Malý krůček vpřed: recenze Ferguson D-780

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Říj 22, 2007
  61× Komentováno
  Není tomu tak dlouho, co DVD přehrávače Ferguson vpadly jako tornádo českých a moravských domácností, a za krátký čas si vybudovali renomé nejlepšího DVD přehrávače pro DivX maniaky. Podporu různých video formátů a nastavení titulků dovedl výrobce po softwarové stránce téměř k dokonalosti. Dnes tu máme nejnovější model, inovovaný Ferguson D-780.

  Co zůstává při starém

  Nový Ferda D-780 je nástupnickým modelem již našim čtenářům velmi dobře známého Fergusonu D-770 (jeho recenze se stala nejčtenějším článkem dosavadní historie našeho webu). Dalo by se říci, že spíše než nástupcem, je jeho jednovaječným pokračovatelem.
  Ferguson konečně opustil laciný čínský design
  Hardware zůstal naprosto stejný. Vše tedy řídí čip Mediatek 1389, který má k dispozici totožnou desku se všemi A/V výstupy i DVD obdobnou mechaniku. Stejný naštěstí zůstal i dálkový ovladač, který od nás u modelu D-770 získal výborné hodnocení.
  Na zadním panelu trochu chudší konektorová výbava
  Pro někoho bude možná zklamáním, že z 99% je totožný i použitý firmware. Ten si sice zachovává svou vypracovanost, podporu mnoha standardních (DivX, Xvid) i nestandardních (Nero Digital, DivX Ultra atd.) formátů, ale nepřináší byť jen jediný nový kodek nebo formát. Veškeré přehrávání, menu i ovládání jsou také totožné s minulým modelem.
  Kvalitní ovladač zůstal i u nového modelu
  Čip Mediatek je bohužel známý kromě dobrých vlastností i několika zápornými. Hlavní jsou deformace poměru stran JPEG obrázků, neschopnost přehrávat DivX/Xvid video s GMC a relativně velké skoky v zoom režimu (1x, 2x, 3x, 4x, ½, 1/3, ¼). Všechny tyto neduhy měl předchůdce a má je i současný model. Nutno ale dodat, že se jedná opravdu o chybky čipu a výrobce přehrávače je prakticky nemůže eliminovat.
  V možnostech nastavení titulků je zatím nedostižný
  Pověstné jsou Fergusony vyčerpávajícím množstvím možností nastavení titulků v MPEG4 videích a i to zůstalo zachováno. Nemá cenu znovu vše opakovat, přečtěte si recenzi modelu D-770 a budete vědět skoro vše o D-780. A co vědět nebudete, dozvíte se v následujících řádcích.
  Filebrowser je přehledný a nabízí i id3tagy u MP3

  Co je tedy vlastně nové

  Asi nejzásadnější proměnou, a musím říct, že k lepšímu, prošel zevnějšek přístroje. Zcela nový leskle černý přední panel působí nepoměrně elegantnějším a hodnotnějším dojmem, než předchůdce. Rozvržení je přitom stejné: relativně tichá slim mechanika (bez bočního vybírání disku jako vždy) vlevo, relativně malý stavový displej ve středu, následovaný několika nenápadnými ovládacími tlačítky a završený USB portem úplně vpravo. Ten konečně dostal i kryt, takže čelní panel nehyzdí.
  Libovolné posouvání okna s titulky nabízel již model D-770
  Displej zůstal prakticky stejný. U modelu D-770 jsme ho kritizovali pro nízkou informační hodnotu a čitelnost. Alespoň v čitelnosti udělal Ferguson pokrok volbou jiné (světlé) barvy podsvícení, jehož intenzita lze navíc v několika krocích korigovat v OSD menu. Suma sumárum, přístroj teď vypadá o dost dospěleji a určitě neudělá ostudu ani v obýváku.
  Synchronizace času titulků s videem je ale užitečná novinka
  Do firmware byly víceméně přidány jen dvě další, zato užitečné funkce. Mnoho uživatelů vlastnících jednoduché 5.1 reproduktory bez vlastního rozkladu zvuku postrádalo zvukový režim Pro Logic II. Ten umí rozložit relativně inteligentně vstupní STEREO signál třeba z Audio CD do všech šesti kanálů. Kromě Pro Logic přibyla ještě zajímavější věc a tou je nastavení časové synchronizace DivX titulků s videem. Znají to jistě všichni. Titulky jsou buď o nějakou tu sekundu pozadu a nebo ještě hůř vám předčasně “prásknou“ pointu, pokud jsou napřed:). Ferguson D-780 umí provádět časovou korekci v rozmezí –9s-+9s, což by měo pro většinu špatných titulků bohatě stačit. Nastavení je přitom velmi jednoduché. Bohužel v originální příručce se o něm nedočtete a pokud nezabrousíte na internet, těžko zjistíte, že tato funkce se skrývá (stejně jako pohyb s oknem s titulky v prostoru) pod tlačítkem ANGLE. Možná bychom ocenili, kdyby se po každém filmu nastavení posunu resetovalo, protože ho musíte vracet do normálu ručně. Nakonec ještě příjemná drobnost. Po stisku klávesy OSD nad AVI videem se rozbalí menu s podrobnými informacemi o zvoleném videu a jeho zvukovém doprovodu.

  Takže?

  Výrobce s novým modelem udělal bezesporu pár drobných krůčků k lepšímu a pro zmíněné DivX maniaky je novinka ještě o chlup užitečnější. Design konečně neurazí ani estéty. To je všechno pozitivní a už jen to zajistí přístroji v nadcházející předvánoční sezóně nebývalý úspěch. Škoda jen, že Ferguson neudělal ještě pár dalších krůčků a nevybavil přehrávač kupříkladu kvalitnějším dílem s A/V výstupy. Takže obrazová kvalita zůstává jako u předchůdce průměrná, i když z řadou možností korekcí. Pro majitele CRT televizorů plně postačuje a méně nároční diváci LCD a plazmových TV se spokojí i s jeho obrazem přes HDMI. Ve srovnání s HDMI výstupy jiných přehrávačů je však opět na chvostu. Budete-li chtít připojit přehrávač přes HDMI->DVI redukci třeba k LCD monitoru, narazíte na problém s funkčností většiny dostupných rozlišení na této redukci. Nakonec ještě jedno drobné pozitivum. Příjemně nás překvapil test spotřeby, kdy si v plném provozu Ferguson řekl jen o 5W a ve Stand By méně než jeden watt, čímž se stává jedním z nejúspornějších přehrávačů, které jsme tu zatím měli.

   

  Plusy a mínusy
  + všechny klady předchůdce- skoro všechny zápory předchůdce
  + design- průměrný obraz
  + časová synchronizace titulků- nemá optický výstup
  + nízká spotřeba
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  61 Komentáře

  1. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda Ferguson D-780HX přehraje k filmu titulky, které se jmenují jinak než film samotný, nebo zda se film a titulky musí shodovat v názvu? Děkuji

  2. Tuto vychytávku jsem zapomněl zmínit, respektive se o ní zmiňuji u minulého modelu a naštěstí zůstává nezměněná. Nejen, že se mohou jmenovat libovolně, ale můžete dokonce nastavit, v kolika znacích se titulky mají shodovat, aby se pustili s videem automaticky. Pokud dáte 0, tlačítkem SUBTITLE postupně přehazujete všechny nalezené titulky v aktuálním adresáři s videem. Titulky lze vybrat i ručně před puštěním videa ve filebrowseru.

  3. usnadnil mě rozhodnutí si tenhle stroj nekoupit. I když budu muset koupit 5.1 receiver. Akorád se zeptám: který dle vašeho názoru má lepší obraz: Philips DVP 5980 nebo Panasonic DVD S53 nebo v tom není patrný rozdíl? .. a přehraje Panasonic mpeg4 nebo xvid z kontejneru .mp4?
   Děkuji.

  4. Panasonic ma jiny cip, nez Philips - obraz tedy stejny nebude. Osobne si myslim, ze Panasonic bude mit obraz o neco malo lepsi, ale pri vyuziti HDMI to nebude skoro patrne. Oba jsou v tomto hodne dobre. MP4 vetsinou nalezi formatu Nero Digital a ten Panasonic ani Philips tusim nepodporuji.

  5. právě Philips přehraje, nevím s čím vším uvnitř, ale uvádějí to v manuále jako podporovanou koncovku. No nevadí, oba mají svá plus i minus. Škoda jen, že ty žebráci z Panasonicu odebrali 5.1 analog výstup, teda ve srovnání se starším modelem. Každopádně díky za odpověď.

  6. protože vlastnim starši LCD Thompson s 32" ulopřičkou ktery ma koncovku pouze na DVI a tudiž bych musel použit redukci HDMI-DVI a zatim mám z předchozího modelu zkušenost že nefunguje jak má nebo respektivě vůbec tak budu muset tohodle Ferdu připojit přes standartní SCART..-(((( doufám že tvurci firmwaru s tim něco už konečně udělaji...

  7. Zajímalo by mě, jaký byl ve stroji firmware, když jste ho testovali? V době testu byl totiž k dispozici již nový firmware.
   Děkuji za odpověď

  8. Mam pro me velmi dulezity dotaz. Vezme prehravac bezny SATA disk v externim USB boxu? Samozrejme s externim napajenim. Beru ho okamzite, jak na tohle najdu odpoved:D

  9. Na Ferdovi mám položený 320GB externí Western Digital formátovaný ve Fat 32, spojený s počítadlem 10m dlouhým Fire Wire 400 kabelem. Po natažení filmu nebo muziky na exter odpojím kabel od počítadla a připojím USB k Ferdovi. Ale tak, že zapnu Ferdu a v modu load na displeji spojím exter s Ferdou USB kabelem. Po chvilce ho vidí na TV. Vyberu titulky a film a jedu. Při odchodu vypínám USB tlačítkem na DO. Při další práci s diskem odpojím USB a připojím Fire Wire k PC. Mám na něm asi 50 filmů a kvanta muziky a videoklipů. Výborný obraz na TV Sony 100Hz Super Trinitron. Spojení přes SCART. Zvuk i přes Sony Colosseum 5+1 výborný. Pokud přeci jen na nějakém kodeku stávkuje tak to přejedu na Magic Video Konvertoru na MPEG-2 nabo 1. Ferda je super.

  10. Chtěl jsem se zeptat s jak dlouhými názvy souboru umí přehrávač pracovat. Mám zkušenost z Magnavox 434, že titulky, které se jmenují stejně jako video se už při délce názvu souboru 60 znaků korektně nespustí.
   Díky

  11. Mam doma fergiho asi tyden. Velky problem jsem zaznamenal pri prehravani MP3 z DVD s mnoha adresari, kdy se bez pusteni TV bohuzel neobejdete. Jednak proto, ze pristroj napriklad neumi prehravat adresar za adresarem (lze pouze pri vypnuti menu mp3/jpeg v nastaveni) a jednak displej zobrazuje MINIMUM informaci. Presneji pouze cas od zacatku skladby a cislo souboru v adresari. Nic vic. V tonmle byl lepsi i 3 roky stary Pioneer, kde se dal zobrazit nazev adresare,souboru ci cas od zacatku bo cas zbyvajici. Dalsi drobnost, ktera pristroj trochu shazuje je dalkove ovladani, ktere je jak z vietnamske trznice za 39Kc (co je na nem kvalitniho ?) a forova mechanika, na kterou se skoro bojim sahnout abych ji neulomil. Tyhle veci me trochu zklamaly, protoze jinak jde o docela povedeny pristroj za doboru cenu s designem, ktery udelal slusny krok kupredu a za ktery se urcite nemusite stydet a ktery prehraje prakticky jakykoliv bezny format videa ve slusne kvalite (pokud nejste HD maniaci s HD TV :)

  12. No pokud jste zvyklý na kvalitní ovladače od Pioneeru, nedivím se, že Vám připadá u Fergusonu laciné. Ale věřte mi, v dané kategorii neznačkových přístrojů je to jeden z nejlepších ovladačů. Někteří jiní výrobci k přehrávačům dávají takové hrůzy, že by se je styděli prodávat i na vietnamské tržnici:))
   MP3 bez TV žel problém, to umí málokterý přehrávač dobře. Čip Mediatek navíc neumí automaticky přejít na další adresář s MP3, to je pravda.

  13. Zkuste ho přepojit na jiný vstup než scart. Pomohlo připojit přes S-VHS nebo composite (cinch), jenže ten druhý jmenovaný je sračka a poskytuje nekvalitní obraz.

  14. není blbý a není nutné přesně mířit! Zkoušel jsem ho i hodně ze strany a bez problémů. Problém jsou akorád pomalé reakce přehrávače a ty nutí netrpělivé lidi mačkat několikrát za sebou a přesněji mířit a stejně je to kničemu. On si příkazy zařadí do fronty a nedočkáte se vůbec:) Pak do fóra píší, že je nutné několikrát mačkat a přesně mířit:)

  15. Tak tohle mě velmi zajímá protože právě chci něco z těchto dvou přehrávačů rychle objednat. Tak pokud někdo můžete hodnotit..............

  16. Jak to vypada se zobrazovanim JPEG souboru? Take se deformuji strany jako u 770? Jde mi asi hlavne "obycejnou" TV. V HDMI bych to prezil.
   Slideshow JPEGu to predpokladam umi. Nahledy asi ne co?
   Diky

  17. Dobry den.
   Zvazuji porizeni tohto prehravace. Libi se mi kolik ma funkci. Nevite ale prosim nekdo jestli je ci neni Region Free resp. jestli to jde nejak nastavit?

   Diky za jakoukoliv radu.

   P.S.
   Nema nekdo zkusenosti s prehravaci GoGEN?

  18. No mám ho doma týden a obraz oproti 3 roky starému Sencoru jedna báseň, práce s titulky SUPER... ALE už se mi 2x stalo, že prostě vytuhnul ... musel jsem ho vždy vypnout z el. a pak se rozjel.

   Stalo se to když jsem vybiral titulky a potom film.... slyšel jsem zvuk ale na pozadi byl jen spořič a pak už nic .... myslel jsem, že je to tím filmem ale nebylo, protože po restartu to pak jelo bez problému.

   Dále se neshodují jednotlivá nastavení v českém manuálu s tímto přehrávačem, některé položky tam vůbec nejsou apod.

   Jo a ještě mi připadá ten zvuk nějak "divnej" ale to zatím myslím je u mě jen problém daného filmu (seriál HEROES) myslím když ho pustím na AVR

  19. Na klasickém televizoru do úhlopříčky 72cm je ten obraz naprosto k nerozeznání od například Panasonic S52. Mám odzkoušeno. Jaké to je na plazmě nebo LCD vám řící nemohu. Každopádně ale i zde hraje roli, jaká je zejména ta LCD. Zhruba polovina LCD jsou totiž oproti moderní klasické TV krokem vzad:) Plazmy jsou na tom o trochu lépe a když už někdo vykulí 30-40 táců za kvalitní LCD či plazmu, tak nevidím důvod, proč by k tomu měl kupovat obyčejný přehrávač a né třeba Pioneer DV-600AV nebo Philips DVP 5980. Oba nabízejí kvalitu i funkce neznačkových přehrávačů.
   Tenhle přehrávač má i pár nedostatků a o těch si přečtěte na tp://forum.acomp.cz/index.php Ovšem ty se nijak netýkají jeho hlavního poslání, bez problémů přehrát film v dvd, xvid, divx formátech, přičemž nedostatek s prezentací forografií lze odstranit jiným firmware.

  20. Já bych do toho Philips DVP 5980 klidně šla, on koneckonců ten rozdíl v ceně není tak velký, ale on nemá všechny ty vychytávky jako tady ferda - titulky s libovolnym nazvem, posouvani po obraze a v čase atd. A prave bez tech vychytavek uz zase nevim proc kupovat Philips kdyz takova Toshiba SD 370 umi vsechno co on a za vyrazne levnejsi cenu..

  21. No Ja kupupujem 42' plazmu Panasonic za 870 Eur, a kupujem aj Ferguson 780, kvoli jeho vlastnostiam, mozno je to nepochopitelne, ale ten prehra vsetko a ta telka, je jednoducho dobra, sam som zvedavy jak to bude fachat... Ak mate skusenosti sem s nimy.

  22. Který z těchto dvou přístrojů by jste spíše doporučili? Toshiba je sice značka a má výborný nastavení na výstup obrazu, ale má problémy se sekáním avi, a titulky jen se stejným názvem..
   U Fergusona mě ale zase odrazuje naprosto neznáma značka, pouze "průměrný" obraz (je to v mínusech, takže asi to je dost zlý..) a není tady popsáno jak se popasuje právě s tím formátem obrazu - pokud mám LCD telku 16:9 a pouštím na DVD avičko s filmem 16:9 tak vyplní obraz celou obrazovku nebo se smrskne a bude s pruhama nahoře dole?
   Jo a ještě doplňující otázka amatéra ;) který výstup na propojení dvd s tv je nejkvalitnější co se obrazu týče?
   Díky za rady
   K.

  23. Ferguson mam doma. Nevim co to znamena prumerny obraz, ale oproti mimu predchozimu prehravaci je nadprumerny. Rozhodne to neber tak ze je to hrozny, je to paradni obraz a pri cteni recenze mi cvakaly zuby zlosti. Prehravac podporuje spoustu rozliseni v HDMI rezimu a tim bych ti chtel poradit ohledne kvality propojeni s TV. Urcite HDMI, prehravac je na nej delanej, pokud ho pripojis napr. prez scart, tak ti zustane milion polozek menu naprosto odcizena, proste nevyuzijes vsechny nastaveni prehravace a ze jich tam je dost. Jinak to s tim 16:9 mi pripada jako divnej dotaz.

  24. Dobrý den,
   Mám dotaz...Když mám nějáký širokoúhlý film v DivX upravený pro počítač, tak normálně zabere na televizi něco málo přes půl obrazovky.Umožňoje tento přehrávač nějak přiblížit,nebo zvětšit obraz? Děkuji za odpověď

  25. Chtěl bych se zeptat, jak je na tom tento přístroj s komponentním video výstupem. Mám starší LCD televizor, který nemá HDMI a tak musím použít toto připojení. Má někdo s tímto výstupem u Fergusona zkušenosti? Jaká je kvalita obrazu? Doposud jsem měl CybeHome 635S, který měl výborný obraz, ale dosloužil, tak hledám adekvátní náhradu.

  26. Může mi prosím někdo potvrdit, že mi tenhle Ferda přehraje i MPEG2 soubory? Mám hodně nahrávek z DVB-T a nechci je konvertovat do DivX/XviD/... Pokud to neumí, jaký přehrávač s touto funkcí mi doporučíte. Díky.

  27. Může mi někdo problematiky znalý říci, zda na průměrné 32" LCD televizi bude při HDMI propojení viditelný rozdíl ve kvalitě obrazu při porovnání přehrávačů Ferguson D780 a Panasonic S52 (S53)? Díky všem

  28. Zdravim vsechny, perfektni forum, spousty informaci :) , jen mi chybi odpoved na otazku - jaky je obraz pres pripojeni SCARTem a vyuziti funkci tohoto prehravace? THX mnohokrat

  29. Měl bych dotaz ... jak přesně nastavit HDMI na Ferdíkovi. Mám totiž problém s tím, že po připojení na LCD nekomunikuje takřka vůbec s danou televizí. Firmware bylo B8-11 (zde jeho autoři problém s HDMI předesílají), pak jsem tam dal i oficiální B7-11 (na ten si nikdo nestěžuje). Nicméně po zapojení, zapnutí HDMI, nastavení na 576 nebo 720 nebo 1080i to s televizí nekomunikuje - nepodporovaný formát. nepomáhá zapnout/vypnout HDCP. trochu to funguje na 480, ale to už je kvalitnější připojení přes scart, všude je hodně zrníček. Myslím, že jsem po dvou hodinách nastavování vyčerpal všechny možnosti, HDMI tohoto přístroje mě tudíž velmi zklamalo ... jinak samozřejmě prosím o reakci, co se s tím dá dělat.... tv mám samsung le40r86bd.

  30. Dobrý den, jak je to s podporou přehrávání u dvouvrstvých DVD-/+R DL event. DVD-ROM DL na tomto přehrávači?
   Mám film na DVD-R DL Verbatim a při přechodu na druhou vrstvu se přehávač zasekne a nejde pak dokonce asi minutu ani vypnout.. Jinde samozřejmě toto DVD bez problémů funguje.

  31. Tak zřejmě DVD-R DL neumí, když to dělá, co to dělá - případně se zeptat přímo prodejce, zda to není na reklamaci... Jinak DVD-R DL doporučuji NEPOUŽÍVAT, protože DVD+R DL jsou na tom s kompatibilitou o mnoho lépe.

  32. Dobrý den,
   po týdnu mám opět dotaz, pokud přehrávám jakýkoliv DIVX film, ať už z CD nebo DVD, tak při stisku tlačítka 3D na dálkovém ovladači se režim zvuku slyšitelně mění, ale na obrazovce se však nic o tom, jaký režim je právě zvolen, nezoobrazuje.. Je tohle standartní?
   A ještě jedna věc, u filmů DVD se tato informace na obrazovce zobrazuje správně, ale po projítí všech režimů zůstane uprostřed obrazovky, v její spodní části, svítit malý bilý obdélník.
   Díky za odpověď

  33. Zdravím,
   nedávno jsem koupil Ferdu 780 a jsem velice spokojen.Rád bych se ale zeptal,zda jdou připojit reproduktory,které mají 16 ohmů.Mám doma repro z hifivěže Aiwa,která už nefunguje,ale obávám se,abych neodpálil nějaký koncový výstup,nebo něco jiného.

  34. Zajímalo by mě jestli má někdo zkušenosti s přehráváním DivX filmů z externího USB disku o kapacitě 250GB, který je naformátován NTFS? Jestli to vůbec jde?

  35. Ahojte chlapi,

   ja som si tento stroj 780ku kupil cca pred mesiacom. Som s nim maximalne spokojny podpora formatov Divx a analogovi vystup na geniusy 5.1 maximalna spokojnost. Co sa tyka pripojenia externeho disku pouzivam suflik na maly 2,5 palcovy ku ktoremu pouzivam ypsilonku tj. na data do fergusona + pridavne napajanie z 5V adapteru. Rad by som Vam podakoval za rady ktore ma presvedcili na kupu tohto stroja za tie peniaze nedostanete siroko daleko nic lepsie .....

   zaujimali by ma dve veci :

   1) ako zistim aku verziu firmware momentalne mam ? hladal som to vsade ale mozno som nieco prehliadol ...
   2) druha vec co ma zaujima ze na krabicke od neho bolo velkym napisane mpg4 ale skusal som ich viacero typov pri vsetkych sa na chvilu zamyslel a skoncil zase v menu so subormi .

   inac maximalna spokojnost ak mate nejake otazky a rozhodujete sa na kupu dajte echo odtestujem. osobne by som ho urcite kupil kludne znovu ...

  36. Ide Vam na 780-ke cez HDMI rozlisenie 1080p, alebo iba 1080i ? Moja TV zvlada full HD 1080p (aj si ho pyta), ale Ferguson dava "len" 1080i, najvyssie progresivne rozlisenie kt. sa da na HDMI setupe nastavit je 720p.
   Prosim kompetentnych, alebo inac zainteresovanych so skusenostami o vyjadrenie. DAKUJEM VELMI PEKNE.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.