LG BDS590 – blu-ray, síťový, satelitní, HD rekordér

 • Lukáš Honek
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry, Digitální vysílání, Satelitní technika, MMC
  Led 03, 2012
  45× Komentováno
  LG BDS590

  Blu-ray přehrávač, síťový přehrávač, DVB-T a DVB-S2 přijímač, rekordér. Prostě vše v jednom. Takový se snaží být BDS590 od LG. Unikátností přístroje je jistě přítomnost satelitního tuneru, což není příliš obvyklé. Jak si s tolika činnostmi tento značkový produkt poradí?

  Hned na začátek si řekněme, že BDS590 je odlehčenou verzí přístroje HR550. LG BDS590 se liší od LG HR550 tím, že nemá integrovaný pevný disk. Jinak by mělo jít o totožná zařízení. BDS590 spoléhá na přenosná paměťová zařízení připojená přes USB, takže je levnější.

  Aktuální cena LG BDS590 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

   

  Síťový blu-ray přehrávač se satelitním tunerem a rekordérem

  Co tedy BDS590 a HR550 mají umět? Je toho vskutku hodně. Základem bude blu-ray přehrávač s podporou 3D. Dále tu je přehrávání různých multimédií, ať už z blu-ray nebo DVD disků, nebo z pamětí připojených na USB. Přehrávání lze realizovat i z počítačové sítě – drátové, nebo i přes Wi-Fi. Něco málo je možné přehrávat také z internetu. Přístroje dále můžeme používat jako přijímače digitálního pozemního nebo satelitního vysílání, samozřejmě včetně HD. A nakonec je tu funkce rekordéru ze zmiňovaných tunerů.

  Podíváme-li se na BDS590 blíže, zjistíme dvě poměrně zásadní věci. Že je zde přítomen malý ventilátor a že USB port je k dispozici pouze jeden, na předním panelu. Zatímco ventilátor patří k těm tichým a nepříliš rušivým, umístění USB pouze na přední stranu přístroje je tristní chybou. Tedy alespoň pokud chcete přístroj používat často jako rekordér. Externí pevné disky nebudou dlouhodobě připojené působit právě vkusně. Pro tyto případy zvažte raději koupi HR550.

  Na zadním panelu postrádáme USB port a "přebývá" ventilátor

  Start přehrávače vezme 20 sekund. Spuštění blu-ray filmu dalších 15 sekund. Jde o snesitelné časy. Optická mechanika je při čtení tichá a nemá sebemenší potíže ani s vypalovanými BD-R disky – ani s vypáleným blu-ray filmem, ani s různými soubory na disku BD-R, včetně např. 10GB MKV filmu. Grafické rozhraní je česky a působí velmi pěkným a přehledným dojmem. Máme zde přístup k TV vysílání, k videu, fotkám nebo hudbě uloženým na DVD, blu-ray nebo na USB, zvláště pak přístup k souborům na síti a k několika málo internetovým aplikacím. Menu není dělané na nějaké překotné sprinty po jeho položkách, ale spíše na jeho rozvážné procházení.

  Dálkové ovládání patří k těm lepším a s náročnou funkcionalitou si poradilo dobře

  Důležitou součástí takto multifunkčního zařízení je dálkové ovládání. Jak si poradí s toliko funkcemi? Celkem se ctí. LG se podařilo vhodně umístit nad sebe část pro přehrávač, tuner a MMC tak, že to dává smysl a dá se s to prakticky používat.

  Hlavní menu přístroje je přehledné, i když ne právě rychlé

   

  Síť trochu drhne

  Je příjemné, že síť lze připojit jak drátově, tak přes Wi-Fi. Přičemž nastavení je velmi jednoduché. K datům na síti lze přistupovat přes CIFS (běžné sdílení souborů) nebo přes DLNA. Přehrávač sám naprosto bez potíží nalezl sdílené složky na síti. Avšak propustnost sítě není nijak závratná. Video, sice trochu extrémní, s datovým tokem 40 Mb/s, se cukalo právě z důvodu nedostatečné propustnosti sítě. Z připojeného harddisku přitom běželo bez potíží. Připojovali jsme jak 3,5palcový 500GB externí disk s vlastním napájením, tak 2,5palcový disk bez napájení. Oba fungovaly bez potíží, včetně podpory formátu NTFS.

  Podpora různých multimédií je na blu-ray přehrávač slušná. Ale na klasické „neznačkové“ MMC typu Xtreamer nemá. LG sice přehraje i náročné Oceanic Demo, ale některé kontejnery moc nemusí – např. MOV nebo WMV. MKV, AVI, MPEG a některé další naopak umí dobře, samozřejmě i v HD. Zamrzí absence podpory DVD uložených na disku. Výsledky podpory různých formátů najdete na další straně recenze.

  Mluvíme-li o internetu, musíme zmínit Netcast. Tak se nazývá sekce s internetovými aplikacemi. Leč, jsou zde pouhé 3 – YouTube, Picassa a počasí. YouTube navíc podporuje jen video ve standardním rozlišení. Slabé, velmi slabé!

   

  Internetových aplikací je zde žalostně málo. Procházení souborů na síti je intuitivní a docela pohodlné

   

  Základní škola povinná, aneb bez dobrého přehrávače to nejde

  Titulky z externího souboru nejsou pro přehrávač problém. Musí nést stejné jméno, jako soubor s videem. Spolehlivě fungují jen titulky SRT, SUB a TXT jsou sice rozpoznány, ale nezobrazují se. Volit lze pouze znakovou sadu titulků, a jejich zapnutí či vypnutí, nic dalšího ovlivnit nelze. Velikost je sice menší, ale čitelnost je přesto docela dobrá. Dále jsou podporovány i titulky uvnitř pokročilejších kontejnerů jako MKV či DIVX. Zde jsou pak ještě o něco čitelnější a lze přepínat mezi jazyky. Tyto kontejnery také mohou obsahovat různé zvukové stopy, což podporuje i testovaný přehrávač. Při přehrávání hudby jsou podporovány formáty MP3, WAV a WMA. Fotografie jsou zobrazovány rychle a přehlednou formou.

   

  Titulky z externího souboru jsou menší, ale pořád ještě únosně čitelné. V MKV je to lepší, protože mají černý podkres

   

  Jak již bylo řečeno, komfort procházení obsahu ve složkách je velmi dobrý, i když ne úplně bleskový. Obdobné je to u procházení konkrétního videa. Máme tu sice fast forvard v několika dostatečně odstupňovaných úrovních, ale přechod z přetáčení do přehrávání je celkem opožděný. Pak je tu ještě možnost přejít do kontextového menu a tam se posunovat poněkud efektivněji v čase. Každopádně užitečné skoky snadno dostupné na dálkovém ovladači např. po 3 minutách zde chybí. Také přechod z režimu pause do play, nebo z přetáčení do přehrávání má prodlevu několik sekund, což není příjemné.

  U přehrávání klasických blu-ray nebo dvd filmů je vše v pořádku, ostatně jsou to standardizované úkony. Nutno podotknout, že obzvláště u blu-ray podává LG vynikající obrazové výsledky. U některých AVI nebo MKV videí jsme zaznamenali problém s mírným trháním obrazu při švenku kamerou – klasický problém se snímkovou frekvencí. Ale naštěstí zde pomohlo v nastavení přístroje zvolit 24p výstup (ten samozřejmě musí umět i televize, což je dnes naštěstí celkem běžné).

  Nastavení přístroje zvládne každý a pomůže mu i česká lokalizace a detailní manuál

   

  DVB-t a DVB-S2 přijímač a rekordér

  Digitální televizní tuner tu najdeme hned dvakrát. Jeden pozemní a druhý satelitní. Práce s nimi je v prostředí přístroje v podstatě totožná, používat lze samozřejmě oba, i když je nutné mezi nimi přepínat.

  Citlivost DVB-t tuneru je mírně horší, než u našeho referenčního a velmi dobrého tuneru v plazmě Panasonic. Přepínání programů je dostatečně rychlé. Jinak řečeno, je zhruba stejně pomalé, jako u všech ostatních DVB-t přijímačů na trhu. Informace o programech najdeme v slušivém EPG, na jehož pozadí dále běží obraz i zvuk programu. Postrádali jsme stručné info o vysílaném pořadu mimo EPG Stručné info o vysílaném pořadu je pak dotupné po stisku klávesy Enter.

   

  Přístup k oběma tunerům je totožný, včetně stejné práce s EPG

  Volby nahrávání pořadů a jejich přehled shledáváme zcela postačujícími. Stejně tak přístup k nahraným pořadům. Ty se na pevný disk ukládají v kontejneru TS a lze je přehrávat a zpracovávat na počítači. Tedy alespoň ty zaznamenané z nekódovaných programů. Ty kódované lze přehrát pouze na daném přístroji. Nahrávat lze pouze jeden program současně. A nelze se dívat na jiný, než nahrávaný program, a to ani v rámci jednoho multiplexu. Zda lze při záznamu v DVB-t sledovat například DVB-S jsme bohužel nemohli vyzkoušet.

   

  Detail pořadu je dostupný jen přes EPG | Zvolit pořad k záznamu lze jak v EPG, tak pomocí časovače

    

  Pro lepší setřídění programů slouží 4 samostatné seznamy Oblíbených položek. Teprve v nich si lze pořady nějak uspořádat, i když není to právě ideální | Nahrané pořady jsou dostupné snadno a jsou i vhodně pojmenované

  Naneštěstí nás mírně zklamala technika, tudíž jsme nemohli satelitní funkce zkoumat příliš detailně. U satelitního tuneru, který podporuje normu až DVB-S2 včetně HD vysílání, je práce s programy a s nahráváním velmi podobná situaci u DVB-t. Přepínání kanálů je rychlé. Pro příjem kódovaných programů je na přístroji k dispozici jeden CI slot, který musíte osadit CAM modulem a příslušnou kartou, jinak můžete přijímat jen FTA (volné) programy.

   

  Nastavení satelitu je snadné... 

   

  LG BDS590 – ostudu nedělá!

  Testovaný multifunkční přístroj je kvalitně zpracovaným produktem, u kterého je patrná péče výrobce. Decentní vzhled doplňuje velmi dobré dálkové ovládání. Nastavení je mimořádně jednoduché a grafické prostředí intuitivní a snadno ovladatelné. Byť někdo by uvítal o trochu rychlejší odezvu systému.

  Na BDS590 přehrajeme bez potíží všechna klasická optická média, včetně 3D blu-ray filmů. Přehrajeme zde i spoustu dalších méně standardních multimediálních souborů, ať už z optických médií, tak z USB nebo ze sítě. Podpora formátů zde sice není tak široká, jako u jiných MMC přístrojů, ale o to snáze se s přístrojem pracuje.

  Tunery a záznam budou možná nejslabším článkem. Fungují dobře, opět se s nimi pracuje velmi intuitivně, ale jsou zde jistá omezení. Záznam lze realizovat pouze u jednoho pořadu a ten je nutné i sledovat. Ale to nemusí mnohým vůbec vadit. Navíc k dispozici jsou tunery dva – pozemní a satelitní. Zejména ten druhý v podobných přístrojích najdeme málokdy a může být zajímavým rozšířením televizního příjmu mnohých domácností. Stejně tak může tento produkt nahradit až 3 samostatné přístroje. Sice ne tak dokonale, ale ani ne nedostatečně.  

   

   
  LG BDS590 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

   

  záporyklady
  - USB pouze na předním panelu+ kvalitní provedení
  - občas pomalejší reakce na povely+ universálnost (blu-ray, MMC, rekordér)
  - nižší propustnost sítě+ DVB-t i DVB-S2 tuner

   

  Pohled do nitra LG BDS590

  Místa pro chlazení je ve skříni dost a i když je ventilátor tichý, zdá se nám zde celkem zbytečný. Respektive po náhrazení za lepší chladič čipu a zdroje bychom se nebáli jej vypnout. Na desce také můžeme vidět SATA port. Ale napájení by se muselo asi chvíli hledat. Navíc software by dost možná disk stejně na tomto portu nenašel. Chcete-li interní disk, raději si kupte LG HR550. 

  Technické parametry LG BDS590 najdete na webu výrobce

   

  Výsledky přehrávání HD videa

  Kontejner/příponaKompreseLevel/refZvukRozlišeníBitrateVýsledek
  Matroska/MKVMPEG-4 AVC h2645.1/8AC31280x5445 MbpsAno
  Matroska/MKVMPEG-4 AVC h2645.1/16AC3/AC31280x7202 MbpsAno
  Matroska/MKVMPEG-4 AVC h2645.1/16AC3/AC31920x108040 MbpsAno
  Matroska/MKVMPEG-4 AVC h2645.1/8DTS1920x10405 MbpsAno
  Matroska/MKVMPEG-4 AVC h2645.1/9AC3/AC31280x7206 MbpsAno
  DivX HD/MKVMPEG-4 AVC h2644.0/3AAC LC/AAC LC1920x10807 MbpsAno
  MPEG-TS/MPEGMPEG-2xAC31920x108011 MbpsAno
  QuickTime/MOVMPEG-4 AVC h2644.0/2AAC LC1920x8169 MbpsNe
  QuickTime/MOVMPEG-4 AVC h2644.0/2AAC LC1920x81610 MbpsNe
  MPEG-TS/TSMPEG-2xAC31920x108037 MbpsAno
  Windows Media/WMVVC-1 (WMV3)xWMA31440x10808 MbpsNe
  Windows Media/WMVVC-1 (WMV3)xWMA31280x7207 MbpsNe
  BDAV-AVCHD/MTSMPEG-4 AVC h2644.0/2AC31440x108015 MbpsNe
  BDAV-AVCHD/M2TSMPEG-4 AVC h2644.0/2AC31440x108012 MbpsAno
  BDAV-AVCHD/M2TSMPEG-4 AVC h2644.1/3AC31920x10808 MbpsAno

   

   

  Výsledky přehrávání SD videa

  Formát videaVýsledek
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272trhá se
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272trhá se
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272trhá se
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272trhá se
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272trhá se
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  DivX Ultraano
  Nero Digital Standard Profileano
  DVRMSne
  WTVne
  Soubory z DVD-Videane

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  45 Komentáře

  1. Mám pár dotazů:

   1) to přehrávání po síti jste testovali CIFS nebo DLNA (DLNA je pro přehrávání videa asi lepší)
   2) lze nastavit ukládání ne na USB ale po síti ? (CIFS ?)
   3) Spotřeba ve vypnutém / zapnutém stavu

  2. 1) použil jsem CIFS, DLNA by mohlo být opravdu lepší.
   2) záznam pouze na USB (úložiště nelze konfigurovat prakticky vůbec).
   3) spotřeba je ve stand-by pod 1 W, v menu 15 W, při přehrávání HD videa 20 W.

  3. "Zda lze při záznamu v DVB-t sledovat například DVB-S jsme bohužel nemohli vyzkoušet."

   Bylo by možno to ještě zkusit (příp. obráceně: záznam v DVB-S a sledování DVB-T)? Případně ještě nahrávání z jednoho z tunerů a sledování z jiného zdroje (usb, disk...)?

   Jinak ale díky za tu recenzi, co jsem prohledával net, tak je asi první.

  4. Přístroj mám, takže jsem vyzkoušel:
   - Při nahrávání z DVB-T (nebo -S) se nedají kanály přepínat. Lze tedy sledovat pouze televizní kanál, který se nahrává.
   - Při nahrávání se ale dá koukat na DVD / přehrávat ze sítě. Dokonce se dá při nahrávání na externí HDD sledovat na tomto HDD ještě jiný film.

   Mám ho doma od Vánoc a jsem s ním velmi spokojen. Ale nezkoušel jste někdo připojit 1TB 2,5" HDD (bez napájení)? Chtěl bych si ho koupit, ale nevím, zda to USB vstup utáhne.
   Díky

  5. Pokud někoho štve to přední USB stejně jako mě: o víkendu jsem rozebral moje DVD LG (DVT499H). Uvnitř je taky konektor k USB na přednímu panelu, je stejnej, jako bejval u audio kabliku mezi CD-ROM a zvukovkou, když se to u počítačů ještě analogově propojovalo... Tak jsem si to vyved dozadu! Kdyby se to muselo reklamovat, není problém to zapojit zpátky.

  6. Už jsem vyzkoušel: 1TB externí 2,5" HDD s USB 3.0(WDBACX0010BBK-EESN) to v pohodě utáhne, přečte. Vyzkoušeno nahrávání / přehrávání...

  7. mám dotaz k režimu 3D:
   - disk Blu-ray 3D
   - televize není 3D
   podle manuálu bych měl režim 3D na výstupu (tj. volba Nastaveni\display\režim 3D) vypnout

   Jenže tato volby je neprosvícená a zapnuta. Tím pádem nejde Blu-ray 3D disk přehrát. Nevíte co s tím?

  8. Zdravím a díky za recenzi. Bohužel pár věcí v recenzi není, viz ostatní dotazy. Například by mě hodně zajímal ten sata konektor na desce, jsetli by se dal využít. A kdyby ne, je vidět, že přední USB vstup je k desce připojen interním konektorem, takže by to šlo odpojit a vytáhnout dozadu - rozhodně chci nahrávat a nemít pořád odkopenej ten přední panel... A nebo rovnou frknout disk dovnitř, místa je tam dost. No holt to budu muset koupit a do 14 dnů zkusit :)

  9. Já bych ten vnitřní SATA klidně zkusil, ale kde k němu vzít napájení :( Navíc opravdu nevěřím, že by to firmware zvládnul, když čeká paměť pouze na USB. Umístění USB disku dovnitř nebo dozadu, to už zní realizovatelněji...

  10. No tak pro začátek by určitě stačilo vzít napájení z PC zdroje postaveného vedle :) No a pak to nechat naběhnout, jestli to něco najde nebo ne. Taky by bylo zajimavy postavit vedle ještě HR550 a hledat deset rozdílů. Třeba je to vlastně stejný, jen tam není disk a jiný FW.
   Prostě se mi jen nechce připlácet 1500,- za 250GB disk...

  11. A navíc ten FW je asi stejný. Když se dívám na stránky podpory LG, tak je tam poslední:
   "Firmware update for BDS590/HR530/HR550/HR570/HR590 (Ver:BR.8.42.126.B/Date:2012.01.11)"
   A je jak na stránce produktu BDS590, tak i HR550S (HR570S).

  12. Tak se holt musí někdo hecnout a ten SATA disk tam připojit :) Kdyby to jelo, bylo by to super, těch 5 voltů by se pak někde našlo :)

  13. ad: "....Postrádali jsme stručné info o vysílaném pořadu mimo EPG, což bývá užitečné a museli jsme se tak spokojit pouze s názvem pořadu zobrazeným při přepnutí programu...."

   Toto jsem našel v návodu (staženém z netu) na str 44:

   "Prohlížení informací o programu
   Můžete si prohlédnout popis právě vysílaného programu.

   1. Při sledování DTV stiskněte ENTER () pro zobrazení okna s informacemi o programu.
   2. Stiskněte znovu tlačítko ENTER () nebo (RETURN nebo EXIT) k zavření okna
   s informacemi o programu."

  14. Umí to nahrávat také HD signál (předpokládám, že ano když se to jmenuje HD rekordér :)? V jakém formátu to uloží? Jde mi o situaci, kdy budu mít např. HD příjem DVB-T nebo HD příjem přes tuner UPC, tak jestli to půjde na tomto přístroji nahrát. Díky

  15. Zdravím, jsem naprostý laijk. Když do má satelitní tuner,tak to znamená že stačí napojit parabolu? A jaké programy chytnu? Děkuji

  16. Stačí připojit správně nasměrovanou parabolu a pak chytnete nekódované FTA programy. Těch je sice dost, ale česky jen pár. Pro bohatší nabídku programu je třeba do přístroje ještě vložit modul s kartou (např. Skylink, CSlink a podobně...)

  17. ahoj poradte ak ma niekto skusenost s kvalitou skylink v hd ci mam kupit tento stroj alebo technisat sir ide mi o kvalitu dvb-s tunera prosim pomozte dakujem

  18. Tak jsem po přečtení různých recenzí zakoupil BDS 590. Dva dni jsem zkoušel, a pak ve 14 denní lhůtě vrátil. Ještě že to byl eshop. Jsem absolutně nespokojen. Ale abych byl objektivní, přehrávání placek (BR, DVD, CD) a DBV-T funguje výborně, nemám připomínky.
   Na DBV-S2 nejde naladit některé transpondéry Astra 23,5o E (programy Skylink, CSlink), nejde použít automatické ladění, protože všechny kmitočty nejsou mezi přednastavenými, a tak se musí ladit ručně, ale ani tehdy to na všech kmitočtech nefunguje, v návodu není uvedeno jak to řešit. Příjem DVB-S2 je na nic!!
   Nefunguje ani CAM po vložení s kartou CSlink, modul s kartou mi běžně funguje na vedlejším
   satelitním přijímači (HD, SD, kódované-placené programy).
   Zcela vůbec mi nefungovalo nahrávání z DVB-T, ani na flash (1 GB, 16 GB), ani na HDD 2,5“ 500GB (vyzkoušeny 4 různé HDD, formát NTFS i FAT32), vždy se objeví okno s textem „Aktuální zařízení nepodporuje vybranou funkci“, přitom přehrávač flash i HDD vidí, i soubory, které na nich byly nahrány na jiném zařízení.
   Síť jsem nezkoušel.
   Musím se ještě zmínit o přehrávání. I když v návodu se uvádí mezi dostupnými příponami .mp4 či .mkv, prostě ty to nepřehraje, objeví se „Formát videa není podporován“, a basta. Skutečnou kuriozitou je přehrávání jpeg fotografií. Sice to fotografie načte, ale při spuštění na celou obrazovku je nezobrazí, i když na str.10 návodu se uvádí, že má umět do 4000x3000 x 24 bit/pixel, výsledek je ten, že 3200 x 2100 (3,4MB) to nezobrazí, 1920 x 1280 (882 kB) a nižší ano. Pikantní je, že všechny zkoušené fotky umí přehrávač DV-222 dávaný tuším firmou OTTO zdarma k nákupu zboží před dvěma lety.

   A můj závěr? Musím konstatovat, že po instalaci a ověření základních funkcí existuje rozpor mezi proklamovanými vlastnostmi přehrávače a skutečností. Aniž by to bylo uvedeno v nabídce (vlastnosti výrobku), existuje řada omezení a limitů u jednotlivých funkcí provozu přístroje. To je ze strany výrobce neseriózní. Záhadou pro mě zůstává, že toto neodhalila recenze na www.digilidi.cz.

  19. V recenzi přiznáváme, že jsme nemohli satelitní funkce zkoumat příliš detailně. I proto je tu toto fórum, aby mohli recenzi doplnit ostatní a za toto doplnění vám děkujeme.

   Kromě DVB-S jsme přístroj otestovali naprosto standardně v rámci našich mantinelů (které jsou mimochodem výše, než u mnohé konkurence). Při našich testech se nám záznam na harddisk podařil bez potíží, stejně tak fungovalo přehrávání MP4 či MKV souboru, viz tabulka s testy na druhé straně. Samozřejmě ale záleží i na použité kompresi v kontejneru, koncovka souboru nezaručuje sama o sobě nic.

   PS: Píšete, že jste nezkoušel síť. Takže jste neprovedl ani update firmwaru? To by mohlo mnohé vysvětlovat.

  20. Update firmeware jsem provedl stažením z webu LG na flašku a z té bez problémů do přehrávače (ver: BR.8.42.126 B), a znovu zkoušel.
   Pro záznam jsem odzkoušel všechny externí HDD co mám, stejně tak přehrávání jpeg, .mp4, .mkv. Nevím kde by byla chyba, rád bych to věděl. Na USB TV Sharp, stejně i na SAT přijímači všechny HDD i flasšky fungují na PC samozřejmě taky. "Že by soudruzi z LG udělali někde chybu?" Možná, že kus, který jsem zakoupil nebyl v pořádku, ale proto jsem volil značku a četl recenze,abych se vyhnul tomu co popisuji. Lituji, ale nemám čas a nervy obíhat servisy s reklamací.

  21. Mám BDS590 asi dva týdny a nechám si ho, nevím co jiného bych si vybral. Musím s ním vydržet než bude nový lepší model. Příjmám Skylink + dvě další družice, obraz je perfektní, programy jsem ladil a třídil několik hodin ale teď jsem naprosto spokojený. Všechny frekvence Skylinku tam opravdu přednastavené nejsou ale nepřijde mi to na závadu, ručně naladit šly. Automatika mi vyvrhla přes 3000 programů a z toho bych se fakt po... minul. Takže jsem si raději ručně naladil 90 programů, které mají pro mě nějaký význam. Hodně přehrávám MKV a MP4 přes kabel, nešlo mi přehrát jen asi 1% filmů (nejdou mi třeba filmy stažené z archívu ČT). Bohužel některá větší MKV se občas škubnou, vypadá to jako by síťová karta měla malý buffer a větší datový tok dělá problémy. Tohle mě štve hodně ale naštěstí to nedelá tak často. Nahrávání se mi zatím nepovedlo, nemám harddisk, jen 8GB flashku a s tou mi to nefungovalo - "zařízení nepodporuje vybranou funkci"... Dál se mi nelíbí obraz z DVB-T tuneru (ale stejně ho díky satelitu nepoužívám), v TV (LG 50PV350) je mnohem lepší - taky je o dva roky modernější. Vadí mi hluk ventilátoru, odpojit si ho netroufám, chladič na grafickém čipu je hooodně horký. Asi by šel udělat nějaký tuning - lepší chladič, podložit větrák gumou, trochu ho zpomalit... ale záruka, že jo :-(
   Takže závěr - hodně nedostatků ale jsem rád že ho mám :-) O přednostech Technisatu samozřejmě vím, měl jsem ho doteď. Chci mít ale co nejméně přístrojů a ovladačů, tak jsem se rozhodl pro LG.

  22. Trvám na tom, co jsem o BDS 590 napsal, a vylučuji chyby na své straně. Samozřejmě, že jsem satelitní programy ladil ručně, ale některé kmitočty šly a některé ne (11797,11836,11876,12070,12109). Všechno přijímám na satelitním přijmači vedle, tedy stejná anténa, stejný svod. Nešel modul CAM na který přijímám CSlink i Skylink. Nešlo nahrávání. Ventilátor jsem slyšel také, bylo to nepříjemné,ale vzhledem k závažnějším závadám jsem to pominul. Teď budu hledat dál co pořídit, problém je v tom, že nechci hromadit jednoúčelové krabice. Je s podivem, že nikde nenajdete místo, kde by šlo vidět vybraný přístroj v provozu a přezkoušet. Takové "své prodejny" má snad jen SONY.

  23. To asi musel být vadný kus. Všechny tyhle frekvence samozřejmě příjmám, modul mám starý zelený SMIT Cryptoworks a kartu ICE (to jsem vzal z televize SONY, ve které to strašně zlobilo). Ale abych se přiznal, taky už jsem řešil záhadu nenaladitelné frekvence - měl jsem špatně nastavené SR :-) Co se týká nahrávání, na harddisk jde záznam jak víno, s fleškou mě to vyfakovalo. Že LG nemá předváděčku, to mě taky krká, údajně je nějaká prodejna v Brně, tam se hrkat nebudu. Vzhledem k tomu, že to nebylo tak drahé, koupil jsem to na slepo. Přitom SONY center je hromada, viděl jsem i Samsung prodejny.

  24. Dobry den , take jsem zakoupil bds 590 ale nemohu naladit vsechny frekvence na skylinku natoz nejake sr :) kde to najit pls dekuji za odpoved

  25. Zdravim, ja som si kupil LG HR550, a tam by mal byt rozdiel jedine ze to ma HDD, vsetko je bez problemov, freqencie tam nie su vsetky, ale nedavno som preladoval kamaratom skylink, 6 roznych prijmacov, a ani na jednom neboli vsetky frequencie, takze to je asi OK. Vsade som musel davat freqencie rucne. Mam Nemecku verziu s Maxdome, ale nemam tam cesky a slovensky jazyk menu. Vie my niekto poradit ci sa da nejako nahrat iny jazyk? Skusal som firmware z ceskej stranky LG, aj z Nemeckej stranky LG, a nic. Nemecky firmware je asi o 10MB vacsi. Vdaka

  26. Zdravim, kupil som si tento blu-ray prehravac a mam problem s DVB-T tunerom. Problem spociva v tom, ze mi nedokaze najst ziadne programy. Skusal som 2 rozne anteny, automaticke aj manualne ladenie, ale bez vysledku. Pricom s obidvomi antenami pezproblemov naladim stanice na starsom set-top boxe, ktory som pouzival doteraz. Takze antenou to nebude. Viete mi prosim poradit v com by mohol spocivat problem a ako ho vyriesit? Inac som s nim velmi spokojny, az na toto a ze USB-cko je iba vpredu..

   Vdaka za kazdu radu.

  27. Máš asi dvě možnosti,pokud je čerstvě koupený v e-shopu, tak vrátit a koupit jiný kus,nebo navštívit servis.Měl jsem problém s Wi-fi připojením a řešil jsem to vrácením a zakoupením jiného kusu.Ten funguje jak má.

  28. Dobrý den, zajímalo by mne zda zvládne BDS590 přehrát MKVčka s DTS zvukem, čili downmix do sterea a jeho výstup skrze HDMI? Za druhý trochu amatérský dotaz se omlouvám, ale jak to přesně myslíte, že na nahrávaný pořad je třeba se dívat? Znamená to snad, že pokud připojím anténní vstup TV na anténní výstup přehrávače, nechytnu na TV v době nahrávání nic jiného než právě nahrávaný pořad?! Ten anténní výstup by přece měl být průchozí, ne?

  29. Downmmix z DTS umí, viz tabulka s výsledky přehrávání souborů na druhé straně recenze. Zkoušeno právě s HDMI.

   Na pořad se musíte dívat jen tehdy, když nemáte jiný tuner např. v TV.

  30. LG HR570. Při zadání aut. ladění našel cca 1000 satelitních kanálů. Lze tyto nalezené kanály nějak vymazat ze seznamu, resp. existuje způsob jak se rychleji pohybovat mezi začátkem a koncem seznamu. Nově naladěné se vždy řadí na konec seznamu a přemisťovat se z konce na začátek je otročina. Jak na to? Dík.

  31. Caute,zkousel nekdo MKV se zvukem DTS-MA?zvuk se seka a neda se na to koukat a pritom v parametrech ma napsano dekoder DTS-HD MA...je to duvod k reklamaci,nebo to dekoduje jen u klasicke br placky?standartni DTS u mkv jede vpoho.dik za odpoved

  32. Hele a máš to připojený přes HDMI k AV recieveru? Ten by to měl dekodovat, ne? Pochybuju, že by to LG umělo dekodovat a pouštět stereo na linkovej výstup...

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.