoušení jsem se zatím nedostal.
   Po dalším průzkumu podám "raport". Zdravím Kopp

  82. Prosím potřeboval bych poradit ohledně DVD recorderu Philips-DVDR-5520H, je úplně stejný jako Philips-DVDR-5570H jen má menší hdd 160GB. Jak se dají na tomto recorderu vymazat reklamy? Nahraju si film i s reklamama na HDD a pak bych je chtěl vymazat, ale nevím jak. Přečetl sem si celý návod ale pořád nechápu jak se dají smazat. Prosím poraďte.

  83. Reklamy nejdou smazat, jdou skrýt (na začátku reklamního bloku modré tlačítko na konci zelené), v edit režimu jsou pak reklamy vidět, při běžném přehrávání ne. Na DVD se pak film vypálí bez reklam...

  84. Reklamy lze pouze skrýt, pak se nebudou zobrazovat při přehrávání. Ale smazat nejdou. Jde to vyřešit rozdělením, ale Philips už zapomněl na tlačítko sloučit, takže při rozdělení je to rozsekaný na několik filmů.

  85. Tak nakonec jsem se rozhodl pro tento model, ale stále se ptám, kde udělali soudruzi z Philipsu chybu? Vždyť dělali tak pěkné DVD přehrávače. Rekordér je pomalý jako šnek. Zasekával se v běžných funkcích, jako přehrávání DVD nebo DivX. Nakonec pomohl upgrade firmwaru z 3.06 na 3.07. Ale že by se po upgradu zlepšilo EPG nebo lépe četl z externích USB zařízení, to ne. Vrchol všeho jsou editační funkce, vystřihnout reklamu ze záznamu je oříšek na pěkných pár minut. Na dálkovém ovládání se Philips snažil zaintegrovat tlačítka pro přeskakování a převíjení do jednoho. Výsledek je ten, že málokdy převinete, ale téměř vždy nechtěně přeskočíte.

  86. Mám tento rekordér cca 2 měsíce a až na malé problémy zmíněné v zde v diskuzi jsem s ním celkem spokojený (možné také proto, že nemám žádné srovnání :-) Co mi však vadí a nedokážu se s tím nijak vypořádat je to, že když nahraju nějaký pořad, který je ve formátu 16:9 (a já mám televizi 4:3), pak si ho vypálím a v PC ho chci převést na AVI, tak se mi převede, ale obraz je zdeformovaný na 4:3. Přitom vypálené DVD pak zpět v rekordéru hraje dobře, tzn. že se automaticky změní formát na 16:9. Nevíte někdo co s tím, prosím??

  87. Vzdy po nahrávání z externího zdroje přes zásuvku EXT 2 (konkrétně z videomagnetofonu z nějž přetáčím na hard disk některé záznamy z VHS) zůstáne na displeji videorekordéru DVD cas a vlevo od nej napis TV. Po zmacknuti tlacitka STAND BY nedojde k vypnuti videorekorderu a ten huci a zahriva se. Pomuze odpojeni ze zasuvky elektrickeho napeti, ale jen do doby, dokud se pres tento videorekorder nezacnu divat na televizi. Jakmile jej totiz vypnu, znovu se objevi znacka TV na displeji a videorekorder neni vypnut. Poradte prosim

  88. Možná to bude tím že v nastavení máš zapnutou funkci automatického nahrávání ze satelitu. Jestli je tato fce zapnutá, zkus ji vypnout, možná to pomůže

  89. Při použití návodu nahrávání CD/DVD na HDD nefunguje.
   Rekordér reaguje na jiné ovladače.
   Funkce ShowView je nepoužitelná.Rekordér vypíná před koncem pořadu.

  90. Přesně tak, funkce ShowView je nepoužitelná. Lepší je si to načasovat ručně. Dát časovou rezervu před a hlavně za program. A pak to ostříhat.

  91. Před koupí jsem byl relativním bohatstvím funkcí tohoto DVD rekordéru téměř nadšen. Po dávných trampotách s jednou minivěží Philips jsem se přitom zařekl, že už si nic této značky nepořídím. Ale člověk míní a........znáte to. S tím, že nelze kopírovat(ani nechráněná DVD)na pevný disk rekordéru, bez použití externího přehrávače a nahrání filmu v reálném čase jsem se již smířil. I když jsem se právě na tohle asi těšil nejvíc. Překousl jsem i reakce rekordéru na dálkové ovladače jiných značek. Konkrétně mám zkušenosti s dálkovými ovladači k televizorům SONY. Zvláštní(alespoň pro mě je, že, jakmile použiji ovladač od přenosné televize, tak kromě toho, že televize například přepne program, což jsem po ní dálkovým povelem žádal-NĚKDY zareaguje i rekordér při STAND BY tím, že se vedle hodin objeví malinkaté CH, které vydrží svítit klidně půl dne. Jestliže však ovládám LCD TV SONY ovladačem, který jí náleží, rekorér snad ještě nikdy nezareagoval. Nebo jsem si toho alespoň nevšiml. Čím mne ale rekortér vytáčí stále je jeho setrvávání v jakémsi skrytém STAND BY po nahrání jakéhokoliv televizního pořadu. Přístroj se navenek tváří jako "vypnutý" v režimu STAND BY-přitom slyšitelně hučí a u hodin svítí informační ikonka TV. Nějak jsem odpozoroval, že tento děj trvá přibližně polovinu času, po který rekordér před tím nahrával. Během letošních Vánoc jsem ale něco nahrával v podvečer. Předpokládal jsem, že se přístroj po ukončení zaznamenávání za určitou dobu uklidní. Jenomže se nejspíš sekl, prohučel celou noc. Ráno byl horký tak, že jsem na něm málem neudržel ani ruku, na nic nereagoval. Nezbývalo, než jej odpojit ze zásuvky. Bohužel tímto rekordér ztrácí svůj hlavní smysl. Neodvážil bych se jej totiž naprogramovat na nahrávání a odjet na dovolenou. Pořád bych musel žít s představou, zda po návratu nenajdu místo bytu spáleniště. Je to škoda a velké mínus pro Philips, že ještě v současnosti nejsou schopni vyrobit elektoniku bez takto základní chyby. Čekám, kdy ji opraví, nejspíš ale marně....

  92. Prosím o radu, jakým způsobem je možné přesně oříznout začátek nahraného pořadu. Jelikož u digitálního tuneru nefunguje funkce VPS/PDC je nutné nastavit nahrávání s dostatečným předstihem, aby se nahrávka neořízla a nepřišel jsem o začátek pořadu. Při editaci takto nahraného videa a snaze oříznout začátek se mi vůbec nedaří oříznout video tak, aby se pořad přehrával skutečně od začátku toho, co jsem chtěl nahrávat. Nedaří se mi prostě nahrávku nastavit na úplný začátek (ani za pomoci pauzy a pomalého posunu vzad) a pak dát skrýt PŘESNĚ to, chci. Vždy tam prostě část nechtěného pořadu zůstane (tak cca 1 sekunda) a požadovaný film nezačíná od začátku, ale na okamžik se zobrazí část vymazaného (resp. skrytého) obsahu. Lze to vůbec nějak řešit, nebo to je prostě jedna z vad tohoto rekordéru? Díky za zkušenosti a za radu!

  93. Je, to tak, je to jedna z nemála "vlastností" tohoto přístroje (v digitální technice je to chyba skutečně k pousmání, ale tenhle philips jich má požehnaně)...
   Já to řeším tak, že přes pauzu a krokování najdu skutečný začátek a pak udělám ještě 10 kroků vpřed, pak teprve ořez (to samé u vystříhávání reklam)...

  94. Jestli to chápu dobře, tak ty chceš odříznout úsek před začátkem filmu (například když se načasuje nahrávání filmu s časovou rezervou a ty chceš oddělit úsek před začátkem filmu.)
   Já to dělám tak že si najedu přesně na začátek filmu a dám žluté tlačítko - Rozdělit a ono se to rozdělí a je to přesně tak jak jsem chtěl a film začíná od bodu kde jsem to rozdělil, ovšem tímto způsobem nevystřihávat reklamy uprostřed filmu!!! Uprostřed filmu se reklamy vystřihují pomocí modrého tlačítka skrýt.

  95. Potřeboval bych poradit jestli lze při kopírování na DVD z disku odstranit DVD menu?
   Nahrál jsem, film kopíroval na DVD, finalizoval a po přehrání na jakem koli přehrávači se mi zobrazí DVD menu s na kopírovaným titulem + prázdným titulem. lze aby tam to menu nebylo nebo alespoň se nezobrazoval prázdný titul?

  96. Při příjmu MUX 4 mi jde pouze O2 info a Test 3. U CT1 HD mám jenom zvuk a u Nova HD nemám naprosto vůbec nic. Máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Předpokládal jsem, že když ten rekorder má výstup v HD kvalitě, tak zabudovaní DVB-T bude zvládat příjem DVB-T v HD kvalitě taky. Při ladění najdu pouze MUX 1 a MUX 4. Programy vysílané v MUX 2 a 3 rekordér nenajde, přesto že při kontrole frekvencí je síla signálu u všech MUXu stejný. :o(

  97. Dal jsem recordér na opravu.
   Vyjádření k opravě-provedl jsem update firmware,formátování HDD,reset přístroje.Přístroj je v pořádku.(chová se ale divněji než před opravou).
   DVD formátu MPEG 2 nelze kopírovat na HDD.(v návodu se o tom ale nikde nepíše).
   Zapnutí přístroje při rosvícení světla není chybou přístroje???(asi je to moje chyba).

  98. Zapnutí přístroje při rosvícení světla je chybou přístroje. Přesně napájecího zdroje.Přístroj si tak občas dělá co ho napadne - začne nahrávat, přepíná se do jiných režimů a pod.
   Mě to dělali oba zakoupené přistroje 5520h. Pak jednoho dne recorder zhasl úplně. Po opravě v Liberci(pozor rádi tam formátují disky, mě ho naformátovali i když to zcela jednoznačně nemělo význam) a vyměněném zdroji (cca 2měsíce) se již tyto závady neprojevily.
   Borosoft

  99. Hmm, tak to nam asi opravoval stejny opravar. Nam pristoj zacal dost neprijemne hucet, pokud byla zavrena mechanika. Reklamace + navic jsme do duvodu pridali nahodne mazani filmu. Uz nehuci, nicmene je stejne otravny.

   Navic mi nechce nastavovat cas podle digitalni televize, nevite nekdo neco co s tim?

   Jeste chvilku a pak se to mozna pokusim 3x vyreklamovat na mazani filmu a prachy zpet ...

  100. Poslední dobou není rekordér vůbec schopen přehrát DVD disky (vytvořené jinde než na tomto rekordéru), které na mě dříve bez problémů HRÁLY. Rekordér je načítá, zobrazí hlášku o jaký typ disku se jedná (např. DVD+R), ale přehrávání nezačne. Na displeji se pak zobrazí hláška "EMPTY DISK", což samozřejmě není pravda. Při vysunutí se pak objeví další informace "Disk nebude možné přehrávat na přehrávačích DVD, protože nebyl finalizován", což také není pravda. Rekordér není schopen přehrát v podstatě žádný jiný než originální DVD, CD či datové disky. Rekordér mám od 10/08, FW 3.07. Má někdo podobnou zkušenost? Nerad bych to dával do servisu, takže prosím o jakoukoliv radu.

  101. Zkusil bych:
   1. vyrvat ze zdi a znovu zapojit (toto vyřeší většinu problémů našeho černokněžníka)
   2. vyčistit mechaniku
   3. pokud bydlíš ve vyšším poschodí otevřít okno a pustit z výšky na zem...

  102. 1. možnost 1 (+dokonce jsem udělal i tovární reset) jsem zkoušel - BEZ ÚSPĚCHU...
   2. možnost 2 se mi zdá nepravděpodobná, neboť to disk načte, ale nepřehraje
   3. bydlím jenom v 1. patře :-)

  103. Zdravím.
   Podařilo se Vám vyřešit problém s přehráváním? Před dvěmi dny jsem bez potíží přehrál DVD a dnes polovina DVD nejde přehrát - filmy které šli už nejdou. Fakt nechápu. Asi přeskočím první dva body a rovnou to hodím z okna tohle je děsný přístroj už s ním bojuji od nákupu. Doteď si vyčítám že jsem ho nevrátil když to ještě šlo.

  104. Problém se mi "vyřešit" podařilo - servisní opravou :-). Po opravě vše funguje dobře, přehrává všechny disky. Dle vyjádření servisu byla vyměněna celá mechanika. Ale ostatní mouchy přístroje zůstávají a to, že jsem ho měl vrátit dokud to bylo možné si říkám skoro pokaždé když jej pouštím....

  105. Dobrý den všem.Prosím vás nejde nějak ovládat hlasitost černokněžníka? Mám to napojene na neaktivní subwoofer a stále to strašně řve. Hlasitost televize je na mimnimum. Předchozí set top box měl integrované ovládání hlasitosti, ale tady ovládam hlasitost pouze u televize.
   Existuje nějaké řešení? Děkuji

  106. Po váhání mezi Panasonikem, Sony a Philipsem, jsem se rozhodl pro Philips DVDR5520H/58 (z důvodů co nejvíce muziky za co nejmíň peněz). Používám ho jako set-top-box a při nastavení kvality na "2,5hod/DVD" hraje bez viditelné ztráty kvality obrazu. Systém má ovšem evidentně mouchy:
   1. při pohlížení jpegů z CD při neznámém formátu obrázku zcela zatuhl a bylo nutné vyškubnout ze zdi.
   2. párkrát se stalo, že po skončení časovaného nahrávání se třeba za cca 12 hodin zapnulo přehrávání TV a po vypnutí se zarytě pokoušel každých 5 minut zapnout, opět pomohl "výstup+nástup".
   Uvidím co s tím vším provede upgrade firmwaru.

  107. To jste si tedy dal. Podle mých zkušeností jste vybral tu nejhorší volbu.
   Firmware je už půl roku starý a vypadá to, že nový už nebude. Stejně jako nový rekordér. Philips s rekordéry končí, v r. 2008 už nic nového nepředvedl a už se doprodává ten zatracený černokněžník.

  108. Ahojte, pokiaľ niekto vie prosím poradiť.
   Dal som urobiť upgrade na verziu 3.07 na napálenom CD. Počas načítania to napísalo na displeji ERROR a DVD ostalo zablokované. Odpojil som ho zo siete a po znovu zapojení na displeji ostane len nápis STARTING a DVD rekorder vôbec nereaguje.
   Dá sa niečo urobiť, alebo ho zbaliť do servisu? Miro.

  109. Prosím o radu.mám v2 týždne v užívaní dvd rekordér PhilipsDVDR5520H a naviem si radi ako nahrávať pomocou časovača,keď zapnem Timer,tak sa mi nezobrazí ponuka časovača.Keď ďalej čítam články tak som sklamaný z tohto rekordéra-poradil mi ho predavač v Nay.

  110. Zdravim. Mam takovy dotaz. Jiz jsem rekorder prinesl z druhe reklamace - vecne se mi zasekaval a musel jsem ho treba 2x tydne vytahovat ze zasuvky. V servisu provedli opravu pomoci prehrani firmware. Problem je ze tam stale nahravaji jen ten samy firmware ale problem stale zustava. Kdyz jsem se zeptal zda po treti reklamaci mi jiz vrati penize, tak mi sdelili ze vlastne zaruka uznana nebyla i kdyz to nikam nenapsali. Pry se jedna pouze o prehrani firmware a na software se pru zaruka nevztahuje. Nemate nekdo s timto rekorderem podobne zkusenosti? Uz uvazuji i o soudnim znalci mam jen strach ze mi to neuzna a naklady pak budou na me.

  111. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.