Panasonic TH-42PX80E: prostě lepší plazma

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Recenze, Televizory - projektory
  Zář 14, 2008
  252× Komentováno

  Plazma TH-42PX80E je přímým nástupcem loňského modelu TH-42PX70E, který nás oslovil, ale současně jsme mu přísně vytýkali mnohé chyby. Panasonic se opravdu poučil a aktuální model je výrazně lepší. Poměrem kvality, funkcí a ceny aspiruje na nejlepší plazmovou televizi střední třídy.

  Na rozdíl od nedávno testovaného DVD přehrávače a HDD rekordéru z nové modelové řady Panasonicu, které příliš inovací nepobraly, TH-42PX80E je něco docela jiného. Už na první pohled jsou patrné změny. Design je sice podobný (stále oblíbený klavírní lak), ale odlišný je podstavec (nyní působí pevnějším dojmem) a ve spodní části přibyla stříbrná linka. Televizor se zdá drobnější, byť je jen o centimetr nižší a méně hluboký, než předchůdce. Hmotnost klesla o jeden kilogram na 26 kg.

  Vstupů a výstupů je dostatek. CI slot může v budoucnu umožnit příjem kódovaného DVB-T vysílání, možná i DVB-T v MPEG-4 ve standardním rozlišení. Na HD vysílaní ale stačit skoro určitě nebude

   

  Vstupy, výstupy, dálka – samé přírůstky

  Výrazné změny se týkají konektorové výbavy. Nyní jsou k dispozici 3 HDMI vstupy. Přibyly i vstupy/výstupy pod předním panelem, kde najdeme výstup na sluchátka, S-Video a kompozitní video vstup se zvukovým stereo vstupem. Potěší také čtečka SD karet, která svižně a kvalitně zobrazuje i velmi rozměrné fotografie. Pokud bychom chtěli najít nějakou drobnější chybu, mohl být přítomen i nějaký digitální audio výstup.

  Loňský model neměl vůbec přední konektory, což byla pěkná ostuda

  Dálkové ovládání je u televizoru jedna z nejdůležitějších věcí. Zní to nepravděpodobně, ale je to tak. Právě dálka udává komfort obsluhy TV a za dobu požívání TV s ní odpracujete mnoho hodin. Není nic horšího, než televizor špatně reagující na povely, nebo dálka se zmateným rozložením tlačítek.

  Dálkové ovládání je stále vynikající, ale směrová citlivost by ještě šla vylepšit

  Už u minulé řady bylo dálkové ovládání téměř dokonalé. Nyní je o kousíček větší (delší), některá málo používaná tlačítka zmizela pod dvířky. Tlačítka jsou nyní plastová (původně gumová – měkká) a pod nimi se ukrývá mikrospínač (jemně cvaká). Změn se zdá hodně, ale používá se pořád excelentně. Reakce jsou rychlé a přesné. Směrovost není špatná, ale o kousek by zlepšit ještě určitě šla.

  EPG je super, ale musíte si jej hacknout

  TH-42PX70E jsme mimo jiné vytýkali mizerného programového průvodce EPG, který je vysílán v DVB-T. Pokud si nastavíte televizor podle manuálu, opět najdete jen značně degradované informace o současném a následujícím pořadu. U TH-42PX80E už ale funguje „hack“, jak docílit zobrazení podrobného programového průvodce. TV je potřeba nastavit lokalitu Švédsko, jazyk a podobně lze ponechat česky. A rázem máme vynikající TV program!

  Informace o aktuálním pořadu a programový průvodce

  Citlivost analogového i digitálního tuneru je pro většinu situací dostatečná. Systém ale pracuje s tunery odděleně, takže je potřeba přepínat mezi analogovými a digitálními programy (nelze si je přiřadit do jedné číselné řady). V rámci jednotlivých tunerů si lez vytvořit profily s vlastním pořadím programových kanálů. Funkce PIP ani PAP Panasonic tradičně neumí.

  Vyšší kontrast, více stupňů gradace, dvojitých 100 Hz

  Obraz na nás po naladění kanálů vykoukl rovnou přímo dokonalý. Nic není potřeba upravovat, stačí si vybrat některý z přednastavených režimů – Normální, Dynamický, Kino a Eko. Nově přibyl režim Eko, který pomocí senzoru na předním panelu (C.A.T.S.) upravuje kontrast podle intenzity okolního prostředí. V TH-42PX80E je osazen plazmový panel 11. generace, který slibuje skoro dvojnásobnou životnost oproti předchozí generaci (až 100 000 hodin, než klesne maximální kontrast na polovinu). Jelikož jsme měli předchozí model TH-42PX70E k dispozici dlouhou dobu, dostal se nám pod kůži. I proto se nám na první pohled zdál obraz na nástupci znatelně lepší, což jsme nečekali. Přece jenom rozdíl v reálném kontrastu 10 000:1 a 15 000:1 a také rozdíl 3072 versus 4096 stupňů gradace už něco znamená.

  Z úrovní kontrastu si vybere každý, případně to lze nechat na automatice, která ale nastavuje obraz spíše nekontrastní

  Předchůdci jsme hodně vytýkali blikání obrazu, především ve světlých velkých plochách. Pravděpodobně je to kvůli technologii ochrany a vylepšení obrazu, kterou Panasonic používá. Tohoto jevu si ale každý nemusí všimnout a nemusí mu ani nijak vadit. TH-42PX80E je podle výrobce vybavena dvojitým 100Hz snímáním. A blikání je opravdu méně patrné i v náročnějších situacích, o sledování filmů, kde to je bezproblémové už od minula, nemluvě. Co nám u předchozího modelu také celkem vadilo, bylo hlučnější trafo (nebo jejich soustava). TH-42PX80E má o 15 W nižší průměrnou spotřebu (255 W) a trafa jsou výrazně tišší. Ale úplně neslyšná nejsou – to je ale běžný jev (i u LCD). V režimu stand-by je spotřeba zanedbatelných 0,7 W.

  Režimy poměru stran a zoomu jsou stejné, jako u předchozího modelu. Ale i ty nám sloužily k naprosté spokojenosti

   

  Zvládne počítač i Blu-ray

  Plazmu jsme připojili i k počítači pomocí HDMI. Tradičně nastává problém s poměrem stran a rozlišením. Při poměru stran 16:9 má plazma fyzické rozlišení 1024x768 bodů (což je poměr 4:3). Klíč je v tom, že plazma má obdélníkové obrazovkové body. Obdélníkové obrazovkové body lze konfigurovat v některých počítačových přehrávačích, takže lze do panelu pouštět nativní rozlišení 1024x768 a obraz při tom bude ostřejší a poměr stran videa bude v pořádku. Ale nelze to bohužel vnutit celému operačnímu systému. Takže je potřeba posílat do TV rozlišení s poměrem stran 16:9 a vše je potom bez problémů. Obraz je i tak stále velmi dobrý.

  I když plazmový panel nemá Full HD rozlišení, umí jej přijmout (1080p). Elektronika v 42PX80E odvádí celkově výbornou práci, ať už při přepočtu nižšího TV vysílání do vyššího, nebo z Full HD do HD ready. Podporován je i režim 24p, který produkují Blu-ray přehrávače a kvůli kterému je jinak v obrazu patrné mírné cukání. Možná vás napadne, že v dnešní době je nerozum kupovat obrazovku s takto „nízkým“ rozlišením, když i levnější LCD nabízí Full HD. Ano, Full HD je o kousek lepší i na obrazovce o rozměrech 42 palců. Ale zase ne tak markantně. I 720p vypadá na této plazmě naprosto nádherně. Za stejné peníze, jako Panasonic 42PX80E, koupíte možná LCD s Full HD, které ale nebude mít takto velkou úhlopříčku a obrazově se plazmě ani zdálky nepřiblíží. Pokud jste si jisti, že budete mít dostatek materiálu ve Full HD, má investice do dražšího modelu smysl. Ať už třeba do 1080p plazmy Panasonic 42PZ80E, nebo do dražšího LCD. S běžným TV vysíláním, DVD a počítačovými HD ripy si i námi testovaný model poradil nadmíru dobře.

  Skvělá podívaná, dobrá výbava a ještě lepší cena

  Panasonic TH-42PX80E dostál tomu, co jsme avizovali v úvodu. Poskytuje především vynikající kvalitu obrazu i zvuku. Opraveno bylo dost chyb z minulého modelu, přibyly vstupy a výstupy a to vše za velmi dobrou cenu. Plazmu Panasonic TH-42PX80E prostě jen koupíte, zapojíte a kocháte se. Kompromisů je přitom vzhledem k ceně jen zanedbatelné množství. Jelikož budeme model 42PX80E používat pro testování i nadále, zhruba za měsíc doplníme recenzi i o dlouhodobou zkušenost. Cena Panasonic 42PX80E se aktuálně pohybuje okolo 21 tisíc včetně daně. Specifikace výrobce najdete na http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4289.

  Dlouhodobé zkušenosti

  Po více než měsíčním používání testované televize jen těžko hledám něco, co bych mohl vytknout. Částečně je to způsobeno tím, že jsem předtím rok používal předchozí model, na kterém jsem spoustu věcí kritizoval. A u nového modelu byly chyby převážně odstraněny a některé drobnosti jsem jednoduše akceptoval. Takže při každodenním použití mne nejvíce vadí menší směrovost dálkového ovladače, což je ale způsobeno pravděpodobně umístěním senzoru na spodní straně TV. Jelikož mám i celou TV poměrně nízko, často stojí v cestě signálu nějaká překážka. I tak se ale domnívám, že směrovost DO by mohla být lepší. Přesto je ale pořád DO od Panasonicu velice zdařilé – po stránce ergonomie i celkového zpracování (například oproti tomu, co občas vidím u Samsungu, je DO Panasonicu o 100 % lepší). Přetrvávající nedostatky jsou absence PIP a PAP a nutnost přepínat režim tuneru z digitálního na analogový a zpět, pokud přijímáte programy v obou režimech. Také přepínání programů je mírně pomalejší, než by mohlo být. Stále ale jde jen o drobné výtky, se kterými se dá žít. Jinak je totiž TH-42PX80E (případně stejný model přejmenovaný na TH-42PX80EA) vynikající přístroj. Ať po stránce kvality obrazu, zvuku, zpracováním, propojitelností a ergonomií ovládání.

   

  Plusy a mínusy
  + skvělý obraz- chybí PIP/PAP
  + obvody pro úpravy obrazu- sporadicky patrné blikání obrazu
  + design a zpracování 
  + dostatek vstupů/výstupů 
  + výborný zvuk 
  + dobrá podpora 24p 

  Související články

  Recenze plazmy Panasonic TH-42PX70E – nebezpečně blízko realitě?

  Nebojme se vypalování plazmy více

  Plazmová evoluce podle Panasonicu

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  252 Komentáře

  1. Prosím majitele o zkušenosti.Zvažuji koupi modelu s úhlopříčkou 37.Sledování pozemního digitálního vysílání z 2.5 až 4 metrů.Děkuji.

  2. Čus chlapi, potřeboval bych poradit jakou plazmu koupit ,zatím osobně u mě vede tahle
   px 80 ale chtěl jsem se optat jak je to s tím full had a hd redy.. má smyl kupovat dražší modely které jsou nabušené technologiemi a jestli to ve výsledném kukáni pouze tv a sem tam nějaký film na dývku má smysl utrácet za full hd.

   Taky jsem slyšel že od kámoše který telku vybíral tak mu prý ukázali jak vypadá klasický obraz z běžného vysílání... obraz na této plazmě px 80 a pak na modelu o cca 10 tisíc víš a obraz prý byl lepší na této px 80 , prý z důvodu že tolik nepřepočítává obraz a různé filtry atd že na té dražší byl obraz o něco kostrbatější a horší než na telce dražší s ful hd atd... všude v obchodech mají na tom puštěné dwd a pak si to člověk dá domu pustí si zprávy a kouká jak to, kde je ten čistej obraz z obchodu je jasné že záleží na signálu ale co by jste doporučili za plazmu na nejlepší obraz pouze na tv a dvd. Zatím neřeším žádné filmy ve ful hd ani blurey. A optám se jestli je to opravdu takovej rozdíl to ful hd nebo ne, jestli prohloupím když nekoupím plazmu bez ful hd a bez rozlišení 1980.

   Nebo dělá se ještě nějaká lepší v tomto provedení 106m z hd redy?? a lepším obrazem??
   Vystačí tato televize na běžný vysíláni aspoň na cca 6-8 let. Nerad bych kupoval každý cca 3-4 roky jiný televize už takhle je to znát na jiných věcech počítačích atd jak vše nahrazuje jinej model a to i u motorek a podobně:-)

   pokud ne půjdu asi také do této px 80 a časem až se vyřeší vysílání v hd nebo i odstupem let ve full hd tak si myslím že všichni koupíme nové stroje a nové oled televize a i asi lepší blu reye. Díky za rady názory přispěvky a komentáře. já osobně se v tom moc nevyznám budu rád za vaše rady a typy.

  3. Já jsem před čtrnácti dny taky sháněl TV. Chtěl jsem nejdříve nějaký LCD panel 42 pal. Ale nevybral jsem si. LCD mají takový nepřirozený obraz. "Pro mě". Tak jsem se začal koukat po Plazmě. Nejdřív jsem chtěl tuto- LG 42PG6000, ale nějak z toho sešlo. Pak jsem měl vyhlídnutou s přítelkyní tuto- Samsung PS50A457, ale ta už byla moc velká a nevešla by se do pokoje. Tak taky z toho sešlo.
   Pak jsme viděli px 80. Týden jsem sháněl informace po internetu abych zjistil jak kdo je sní spokojen. Ale pak jsem si spoměl na krámek pro audiofili, kde jsem si kupoval domácí kino Harman/Kardon, tam zrovna mají vystavené plazmy od Panasonicu. Výhoda byla v tom, že má místnost osvětlenou jako běžný obývací pokoj. A ne jako velké obchoďáky, které jsou strašně přesvětlené. Tak tam jsem si vybral tuhle TV. Mám ji doma přes týden a jsem sní velmi spokojen. Obraz má takovej věrnější a podání barev je v této kategorii hodně slušný. Já osobně chytám Novu analogově a mohu říct, že je lepší než na mé 4 roky staré CRT TV Panasonicu 72 cm 100Hz. Ani jsem nečekal ,že bude tak čista.
   Na rozdíl od kamaráda, tan má lcd Sharp 37 pal. A při sledování Tv je to takové kostičkované a nehezké. Hlavně běžící titulky jsou rozmazané. Jinak ostatní programy chytám na DVB-T tuner. A jsou obrazově super.
   Full HD jsem nechtěl, mám jen DVD a Tv vysílání neumí.
   Většinou co jsem viděl, tak když pošlete do TV s Full HD horší HD signal ,nepo PAL tak to vypadá hůř ne na HD ready. A tato umí Progresivní zobrazení 1080p s podporou přehrávání 24p. Tak do budoucna to stačí. Až budou více rozšířené Full HD filmy, tak to už bude načase koupit novou tv Nejlépe lazerovou třeba tuhle: http://www.hdtvblog.cz/novinky/mitsubishi-laser-tv-se-jmenuje-lazrtv

  4. prosím o radu koupil jsem si px 80 je to super plazma a chtěl bych poradit jak je to stím nastavením švedska a EPG . Nastavil jsem zemi švédsko a jazyk cz ale epg mi nefunguje když na dálkáči zmáčknu knoflík tv guide nabo jak je to , tak se mi zobrazí seznam ale nemám tam žádného programového průvodce a ani žádný seznam co se právě vysílá atd mohli by jste mi někdo prosím poradit jak na to?? tv av příjem máme na paneláku kabelovku takže asi pouze analogové ?? vysílání?? je možné že proto to nefunguje?? . Díky moc za vaše rady.

  5. takže nastavení televize je správně. Podle toho,co píšete, tak zřejmé Vaše kabelová televize EPG nevysílá. Je třeba podotknout, že EPG je pouze výsada digitálního vysílání, nikoliv analogového!

  6. Zdravím.Já mám taky problém z výběrem tv.Mám možnost koupit 42pz 80 která bohužel byla v časopise stereo video testovaná a má prý horší pohybovou ostrost jinak ale super.42pz 85 je tam testovaná jako super. jako i px80.Rozmýšlím se i na Sony 40w4000 kterou všude chválí ale je to lcd .Má ale tuner mpeg4, 100hz nemá .Takže nevim kterou,lcd se bojím ale je to sony .Vlastním jinak kino i dvd rec.Panasonic.Vzdálenost od tv bude 3-3.5 m bude to kabelovka a dvd ,ale někdy dokoupím bluray přehrávač a možná satelit .Nové modely tv Panasonic mají mít také tunery s mpeg4! budou asi na jaře ale za kolik že jo jako novinky budou drahý.Jaký máte názor vy?

  7. taky zdravím. Mám 42PZ 80 už půl roku a nějakých pohybových neostrosti jsem si nevšiml. To u LCD je pohybová neostrost maximální a je jedno ,zdali je to SONY, či něco jiného. Tuner mpeg 4, je asi teď na nic, pokud jsi z česka. Pro HD vysílání si zajdi na satelit, programů v něm přibývá. A blu-ray to jistí ! Dívat se na PZ s připojeným blu-ray (stačí i DVD) a zvukem 5.1 je opravdu zážitek . Neváhej!

  8. Dobrý den, ahoj
   Blíží se konec analogového pozemního signálu a tak mi nezbývá nic jiného než se poohlédnout po nové televizi. Po přečtení mnoha internetových diskuzí a po posouzení poměru cena výkon jsem si vybral Panasonic Plazmu 42". Předpokládám sledování pozemního digitálního signálu televize v Praze (anténa na domě), přehrávání originálních DVD, DIVx ripů, domácího videa (avi), připojení PC k televizi. Nabízí se mi tedy koupit zde recenzovaný model PANASONIC TH-42PX80EA (HD) za cca 20.000 a nebo Full HD model PANASONIC TH-D42PN83E (FHD) za cca 25.000. A tady začíná můj problém. Neumím se bez osobních zkušeností rozhodnout zda mi stačí a bude dostatečný i do budoucna model HD a nebo si koupit s výhledem do budoucna už raději FHD dražší model. O peníze celkem nejde, ale mám obavu, aby už teď (a né až někdy v budoucnu až se zlepší technologie vysílačů) byl obraz klasické televize na kterou se budeme dívat především, na FHD modelu stejně skvělý jako na popisovaném HD modelu. Nerad bych zaplatil více peněz za FHD a nakonec měl horší obraz než na levnějším modelu HD. To bych fakt nerad!!! Je mi jasné, že přehrávání DVD a Blueray bude na FHD výborné, ale především se přeci budeme dívat na televizi. Nedokázal by mi někdo z vás poradit? Máte někdo zkušenosti s oběma modely? V prodejnách to zjistit nejde. Nikde jsem nenarazil na tyto modely vedle sebe se stejným zdrojem signálu a tak nezbývá než čekat na osobní zkušenosti majitelů těchto modelů. Neudělám tedy chybu s FHD modelem? Poradí mi někdo se zkušenostmi?
   Děkuji moc za jakékoliv odpovědi. ideálně na email jiri-polak@seznam.cz. Díky všem. Jirka

  9. Pánové, nedá mě to abych, nenapsal něco ke vzdálenosti pozorování této TV 42PX80. Koupil jsem ji na základě tohoto fóra a dalších, ale dívám se na tuto TV ze vzdálenosti 4m a díval bych se ještě z větší vzdálenosti. Mám czechlink, Topfield 6000, přes scart. Prostě vidím stále nedostatky obrazu z této vzdálenosti.(šum, jemné zrnění) Kdo doporučuje dívání ze 2,5m až 3m vidím to jako podraz. Děkuji.

  10. To je ale opravdu hodně subjektivní a podraz je silné slovo. Například já i z těch 2,5-3 metrů žádné zrnění na DVB-t nepozoruji a obraz je v rámci možností v pořádku. Každému prostě sedne něco jiného.
  11. Je to podraz!!! A snad i prodejní reklama...
   Taky uvažuji o prodání nebo vyhození :-(
   Obraz může uspokojit snad jen bývalé majitele černobílé televize.

  12. Souhlasím, mě to také připadá nefér s tou vzdáleností. Já má 37PX80 pátý den a uvažuji o přestěhování pokoje, nebo o vrácení tv zpět do obchodu. Ze tří metrů mám unavené a červené oči od rozmázlého a dá se říci u některých pořadů až nekoukatelného obrazu. Tv má sice redukci šumu, ale aby se na ní dalo koukat, tak se ta funkce musí vypnout. To samé správa barev - vypnout. Taky pěkný podvod!!! Signál přijímám digitální přes koaxiál ze společné antény - kvalita signálu 100%. No možná mi tu někdo poradí, jak to dělá, že má tak úžasně kvalitní obraz na 42PX80 ze dvou metrů. Vyladila jsem vše podle doporučení na různých diskuzích, ale je to katastrofa!!! Díky

  13. Jak už bylo řečeno, u každého je to jinak, ale většina se přiklání k tomu, že je obraz v pohodě. Jinak zbývá jedině podstatně menší TV, nebo se odstěhovat do USA či Japonska... kde je HDTV běžné.
  14. se nedivím, že máš v obraze šum, a jemné zrno. Scart umí dodat šum a jiné potvůrky do obrazu velmi dokonale. A čím je scart levnější, tím je šum a tomu podobně markantnější. A co takhle HDMI ?
   Já osobně mám 42PZ80E v kombinaci s DMR-EX77EP propojen kabelem HDMI (1,5m za nějakých 7 stovek) Přijímám vysíláni DVB-T , dívám se na telku ze vzdálenosti 2,5 m a nic takového v obraze nepozoruji, (záleží samozřejmě na kvalitě vysílaného programu, např NOVA je na tom dle možností velmi dobře) a už vůbec ne při sledování DVD. Takže slovo podraz není na místě.

  15. Koupil jsem tuto tv,po docela dlouhém rozvažování,jestli plazmu nebo lcd,pročítání testů a diskuzí-nakonec rozhodlo pokoukání u kamaráda,který si ji koupil,přece jen v domácích podmínkách tv vypadá naprosto jinak než v přesvětleném obchodě.A určitě líp.Zatím maximální spokojenost,po nakrmení kvalitním signálem je obraz perfektní-a to jak hd signál,tak i klasické dvd.Koukatelné jsou i Divx,ovšem zde už záleží na použité kompresi.Velmi mě potěšila i kvalita zobrazení běžného tv signálu-kab.rozvod-analog,ani sem nečekal že na 42palc.obrazovce bude obraz tak dobý,jako je.pochopitelně vzhledem k docela omezeným možnostem vysílání tv v Pal.Takže můžu všem doporučit.Volba,jestli 37 nebo 42 palců -to je otázka,kterou jsem také řešil,vzhledem k bydlení v paneláku,ale po měsíčním soužití s tv 42,jsem opravdu rád,že jsem nešel do menší uhlopříčky.Sleduji tv zhruba z 3 metrového odstupu a je to ok.Velký a kvalitní obraz,k tomu připojené kvalitní prostorové ozvučení,na užití si filmu v panelové králíkárně asi nejde jít o moc dál-takže zatím velká spokojenost.

  16. DVB-T v SR:

   Telekomunikačný úrad SR (TÚ SR) vo výzve na predloženie ponúk do výberového konania na prevádzkovateľa digitálneho terestriálneho televízneho vysielania (DVB-T) z dôvodu optimálneho využitia frekvencií určil kompresný štandard MPEG - 4. Takúto kompetenciu dáva úradu zákon o elektronických komunikáciách.

   MPEG 2 vs MPEG 4

   1. Progresívnosť
   MPEG – 2 – V súčasnosti už technologicky prekonaná. Podľa informácií, ktoré poskytli TÚ SR národné regulačné orgány aktuálne mnohé štáty, ktoré odštartovali digitálne vysielanie na báze MPEG – 2 (napr. Nemecko, Francúzsko, Švédsko) prechádzajú na MPEG – 4, resp. v najbližšom čase plánujú prejsť. MPEG - 4 – progresívna technológia do budúcnosti, v súčasnosti však už komerčne používaná, umožňujúca vysielanie programov aj vo vysokom rozlíšení (HDTV) plus nových služieb – napr. na báze interaktivity alebo služieb e-Governmentu napr. vo verejnoprávnom multiplexe.

   2. Cena vybudovania a prevádzkovania multiplexu pre poskytovateľa
   Rovnaká pri použití MPEG – 2 aj MPEG – 4 .

   3. Cena pre televízie za šírenie ich programov
   Použitie MPEG – 4 vytvára priestor pre nižšie ceny pre šírenie programov televízií oproti MPEG – 2, nakoľko efektívnejšie využíva sieť a umožňuje rozloženie nákladov na jej prevádzku v rámci úspor z rozsahu medzi viac televízii, kapacitu multiplexu využívajúceho MPEG – 4 (pri SD) môže využívať 7 až 10 televíznych programov, na rozdiel od MPEG – 2 (maximálne 4 - 5 televíznych programov). .

   4. Kvalita
   Kvalita programu kódovaného MPEG - 4 je vždy lepšia než kvalita programu kódovaného MPEG – 2. Degradácia programu kódovaného MPEG – 4 pri jeho terestriálnom šírení je na nižšej úrovni než degradácia programu kódovaného MPEG – 2 pri jeho terestriálnom šírení. Kvalitatívne poruchy, ktoré sa vyskytujú pri šírení programov v štandardnej kvalite digitálnym spôsobom nemajú súvis s použitím MPEG – 2 alebo MPEG – 4, ale so skutočnosťou, že sú digitálnym spôsobom šírené programy v tzv. štandardnej kvalite. .

   5. Kvalita – možnosť vysielania televízie vo vysokom rozlíšení (HDTV)
   MPEG – 2 nevytvára reálne priestor pre vysielanie programu HDTV v SR. Použitie MPEG – 4 perspektívne vytvára priestor aj pre vysielanie programov HDTV v SR .

   6. Schopnosť spracúvať programy v obidvoch formátoch
   STB pre MPEG – 4 je schopný spracovávať programy vo formáte MPEG – 2. STB pre MPEG – 2 nie je schopný spracúvať programy vo formáte MPEG – 4. .

   7. Dodatočné náklady
   Už dnes je zrejmé, že systém MPEG – 2 je nedostatočný a prekonaný na účel ďalšieho rozvoja digitálnej televízie. Skôr či neskôr teda vzniknú požiadavky na prechod na MPEG – 4. Toto je zrejmé z vývoja v krajinách, ktoré prešli na digitálne vysielanie podstatne skôr než SR.

   Na túto skutočnosť bol úrad upozornený európskymi regulačnými úradmi a aj v rámci verejnej diskusie k podmienkam výzvy na výberové konanie na poskytovateľa multiplexu s tým, že úrad by mal preferovať záujemcu, ktorý sa bude podieľať na financovaní prechodu z MPEG – 2 na MPEG – 4. Pri prechode z MPEG – 2 na MPEG – 4 by teda vznikla potreba vynaloženia dodatočných nákladov na strane občanov. .

   8. Ponuka a cena STB
   V súčasnosti existuje široká ponuka STB tak na MPEG – 2 ako aj na MPEG – 4. Táto skutočnosť bola preukázaná reálnou ponukou STB v obchodnej sieti s elektronikou Slovinsku. Ponuka v obchodnej sieti je priamo determinovaná skutočnosťou k akému štandardu pristúpi tá ktorá krajina.

   Je potrebné skonštatovať, že cena STB MPEG – 4 je v súčasnosti vyššia než cena STB MPEG - 2. napr. v SR sa STB MPEG – 2 predáva za priemernú cenu cca 1.000, - Sk (v akciách aj za polovicu), cena STB MPEG – 4 sa v obchodoch v Slovinsku pohybuje cca na úrovni 2.400, - Sk (v akciách podstatne lacnejšie). Je však potrebné skonštatovať, že pokles cien STB MPEG – 4 je evidentný a takýto predpoklad je tu aj do budúcna, nakoľko tu nie je reálny technologický dôvod na výraznejší rozdiel v cene STB MPEG – 2 a STB MPEG – 4.

   Ďalšou skutočnosťou, ktorá pozitívne ovplyvní pokles cien STB MPEG – 4 je to, že aj susedné Poľsko aj Maďarsko predpokladajú vysielanie vo formáte MPEG – 4, čiže trhový priestor pre nadnárodných distribútorov a predajcov sa perspektívne významným spôsobom rozširuje. V prípade koordinácie nákupu STB zo strany štátu napr. prostredníctvom poukážky na zľavu pre vybrané skupiny občanov v rámci dotačnej schémy pre prechod z analógového na digitálne televízne vysielanie je možné vyvinúť ďalší dodatočný tlak na pokles cien STB.

   Zdroj: digimedia.sk

  17. No to je snad jasne......pytam sa preto, lebo v rozvodoch UPC (teda aspon v BA) je 5 digitalnych programov....skusal niekto z BA ten "hack"?

  18. Skusal som to v BA. Ide to perfektne. V zapadnej casti BA, kde netienia karpaty od 1/12/2009 chytis 21 tv programov+cca 10 radii. Staci otoci antenu smerom na Cesko. Slovenske programy idu z Kamzika dost silno, tym otocenie anteny nevadi. EPG som nastavil takto: menu-dalsie nastavenia-povodne nastavenia, potvrdit . Potom mi napisalo, ze mam vypnut TV. Po zapnuti som vybral jazyk slovencina a krajina svedsko. EPG sa spusti po stlaceni Guide na ovladaci. Ten tip so Svedskom je super. Dakujem autorovi :-)

  19. Spotřeba je podobná jako u předchůdkyně (o jednotky, max desítku W méně), při sledování DVB-T, střední úroveň kontrastu, mezi 200-260 W. Ve stand-by je odběr několik minut po vypnutí pod 1 W. Obraz je dobrý, dvb-t v rámci možností super, DVD skvělé, Xvid ripy podle kvality, ale mnohdy lepší než DVD.
  20. Ještě mám další otázku ohledně vypalování obrazovky.Je to ještě u tohoto modelu aktuální.Pokud ano co proti tomuto dělat?Děkuji

  21. Při běžném používání by se to stát nemělo. Obsaženy jsou různé druhy ochrany. Pokud ale necháte na TV dlouho zobrazený statický obraz (přes noc), vypálení hrozí stále (muselo by se to ale opakovat). Při brutálním zacházení lze ale vypálit i LCD.
  22. Pozeral som rozdiely medzi E a EA a ziadne nie su. TO "A" zrejme znamena aktualizovana verzia alebo autum - jesen, kedze sa objavili po dlhsej dobe az koncom septembra...

  23. Model px 80 má mít kvalitnější zpracování obrazu-procesor V-real3-nevím sice,nakolik to má skutečný vliv na kvalitu obrazu,ale pravdou zase je,že technologie jde stále dopředu a fa.panasonic je v oblasti plazmové technologie určitě docela na vrcholu ve střední a vyšší třídě.Takže bych sázel spíš na px-80 tku,než na levnější px8.Já mám pana 42px80,jsem s ní maximálně spokojený,jo,pravda-pioneer Kuro to sice není,ale zase za ty peníze si myslím,že je to dobrý kup.A rozdíl cca patnácti set navíc proti modelu px8,nevidím jako veliký problém.

  24. Zatím koukám a koukám a nějaké extra výchylky neshledávám. Takže se klidně ptejte, co vás zajímá k danému modelu, mohu to vyzkoušet v praxi. Ale nějaké drobnější poznatky už mám, tak ještě cca týden dám pozorování a pak článek doplním.
  25. Dobrý den, prosím moc o informaci, jak je na tom obrazovka této plazmy s odlesky. Je hodně náchylná na odlesky z boku od okna apod.?

   A ještě jedna věc, myslíte si, že je rozumné koupit si jí ve 42" při koukání z 210 cm??

   Díky!

  26. Ja si myslim ze by to bolo moc na tak malu vzdialenost. Pozeram 37 zo vzdialenosti 2,8m a mam obrazu az az. 2 dni som si zvykal:O) Ked prinesies 37 domov vyzera ako 42 v obchode...

  27. V prodejně vypadá obraz na plazmě tradičně hůře, než doma. Protože prodejna je hodně osvětlená. Doma v šeru a ve tmě při večerním sledování se teprve plazma projeví v plné kráse, narozdíl od LCD, které je souvisle podsvícené (krom dražších LED modelů). Bzukot pozoruji jen při nočním sledování, kdy je vše zcela ztichlé. Mírně to ruší, ale opravdu jen malinko. Trafa se výrazněji ozvou s vyšší intenzitou kontrastu, ale jen dočasně. Souvisí to s vyšším odběrem energie, kterou musí trafa v TV zpracovat. Odlesky jsou, ale když se TV zapne, obraz je sám docela úspěšně přesvítí.
  28. Zdravím Vás.
   Dnes som hovoril s jedným USER-om plazmy od LG(nešpecifikovaný typ, 127cm, +HDD, cena pred rokom cca 50tisíc) a sťažoval sa, že po odsledovaní jedného DVD a následnom vypnutí TV vidí na obrazovke DVD film ktorý práve dopozeral!(čiže "ľahké-krátkodobé" vypálenie).
   Ako je to prosím u tohto "PANÁK-a", spozorovali ste u neho takýto typ problému/ov?
   Thx za odpoveď.

  29. "Vyšumnení" obrazu po 3-5s. sa nekonalo, v obrazovke (je síce len ťažko pozorovateľný/ale predsa v úplnej tme)"logo MusicTeLevision" ostalo aj po cca30s. potom som ho znova zapol (TV). Testovať to budem pozdejšie, ale zatiaľ som veľmi spokojný s obrazom/ovládaním/zvukom TH42PX8.(20890,-Sk)
   Obraz oproti TV LCD Samsung 37" FULL HD (pred rokom cca 50litrov!!!) má prekvapivú hĺbku, super kontrast, a úžasné farby!
   Chystám sa kúpiť DVD s HDMIprehrávač (asi Lg DVX392H) a poriadne preskúšať obrazové možnosti plazmy od PANASONIC-u.

  30. Ja mám Lg DVX279 k OLD 32" CRT Panasonic a veľká spokojnosť, "sežere" skoro všetko(Divx, Xvid, MPEG1/2) a aj titulky Cz/SK má parádne!
   Ešte nie som rozhodnutý, mal som objednaného PANÁKA DVDs511 ale nemali ho hneď skladom a síce kvalitný PIONEER by som bral ale ta cena ma odrádza.

   ceny:
   Lg DVX392H za 2300,-Sk(objednané a hneď aj reklamované: DVD prehrávač neprehral korektne nielen DVD(lisované), ale aj u DViX, Xvid sa po chvíľke zasekol a pomohlo len vysunutie disku or vypnutie/zapnutie!!!)
   Veľké sklamanie po skúsenosti s DVX279(a nepozoroval som ani rozdiely obrazu pri prepínaní upscaler-a 576p/i-720p-1080p/i), keď bude možnosť volím DVD Panasonic.

   Panák S511 za 2990,-Sk
   Pioneer 410 za 3990,-Sk
   Philips 5990 za 2500,-(dizajn ma neoslovil)

  31. Mám tuto plazmu asi 14 dní na analog. kabelovce, pozor. vzdál. asi 3 m, žádný bzukot trafa nesliším a to máme hlasitost tak na 3.-4. kroku (moje žena nesnáší když to "řve"), asi je to fakt kus od kusu. Obraz je prostě dle zdroje - analog nic moc ale dívatelný v pohodě, DVD Galapágy - to v mém obýváku ještě k vidění nebylo......., všem nerozhodným můžu v této cenové kategorii (18.) jen doporučit, taky jsem víc než měsíc diskutoval s prodejci (Spáčil, OK, Euronics, RETA, EMOS.....) a snažil se najít testy na netu. Abych jen nechválil tak jsem na těch Galapágách konečně pochopil co to je ten MEZIŘÁDKOVÝ NEKLID, při pomalém "švenku" od obzoru na povrch pevniny, ostrova, se to občas v některých místech přesýpá ja písek v hodinách, ale možná je to kvalitou připojení (SCART) nebo přehrávače (starý LG), ale obecně BOMBA, a to jsem celkem puntičkář. Na to co se vidí v prodejně moc nedejte, je to fakt hrůza, když mi řekli že to co vidím je pozemní digitál tak jsem jenom polkl naprázdno ale doma vpoho. Jo a náhodou měli vedle sebe PX80 a PZ80 a když nemáte krátkou vzdálenost tak je PX o kapánek (na DVB-T a tím pádem asi i na analogu) ostřejší (3 m) i když to vypadá jako protimluv, mně se to tak zdálo a taky má asi (nemohl jsem porovnat) lepší zobrazení rychlých scén - dle testů co jsem našel. Moje motivace nebyla jen finanční a přesto jsem nakonec vybral 42PX80, spotřeba oproti 42PZ80 asi -100W, bez ventilátorů, lepší rychlé scény, z mých 3 metrů žádný rastr nepozoruji. A jestli chcete lepší tak berte 42PZ800 - fullHD, Mpeg4 ..... tak tak

  32. 42" pri pozerani z 2.10 m je malo, ak na to je rozpocet kludne si kup 50".
   Po prvych par tyzdnoch efekt zo "super velkej" obrazovky odide, clovek si zvykne a casom zisti, ze plazma nie je nikdy dost velka. A skutocne je to tak ze nikdy nezaskodi ak bude obraz vacsi.
   Samozrejme SD obraz na 50" bude vyzerat horsie, preto je lepsie kupit 50" az o taky rok ked viac kanalov bude v HD tak isto ked bude viac rozsirene blue ray. Tiez technologia plazmy pokroci a vybca nam zas nadavkuje o nieco lepsie parametre takze 50" o rok bude s trochu lepsim obrazom a trochu mensou spotrebou.

   Btw to hucanie trafa na 42PX80E som si nikdy nevsimol, TV mam doma od jej uvedenia na trh, cize cca od marca ak si dobre pamatam.

   Tento model ma velky uspech, mozno vyrobca nestihal vyrabac a tak zacal pouzivat trafa od ineho vyrobcu ktore hucia, kazdopadne kvalitne trafo nema preco bzucat ani pri vysokom odbere, je to znak nekvalitne spracovaneho jadra v trafe.

  33. Cože????? 50 palcu na dva metry????? To je snad vtip. 37 palcu na 3 metry 42 az kolem 4... Schvalne si to vsichni zkuste, jak dobre se diva na telku, po ktere musite kmitat nejen ocima, ale i hlavou... Asi tak

  34. Zdravim vsekych,
   uz som bol rozhodnuty ist do tejto plazmy ale zarazila ma kvalita obrazu v kamennom obchode. Predavac bol ochotny nechal sa mi s tym pohrat ale nenasli sme nic co by ma uspokojilo. Pisem o SD signale HD bol perfektny ale na mensiu vzdialenost (cca 2m) uz aj na HD signale bolo vidiet raster.
   Chcem sa opytat ako ste spokojny s kvalitou SD signalov? Ked sa pozriete na obrazky v clanku kde sa pojednava o kontraste tak ten zaber kde je vidiet formule je podla mna tragicky takisto ten obrazok z CT1. Viem ze primarnym pouzitim by malo byt HD ale pokial bude na vsetkych programoch HD tak budu davno OLED TV.
   Mne ani tak nevadi to rozmazanie ktore je sposobene dopocitanim obrazu ale vadi mi skor to ze ten obraz je "rozpadly" pocas pohybu ako keby ta elektronika nestiahala? U HD signalu toto nie je vidiet.
   Predvac mi este predviedol model PZ80 ktory ma lepsiu elektorniku ale tam to bolo to iste, akurat raster pri HD signale nedol vidiet ani z 2m.
   Dakujem za podnety.

  35. Dobrý den,
   chci se zeptat - mám tuto tv a sporadicky u ní dochází k silnému bzučení elektroniky v pravé zadní části (při pohledu ze zadu). Bzučení se objevuje bez zjevné příčiny, když je tv v pohotovostním stavu případně i při sledování tv. Jediná možnost jak se bzučení zbavit je tv na několik hodin odpojit od elektrické sítě. Měl jste někdo stejnou nebo podobnou závadu? Ptal jsem se na reklamaci v obchodě, ale vyznělo z toho, že reklamovat sporadickou závadu je problematické. Navíc jsem u tv spokojen s obrazem (mám digitální kabelovku od UPC) a mám strach z poškození tv při přepravě do a ze servisu.
   Může někdo poradit? Případně, máte zkušenosti se servisem a vyhledáváním sporadických závad?
   Předem děkuji za odpověď.

  36. Dobrý den,ještě jeden dotaz bych měl,je lepší koupit model TH-42PX80EA nebo si raději nějaký peníz přidat a mít větší rozlišení s TH-42PZ8E?

   děkuji za odpovědi

  37. Tak jsem ji (TH-37PX8EA) nechával v zásuvce přes noc ve stand-by a ráno mi měřák furt ukazoval 42W (+-). Takže co to jde, tak ji prostě vytahuju ze zásuvky - řešení docela naprd. Vypnuté aktualizace mám. EKO režim tenhle model v menu nemá... Zajímavé také je, že si tahle plazma bere 42W i když ji vypnu vypínačem na telce.
   Poradí někdo co dělám špatně ?

  38. tak prosím o ´závěrečnou´radu,už se rozmýšlím jen mezi LCD - SAMSUNG LE37A616 a plazmou Panasonic TH-37PX80EA,děkuji za každý názor

  39. Měsíc pryč a já čekám na slibovanou zprávu o měsíčních zkušenostech. Ne, že bych se nemohl dočkat, jen chci porovnat zkušenosti vaše a mé. TV jsem právě před měsícem koupil, zatím úplná spokojenost.
   Dovoluji si potvrdit, že rozhodovat se mezi plazmou a LCD na základě obrazu v osvětlené prodejně nejde! Tam je bílá na plazmě ve srovnání s LCD TV spíš šedivá. Z toho jsem měl obavu, ve vaší recenzi to uvádíte, ale moc jsem nevěřil. Doma je bílá ok. Noc je úplně v pohodě a za slunečného dne mi stačí žaluzky, pokoj mám na JZ.
   DVD přehrávám na přehrávači s upscalingem (DVP5990), ze vzdálenosti 2,5m super. Analog TV se dá sledovat tak od 3m. S PC signálem a soubory .mkv jsem neměl problém. Na GK volím rozlišení plazmy.

  40. Bude slibovaná zpráva z měsíčního používání? Tv jsem právě před měsícem koupil, můžeme porovnat vaše a mé zkušenosti.

  41. Tak doplněno, i když bylo těžké něco najít. Takže jen drobnosti, které jsou vztaženy jen vůči ideálnímu zařízení, v porovnání s jiným výrobkem by vůbec nemusely vyniknout. Vzhledem ke klesající ceně a velikosti úhlopříčky, vybavení a tomu, co tato plazma umí, je to výborná koupě.
  42. Zdravím, vlastním cca 14 dní tuto řadu ale v 37" a mohu potvrdit velkou spokojenost. Jediné co mi trochu vadí je lesklý rám, ale dá se na to zvyknout. Obraz z analogu televize sledovatelný, DVD panasonic s52 (přepočet do 1080i) pro normálního člověka vynikající.
   Beru ale v uvahu pouze filmy datově neupravované. Pouštěl jsem si pána prstenů zredukovaný na dvd 4,7GB a obraz byl asi ve kvalitě tv příjmu. Z originálního DVD obraz super. Za 17.500Kč velmi dobrý kup. Soused má koupenou FULL HD LCD LG 37 5030 (22.000,-Kč). Pokud dám ty samé podmínky. Analog a dvd tak plasma je ve všem obrazově lepší.

  43. tak trafo je slyšet jako mírné vrnění pouze u televize, jinak do půl metru od televize, pak již není nic slyšet. (podmínky : noc, zavřený pokoj, jela pouze televize, vypnut zvuk reproduktoru TV.) EPG bohužel neověřím, jedu na analog. Podle mě funguje pouze na digitálu)

  44. Pokud se nemýlým, tak PX80 je vyráběna pouze a jen s lesklým rámem. Myslím, že došlo k záměně s modelem TH-42PX8 .... ten je v matném provedení, dokonce byl i ve stříbrné edici. Avšak 42PX80 se nerovná 42PX8 :-)

  45. zdravim vsechny plazmaky,

   zitra mi konecne privezou vytouzenou 42... px80... jen se chci zeptat, jak na uvodni instalaci?? mam pro jistotu provest tzv. zahoreni?? tj. uvodnich 200h nizsi kontrast a jas, mod kino nebo eko... plus "vyzoomovat" logo tv stanic pryc z obrazu?? byl sem primo v panasonicu - showroom v karline a prodavac, fakt se vyzna, bylo znat, ze ma prehled, neni to nejaky typek z datartu apod mi tvrdil, ze zahoreni plazmy probiha uz u vyrobce a nejaky zahoreni neni vubec potreba??? druhy dotaz je ohledne nastaveni - prog. pruvodce, nekdo tady psal, ze je potreba nastavit Svedsko a pak cesky jazyk a EPG funguje skvele, je to tak?? pripadne uvitam dalsi rady a postupy pri prvni spusteni... :) diky

  46. Celé to začalo tím,že jsem si koupil LCD LG42LG5000.Po třech dnech začala televize
   vydávat silný bzučivý zvuk.Tři týdny jsem čekal na vyjádření LG servisu a na to,abych se dozvěděl,že závada je v normě a je to prý výrobní charakteristika LCD(houpat můžou s někým jiným).Štěstí,že mám seriózního prodejce a LCD mi vzal zpět s tím,že to s LG vyřeší sám.Jak se říká - nevstoupíš dvakrát do stejné řeky s LG po těchto zkušenostech končím.
   Místo toho jsem vzal Panasonic TH-42PX80EA.Co jsem měl možnost vidět v obchodě
   ať je to signál z analogu,ze satelitu,DVD nebo DivX měl jsem zprvu smíšené pocity.
   Nicméně jsem ho vzal a doma si trochu pohrál s nastavením a začal zkoušet přehrávat filmy.Zdrojem je PC a DVD rekordér Panasonic DMR-EX87EP-K.O zvuk se mi doma stará Onkyo TX-SR603 a sestava Cantonů v čele se sloupy Canton LE190.
   Filmy v kvalitě DivX,DVD a full HD.Pomalu jsem začal měnit svůj názor.Plazma si
   vcelku dobře poradila i s méně kvalitními dvdripy v avičku.Televizi jsem si kupoval hlavně ke sledování televizního vysílání a filmu v DVD kvalitě.Po třech hodinách intenzivního zkoušení,nastavování a seznamování s plazmou,mohu jen konstatovat a souhlasit s recenzentem,že za rozumnou cenu jsem dostal kvalitní výrobek,ke kterému zatím nemám výtek.Povahou jsem spíše puntičkář,který nerad přimouří jen jedno oko,což mluví za vše.

  47. Zdravim,
   Mate nejake zkusenosti s pripojenim pocitace pres Dsub? Jde mi o to jestli se daji windows jednodusse donutit aby to posilaly pro nativni rozliseni? Ta recenze je v tomhle trochu nejasna a ani nikde jinde na internetu jsem k tomu nic moc nenasel (ale mozna jsem jen nehledal dost usilovne).

  48. Nativní rozlišení tam poslat jde, ale nebude v pořádku poměr stran ve Windows, protože plazma má obdélníkové body, s čímž systém Microsoftu jaksi nepočítá (ani XP, ani Vista). Lze to nastavit pro přehrávač videa (viz články od kolegy Jíchy u nás), takže film poběží i v nativním rozlišení ve správném poměru stran. Ale to je tak vše, co se dá zachránit.
  49. OK dik,
   coz ovsem znamena, ze napr pro hry je to nepouzitelny. V recenzi je zmineno, ze pokud se posila obraz 16:9 tak je to OK. Chapu to tak spravne, ze kdyz OS je nastaveny na 1366x768 (coz by asi pres PowerStrip ci podobne melo jit) tak to televize prechroupe, vyhazi/slouci nektery sloupce a zobrazi normalne? Da se takhle na tom aspon neco hrat?

  50. 1280x720 tam pres DSUB poslat nejde (jediny rozliseni, se spravnym pomerem stran, ktery ta telka schroustne je 1366*768@60Hz).Idealni je pripojeni pres HDMI, to pak funguji jak 1080p/i tak i 720p i se spravnou frekvenci.

  51. Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit jak znovu nastavím zemi Švedsko pro plné zobrazení EPG? Protože jako jazyk český můžu nastavit, ale zemi už neukazuje. Nebo možná neumím nastavit. Děkuji moc. Jinak s televizí s příjmem z antény jsem plně spokojen, ale ještě lepší obraz je z mého přehrávače DVD. Tak si představuju plazmu. Nic rozmazaného.

  52. Díky, také jsem to několik týdnů hledal, přesně se volba nazývá Expediční nastavení. Nevýhodou je, že se musí vše znovu nastavovat.

  53. Až teprve teď jsem se dostal na tyto stránky. EPG -zřejmě záleží na stavu a kvalitě ozonové díry:) Funguje čas od času.Ale mám EPG v tiskové podobě. Asi nebudu TV maniak.
   Jinak televize -tato- je opravdu dobrá, je to opravdu lepší plazma. Ještě že jsem nekoupil LCD 82 cm!!!!!!!!

  54. Dobrý den, máte tím na mysli, že vám vypadává EPG při slabém signálu nebo že ho ta televize přeci jen až tak neumí? Je to pro mě dost podstatná informace. Díky.

  55. EPG teď funguje bez problémů.Proč nešel EPG hned po koupi zařízení si neumím vysvětlit. Asi slabý signál nebo vůbec nešel do vysílání EPG.

  56. Zdravím,
   chtěl bych se zeptat který kousek z těchto dvou pořídit. LG 42PG6000 nebo TH-42PX80EA Viera. Jeden určitě vyhraje místo na zdi, ale ještě jsem se nerozhodl, LG má vo fous lepší parametry, cena skoro stejná. Poraďte.
   Díky FOX.

  57. Od včerejška už stojí 42PX80 doma. Obraz fakt super. Pořídil jsem k němu hned Panasonic DVD-S54E-K +. DVD s Madagaskarem prostě nádhera. Dokonce jsem koukal že to docela chytá i na pokojovou anténu. Jak ji trochu zajedu pošlu další info.
   FOX

  58. Tak přesně tento samý problém řeším. Zatím mi nikdo nezodpověděl otázku, zda je lepší LG 42PG600 nebo TH 42PX 80EA Panasonic

  59. Tak to se právě pleteš. Měl jsem TH-42PX80E, a mohu s čistým svědomím prohlásit, že LG 42PG6000 je lepší. Hlavně kvalitou obrazu (kontrast 30.000:1, dynamický 1.000.000:1, a má věrnější barvy. Každý kdo má plasmy LG doma, to potvrdí! Panasonik totiž usíná na vavřínech, kvalitní spotř. elektroniku vyrábějí dávno už úplně jiné firmy (SAMSUNG, LG, LOEWE, TOSHIBA, THOMSON, TECHNISAT, GRUNDIG a j.).

  60. Tak podle me se pletes ty-Panasonic ted uderil a ma plazmy o pouhe tloustce 2,47mm a uhlopricka min. 127cm-o kontrastu nemluve, v pristim roce daji naprdel OLED technologii, protoze budou mit kontrast nekonecno:1! Tak jsem zvedav co ti vymysli nejaky LG z Koreje, Panasonic jsou Japoncici a maji uplne lepsi mysleni nez my Evropani...:-)

  61. Proč LG nebrat ? Plazmy Panasonic blikají jak 50Hz TV. O takovém kontrastu jako mají plazmy LG si může Panasonic jen nechat zdát. Rozdíl v ceně několik tisícovek v neprospěch Panasonic.
   Mám od 05/2009 plazmu LG 32PG6000 a je dobrá. Pixely OK, DVB-T a analog tuner funguje dohromady, žádné blikání, je 100 Hz, trafo slyšitelné pouze s uchem na horní části panelu, od 5 cm dále neslyšitelné. Bratr koupil tento týden LG plazmu 42PQ1000, jede už 5 dnů, trafo taky OK, pixely OK. Žádné blikání obrazu.

  62. Zdravím všechny majitele téhle TV.Mám ji také objednanou a potřeboval bych poradit jak nastavit obraz.Myslím tím jas kontrast atd.Trochu se obávám vypalování obrazu a chtěl bych TV zahořet.Děkuji za veškeré ohlasy.

  63. Zdravím majitele této plazmy. Včera jsem si pořídil tohoto Panasonica. Obraz je velmi pěkný, hlavně při sledování DVD (HDMI propojení). Jen se mi zdá, že trafo je poněkud hlučnější. Ze 3 metrů je při vypnutém zvuku docela slyšet jeho bzučení. Při přechodu na světlejší scény se stupňuje. Což je normální jev. Ale i tak mi připadá celkově hlučnější. Máte podobné zkušenosti? Dík...

  64. Podle mě je to kus od kusu. Moje PX70E měla hodně hlučné trafo a následující PX80E je skoro neslyšná. Chce to tedy štěstí na kus :-/ Jinak je to ale bohužel častý jev napříč výrobci i produkty :(
  65. Dúfam, že sa na mňa usmeje šťastena a trafo bude OK. O týždeň mi dôjde TH-42PX8E aj s DVD-S511E K tak som zvedavý.

   Trafo je zatím OK, nepočuť ho.(mám ho len/TV cca 11hod.)
   Vsjo je OK!(už ho mám týždeň)

  66. Zdravím všechny. Tuto TV mám od května doma. Jsem s ní náramně spokojený.
   Nejdřívě jsem uvažoval o LCD Sony 32, ale pak jsem viděl plazmu vedle LCD v obchodě a okamžitě jsem se rozhodl pro plazmu.
   Měl jsem na ní připojený Xbox 360 přes HDMI - nádhera. Notebook připojuji přes vga port a pouštím si filmy z netu :o) Jsem opravdu spokojený a můžu jenom vřele doporučit. Sem tam se stává, že je obraz trošinku rozpadený, ale to je hlavně u starších filmů a snížené kvalitě signálu. Jinak TV sleduji přes digitální satelit, připojený přes cinch. Trafo je slyšet pouze když je vypnutý zvuk (minimální hluk). Teď uvažuji o připojení domácího kina, ale nevím jaký typ vyberu.
   Přeji pěkné pokoukání :o)

  67. Mám Panasonica TVPX80E a chtěl bych se zeptat, když bych koupil Playstation 3 a hráli se hry na této TV zda nebude problém s vypalováním , protože u her je dost statický obraz a to samé,když budu používat internet. Máte s tím někdo zkušenosti a bojím se abych těmi hrami a internetem nezpůsobil poničení-vypalování.
   Děkuji za odpověď.

  68. Na to se dá jen těžko odpovědět. Při rozumném provozu to bude asi v pořádku, ale obecně je lepší k tomuto účelu LCD. Kde ale vzít LCD o takové úhlopříčce, kvalitě obrazu a ceně :-) to je oč tu běží.
  69. Zdravím všechny, mám takovou otázku - oplatí se kupovat k tomuto modelu blue -
   ray prehrávač, dokáže tento model TV zpracovat signál s vyším rozlišením nebo jsou to vyhozené peníze a stačí obyčejné DVD. Do TV full HD se mi investovat nechce , vzhledem k tomu že u televize mnoho času netrávím.

  70. Zdravím příznivce plazmy Viera. Silně také zvažuji koupi, nemohu se pořád rozhodnout mezi LCD a plazmou. Chci asi klasickou 42 palců, budu sledovat z přibližně 3,5-4 metrů. Líbí se mi víc plazma, Panasonic je asi zdá se lepší nez Samsung a LG. Akorát pořád trochu nerozumim tomu rozlišení, je docela nízký, nevím jestli to bude vadit. Akorát to nebudu krmit moc dobrým signálem, máme místní "neznačkovou" kabelovou televizi s analogem předpokládám. Bude to problém, jak to bude zobrazovat? A kdyby náhodou v budoucnu kabelovka přešla na digitální kabelový vysílání DVB-C, tahle TV ho nemá, nikde asi nezjistím jak to potom bude zobrazovat. Co byste radili? PC na to moc připojovat nebudu, nevlastním video (opravdu ho nepotřebuju), ani Blu-ray a podobný fíčury. Koukám jen na TV vysílání kabelovku analog, převážně sport, bude to vhodná TV??? Díky

  71. Hm, o to mi asi jde. Protože se mi zdá nějaký Full HD na nic, když nesleduju filmy z BR disků, dvd, či jiný podobný věci. A hlavně budu sledovat nejmíň dalších pár let nekvalitní analog z kabelovky. Takže plazma 1024*768 lépe skryje nedostatky analogů a bude líp vypadat obraz než z jakéhokoliv LCD, chápu správně??? Díky.

  72. přesně tak, jsem vlastníkem 37" a pro tv vysílání analog je to nadočekávání dobré. Rozhodně lcd v tomto směru v žádném případě. Zaleží jaký máte příjem. Je fakt, že někdy to za moc nestojí, hlavně starší věci ale jsou filmy, kdy je to super, třeba kriminálka L.A na Nově je jak střižená z DVD. Prostě jak kdy. Hlavně to mám na DVD. A super, ale upozornuji, že mám přehrávač nastavený na výstup 1080i a HDMI. Zkoušel jsem i 720p ale nevím, zdá se mi to o něco horší.
   Co se týká vzdálenosti jsem od plasmy necelé 3m. První den šok přechod z 55cm TV na 37" bylo zdrcující (litoval jsem , že jsem nešel do něčeho menšího, ale to už zase není plasma) Po 3 dnech mi to přišlo malé, a věřím, že tohle potká každého. Dnes bych se nebál 42. Ale pokud bych šel do větší, což uvažuji za cca 2-3 roky tak 50" ale tady jenom FULLHD 1080. Protože už by byl vidět rozdíl v zobrazení. Rozhodně nelituji. Máti má koupenou LCD LG 37" a analog je to tom hrůza. Již se nebudu zminovat ani o černé barvě. To co já vidím na plasmě je na lcd čený flek, takže tmavé scény ve filmech si v LCD nevychutnáte. Objevují zprávy o super černé z plasmy. Ano černá je černá, ale ne u těchto modelů. Opravdu černou uvidíte na nejvyšší řadě PANASONIC nebo PIONEER KURO ale to není pro běžné smtelníky, kdo dá za televizi 50-100.000kc, když jde vývoj tak rychlími kroky dopředu.

  73. Potvrdzujem. Je to neuveriteľné, ale obraz je lepší (aj v prípade nie príliš kvalitného analógového signálu) ako u CRT. Dlho som váhal a vyberal, ale som maximálne spokojný, nad očakávanie.

  74. Nepotrebuje ho, ani po viachodinovej prevádzke nie je povrch obrazovky teplejší, je iba mierne vlažný (na rozdiel od obchodu, v ktorom spravidla cítiť príliv tepla od obrazoviek).

  75. Zvažuji tuto tv,ale v 37 zajimalo jak je to s tim rastrem.Je vidět ze 2m nebo ne.Jsem na to velmi citlivej.Vdzalenost tv 2-2,5max.A taky jestli je s Blurey problem v podobě cukani obrazu,protože na PC Blurey dnes stoji 5000 a životnost DVD nevidim na dlouho.

  76. Muze mi nekdo vysvetlit proc TH-42PX80E ma pocet bodu 1024 x 768 coz vychazi jako pomer 4:3 a TH-42PZ80E 1920 x 1080 coz vychazi jako 16:9 ? Znamena to nejakej problem pri koukani filmu v pomeru 16:9 u prvniho typu (napriklad cerne pruhy na kraji), nebo maji ty telky proste jiny "pomer stran bodu"?
   Diky

  77. Diky za odpoved na predchozi otazku
   Velmi vazne uvazuji o koupi tohoto televizoru a nerad bych se dockal nejakeho "prekvapeni". Proto me trosku zarazily 2 poznamky majitelu tohoto televizoru.

   ze zdroje http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/panasonic-th-42px80ea-viera
   1) pri sledovani DVD filmu ve formatu 16:9 není obraz využit přes celou obrazovku.
   2) při přepnutí AV na satelit je obraz oříznutý (např. NOVě chybí část loga - vidím jen poslední dvě písmena).

   Mozna je to prave z duvodu obdelnikovych bodu.
   Jde v techto pripadech o spatne nastaveni uzivatelem, nebo je to vlastnost televizoru. Jde mi hlavne o to, zda neni v takovych pripadech obraz deformovany, napr. obliceje.

   Pokud znate vysvetleni tak sem s nim, at vim do ceho jdu :)
   Predem diky moc

  78. 1. Obraz z dvd je casto v inom formate ako 16:9 je to omnoho uzsii obraz tusim 1:2,3
   Jemnym nazoomovanim sa obraz zvacsi, aj ked na ukor bocnych okrajov.
   2. Chybajuce logo - aj mne to robilo ked som nastavil vystup satelitu na 16:9. Omnoho lepsie je zvolit nieco ine z ponuky 4:3 vsetko bude O.K.

  79. Formáty obrazu 16:9 aspect ratio:
   16:9=1,85:1 -obraz by mal zaplniť celú obrazovku. (35 mm US/UK widescreen standard for theatrical film)
   2,39:1 -v tomto prípade ostane čierny pruh pod a nad obrazom filmu.(35 mm "anamorphic" from 1970 onwards, sometimes rounded up to 2.40:1 Often commercially branded as Panavision format or Scope.)

   ZOOM u Panasonic plasma: ja mám u svojej TH-PX8 na výber:
   *Automatic,
   *16:9,
   *4:3,
   *ZOOM 1,2,3.

   V prípade pozeranie WIDE/16:9 filmu či TV programu má automaticky TV prepnúť do režimu WIDE.(bez viditeľnej deformácie obrazu ako je to v prípade režimov Auto a 16:9)

   odkaz: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Aspect_ratio.PNG

  80. Zdravíčko všem!!!
   Taky mám dotaz... Řeším věčný problém... Chci si tuto TV koupit, jenže 37 nebo 42??? Vzdálenost je 2,5m... Hlavně to budu mít na TV signál a sem tam DVD. Zdroj signálu je UPC digital http://www.upc.cz/televize/digitalni_televize/hdtv Díky moc za radu. O peníze nejde, je v tom minimální cenový rozdíl. Jen bych chtěl vyřešit uhlopříčku. Díky moc....

  81. Zdravím.Také jsem řešil tenhle problém a dal jsem na radu koupit raději 42.Jsem naprosto spokojen a mám vyzkoušeno že 42 je super od 2 m.Neváhej a jdi do 42 nebudeš litovat.Dej vědět.

  82. Díky moc za radu. Jednalo se mi hlavně o běžný TV signál (UPC - jak jsem již zmíňoval). S DVD nebude určitě problém...

  83. Mám také pouze běžný signál-DVB-T.Czech link.Jinak Dvd a nakonec DIVX.Všechno je na této TV parádní hlavně DIVX pro mě velice slušné.

  84. Tak ještě jednou díkec, to jsem chtěl slyšet. V obchodě nejsou připravení na to, že by někdo chtěl vidět TV signál, myslím tím třeba digi kábel, atp. To že mají jen anténu na střeše a prodávají TV, to je ostuda. Všude mají jen to jejich demo a je všem na prd. Takže opět platí " když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají :-) " Tak teď jen počkám až skončí vánoce a šupem do Obchodu...

  85. No s tim bych uplne nesouhlasil. Mam TH-37PX80E, sedim 3,5 metru od televize a DVB-T je i tak nic moc. Podle me je DVB-T pod 3 metry nekoukatelny (obzvlast u 42).

  86. Dobrý den, tuto televizi mám druhý den, ale bohužel se mi sama od sebe vypíná nezávisle na čase vždy, když je el. zásuvka více zatížená (např. při zapnutí rychlovarné konvice). Neví si s tím někdo rady? Dá se to odstranit doma nebo musím volat servis? Děkuji za odpověď.

  87. Nevim jestli ma tato televize nejakou podpetovou ochranu, ale kazdopadne to muze byt zpusobeno nekvalitnim rozvodem v byte. Pokud je nekde prechodovy odpor, potom pri zapnuti spotrebice s vetsim odberem (konvice 2kW = skoro 9A, pri 1 ohmu prechodoveho odporu je to 9 Voltu dolu) nastane ubytek napeti na vedeni a tim i snizeni celkove urovne napeti. Na vasem miste bych si pujcil nejaky voltmetr a zmeril napeti v zasuvce pri zapnuti spotrebicu (napr konvice, mikrovlnky, zehlicky a pod.) . Pokud nejste znaly elektrotechniky tak nechte mereni na nekom s praxi. Nejednou se totiz najde expert ktery pri mereni napeti v zasuvce necha nastavene mereni proudu a potom uz jen zbyva rici multimeteru "papa".

  88. Chci taky přidat pár poznatků, protože i toto forum přispělo k mému rozhodnutí zakoutit tuto plazmu.Jednoznačně ano v této cenové skupině není o čem...Zatím po týdnu spokojenost myslím sky-link a tato 42" panák nemá chybu.Na zdi bez podstavce vypadá dobře. Zápory - nebudu vypisovat co z funkcí nemá,ale ještě jednou a to mluví za vše je cena a kvalita podívání. Můj osobní současný postoj je HD, na Ful HD je podle mě ještě čas a co bude ?

  89. Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda jste ještě spokojený s plazmou Panasonic PX80, uvažuji o koupi této plazmy. Co vypálení loga z toho má obavu. Díky a nezlobte se , že jsem Vás oslovil. Tomáš Boniatti

  90. Ahoj - chtěl bych se zeptat, zda tato plazma zvládá EPG na víc dní dopředu. I pokud se třeba "hackne" pomocí toho nastavení Švédska.. díky moc .. Jedná se mi o příjem českého DVB-T v Praze..

  91. Zdravím, tak jsem včera dovezl domů tuto super telku, obraz a zvuk je super , ale hlučnost toho trafa je fakt brutální, uvažuji o vrácení televize zpět do prodejny. Při běžné hlasitosti to trafo prostě vnímám a jsem z toho na nervy, hlučnost se mění podle jasu televize při světlém obraze je to brutál, chci se zeptat na vaše zkušenosti s trafem díky

  92. Zdavím,tuhle telku mám měsíc a ani když ztlumím zvuk tak neslyším že nějaká trafa má.Určitě reklamuj už jsem o těch trafech četl že někomu zlobí.Měls smůlu na kus jinak telka super.

  93. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.