Niceboy X-fit ACTIVE - buďme aktivní, sledujme tělo

 • Petr Máčal
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Črv 01, 2020
  4× Komentováno

  Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.

  TIP: RECENZE NICEBOY X-FITPOLO - POMŮŽE K POHYBU

  Náramek je samozřejmě velmi lehký s kompaktním designem, kde nic netrčí, nezavazí. Ačkoli se jedná o základní model, potěšil mě gumový náramek a kovová spona zapínání, což naznačuje, že náramek něco vydrží a nebude potřeba jej za pár měsíců opravovat.

  Poněkud vyveden z míry jsem byl, když jsem v balení nenalezl žádný nabíjecí kabel. No, není totiž třeba. Niceboy vše řeší odejmutím jedné strany náramku, kde je uschován USB konektor pro přímé zapojení do nabíječky (např. od mobilního telefonu). Proč ne, každá úspora se počítá a kabelů máme všichni až až. Přehledný 0,96palcový TFT displej poskytuje vše, co náramek nabízí. A není toho za doporučených zhruba 777 Kč málo.

  Bez telefonu nedá ránu

  Předně je třeba nemít příliš velká očekávání. Ta má byla, že budu znát čas, datum, kroky, vzdálenost, kalorie, budu mít k dispozici stopky a budík a budu si moci změřit tlak a tep. Toto všechno náramek naplňuje a daří se mu to zejména skrze česky lokalizovanou vlastní aplikaci FitCloudPro, která je propojitelná s Google Fit.

  Tlak a tep lze změřit k danému okamžiku, ale je měřena a průměrována hodnota každý den. Náramek vám také monitoruje spánek, a to s již obvyklým dělením na hluboký, lehký a probuzení. Mimo to ale nabízí také měření při třech sportovních aktivitách: chůze, běh, horolezectví a jízda na kole, kde je pak upraven přepočet na kalorie. Upozornění na telefonické hovory a SMS, je pak pro někoho standardem, pro mě zpestřením, které od náramku ani nepožaduji. Zaujme funkce vyhledání telefonu. Veškerý přenos probíhá přes rozhraní Bluetooth.

  Nakonec zmíním tři funkce, resp. vlastnosti, které mi kromě výše uvedeného přijdou velmi podstatné a v případě X-fit ACTIVE potěšující. První z nich je deklarovaná, k mému překvapení i reálná, výdrž baterie. Niceboy tvrdí, že vydrží 7 dní a mně skutečně hodiny na jedno nabití fungovaly až oněch 7 dní. Někdy 5, pokud jsem si s náramkem více hrál. Zařízení postrádá GPS, které bývá zpravidla největším žroutem energie. Druhou vlastností je specifikace IP67, což deklaruje úplnou prachuodolnost a voděodolnost po dobu 30 min do hloubky 1 metru.

  A posledním bonbonkem nazveme možnost ovládání fotoaparátu přes náramek, resp. zatřepáním s náramkem na ruce. Tato funkce se musí povolit v aplikaci a následně po zatřepání se na telefonu objeví obrazovka fotoaparátu a začne odpočítávání tří vteřin. Po jejich uplynutí musíte zatřepat znovu a tím je pořízena fotografie. Praktické využití nedokáži asi plně ohodnotit, ale jako možnost pořízení např. seflie zadní kvalitnější kamerou, je to velmi zajímavé.

  Niceboy X-fit ACTIVE lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Niceboy X-fit ACTIVE mne tedy více pozitivně překvapil. Je pro mě dobré vědět, že konkurenční boj funguje a výrobci stále vymýšlejí, jak funkce z několikanásobně dražších zařízení dostat do takových náramků pro sportovce amatéry, jako jsem já. Pozitivně hodnotím i aplikaci do chytého telefonu.

  záporyklady
  - Vzhledově neohromí+ Výdrž baterie
   + Funkce měření při různých aktivitách
   + Okamžité i průměrné hodnoty měření

   

  Za zapůjčení Niceboy X-fit ACTIVE děkujeme značce

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  4 Komentáře

  1. Tento článek není recenze ale reklama. Chybí jakékoli (cenové,funkční,...) porovnání s konkurencí na trhu. Moje výtky jsou srovnáním s Honor band 5 (cca o 200 dražší). Náramek Niceboy jsem dostal k mbilu "zdarma" a můj verdikt je: "zadarmo drahý".
   Konkrétně k náramku: nečitelnost displeje venku; zapnutí otočením funguje na 10%; tlakoměr neměří tlak; krokoměr je mimo - jako kroky interpretuje kroucení volantem a podobně; snad jediné co by mohlo fungovat je měření tepové frekvence.
   Zkráceně "čína" vs "čína rebrad česko" (Honor vs Niceboy) zde jednoznačně vede čistý číňan.

  2. Opravdu o reklamu nejde, výrobce nás neplatí. Pravdou je, že autor přiznává, že není v oboru chytrých hodinek úplně kovaný a proto nejde extrémně pod povrch. Vaše postřehy k výrobku jsou samozřejmě užitečné. Byť ono je to možná ještě jinak - kdo chce opravdu kvalitní a funkčně bohaté, přitom funkční hodinky/tester, nechť sahá po špičce v oboru: Apple, Samsung, Fitbit, Garmin. Huawei/Honor je někde uprostřed. Prostě neblbněte a nekupujte si hodinky za 500-1000 korun, ty změří orientačně tak ty kroky, nic víc. Pokud bude čas, objeví se zde i kritičtější recenze - aktuálně jsem totiž udělal tu chybu, že jsem si koupil čínu TICWRIS GTS...
  3. Naprosto souhlasím co píšete :) Náramek máme doma, koupil jsem ho synovi, aby měl přehled kolik toho venku naběhá, kolik je hodin a cítil se jako "dospělý". Je to náramek za pár korun nejde od něj chtít zázraky. I tak je s ním syn spokojený a já bych ho klidně také doporučil. Zvládne toho dost na to kolik stojí.
   Zároveň mám hodinky prémiové značky za XY korun a zde je to úplně jiné kafe. Je třeba si před nákupem rozmyslet, co člověk očekává a pak buď investovat víc či míň :)

  4. Jak můžete doporučovat výrobek, když sám pochybujete o jeho funkčnosti? Jediné co na náramku funguje jsou hodinky a měření tepu. Krokoměr a tlakoměr jsou generátory náhodných čísel. Otočením ruky zapnete display až na desátý pokus. Display navíc není na slunci čitelný.

   U hodinek stejné cenové hladiny (Niceboy: 605,- X Honor 6 band 810,-) si za ty dvě stovky navíc pořídíte: dvojnásobnou výdrž, fungující zapnutí displeje na otočení ruky, fungující krokoměr. Navíc mi funguje spárování s mobilem (u Niceboy ne) a mobilní aplikace narozdíl od FitCloudPro nemizí z GooglePlay.

   Když chcete funkce navíc, kupte si Garmin, Polar, nebo Suunto.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.