Absolute Pitch: Nové HTPC desky s lepším zvukem

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, HTPC
  Zář 14, 2009
  5× Komentováno

  ASUS představil řadu základních desek určenou pro příznivce Home Theatre PC s lepšími zvukovými možnostmi. Nové desky řady Absolute Pitch jsou vybaveny třemi různými technologiemi zpracování zvuku. Technologie DTS Surround Sensation UltraPC dokáže vyčarovat i s obyčejným vybavením kvalitní reprodukci zvuku, ENVY HD nabízí celkem 10 kanálů pro zvukový výstup, a konečně technologie BD 192/24 přináší dekódování Blu-ray disků ve vysokém rozlišení.

  DTS Surround Sensation UltraPC - zvuk jako v kině

  ASUS vytvořil společně s DTS technologii DTS Surround Sensation UltraPC, která nabídne zážitek z poslechu i amatérským nadšencům. Tato funkce zvedá laťku v kategorii reprodukce prostorového zvuku, a to dokonce i na stávajících systémech 2.1. Toho je dosaženo zejména díky pročištění i sotva slyšitelného mluveného slova; dále vylepšení basů, což se projeví v dynamice nízkých frekvencí, jež dokreslují zvukomalbu; a technologii, která simuluje zvukotěsné nahrávací studio a zaručuje virtuální prostorový zvuk.

  Technologie ENVY HD - profesionální rozhraní a 10-kanálová reprodukce zvuku
  Hudební nadšenci, kteří hledají kvalitní zvukové zážitky a profesionální uživatelské rozhraní, mohou vyzkoušet technologii ENVY HD. Ta byla dříve dostupná jen u profesionálních zvukových karet a nabízí celkem 10 kanálů pro výstup zvuku. Navíc ji doplňuje profesionálně vyhlížející grafické rozhraní, které nabízí intuitivní ovládání.

  Vysoké rozlišení díky Blu-ray dekódování na PC

  Uživatelé, kteří hledají vysoký standard v oblasti domácího kina, si mohou s technologií BD192/24 podporující dekódování Blu-ray disků na PC užít dynamický zvuk. Díky vzorkování 192 kHz a 24bitovému zvukovému výstupu poskytne BD192/24 uživatelům akustický zážitek, jaký si mohli dříve dopřát jen v kině.

  Základní deska M4A785G pro HTPC

  Nová základní deska ASUS M4A785G HTPC, vybavená všemi výkonnými nástroji Absolute Pitch, představuje novou generaci v oblasti reprodukce zvuku. Uživatelé PC a nadšenci, kteří si rádi staví počítačové sestavy sami, si mohou vychutnat virtuální prostorový zvuk bez dalších investic do svého vybavení. Získají 10 kanálů pro výstup zvuku, profesionální grafické rozhraní a zábavu ve vysokém rozlišení. Základní deska M4A785G HTPC je navíc vybavena intuitivním softwarovým balíčkem Home Theater Gate, s nímž budou mít uživatelé snadný přístup k multimediálním aplikacím. Pomocí dálkového ovládání mohou upravovat nastavení zvuku a výstup ze vzdálenosti až 3 m od monitoru či televize. Aby bylo dosaženo co nejlepšího podání zvuku, jsou u základní desky M4A785G HTPC použity výkonné komponenty. Mezi ně patří například nezávislé napájecí konektory, které zajišťují čistší zvuk a výrazně snižují elektronické rušení, nebo pozlacené RCA audio konektory, které maximalizují vodivost a přenos signálu a zvyšují odolnost.

  Zdroj: tisková zpráva

  Související články

  ASUS M4A78-HTPC
  Pegatron IPX7A-ION: ideální základ pro mini HTPC

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  5 Komentáře

  1. K tomu ATX zdroj EuroCase s "mírným" zvlněním výstupního napětí a dvě sady čínských lepenkových 5.1 PC Speakerů:
   http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55646
   a 10.2 Hi-End domácí kino je hotové :-)

   Takovou snůšku UltraPC UltraPR UltraSlintů na jednom místě jsem snad ještě neviděl a to pracuji v marketingové agentuře přes 15 let ...

   Doufám, že se nemýlím, když předpokládám, že tato "tisková zpráva" sem byla vložena jako černý humor.

  2. No jo, proto je dole uvedeno, že je to z tiskové zprávy, tzn. jen jako novinka... Kvalitu agentury, která to takhle odflákla, si zvolil Asus :-/ Každopádně je to další deska do HTPC, která může lecckoho zaujmout.
  3. No to je dost zavadejici informace. Pokud pripojite aktivni reprobedny, ktere v sobe zesilovac maji tak receiver nepotrebujete. Pokud vsak chcete pouzit pasivni reprobedny, pak budete potrebovat nejaky zesilovac, ktery staci kdyz bude disponovat analogovym vstupem.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.