Novinkové notebooky MSI pro letošek

 • Igor Viduna
  Kategorie: Preview, Přenosná zařízení, HTPC
  Led 26, 2015
  0× Komentováno

  Společnost MSI, přesněji její české zastoupení, představila brněnským novinářům nové notebooky řady G příznačně v neformálním prostředí prodchnutém adrenalinem, v motokárové aréně. Notebooky pouze neukazovala, všichni pozvaní si na nich mohli rovnou zahrát FarCry 4.

  TIP: Test MSI GS70 Stealth – tuningové války

  Většinu notebooků samozřejmě spojovaly použité grafické karty nejnovější generace GeForce GTX 900M (zejména nejvýkonnější modely 970M / 980M), což u herních „mašin“ jistě nepřekvapí. Výkonu měl každý dostatek, to je jasné.

  Podrobný soupis výbavy jednotlivých notebooků MSI série G.

  Co mě osobně nadchlo z prezentovaných kusů, byl model MSI GT80 Titan s podsvícenou mechanickou klávesnicí, která používá typ kláves klasické koncepce s mechanickými přepínači Cherry Brown MX a tloušťkou čepičky 27 mm. Tento 18palcový DTR notebook působí ve skutečnosti velmi impozantně, čemuž odpovídá i výbava hned dvěma grafickými kartami Nvidia GeForce GTX 980M ve SLI s celkovými 16 GB grafické paměti či procesorem Intel Core i7-4980HQ s maximálním taktem 4 GHz, dvěma 128GB SSD v RAIDu či 1TB mechanickým diskem 7 200 ot. i dostatkem RAM (až 24 GB).

  Další zajímavostí je velký touchpad vpravo, který umí fungovat buďto klasicky, anebo simuluje numerickou klávesnici. V reálu působí notebook velmi impozantně a musím uznat, že tato klávesnice má něco do sebe.

  Z obecných vymožeností high-endových MSI notebooků zmiňme SSD disky v RAIDu (někde až čtyři mini SATA) spolu s velkým mechanickým diskem pro ukládání dat, často i čtyři reproduktory se subwooferem i možnost vybrat model se 4K displejem.

  Ilustrace zobrazuje rozložení komponent v noteboku MSI GT72 Dominator Pro.

  Zaujmout se MSI snaží i funkcí Shift, která umožňuje snadno přepínat notebook mezi třemi výkonnostními módy: Sport, Comfort a Green (názvy vypovídají mnohé, podrobnější popis naleznete na obrázku).

  Druhý netradičním a neméně zajímavým řešením byl 13,3palcový notebook GS30 2M Shadow ve spojení GamingDock. Notebook samotný ve spojení s procesorem Intel Core i7 s integrovaným grafickým jádrem Intel Iris Pro 5200 podporuje opět až dva SSD mSATA disky či maximálně 16 GB RAM při hmotnosti 1,2 kg. Jde tedy o relativně obyčejný high-endový notebook.

  Jeho možnosti nicméně dále rozlišuje speciálním konektorem připojitelný GamingDock o výkon desktopové grafické karty, 5W reproduktory s 5W subwooferem a 3,5palcový pevný disk a nějaké ty USB porty či síťovkou kartu Killer LAN.

  Myšlenka externí grafické karty k notebooku není nová. První ji do praxe uvedl Asus u XG Station přes ExpressCard slot s rozhraním PCI Express 1× (to bylo již tehdy dost pomalé, za to univerzální). Později přišlo s propracovanější technologií Fujistsu Siemens též u 13palcového notebooku Amilo Sa 3650 s tzv. GraphicBoosterem (využívalo vlastní konektor s PCI Express 8×). U MSI však poprvé vidím vedle grafické karty také upgrade o 3,5palcový pevný disk a reproduktory.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.