HDD/DVD rekordér LG RHT388H: jednoduše a pasivně

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Říj 13, 2008
  28× Komentováno
  Harddiskové digitální rekordéry už dávno svou bitvu nad VHS videem zvítězily a zašlapaly ho kamsi do propadliště dějin. Stejně tak již vítězí použití hybridního tuneru s DVB-T. Ještě zdaleka ale nemají vyhráno na poli jejich interaktivnosti a také provozního hluku. Alespoň s tím druhým se LG pokusilo něco udělat. Jak se mu to podařilo se dočtete v naší recenzi. Začneme pěkně od zadu a to doslova. Protože právě zadní panel nás bude nejvíce zajímat. Co je na něm oproti běžným HDD rekordérům jiného? LG se jako jedno z prvních konečně zbavilo zásadního zdroje hluku v podobě chladícího ventilátoru a přístroj si tak musí vystačit s chlazením přirozenou cestou. Přitom má nové LG s výškou pouhých 5,5 cm jedno z nejtenčích těl, jaké jsme u rekordéru zatím zaznamenali. Přesvědčili jsme se o tom, že to není problém a citelnějšího zahřátí se po hodině provozu dočkal pouze horní kryt v jeho zadní části, kde je za průduchy umístněn zdroj.
  Za štěrbinovými průduchy je uložen zdroj, který přístroj sice lokálně zahřívá, ale pokud bude zajištěna přirozená cirkulace vzduchu, přehřívání určitě nehrozí.
  Na konektorové výbavě není nic zajímavého a také port HDMI s upscallerem na 1080p je už brán jako standard. Přesuneme se proto rovnou pod kapotu. Je velká škoda, že když už LG omezilo celkový hluk rekordéru pasivním chlazením, tak nezainvestovalo také do tiššího pevného disku. Použitý 250 GB HDD Seagate přenáší veškerý svůj pracovní hluk a vibrace do šasi přístroje a celkové emise hluku tím nabývají intenzity kvalitnějších rekordérů větraných aktivně. Kladný přínos absence ventilátoru tedy pociťujeme, ale zdaleka ne tolik, jak jsme si představovali. Alespoň, že hesla “ticho léčí“ se drží umravněná optická mechanika, která nám nepřipravila při čtení nebo zápisu za celou dobu testu žádnou záludnost.
  Uvnitř poněkud vibruje 250GB HDD Seagate. Zahřívá se však zcela minimálně. Rekordér řídí čip Magnum.
  Přes vnitřnosti jsme doputovali k čelu rekordéru. LG nikdy nemělo příliš nápadité designéry a vzhled jejich přístrojů je tak poměrně umírněný až nudný. Nicméně jednoduchý a účelný vzhled přední masky přispívá nadčasovosti přístroje. Jak je ale zvykem, nechybí alespoň část krytu v lesklém černém plastu. Dobrou čitelnost má středový displej. Lišta, kryjící přední konektory včetně FireWire a USB, se z neznámého důvodu vyklápí po celé délce předního panelu, i když konektory zabírají jen jeho malou část.
  Design doplňuje pro LG typická skupina kulatých tlačítek.
  Pro inovaci se LG rozhodlo u svého dálkového ovladače. Jeho povrch dostal pěkný reliéf napodobující strukturu kůže (na jaký jsme zvyklí z plastů v autě) a LG muselo udělat také něco s jeho spotřebou, protože si vystačí pouze s jedinou AAA baterií. To nejzásadnější však postihlo samotné rozvržení klávesnice.
  Přepracovaný dálkový ovladač má slušivý reliéf. Jeho výborná přehlednost si vybrala daň v podobě přesunu některých zásadních tlačítek pod odklopný kryt.
  Na povrchu zůstaly jen ty nejdůležitější tlačítka pro snadnou obsluhu a zbytek se nastěhoval pod odsuvný kryt. To by nebylo nic nového, kdyby se tam nepřestěhovala také celá číselná klávesnice a další běžná tlačítka. Je fakt, že čísla při ovládání rekordéru používáme jen při nastavování času nahrávky, ale kupříkladu tlačítko pro vyvolání EPG bychom ocenili v “hlavní“ sadě spínačů. K ergonomii ani citlivosti jinak nemáme výhrad. Zvláště starším ročníkům pomůže úbytek tlačítek k lepší orientaci a snazší práci s přístrojem.

  Uvnitř vše při starém

  V samotném prostředí a ovládání rekordéru LG jsme nezaznamenali prakticky žádné změny od minulých řad. Jen rychlost reakcí rekordéru se zdá být svižnější. Automatické ladění při prvním spuštění si dalo sice načas, ale uložilo všechny dostupné stanice jak analogového, tak digitálního vysílání bez problémů. Tuner má citlivost dobrou, ale ve srovnání s konkurencí od Sony nebo Panasonicu je přece jenom o něco horší.
  Ovládací rozhraní, které se díky své jednoduchosti osvědčilo u starších modelů, zůstalo beze změny.
  Na problém jsme narazili při řazení kanálů. Zatím co pozice analogových si lze libovolně přeskládat a přejmenovat, u digitálního seznamu lze jen vybrat kanály do oblíbených, a nebo je smazat. Konečné pořadí ale nelze změnit. Se zobrazením poněkud líného teletextu ani českého EPG nebyl žádný problém a také uspořádání EPG je vcelku povedené.
  EPG je přehledné, konkurence ale už umí barevně odlišovat pořady podle jejich typu.
  Všechny operace od nastavení přístroje nebo časovače, přes prohlížení videí, obrázků a hudby, jsou jednoduše dostupné po stisku klávesy HOME. Žel opět si musíme ujasnit předem, jaký druh souborů budeme chtít prohlížet, protože každý má vlastní browser.
  Také detailní informace o pořadu má dobrou čitelnost.
  Obraz i zvuk DVD nás nijak nemile nepřekvapil, zato jsme narazili na problém s pamětí přehrávaných disků, která jinak dovoluje pokračovat v přehrávání na místě, kde bylo přerušeno. Rekordér si sice pamatuje několik “rozehrátých“ disků, ale občas nám zcela nové DVD, které ještě nepřehrával, identifikoval jako právě takové rozkoukané a pustil ho třeba od poloviny filmu. Asi drobná chybka ve firmware. Značné nedostatky jsme zaznamenali u podpory některých běžných kodeků DivX a Xvid. Zvláště si neporadí s GMC, ale jak můžete vidět z tabulky na konci článku, přehrál z testovaných videí opravdu jen část. Je to mrzuté, zvláště když samotné titulky u DivX filmů jsou visuálně celkem povedené. LG podporuje také DivX Ultra a MPEG, tím ale výčet končí. Stejně tak u hudby si je nutno vystačit pouze s Audio-CD, MP3 a WMA. Prostředí také neposkytuje příliš mnoho doplňkových informací o hrané hudbě. Nakonec se zbývá ještě zastavit u zobrazování obrázků JPEG, které je i u velkých snímků docela rychlé. Nicméně postrádáme možnost přiblížení (stejně jako u DivX videa).
  Čitelnost DivX titulků je dobrá, ale co je to platné, když hodně kodeků LG vůbec nedokáže přehrát?
  Všechny multimediální soubory se nám podařilo vcelku rychle a jednoduše překopírovat na HDD, a to jak z DVD, tak USB portu. Bohužel je to pro tyto soubory ale slepá silnice, ze které není návratu. Prostě už je nikam nezkopírujete. Lze je pouze přesouvat v rámci složek na harddisku. To už je dnes překonáno a konkurence umožňuje jak pálení těchto souborů na disk, tak zpětné kopírování na USB disk. Na konec této kapitoly ještě jedno zvolání, které v různých obměnách přidáváme do každé recenze všech rekordérů. Milí výrobci! Bylo by opravdu tak technicky složité při přehrávání DVD filmu prostě převést ten zatracený harddisk do StandBy??? Hlasitější reprodukce ho sice zvukově zcela překryje, ale co nějaké ohledy k životnímu prostředí a zbytečné spotřebě elektrické energie (když mluvíme o spotřebě, ta je celkem rozumných 24-26W a méně než 1W ve StandBy)?

  Jednoduše nahrávám

  Ani u samotného záznamu si pro nás LG nepřichystalo žádné šokující překvapení. Pětice napevno nastavených kvalitativních režimů bude asi většině laiků postačovat. Nečekejte žádný variabilní datový tok podle místa na disku a další funkce, které mívají pokročilejší a složitější rekordéry. Každopádně nelze doporučit nejnižší kvalitu nahrávky MLP. Ta sice ohromuje zákazníky až 729 hodinami záznamu, ale kvalitou si nezadá s videem z Youtube a moc koukatelné to není. Druhá nejhorší kvalita záznamu se už dá pro nenáročný obsah typu nekonečných telenovel použít a ostatní režimy jsou prakticky srovnatelné s živým vysíláním.
  Časovač lze nastavit ručně, každá nahrávka přitom může být uložena v libovolném stupni kvality obrazu a nahrávání začne, i když je rekordér zrovna používán, což bohužel stále také není zcela samozřejmé. Pochopitelně nechybí možnost přímého zadávání časovače nahrávky podle EPG. Pro snazší zadávání časovače analogového nechybí staré dobré ShowView. Během nahrávání lze pouze přehrávat a tradičně nejde na rekordéru sledovat jiný kanál.
  Pouze šest nahraných titulů na jedné stránce je hodně málo.
  LG preferuje v prostředí správce nahrávek pouze dlaždice s náhledem nahraných pořadů s titulkem jejich názvu přiděleným správně z EPG (u digitálu pochopitelně). Nic proti tomu, ale pokud máme již řekněme dvacet a více nahrávek, byla by vítaná možnost přepnutí do seznamového zobrazení. Přehlednosti moc nepomůže ani možnost řazení podle data nahrávky nebo abecedy. Nehledě na to, že na jednu stránku se vejde pouze šestice miniatur a jejich načtení také nějakou tu sekundu stojí.
  Vystřihnutí nežádoucí scény je snadné, bohužel už ne tak plynulé.
  Už jsme se velmi dlouho nesetkali s rekordérem, který by postrádal běžné střihové funkce pro úpravu videa a ani u LG nechybí. Střihové prostředí je hodně jednoduché, ale svému účelu poslouží. Střih je však hodně kostrbatý, doprovázený obvyklým škubnutím obrazu v místě střihu. Vystřižená sekvence přestane definitivně zabírat na disku místo, což je pozitivní. Videa můžeme také dělit, slučovat a pochopitelně kopírovat na optický disk. Vítáme možnost při tom video převést i do jiného stupně komprese, ale v takovém případě probíhá kopírování v reálném čase. Nezaznamenali jsme žádné problémy s kvalitou výsledného záznamu, ať už se jednalo o jednovrstvé nebo dvouvrstvé DVD disky.

  Ideál nenáročného uživatele

  LG neposkytuje přehršel nejrůznějších funkcí pro ty, kteří si chtějí hrát s nahrávkami nebo ostatním obsahem pevného disku. Postrádá dokonce i některé běžné funkce jako je přiblížení obrazu a příliš se nehodí ani pro milovníky DivX videa nebo okrajových zvukových formátů. Nicméně je to jednoduchý rekordér a tak jednoduše nahrává a přehrává. Mnoho lidí přitom upřednostňuje snadnou obsluhu před přehršlem málo používaných funkcí, a tyto zákazníky přesně LG oslovuje. Chtělo by to však přece jenom zapracovat alespoň na “obousměrnosti“ USB rozhraní. Díky pasivnímu chlazení patří k těm rekorérům, které při práci nadělají méně rámusu, ale i tady je pořád, hlavně co se týče použitého pevného disku a jeho managementu, hodně co zlepšovat. Za zapůjčení děkujeme eShopu www.digiboss.cz.

   

  Plusy a mínusy
  + tenké tělo a pasivní ventilace- použitý zbytečně hlučný HDD
  + jednoduché ovládání- USB pouze jednosměrné
  + pěkný přepracovaný ovladač- některá důležitá tlačítka pod krytem
  - slabá podpora DivX a XVid kodeků
  - chybí seznamový náhled nahrávek
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ne
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ne
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ne
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ne
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  DivX Ultraano
  Nero Digital Standard Profilene

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  28 Komentáře

  1. Dobrý den,

   děkuji za recenzi, jen si upravte, zda jde o HDD Seageate (text) nebo Samsung (obrázek). Jsem zklamán z malé podpory MPEG4. Jaký HDD rekordér byste na DivX/Xvid doporučoval?

   děkuji za odpověď

  2. Dobrý den! Díky, chybka v popisku je opravena. Celkem dobrou podporu DivX měl třeba Panasonic DMR-EX78. Obecně je toto LG spíše vyjímka, většinou nemají rekordéry s většinou našich testovacích videí problémy.
  3. Ano, ten má tabulku kompatibility pěknou. Ale přehrát AVI s MPEG4 je pro mne donést DVDRW, zkopírovat obsah na HDD a (časem) přehrát. Neznám model od panasonicu ani Pioneeru, který by to zvládl. U filmu bych ještě nahrání na HDD oželel ale u krátkých pohádek sloužících za každodenní večerníček je přehrátí na HDD velké plus. A používat jako médium CD je špatný vtip. To splňuje naše současná LG dobře ale u ní je problém právě v malé kompatibilitě s Xvid/DivX takže občas něco nejde přehrát nebo to nezvládá datový tok a seká se zvuk. Navíc musí být vypnutá pro začátek časového nahrávání a nemá DVB-T atd. ale to již nové modely mají v pořádku. Chtěl jsem tedy vyměnit za novější ale asi zkusím počkat rok jestli LG spraví kompatibilitu nebo panasonic/pioneer připustí že MPEG4 je normální formát a povolí jej tedy načítat a ukládat bez omezení (nevěřim, že se jedná o technickou příčinu). Zrovna by mohli přidat podporu pro HD video :-).

  4. Dobrý den,
   zahlédl jsem Váš komentář na digilidi.cz, sháním dvd rekordér s hdd a potýkám se s podobným problémem - rád bych, aby přehrávač bez problémů zvládal MPEG4. Samsungy jsou prý velice hlučné. Nenarazil jste na jiný přehrávač, který by toho byl schopen ?

   Děkuji,
   Jakub Černý

  5. .Muže mi nějdo poradit prosím.Mám externí pamět a koupil jsem si LG dvb-t dvd recorder hdd rht388h. s pamětí 250gb.V domění že si ze sveho externího disku přetáhnu pomocí usb do dvd nějaké ty filmy.Abych je nemusel pořád vypalovat.Ale když to zkouším tak mi to píše že soubor video nenalezen ,nebo něco v tomhle znění.Tak bych chtěl touhle cestou zjistit jestli to nějak jde provést.Nebo mám dvd vyměnit za nějaké které to podporuje.Diky za radu.

  6. Dobrý den, mám HDD a DVD rekorder LG RHT388H, a rád bych se zeptal na zkušenosti s kopírováním titulů z HDD na DVD?
   Vlastnil jsem HDD rekorder už před dvoma rokama, a po editačním zásahu do videa (konkrétně jsem vystřihával reklamy) nešlo daný titul zkopírovat rychlým zapisem, ale jen přehráním v reálném čase :(
   Doufal jsem, že se technologie zlepšila, a nový přístroj to už umožní, a ono nikoliv. Nicméně pak jsem chtěl na zkoušku zkopírovat rychlým způsobem na dvd titul, do kterého jsem žádnou editací nezasáhnul, a výsledek byl pokaždé jiný - jednou se mi to povedlo, jindy mi rekorder počas kopírování uplně zamrznul, že jsem ho musel vypnout, jindy se to zkopírovalo, ukázalo se pak i menu disku, ale tituly to nepřehrálo, nejen na počítači, ale dokonce ani na samotném rekordéri...

   Tak se chci zeptat, jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti, a jestli to závisí třeba od typu média (já kopíruju na DVD-R-)

  7. Dobrý den mám takový problém chci nahrát film z HDD na DVD,po vystřižení reklam dám kopírovat jede pouze v reálném čase,po vypálení nejde přehrát na jiném přehrávači ani v počítači neví někdo proč? dík.Máte-li zkušenosti prosím poradit stakony@seznam.cz.

  8. Podle autora článku je u konkurence překonána nemožnost kopírovat nahrané pořady z HDD na USB disk. Minulý týden jsem si koupil nejvyšší model od Panasonicu a právě kvůli této nemožnosti jsem velmi zklamaný, nemluvě o tom, že nepřehraje DivX ani MP3 z DVD+R. To už ale odbíhám od dotazu. Ptám se tedy - jaká značka to umožňuje? Panasonic tedy ne a u Sony tomu není jinak... Díky za odpověď.

  9. Prosím o radu.Mám recordér RHT388H.
   DivX filmy mě recordér přehraje, ale titulky se mě ani jednou nepodařilo zapnout, ikdyž v nabídce spolu s filmem se zobrazí. Když zmáčknu při přehrávání filmu na ovladači tlačítko Subtitle napíše se mě na titulky Off a nejde to nijak změnit, ikdyž v hlavním menu je mám zaplé.Ani když před přehráváním označím spolu s filmem titulkový soubor str tlačítkem Marker.Prosím o radu jak titulky zapnout nebo zobrazit při přehrávání filmu DivX.Děkuji moc za radu

  10. Jsem majitelem tohoto rekordéru 14 dní a u některých zahraničních filmů mi kromně českého dabingu hraje také originální zvuk.Nevím,jak ho vypnout.Když přepnu na satelit,je všechno ok.Poradíte? Díky Tom

  11. Domnívám se, že by bylo řešením trvale používat funkci TimeShift. A tedy sledovat TV program ze záznamu. Volba zvuk kanálu funguje u analog vysílání a u záznamů (na disku). Nechápu proč 387 (388, ...), jako již druhá modelová řada rekordérů LG se DVB-T přijímačem, má ještě takové problémy. Možná že problém má i další řada 397 (návod je totiž společný pro 387 (388, 389) a 397 (397, 399). Další drobnosti, které mě zlobí:
   1. Nemožnost přerovnat naladěné stanice u DVB-T (u analogu lze)
   2. Dvojí nastavení formátu obrazu. Jednou u výstupu na TV a podruhé pro záznam. Neumí přebrat formát přímo z vysílání, netrefíte-li se, obraz v záznamu bude patřičným směrem natažen. Doufám jen, že jsem v návodu něco přehlédl a něco z toho je jen můj omyl. Najde-li někdo řešení "těchto"problémů, budu mu vděčen.

  12. Zdravim, potřeboval bych trochu poradit. Nejspíš od někoho, kdo má tento rekordér propojenej se satelitem, digi tv apod... Mám digi tv, takže zapojení z digi(recieveru) do rekordéru scartem a z rekordérů do tv Hdmičkem, pak taky z recieveru do tv scartem. Normálně nahrávat jde(v reálném čase), ale jakmile chci časové nahrávání, tak mi to píše- naladte kanál nebo není naladěn kanál, tuším... Co, prosím, dělám špatně...Respektive doufám, že je vůbec časové nahrávání možné přes AV vstup...

  13. dobrý den koupil jsem si dvd rekordér LG rht389h a nevím jak vypalovat na dvd více filmů rychle.vždy mi jde jenom jeden a pak to umí jenom ve formátech xp,sp,lp atd ale slovo "rychle" se mi tam už neobjeví a když film trvá 90 minut tak to musím vypalovat 90 minut a rychleji to nejde a to mě nebaví.není na to nějaký fígl?V návodu nemohu nic najít

  14. ahoj všem,
   nezkoušeli jste někdo jak velký usb disk je schopná řada lg rht 38* načíst?
   bez problémů čtu z usb 1gb nebo 2 gb, ale ještě se mi nepovedlo nic nahrát z 8gb usb disku a o přenosných usb hdr už ani nemluvím-jaké máte zkušenosti vy?

  15. Dobrý den,
   včera jsem zakoupil RHT 387H a jsem nějak rozčarovanej. Nejvíc jsem si sliboval od SIMPLINKu ( mám TV 32LG3000), myslel jsem, že budu používat jen jeden ovladač, ale to jsem se mýlil. Tak jsem zkoušel naprogramovat ovladače podle kódu v návodu, ale zase nic.
   Tak nevím co dělám špatně. Jen pro informaci, přijímám jen analog.
   Poraďte prosím.
   Leo

  16. S tunerem od Panasonicu, že je lepší, bych brzdil, po změně digitálního vysílání na Ostravsku po 1. 3. 2009 si můj dvd Panasonic neporadil ale dvb-t tv od LG ano....

  17. Dotaz na dvd rekorder LG RH Po dobu mé dedlší nepřítomnosti doma vypínám zařízení ze sítě.Když mám naprogramované pořady k záznamu, dojde k posunu data, o jeden den zpět. v tomto případě není nahrán vybraný pořad.Řeším to tak že nechám zařízení stále zapnuté.Je chyba v zařízení? Špatná baterie? DVD bylo zakoupeno 1/2009, je ještě v záruce. díky eduard.

  18. Ahoj,.. nevíte nikdo, jak přepnout rozlišení (576P - 1080P)???
   Píšou tam mačkat tlačítko RES. , ale žádné takové tam není. Moc díky, Jirka

  19. dobrý den mám rekordér lg rht398h a satelit od skylinku nevím jak to vše propojit aby to nahrávalo a fungovalo děkuji za pomoc dík

  20. Mám 1/2 roku starý HDD/DVD LG a na těchto stránkách jsem proto, abych si našel ekvivalent od jiného výrobce. Chystám se jej podruhé reklamovat a již se těším, jak po třetí reklamaci si budu moci za vrácené peníze koupit pořádnou značku. Ten šmejd automaticky přepíná z HD na DVD, aniž by byl k tomu vyzván. Dále, aniž by došlo k násilí, již mám zlomený "pant" na výklopném předním panelu. Rovněž bych si dokázal představit, aby měl rychlejší startovací čas. A taky bych si přidal, že v práci máme 3 monitory LG, z toho byly 2 opravovány v záruce a ten třetí právě dodělává. A při reklamaci DVD se mi právě vybavil problém s monitory: pro uznání záruky potřebují originál záručního listu. Argumentace, že by měl stačit doklad o zakoupení, nestačí. Tak si kupte nejlevnější výrobek v dané užitkové kategorii, ale počítejte s tím, že vám pod postelí bude zavazet originál krabice se záručákem, protože jej budete asi potřebovat.

   JS

  21. Kup si Panasonic.Já jsem LG vrátil po 14 dnech.V kamenném obchodě mne přesvědčovali jak je výborný,střih ,editace-a chyba.Právě střih a editace nahrávky v HDD nefungovala,pouze v DVD,tzn.vypálit na DVD-RW,sestříhat,nahrát na HDD,vyměnit RW za R a vypálit-tak jsem jim ho hodi na hlavu,vynadal,vzal si Panasonic a spokojenost.Další možnost je Sony

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.