Jak správně vybrat náhradní díl pro notebook?

 • placená inzerce
  Kategorie: ,
  Pro 19, 2016
  0× Komentováno

  Notebooky se staly praktickými pomocníky naprosté většiny z nás. Pracujeme a bavíme se s nimi denně, doprovází nás dokonce na cestách. Pokud však pozorujete, že není s vaším notebookem něco v pořádku, je dobré popřemýšlet, co lze s takovou nepříjemnou situací udělat. Obvykle nebude nutné kupovat zcela nové zařízení – nejčastěji postačí pořízení a výměna konkrétního náhradního dílu. Jedná se zpravidla o baterii, konektor, displej nebo třeba klávesnici.

  Abyste však byly následně spokojeni, je nutné správně vybrat. Na českém trhu existuje spousta zajímavých nabídek, ne všechny vám však přinesou garanci kvality.

  Nakupujte ve specializovaných prodejnách

  Základem je nakupování v odborných prodejnách, kde se v dané problematice vyznají a dokážou vám poradit, případně vám doporučit nejvhodnější řešení.

  Nejpohodlnější cestou je specializovaný internetový obchod, který se chlubí úsporou času a širokou nabídkou náhradních a doplňkových produktů.

  Originální x neoriginální díly

  Rozhodnete-li se pro pořízení náhradního dílu, a je jedno, jestli se jedná o displeje pro notebooky, klávesnice k notebookům, nebo něco úplně jiného, možná si položíte otázku, zda upřednostnit originální nebo neoriginální produkty. V některých případech jsou k dispozici pouze ty originální, takže není o čem přemýšlet, jindy máte na vybranou. Obecně nemusíte trvat na originalitě, důležitá je vždy kompatibilita a kvalita, kterou kolikrát zaručí i neoriginální díly.

  Jaké parametry sledovat u baterie

  Nejčastějším náhradním dílem do notebooku jsou jednoznačně baterie. Jakých parametrů byste si měli všímat, pokud sháníte například baterie do notebooku sony vaio? Nejdůležitějšími specifiky jsou jednoznačně hmotnost, kapacita, napětí, délkové rozměry a typ. Určitě si tedy zjistěte ještě před samotným výběrem, jaká čísla v těchto oblastech pro vás budou směrodatná!