Jak zchladit notebook, když se přehřívá?

 • placená inzerce
  Kategorie: , Přenosná zařízení
  Črv 16, 2020
  0× Komentováno

  Přehřívání notebooků je velmi častý problém, který řeší valná většina uživatelů. Přehřívání navíc může způsobit značné problémy u jakéhokoliv typu notebooku. Platí tak, že v případě, kdy dosáhne vnitřní teplota notebooku velmi vysokých hodnot, vzroste významně také riziko poškození velmi důležitých komponentů uvnitř notebooku. Příčin přehřívání bývá hned několik. Mezi tu nejčastější patří zejména hromadění prachu vně notebooku. Elektrické součástky v samotném notebooku totiž generují teplo a ventilátory, které jsou uvnitř pak pomáhají prouděním vzduchu samotné součástky ochlazovat na naprosto běžnou teplotu. Pokud je chlazení notebooku nedostatečné, může nadměrné teplo uvnitř samotné skříně vážně poškodit celý notebook.

  Na přehřívání přístroje vás vždy upozorní zejména zvuk stále běžícího ventilátoru. V této chvíli je třeba zbystřit a problém s nahromaděným vzduchem vyřešit, co možná nejdříve. Rovněž si také nikdy nepokládejte notebook na nohy na deku či na jakékoliv jiné teplé místo. Notebook zavřený ve skříni či utopený ve vašich peřinách rozhodně nikdy nebude dostatečně dobře chladit. Vždy totiž musí být volný vstup a také výstup vzduchu z notebooku. V případě, kdy potřebujete pracovat například z postele, stane se vaším dobrým pomocníkem proti přehřívání notebooku chladící podložka.

  Nepříjemnému přehřívání se můžete vyhnout s vhodnou chladicí podložkou

  V boji proti nepříjemnému přehřívání notebooku vám může velmi efektivně pomoci takzvaná chladicí podložka, která vás podobných obtíží s přehříváním přístroje rychle zbaví. Vybírat si přitom můžete jak z kovových podložek, tak z těch plastových. Plastové podložky bývají do značné míry lehčí, tudíž se velmi pohodlně přenášejí. Kovové podložky jsou o poznání těžší než ty plastové, ovšem mají mnohem vyšší odolnost. Podložku si navíc můžete koupit buď s jedním či také s více větráčky najednou.

  Pravidelně svůj notebook čistěte od nánosů prachu

  Notebook, který budete pravidelně čistit od nánosů prachu vám vydrží mnohem déle a také bude o poznání rychlejší. Existuje hned celá řada firem, u kterých je možné si notebook nechat pečlivě a profesionálně vyčistit. Nutné je totiž vyčistit nejen ventilátory, nýbrž také chladiče notebooku, které chladí celý procesor i grafickou kartu a také zdroj. Pokud je na daných komponentech citelný nános prachu, nebudou vám nikdy správně fungovat.

  Starší notebook je vhodné vyměnit za nový model či si pořídit lepší chlazení

  U starších notebooků se často objevují například také problémy s ložiskem, které v případě, kdy začne drhnout, může ventilátoru způsobit menší rychlost otáčení. Některé z těchto ložisek lze vyměnit, pokud jsou na procesoru, ty ostatní lze alespoň očistit, a to buď čistítkem na uši či štětečkem. V některých případech se ovšem vyplatí raději investovat do nového notebooku.

  Pokud se ovšem nechcete svého stávajícího notebooku vzdát úplně, můžete si pořídit kupříkladu pouze lepší chlazení, které bude lepší jak ventilátorem, tak také „železem“ okolo. Velmi osvědčené je například také vodní chlazení, které je velmi funkční.

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?