Novinka XtreamerDVD: multimediální streamer s mechanikou

 • Lukáš Honek
  Kategorie: Novinky, MMC
  Led 19, 2011
  18× Komentováno

  V klasickém stolním provedení chce Xtreamer přinést multimediální síťový přehrávač, který je vybaven i optickou mechanikou. Má jít o totožné zařízení, jako je známý Xtreamer Sidewinder, běžící na stejném firmwaru, pouze s přidanou mechanikou.

  Xtreamer jako obvykle slibuje nízkou cenu, v tomto případě to opět platí. Cena XtreamerDVD je stanovena na 120 euro, tzn. pod 3 tisíce korun. Alespoň tedy na e-shopu výrobce. U nás je cena o něco vyšší (viz Heureka), přesto stále dobrá.  

  Vzhledem k ceně jde na první pohled o velmi zajímavý produkt. Ovšem verze s blu-ray mechanikou by se zde nabízela mnohem a mnohem více. Výrobce chtěl udržet zařízení levné, ale DVD v dnešní době považujeme za drobný přehmat. I tak ale může mnohé toto zařízení zaujmout, zejména proto, že není o mnoho dražší, než běžný Xtreamer Sidewinder. A možnost přehrávat MKV HD z DVD také není k zahození… 

  XtreamerDVD využívá čipset RTL 1073 DD+ a 128 MB RAM. Bohužel nemá vyhrazený vnitřní prostor pro HDD - uvnitř je prostor pro 2,5" pevný disk. Další disk lze připojit i přes USB (konektor je na boku přístroje), nebo samozřejmě přes síť – ať už kabelovou, či bezdrátovou (za příplatek). 

   

  Podívejte se, co Xtreamer umí v oblasti českých televizí a online videa!

   

  Stručně zásadní informace 

   

  • Jde o jediný DVD přehrávač s podporou MKV s kompresí hlaviček (header compression). Existuje jen málo DVD přehrávačů, které vůbec MKV podporují.
  • Podporuje HD audio až do 7.1 pro DTS MA a TrueHD.
  • Podporuje online obsah pro streaming (Xtreamer Live atp.)
  • Umí zálohovat DVD nebo CD na připojené paměťové médium na stisk tlačítka.
  • Umí to samé, jako Xtreamer Sidewinder.
  • Umí přehrávat blu-ray ISO obrazy.  

  Domovská stránka produktu

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  18 Komentáře

  1. Musim rict, ze Xtreamer muzu doporucit. Mam sice jen prvni verzi + sidewinder a neznam lepsi prehravadlo. Hlavne hosi neustale vyviji firmware, coz i po takove dobe co uz je Xtreamer na trhu zazrak.

  2. Já jej mám taky. Souhlasím, nicméně své mouchy má - např. rozhraní rozhodně není žádný rychlík a dálkové ovládání je spíše horší. Ale podpora výrobce mnohé vynahrazuje. Navíc pokud to samé bude v dalším novém zařízení, dá se čekat, že se firmware bude ještě hezky dlouho vypiplávat... a takto dlouhý vývoj SW a jeho podpory hned tak žádné zařízení nemá. A to je prima.
  3. Můžu se zeptat majitelů, jestli už má klasický Xtreamer vychytané všechny základní funkce? Tedy zejména naprosto bezproblémové přehrávání DivX/Xvid a h264/x264 včetně českých a dobře čitelných textových titulků s možností volby barvy a velikosti písma? Pokud přehrávač zvládá primární funkce na výbornou, tak ty věci okolo jako pomalé a nepřehledné menu, horší dálkový ovladač a podobně člověk nějak zkousne.

   A ještě druhý dotaz - utáhne Xtreamer externí 2.5" harddisk bez vlastního napájení?

   Pokud bude mít XtreamerDVD firmware na bázi klasického Xtreameru - tedy už vychytaný - a bude mít v základu pasivní chlazení, tak to bude hodně zajímavý přehrávač.

  4. Ano, Xtreamer je už odladěný přehrávač a plní všechna základní přání na jedničku. Ty nezákladní přání se snaží plnit taky, čímž se stal právě trochu pomalejším. Možnosti titulků nemají chybu (nastavení, jak automatické, tak manuální načtení, synchro s obrazem na DO). Aktuálně testuji Evolve Blade Mini, který má víceméně stejný HW, takže v recenzi budu trochu srovnávat s Xtreamerem.
  5. Tak nevim, ale mam pocit ze v clanku je chybka, viz offiko info ;-)

   "This comprehensive, feature-packed device provides a near-complete entertainment experience for you, your friends and family. For the cheapest price in the market it offers truly brilliant, hi-definition video output with vivid colors with support for internal 2.5" SATA HDD and USB slave functionality to improve connectivity and transfer rates. It can also be supplemented with Wireless antenna."

   killerman
   Xtreamer SW, FW 2.5.4s, czech xLive and TV archives hacker :D

  6. Aha, toho jsem si nevsiml, ted jsem z toho teda celkem zmateny jestli teda ten prostor tam ma nebo ne, asi by to chtelo mit v ruce. Doufam ze jsem nepodal tedy mylnou informaci. Mozna by to chtelo hodit dotaz na UMAX na dovozce.

   killerman
   Xtreamer SW, FW 2.6.0s, czech xLive and TV archives hacker :D

  7. Můj kamarád má o XtreamerDVD zájem a dnes kontaktoval několik českých E-Shopů, které ho mají v nabídce, ale nikdo ho není schopen dodat. Takže nezbývá, než čekat.
   Žádný firmware na webu výrobce taky není vystavený. Je tam jen poznámka, že funkce Xtreameru a XtreamerDVDu budou podobné, ale firmware budou mít každý jiný.

   V popisu a fotkách jsou pěkné zmatky:
   http://www.xtreamer.net/xtreamerdvd/specs.aspx

   Mezi rozhraními je uvedeno i interní SATA2:
   1x USB 2.0 slave
   2x USB 2.0 host
   Internal SATA 2
   DVD ROM

   Na obrázcích vidím jen 2 USB porty a ne 3 jak je uvedeno v popisu:
   1x USB host zásuvku z boku čelního panelu
   1x USB slave zásuvku na boku krytu přístroje s popiskou USB host
   1x slot pro SD/MMC/MS karty, který pro změnu není v textové části specifikace

   Power:
   12V DC, 3A & 5V DC, 4.5A
   Podle obrázků to vypadá spíš na napájení 230V než na externí adaptér - z přístroje čouhá klasická síťová šňůra

   Možnost instalace interního disku by bylo velké plus ...

  8. Jo, ono je to v podstatě teprve oznámené zařízení, kdo ví, kdy bude v obchodech. Tipuju to tak za měsíc. I kdyby tam vyhrazené místo pro pevný disk uvnitř nebylo, kutil si poradí. Stejně tak blu-ray mechaniku by nemusel být problém dodat... jelikož to už je teď možné přes USB.
  9. Na mě to taky dělá dojem, že výrobce jen čeří vodu a předvádí obrázky prototypu nebo jen "muly". Třeba konkurence chystá v nejbližší době podobné zařízení a výrobce Xtreameru chce být na trhu první alespoň "opticky". Připomíná mi to výjevy z říše pohádek - vodníka, hodného policajta, poctivého autobazarníka, ...
   Ohledně interního harddisku - není potřeba jen "fyzické" místo pro harddisk - to si každý majitel rozbrušovačky udělá :-) - hlavně je potřeba SATA rozhraní, napájení +5V a +12V a podpora ve firmwaru.
   Optická mechanika připojená přes USB taky potřebuje podporu ve firmwaru.

  10. Tak jsem si ho včera dovezl a dojmy spíše rozpačité. Pro interní HD není místo a ani nemá extra SATA konektor (jediný na desce je obsazený DVD mechanikou). Nebyl přibalený CZ návod a v AJ byl jenom rychlý návod k zapojení). V krabici nebyl ani HDMI kabel, který výrobce definuje jako součást balení. Největší výhrady ale mám k fungování sítě, doposud jsem to nerozeběhl ani na DHCP, ani na statické nastavení IP. Ethernetová zásuvka jenom občas zeleně blikne. Notebook v zásuvce běží na DHCP bez problému. DHCP obstarává Nano WIFI klient, přes který jsem připojený do WAN. Rozhoduju se o vrácení zařízení... :(

  11. Kamarád už ho má taky, ale síť zatím nezapojoval a já jsem se k němu ještě nedostal.

   Napadají mě dvě věci:
   1) aktualizace firmware:
   http://xtreamer.net/downloads/xtreamerdvd/firmware/ver-2-6-0.aspx

   2) cvičně propojit na přímo jedním LAN kabelem PC a Xtreamer (tedy bez propojení přes Switch, Router a podobně), nastavit pevné IP adresy - na PC třeba 192.168.1.1 a na Xtreameru 192.168.1.2, masku na obou 255.255.255.0 a pak zkusit na PC PINGnout na adresu Xtreameru (příkaz ping 192.168.1.2). Pokud toto půjde, tak zkusit sdílení. Když půjde i sdílení, tak to zkusit v zapojení, které běžně používáte - tedy přes Switch nebo Router.

  12. Proč proboha USB na boku? Ieální by bylo jedno vepředu a druhé vzadu, ale dělat kolem přehrávače 10 cm prostor, abych do nějak ze strany soukal flashku? To někdo vymyslel za střízliva?

  13. V tuto chvíli musím říct, že mě Xtreamer akorát tak štve. Neustále šukají s internetovými a doplňkovými službami, po minulém přejmenování nejsou v novém firmwaru 2.6 raději vůbec. Případně tam jsou, ale pod zcela zavádějícím názvem MovieJukebox... odkud se musí teprve Xtreamering nainstalovat (nicméně tento název je evidentně nahrazen). Jenže to by mi nesměl Xtreamer vytuhnout, jakmile tuto položku vyberu. Xtreamer má prostě občas nejspíše potíže s rozpoznáním nebo využitím usb flash paměti... musíte laborovat s tím, kam ji připojíte a jakého je typu.

  14. Díky za tip. Máte pravdu, vypadají stejně. Rozdíl ale asi bude v softwaru - Ferguson má, zdá se, na první pohled stejně chudší rozhraní (tedy spíše základní), jako námi testovaný Evolve miniBlade.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?