Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Novinkové notebooky MSI pro letošek

26. 01. 2015

26. 01. 2015

Společnost MSI, přesněji její české zastoupení, představila brněnským novinářům nové notebooky řady G příznačně v neformálním prostředí prodchnutém adrenalinem, v motokárové aréně. Notebooky pouze neukazovala, všichni pozvaní si na nich mohli rovnou zahrát FarCry 4.

TIP: Test MSI GS70 Stealth – tuningové války

Většinu notebooků samozřejmě spojovaly použité grafické karty nejnovější generace GeForce GTX 900M (zejména nejvýkonnější modely 970M / 980M), což u herních „mašin“ jistě nepřekvapí. Výkonu měl každý dostatek, to je jasné.

Podrobný soupis výbavy jednotlivých notebooků MSI série G.

Co mě osobně nadchlo z prezentovaných kusů, byl model MSI GT80 Titan s podsvícenou mechanickou klávesnicí, která používá typ kláves klasické koncepce s mechanickými přepínači Cherry Brown MX a tloušťkou čepičky 27 mm. Tento 18palcový DTR notebook působí ve skutečnosti velmi impozantně, čemuž odpovídá i výbava hned dvěma grafickými kartami Nvidia GeForce GTX 980M ve SLI s celkovými 16 GB grafické paměti či procesorem Intel Core i7-4980HQ s maximálním taktem 4 GHz, dvěma 128GB SSD v RAIDu či 1TB mechanickým diskem 7 200 ot. i dostatkem RAM (až 24 GB).

Další zajímavostí je velký touchpad vpravo, který umí fungovat buďto klasicky, anebo simuluje numerickou klávesnici. V reálu působí notebook velmi impozantně a musím uznat, že tato klávesnice má něco do sebe.

Z obecných vymožeností high-endových MSI notebooků zmiňme SSD disky v RAIDu (někde až čtyři mini SATA) spolu s velkým mechanickým diskem pro ukládání dat, často i čtyři reproduktory se subwooferem i možnost vybrat model se 4K displejem.

Ilustrace zobrazuje rozložení komponent v noteboku MSI GT72 Dominator Pro.

Zaujmout se MSI snaží i funkcí Shift, která umožňuje snadno přepínat notebook mezi třemi výkonnostními módy: Sport, Comfort a Green (názvy vypovídají mnohé, podrobnější popis naleznete na obrázku).

K TÉMATU  Replikátory TP-Link a Transcend pro USB 3.0 v testu

Druhý netradičním a neméně zajímavým řešením byl 13,3palcový notebook GS30 2M Shadow ve spojení GamingDock. Notebook samotný ve spojení s procesorem Intel Core i7 s integrovaným grafickým jádrem Intel Iris Pro 5200 podporuje opět až dva SSD mSATA disky či maximálně 16 GB RAM při hmotnosti 1,2 kg. Jde tedy o relativně obyčejný high-endový notebook.

Jeho možnosti nicméně dále rozlišuje speciálním konektorem připojitelný GamingDock o výkon desktopové grafické karty, 5W reproduktory s 5W subwooferem a 3,5palcový pevný disk a nějaké ty USB porty či síťovkou kartu Killer LAN.

Myšlenka externí grafické karty k notebooku není nová. První ji do praxe uvedl Asus u XG Station přes ExpressCard slot s rozhraním PCI Express 1× (to bylo již tehdy dost pomalé, za to univerzální). Později přišlo s propracovanější technologií Fujistsu Siemens též u 13palcového notebooku Amilo Sa 3650 s tzv. GraphicBoosterem (využívalo vlastní konektor s PCI Express 8×). U MSI však poprvé vidím vedle grafické karty také upgrade o 3,5palcový pevný disk a reproduktory.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek