Milujete natáčení z mobilu? Se stabilizátorem zvládnete víc

 • placená inzerce
  Kategorie: ,
  Říj 31, 2021
  0× Komentováno

  Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.

  Jak funguje stabilizátor pro smartphone?

  Stabilizátor na mobil připomíná takovou zvláštně prohnutou selfie tyč a podobně se i ovládá. Mobilní telefon do tzv. ručního stabilizátoru jednoduše naklapnete a pomocí tlačítek na stabilizátoru můžete předávat pokyny mobilu i využít speciální funkce stabilizátoru – zapínat/vypínat natáčení, zoomovat, aktivovat zvláštní režimy a funkce atd. Který si ale v nabídce různých výrobců vybrat? My jsme si oblíbili ruční stabilizátory od DJI – společnosti, kterou znáte hlavně jako výrobce dronů a pro kterou je tedy vývoj stabilizačních mechanismů druhou přirozeností.

  Ruční stabilizátor OM 4

  Jako první vám představíme 4. generaci stabilizátorů pro mobily od DJI – OM 4. Tato řada poprvé odvrhla jméno Osmo Action a novinka vyšla pod úspornějším a stylovějším názvem OM 4. Vedle názvu se největší inovací této generace stal magnetický design, kdy mobilní telefon na stabilizátor připojíte pomocí magnetického kroužku a svorky. Do akce jste tak ready ještě dřív než kdy jindy.

  OM 4 vydrží na jedno nabití stabilizovat až 15 hodin, takže klidně celý den, co se pohybujete s mobilem v terénu. O stabilní záběry při sledovačkách i přiblížení se postarají funkce ActiveTrack 3.0 a DynamicZoom, stabilizátor také sám upraví polohu telefonu díky speciálnímu senzoru, který sleduje pohyby objektu, a vy tak natočíte krásné záběry i pod úhlem. To ale není ani zdaleka vše – výsledný filmeček pak pomocí aplikace DJI Mimo a předpřipravených storyboardů automaticky sestříháte a doplníte hudbou a speciálními efekty. OM 4 je kompatibilní s telefony o šířce 67–84 mm a tloušťce 6,9–10 mm.

  OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

  OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

  Stabilizátor s vysouvací selfie tyčí OM 5

  Nejvyspělejším stabilizátorem z rodiny DJI je aktuálně OM 5. 5. generace nově nabízí v rukojeti ručního stabilizátoru skrytou vysouvací selfie tyč a novou funkci ShotGuides, která automaticky rozpozná prostředí, ve kterém natáčíte, a dává vám průběžně kreativní tipy, jak vykouzlit ty nejoslnivější záběry. Vylepšené algoritmy stabilizace fungují zase o něco lépe a jsou přizpůsobeny i větším a těžším telefonům.

  OM 5 s vysouvací selfie tyčí

  OM 5 s vysouvací selfie tyčí

  Stabilizátor OM5 můžete ovládat gesty a se sledováním objektů vám pomůže nový ActiveTrack 4.0. Režim Selfie vám zase pomůže zachytit krásu vašich obličejů. Chcete se nechat vést? Story Mode funguje tak, že si vyberete šablonu a následujete její pokyny. Výsledkem je profesionální krátké video, aniž byste měli zkušenosti s natáčením nebo střihem videí. Z dalších pak zmiňte třeba Panorama, CloneMe Panorama, DynamicZoom, TimeLapse nebo SpinShot pro otáčející se záběry jako z MTV. Stabilizátor OM 5 seženete ve 2 barvách a můžete si ho potunit spoustou nápaditého příslušenství.

  Není konečně na čase začít pomocí mobilního telefonu natáčet profesionální, neroztřesená videa?