Panasonic bombarduje!

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  Dub 14, 2007
  1× Komentováno
  Ale neutíkejte do krytu. Tyhle bomby nezabíjí, ale snad posílí. Rozpačitý start výměny starých modelů začal rekordér EH57 a teď konečně nabrala obměna obrátky. Objevil se konečně první model rekordéru s DVB-T tunerem a několik nových typů přehrávačů.

  Přehrávače

  Nedávno se vytrativší základní oblíbený model S42 nahrazuje DVD-S33E. Oproti svému předchůdci doznal však jen minimálních změn. Lepší by měla být podpora především DivX. Jako kvalitní základ nenáročného domácího kina bude stačit, výbavou však moc nekypí. Zarážející je, že oproti předchůdci “pozapoměl“, jak se čtou DVD-RAM disky.
  Panasonic DVD-S33E
  Jako mezistupeň mezi základem a špičkou Panasonic zařadil novou verzi S511E. Vychází z S33E, ale navíc je osazen HDMI výstupem. HDMI obecně doznalo u všech Panasoniců vylepšení a namísto 1080i už nabízí toto nejvyšší rozlišení i v progresivním režimu 1080p.
  Panasonic DVD-S511E
  Model S53E nahrazující nezaměnitelný S52E je na první pohled trochu zklamáním. S52E byl v segmentu značkových přístrojů výjimkou, potvrzující pravidlo, kdy měl osazen i 5.1 analogový zvukový výstup. To je u “značkovek“ unikum a bohužel se Panasonic rozhodl u nástupce v tomto nepokračovat.
  Panasonic DVD-S53E
  S 5.1 výstupem se tedy nakonec setkáme pouze u vrcholného modelu S99EG, ale dost se při tom finančně vykrvácíme. Kromě HDMI jsou špičkově osazeny i D/A převodníky analogových výstupů. Konkrétně na obraz je přítomen 216MHz/12-bit převodník.
  Panasonic DVD-S99EG
  První vlaštovkou mezi přehrávači Blu-Ray je novinka BD10EG. Zde zašel Panasonic ještě dál a přítomen je dokonce 7.1 analogový výstup D/A převodníky jsou ještě o stupeň kvalitnější, konkrétně 297MHz/14-bit pro video. Přístroj vyniká novou technologií zpracování obrazu P4HD - diagonální zpracování obrazu s přesným generováním obrazové informace každého pixelu, která je generována ze 60 okolních pixelů. Pokud si děláte na tento top produkt zálusk, budete si muset jednak počkat ještě pár týdnů, než dorazí na pulty obchodů, ale hlavně do té doby začněte šetřit. Příjde na necelých 25 000Kč. Cenově nejvýhodnějším BD přehrávačem tedy pořád zůstává Sony Playstation 3, ale Hi-Fi šílencům Playstation asi do koncepce jejich Hi-Fi systému tak dobře jako Panasonic BD10EG nezapadne.
  Panasonic DMP-BD10EG

  Rekordéry

  Krom nedávno popisovaného modelu EH57EP, který vystřídal na odpočinek odcházející hvězdu mezi rekordéry, stále populární EH55, se objevil i nástupce vyššího EH65. Nový EH67EP má opět 250GB disk a stejně jako předchůdce HDMI výstup. Od 160GB EH57EP se liší jen v detailech typu přítomnosti SD slotu na paměťové karty atd. Opět je integrován pouze analogový TV tuner. Všechny HD rekordéry jsou také vybaveny funkcí Time Slip, umožňující sledovat libovolný jiný kanál nebo jiný obsah při současném nahrávání na HDD.
  Panasonic DMR-EH67EP
  Konečně jsme se i my v ČR dočkali a Panasonic nás “oblaží“ první várkou rekordérů s integrovaným bombo, tedy analogovým i digitálním tunerem DVB-T. Už bylo na čase! Modely DMR-EX77EP a DMR-EX87 se liší pouze velikostí pevného disku (160 a 250GB). Jejich výbava je velmi slibná, design doznal změn směrem k elegantnosti a osobně typuji tyto modely na rekordér letošního roku. Budeme si na ně muset počkat do června a každého určitě budou zajímat startovací ceny. Tedy momentálně jsou dle ceníku Panasonic někde na 13200Kč za menší disk a 15800Kč s daní za větší. Dá se ale předpokládat mírný pokles, až fyzicky opravdu přijdou na sklady velkoobchodů.
  Panasonic DMR-EX87EP
  Zdá se tedy, že se máme v následujících měsících na co těšit. I když inovace je jen pozvolná, jde určitě správným směrem. Všechny uvedené modely (kromě EX87EP) Panasonic již tradičně uvede jak v černé, tak stříbrné barvě.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.