Obyčejný widescreen nestačí: Philips tlačí poměr 21:9

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky,
  Led 19, 2009
  1× Komentováno

  Kdo by si nevšiml, že i na širokoúhlé televizi je většina filmů ještě širokoúhlejších, takže nevyplní celou obrazovku. Philips se tedy rozhodl prosazovat televizory s širším úhlem zobrazení, tedy poměrem stran 21:9.

  Velká většina filmů, které projdou kinem, se natáčí v poměru stran 2,35:1 až 2,40:1. Pokud k tomu nemá producent následného DVD nebo Blu ray disku nějaký důvod, tak poměr stran zachová a neořeže jej na 16:9 (ořez na 4:3 je už úplné zvěrstvo).

  Právě příznivcům sledování filmových hitů budou určeny nové televizory s poměrem stran vyhovujícím záměru tvůrců filmů. Tuto ideu začíná prosazovat Philips, který tvrdí, že ani s televizory velkých úhlopříček o poměru stran 16:9 nezískáte takový zážitek, jako na nových 21:9 zobrazovadlech.

  Na druhou stranu sledovat na takovémto panelu televizní vysílání bude tak trochu mučení. Ale naštěstí se začíná stále více (i když pořád ne dost) pořadů objevovat alespoň v 16:9, které obsadí na daných televizorech dostatečnou plochu a deformace případně ořez snad nebudou působit tak drasticky.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  1. Pokud takový televizor bude mít PiP, bude ideální pro schizofreniky. I potencionální. Ze dvou různých televizních estrád 4:3 zobrazených "FullScreen" pěkně vedle sebe onemocní i silná osobnost :-)

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu