O!Play HDP-R1: Asus vstupuje do světa síťových přehrávačů

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  Čer 11, 2009
  10× Komentováno

  Asus představuje nový multimediální síťový přehrávač podobný známým PopcornHour, WD TV, TviX a jiným. Umí přehrávat širokou škálu formátů ze sítě, nebo z periferií připojených například přes eSATA.

   

  Z tiskové zprávy alias PR kecy

   

  O!Play HDP-R1 je přehrávač obsahu ve vysokém rozlišení. Nabízí rozlišení 1080p a podporuje širokou řadu různých multimediálních formátů včetně MPEG1/2/4, H.264, VC-1 a oblíbeného RM/RMVB.  

  S novým O!Play HDP-R1 můžete také snadno přistupovat k nepřebernému množství hudebních souborů. Jelikož má speciální tlačítko přímo na dálkovém ovladači, budete moci jednoduše přehrávat hudbu z různých zařízení a úložišť, aniž byste ji museli složitě importovat.

  Díky tomu, že O!Play HDP-R1 podporuje LAN, nebudete se muset trápit manuálním přenášením multimediálních souborů z několika dalších zařízení. Jednoduše připojíte O!Player HDP-R1 ke svému notebooku, stolnímu počítači nebo třeba síťovému úložišti (NAS) a okamžitě můžete streamovat multimediální data do zvoleného zobrazovacího zařízení. Přehrávač O!Play HDP-R1 navíc podporuje také širokopásmové datové přenosy. Veškerý multimediální obsah ve vysokém rozlišení proto bude k dispozici ve špičkové kvalitě a bez sebemenšího zpoždění či prodlevy. Možnost připojení pomocí rozhraní eSATA je zárukou až 6x rychlejších přenosů ve srovnání s rychlostmi, jakých dosahuje běžné USB 2.0 připojení.

  Co reálně víme?

  Designově rozhodně pěkný kousek, o kterém toho ale zatím není mnoho známo.

  Podporované formáty:

  • Video:     MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
  • Video přípony:     .mp4, .mov, .xvid., .avi., .dvix., .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob
  • Audio:     MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF
  • Obrázky:    JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
  • Titulky:     SRT, SUB, SMI, SSA3

  Výstupy:

  • HDMI
  • kompozitní
  • Optický audio out

  Vstupy:

  • 1x USB 2.0
  • 1x eSATA
  • 1x RJ45 LAN

  Bude O!Play HDP-R1 konkurencí již zaběhnutým produktům? Je to takový lehký závan "značkovosti", která v této oblasti chybí. Ale neskončí to jenom u toho prvního pohledu, který nás možná navnadí, ale praktický provoz nás nepřesvědčí? To teprve uvidíme. Každopádně se i z mála dodaných informací zdá, že přístroj nepojme pevný disk, ale ten se bude připojovat přes eSATA nebo USB, což není dlouhodobě estetické a do obýváku to nepatří. Ale jako síťový přehrávačv by nemusel být špatný, bude-li mít rozumnou cenu. Prozatím vaší pozornosti doporučujeme PopcornHour, nebo třeba eGreat EG-M34.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  10 Komentáře

  1. Dnes jsem ho testoval fakt super,konečně zařízeni co přehraje full HD MKV bez cukaní.Dal jsem mu toho zbaštit hodně a zvladl vše.Měl jsem před tim umax za 6000 a to byl proti tomuto stroji problemovy kousek.Musim dat palec nahoru za cenu kolem 2500 s dph parada.Standa

  2. Mám stejnou zkušenost,za ty peníze SUPER.
   Připojení k PC síti a přehrávání filmů z PC - bezproblému (pozor PC MUSÍ být logicky při přehrávání zapnutý.... (někde na fóru psal někdo že nemusí)
   Přehrávání až 1080p - bezproblému
   Menu a ovládání velice jednoduché (menu neni v češtině)
   Bezproblémový kousek,palec nahoru

  3. Zdravím,mám o tento přehrávač zájem,ale zajímalo by mě,jak je to s těmi českými titulky,jestli jsou po nahrání nového firmware podporovámy.Dík

  4. Nedaří se mi sdílet soubory v rámci LAN s PC, kde jsou nainstalované Windows 7. Najde domácí síť, v ní najde PC ale pořád po mně chce ID a heslo pro přístup k PC.
   Založil jsem pro něho speciální uživatelský účet, ale ani to nepomáhá. Sdílené soubory jsou samozřejmě nastavené, ale tak daleko ani nedojde.

   Když jsem měl na PC Windows XP, tak se sice také někdy dožadoval ID a hesla, ale po restartu (odpojení od sítě) se umoudřil a fungoval.

   Může mi někdo, prosím, poradit, jak na něj?

  5. Xtreamer měl stejný problém (mají stejný základ), ale už to víceméně opravili. Byly na to také nějaké úprav ve Widows, které pomohly, pohledejte forum Xtreameru...

  6. Dobry den, lze k tomuto playeru pripojit externi DVD mechaniku s rozhranim USB a rozsirit tak moznosti prehravani ?
   Pokud to funguje lze tyto DVD kopirovat po siti / na pripojeny USB disk, eSATA disk ?
   Dekuji

  7. Mohu jen potvrdit,je za ty peníze super,full hd bez potíží,jenom by to chtělo,aby pánové a dámy v asusu udělali něco s těmi českými titulky,menu ať klidně nechají v angličtině.

  8. O!PLAY HDP-R1 s Frimwarem 1.30 PAL kde je czech menu je to za tu cenu nej přehrávač!!! Radia výběr je široký s tím že podporuje .asf atd. radia nejsou překážkou to je to co Popcornu A-110 chybí!!!

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.