Nova Cinema bude v DVB-t možná už o Vánocích

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, Digitální vysílání
  Lis 21, 2008
  1× Komentováno
  Možná, že ještě do letošních vánoc zmizí z multiplexu 2 prázdný program TEST a bude nahrazen vysíláním Nova Cinema. Multiplex 2 by tak mohl získat komplexnější podobu s programy Nova, Prima a Nova Cinema. Začátkem roku by měl spustit ještě program TV Barrandov. Jak dlouho bude místo zabírat statická obrazovka rezervovaná pro program Prima 2 je zatím ve hvězdách.

  Oficiální zpráva TV Nova:

  Společnost CET 21 spol. s r.o., která provozuje televizi Nova, požádala o tzv. kompenzační licenci na filmový kanál Nova Cinema. Žádost byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena 27. října 2008. V pozemní digitální síti by se Nova Cinema měla podle předpokladů objevit do konce roku. "Vysílání Novy Cinemy v pozemní digitální síti je již technicky a organizačně připraveno. Rádi bychom ho spustili," říká Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.

  Nova zdržela digitální vysílání, ať piká

  To se ale nelíbí bývalému radnímu tzv. velké mediální rady Petru Štěpánkovi. Ten na serveru Česká média publikoval názor, který tento krok zpochybňuje. CET 21 se totiž odvolává na zákon č. 304/2007 Sb, který vlastníci Novy podle svých vyjádření splnili: Televize Nova získala nárok na udělení kompenzační licence, když se letos v srpnu rozhodla přihlásit k Technickému plánu přechodu (TPP). "Možná proto bude dobré na tomto místě zvláště důrazně připomenout, že kompenzační licence – fakticky jakýsi bonus mimo pořadí – stát nabízí soukromým subjektům jako výměnný obchod za spolupráci na procesu digitalizace. Nikoli za vymýšlení překážek, nástrah a problémů," píše Štěpánek. Ten se ve své glose odvolává na minulá a možná i budoucí negativní rozhodnutí ze strany Novy. "V případě, kdy soukromý subjekt hodlá konzumovat nabízenou výhodu, leč zároveň vymýšlí různé kličky, třeba v podobě pouze podmínečného souhlasu s TPP, a tudíž jako protihodnotu nenabízí bezproblémovou spolupráci, ztrácí onen bonus logiku i opodstatnění." Aktualizováno: Licence byla dnes udělena a Nova Cinema by měla začít v DVB-t vysílat do konce roku.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.