Acomp začíná s distribucí spotřební elektroniky Ferguson

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Tiskovky, Přehrávače a rekordéry
  Dub 12, 2007
  0× Komentováno
  Společnsot Acomp s.r.o., která uvedla na trh první česky lokalizovaný DVD/DivX přehrávač, rozšířila své portfolio výrobků o produkty polského výrobce, značku Ferguson Digital Multimedia. Tato značka není v Čechách úplně neznámá. Výrobky Ferguson (v komunitě se zabydlela přezdívka “Ferda”) jsou známy uživatelům satelitní techniky. Ferguson si za několik let na českém trhu získal mnoho příznivců a stálých zákazníků, díky výborné kvalitě hardware, ale především skvělému softwarovému vybavení svých přístrojů za velmi přijatelné ceny. Acomp s.r.o. chce v tomto trendu pokračovat a díky svým zkušenostem z oblasti DVD/DivX zařízení ještě vylepšit pozici značky Ferguson na českém trhu. Tolik oficiální tisková zpráva. Acomp se teď rozhodl značku Ferguson u nás vzkřísit a dováží od ní hlavně DVD přehrávače a rekordéry. Zajímavá je trojice pěkně vyhlížejících A/V receiverů, což je trochu unikum. Do tohoto segmentu se noname značky zatím moc nepouštějí a určitě bude zajímavé zjistit, zda jsou kvalitativně s těmi zavedenými značkami alespoň trochu přirovnatelné.

  Ferguson D770HX

  Do tohoto nového, velmi dobře vybaveného modelu DVD přehrávače vkládá dovozce asi naděje největší. Základem je starý dobrý čipset Mediatek 1389, takže se ve firmware můžeme těšit na spoustu zajímavých dodělávek. Hlavně DivX maniakům bude imponovat prakticky absolutní možnost nastavení vlastností DivX titulků včetně libovolné pozice na obrazovce.
  Moderní přehrávač se dnes už skoro neobejde také bez kvalitního HDMI výstupu a vstupu pro různá USB zařízení. Již brzy přineseme komplexní redakční test této novinky.

  DVD rekordéry s i bez HDD a A/V receivery

  Aby byla nabídka elektroniky Ferguson celistvá, najdeme zde i dvojici DVD rekordérů. Jednak základní RW-660 a harddisková verze 770HD se 160GB diskem. Kromě výtečné podpory různých formátů s českým menu i DivX titulky však nepřináší žádnou zásadní inovaci, jakou by byl třeba DVB-T tuner, a záleží hlavně na koncové pultové ceně. V reáliích dnešního trhu, kdy i renomovaní výrobci typu Samsung nebo LG strhávají cenu hodně dolů, to nebudou mít vůbec jednoduché.
  Harddiskový model 770HD se 160GB
  Opravdu zajímavě vypadá kolekce A/V receiverů této značky. V nabídce jsou tři modely s odstupňovanou výbavou. Zarytí Hi-Fisti se jim asi vyhnou jak čert kříži, ale dva nižší modely AV-560 a AV-660 by mohli zaujmout ty, co si chtějí pořídit pořádné kino, ale nechtějí za to příliš zaplatit.
  Nejvyšší model A/V receiveru s třemi HDMI vstupy AV-770
  Nejzajímavější je vrcholný 7.1 model AV-770. S předpokládanou cenou necelých 11 tisíc s daní je doslova nepěchovaný výbavou. Má kupříkladu vlastní USB vstup se schopností samostatně z něj přehrávat multimediální soubory a hlavním lákadlem jsou tři HDMI vstupy a jeden výstup. Když uvážíme, že za solidní samostatný HDMI přepínač dáme i 5000 Kč, není cena tohoto modelu vůbec nezajímavá.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?