Jak naučit Ferguson D-880HX napájet externí USB disky

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Návody,
  Čer 14, 2008
  2× Komentováno
  Ferguson D-880HX patří k těm povedenějším a tím pádem i oblíbeným DVD přehrávačům. Nechybí mu USB port pro možnost přehrávat videa či hudbu z flash pamětí nebo externích USB disků. Právě disky ale často nefungují, protože potřebují vyšší napájení, nebo napájení externí. Přehrávač ale lze upravit tak, aby USB disk napájet dokázal. S tímto zajímavým řešením přišel Aleš Povalač na svém blogu blog.alpov.net. Pokud připojíte k Fergusonu externí disk a slyšíte jen cvakání, je způsobeno poklesem napětí na USB portu při vyšším proudovém odběru, vznikajícím při roztáčení disku. Pohledem na základní desku je patrné, že mezi +5V systému a USB jsou zařazeny dva prvky - dioda v propustném směru (D6) a vratná pojistka (F1). Na diodě vzniká právě onen vražedný úbytek napětí - neměřil jsem ji, ale předpokádám, že to bude obyčejná křemíková dioda, tj. s úbytkem 0,6-0,7V, což už je pro HDD moc. Tato dioda ovšem není nezbytná. Má zřejmě zabránit napájení elektroniky přehrávače z vnějšího zařízení, ovšem z principu se na tomto USB portu nikdy externí napájení neocitne, připojovaná zařízení (flash, čtečka, HDD) jsou pasivní. Proto není nic jednoduššího, než diodu D6 přemostit drátovou propojkou. A ejhle, disk bez problémů a odmlouvání najede. Podrobnější postup i s obrázky najdete na výše odkazovaném blogu. Recenzi Fergusonu D-880HX hledejte u nás.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Tohle je docela dobra rada ale mam problem stím že tenhle model je asi starší a v mem tahle dioda d6 není podle fotek jsem se dival a opravdu je trošku jiný mam verzi s výstupem 5.1 a ta se asi trošku liší, každopádne pši pouštení avi nebo DVD z usb se mi nekdy stane ze se film trha tak jsem si myslel že by pomohlo lepší napajení co si o tom myslíte prosím poradte mi, ale dioda mi přemostt nejde protože tam není nebo alespon není v míste vasí fotografie dekuji

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.