Máte fitko nebo solárium? Usnadněte si provoz

 • Igor Viduna
  Kategorie: ,
  Zář 06, 2019
  0× Komentováno

  Pečovat o sebe je trendy. Fitness center, solárií nebo wellness studií proto stále přibývá a prosadit se v takové konkurenci je náročné. Vyniknout vám pomůže třeba moderní software usnadňující automatizaci provozu. Dnes vám představíme řešení CLUBSPIRE.

  Možnosti omezení vstupu

  Pokud chcete kontrolovat vstupy bez recepčních a usnadnit jim tak práci, můžete si vybrat mezi čtečkou u dveří napojenou na elektrozámek nebo turniketem. Výhodou čtečky je nižší pořizovací cena, musíte mít ale kontrolu nad situacemi, kdy si dveře lidé podrží a projde jich několik najednou. Turniket je vyšší investicí, u které ale máte jistotu, že na jedno protočení projde jen jeden zákazník.

  Bezobslužný provoz

  Vlastníte větší fitko? Pak jistě víte, jak nepříjemné jsou fronty, které se mohou tvořit na recepci v kritických časech, kdy je u vás nejvíce klientů. Jediný pracovník recepce se nezvládne kvalitně věnovat všem najednou. Řešením je bezobslužný provoz, díky kterému můžete třeba i prodloužit otevírací dobu. Každý klient se registruje online, vybere v kalendáři volný termín a zaplatí online přes platební bránu nebo přes deposit (virtuální peněženka). Po zaplacení mu přijde SMS s přístupovým kódem, který stačí zadat při vstupu na čtečce s numerickou klávesnicí. Další možností je vstup přes čip nebo členskou kartu.

  Na sport i kulturu

  Koncept bezobslužného provozu CLUBSPIRE využívají na i velmi rozdílných místech. Třeba v centru raketových sportů se navíc klientovi v čas rezervace automaticky rozsvítí světlo na kurtu. Pravidelní klienti tu mají i možnost použití čipu, takže se nemusí zdržovat zadáváním kódu. Solárium, které se samo zapne a vy se o nic nemusíte starat? S CLUBSPIRE je to jednoduché. Systém ale funguje také v hudební zkušebně, kam se díky němu umělci dostanou i pozdě večer.

  Částečně bezobslužný provoz

  V poslední době je velmi oblíbenou variantou kombinace provozů. Recepce ve fitku může fungovat třeba jen v určitou denní dobu. Mimo ni pak do centra mohou vstoupit jen členové, kteří vstup předem uhradili a mají věrnostní kartu.

  Další možností je příchodová čtečka umístěná na recepci, která neomezuje průchody, ale provádí jejich evidenci. Za recepční tak může odvést část práce. Nově příchozí klient přiloží kartu a systém jej odbaví. Vytvořenou rezervaci vloží na účet, na permanentce označí 1 využitý vstup nebo zasvítí červeně a zvukovým signálem dá recepční najevo, že má neplatnou permanentku.

  Bezpečnost na prvním místě

  Obavy o bezpečnost nejsou u bezobslužného systému nutné, samozřejmostí je evidence všech průchodů a možnost dohledání informací o tom, kdo kdy přišel nebo odešel. U klientů je také možné uložit v profilu fotografii a v případě potřeby ji porovnat s kamerovými záznamy. Systém je také možné napojit na elektronický požární systém. V případě potřeby dojde k uvolnění ramene turniketu nebo otevření elektrozámku u dveří.

  Zaujala vás možnost bezobslužného provozu? Podívejte se, co dalšího ve svém fitness centru můžete vylepšit.