Neděle , 01. 10. 2023

Igor

Odnímatelný popruh na fotoaparát svépomocí

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

14. 04. 2017

14. 04. 2017

To mě pěkně štvalo. Minulý čas proto, že už se to stalo minulostí. Ano. Je možné koupit si drahý odnímatelný popruh nebo si zkrátka uvědomit, že jsou to vyhozené peníze, za které je možné si případně dokoupit mnohem užitečnější příslušenství.

 

Popřemýšlel jsem a vymyslel si odnímatelný popruh svépomocí, doslova za pár korun. Navštívil jsem galanterii a nakoupil:

  • Dvě přezky,
  • dvě spony (zátěž až 1,6Kg/ks),
  • polyesterový popruh – v mém případě vše šíře 10 mm.

K samotné výrobě odnímatelných popruhů jsou zapotřebí, ještě nůžky a svíčka, kterou zatavíme konce nastříhaného popruhu, aby se netřepil. Stačí přejíždět okrajem popruhu cca 15 mm nad plamenem a konec se během několika vteřin zatáhne. Během chvíle i vychladne a je možné s ním dále pracovat.

Já osobně jsem zvolil délku popruhu ke sponám a přezkám 15 cm, může být i delší, to záleží čistě jen na vás. Není ale potřeba, aby konce zbytečně plandaly a překážely. Já je zastřihl v úhlu 45°, aby se lépe provlékaly skrze otvory ve sponách a přezkách.

Výhodou je, že nemusíme nic šít, jen provlékáme. Výroba trvá doslova pár minut a výsledkem je odnímatelný originál popruh, dodávaný s fotopřístrojem.

Já záměrně zvolil na každý kousek opačný konec spony, abych měl nápis na popruhu na aparátu pořád stejně a nezdržoval se zkoumáním, kterou stranu kam dát. Na originál popruh jsem dal protikusy spon stejným způsobem, jako by byl přiděláván přímo na foťák do poutek k tomu určeným.

Takže jeden nákup v galanterii: Popruh za 4 Kč / m. Spony a přezky dohromady 15 Kč. Chvilka na samotnou práci a výsledkem je pohodový odnímatelný pruh, který mně nebude již nikdy překážet. Když nebudu chtít, snadno jej odpojím a opačně. Kdo není líný přemýšlet, ušetří nemalý peníz. To má přece rád každý.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek