O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Zvažuji nákup nového přístroje k záznamu především videa, ale ani kvalitní fotografie nebudou marné. Pokud možno, v mezích možností finančních, tedy pro mne uspokojivých, získat něco, co mne dostatečně uspokojí.
Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.
Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...
Přesvědčte se s námi, že platby na internetu nejsou nic složitého ani nebezpečného. Ať už v tuzemsku, nebo v zahraničí. Navíc vám poradíme, jak při platbách ušetřit.
Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?
Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.
Známému open source programu pro šifrování celých diskových oddílů jsme se věnovali, když byl pohřben autory projektu – prý, protože už nebyl takový program potřeba. A to navzdory neustále se zvyšujícímu počtu hrozeb z internetu. Kódu se však po několika letech chopili jiní a vzkřísili jej do podoby VeraCryptu.
Pro všechny ty, co nechtějí nechat objektiv kamery AX53 na pospas parazitujícímu bočnímu světlu, které dělá obraz méně kontrastním nebo touží po dokonalejší ochraně před jemným prachem (na jaře zejména pylem) nebo drobnými kapkami vodní tříště, tu máme návod, jak si jí svépomocí vyrobit.
Jestli vás náhodou minula móda elektronických čteček knih, čtěte dále. Seznámíte se s možnými funkcemi, zjistíte, jak se liší čtečka od tabletu, a třeba se rozhodnete, že si ji taky domů pořídíte.
Možná jste si dali jako novoroční předsevzetí zhubnout a začít pravidelně cvičit. Jak známo, předsevzetí vydrží týden, nanejvýš dva. Pak následuje lehká morální kocovina a konečně přemýšlení s chladnou hlavou, jestli by to přeci jen nějak nešlo. Možná, že šlo, když zapojíte techniku.
Už první autoři sci-fi snili o tom, že budou žít v chytrých domácnostech, které dopředu odhalí každé jejich přání a nechají se ovládat přes jednotný terminál. Dnes už spoustu věcí z této oblasti zvládnete celkem jednoduše zařídit.
Tiskárny se za poslední léta příliš nezměnily, ale změnil se svět kolem nich. Kromě toho, že lidé tisknou všeobecně méně, často posílají do tiskárny úkoly nikoli z počítače, ale z mobilu nebo tabletu. S tím tiskárny musí držet krok, takže mezi své funkce přibraly možnosti tisku přes mobil nebo bezdrátové připojení. Některé modely nabízí i technologii NFC.
Dlouhá léta natáčím video kamerami Sony Handycam, které ukládají video do AVCHD později a AVCHD 2.0. Od roku 2014 se setkávám s XAVC S, ukládaným na paměťová média v MP4. Je to nový video formát od Sony, odnož od XAVC, který je používán v profi kamerách a je ukládán v MXF.