Internetové Wi-Fi rádio: Sencor SIR 007

 • Lukáš Honek
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Bře 08, 2012
  17× Komentováno
  Sencor SIR 007

  Nebaví vás poslouchat omezenou nabídku lokálních FM rádií? Nebo nemáte kvalitní příjem? Wi-Fi internetové rádio toto vyřeší. V dosahu vaší sítě vám zajistí nerušený příjem tisíců stanic z celého světa. Jak si s tímto úkolem poradí nejlevnější internetové rádio Sencor SIR 007?

  Pokud máte domácnost pokrytou Wi-Fi signálem, můžete poslouchat bez potíží některé z obrovské spousty internetových rádií. Můžete je poslouchat na chytrém mobilu, na MMC, na počítači či notebooku, tabletu a podobně. Ale pokud fandíte spíše klasickým jednoúčelovým přístrojům, i mezi nimi si vyberete. Nejsou ovšem příliš cenově dostupné. Jedním z nejlevnějších na našem trhu je Sencor SIR 007.

  Aktuální cena Sencor SIR 007 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

   

  Wi-Fi rádio a k tomu navíc přenosné

  Klasické jednoúčelové Wi-Fi rádio nejspíše budete chtít na poslech do kuchyně, nebo do koupelny. Možná jako radiobudík. Nicméně radiobudíkem SIR 007 není. Do kuchyně nebo koupelny se ale hodit může a kromě Wi-Fi zvládá i klasický FM příjem s RDS. Hlavně je to ale přenosné rádio.

  Rádio se tváří na obrázcích větší, než ve skutečnosti je. Jeho provedení je mimořádně zdařilé. Působí luxusním dojmem a to nejen na pohled. Dokonce se i skvěle ovládá pomocí otočného voliče s tlačítkem uprostřed. Velikost displeje je dostatečná pro veškerou práci s ním. V zapnutém stavu se přístroj připomíná barevným svítícím pruhem. Ve tmě to sice poslouží jako baterka, ale jinak považujeme tento prvek za zbytečně rušivý, respektive měl být předvolitelný.

  Wi-Fi přenosné rádio SIR 007 má velmi slušné provedení a intuitivní ovládání

   

  Wi-Fi na baterky….

  Co ale trochu nechápeme, je koncepce přístroje. Jde totiž o přenosné rádio s integrovaným akumulátorem. Takový moderní „tranzistorák“, který si sebou nosil děda na zahradu…

  Proč ne, ale přenosný tranďák s Wi-Fi? Někoho zaujmout může, ale jeho použití v domácnosti je zbytečné a akumulátor navyšuje cenu přístroje. A dobrý signál na zahradě nemá právě každý. Takové rádio si doma někde položíte a bez potíží připojíte do napájení. Baterii nepotřebujete. Zde však permanentnímu připojení beze smyslu brání napájecí konektor na spodní straně! Nicméně někomu může přece jenom sporadické nabití a následná mobilita vyhovovat. Výdrž 1500mAh akumulátoru je totiž při občasném poslechu velmi slušná. Při půlhodince denně řekněme nějaký ten týden, možná i dva.

    

  Napájecí konektor zespodu přístroje? Při stacionárním využití to rozhodně nepotěší!

   

  Malý velký zvuk

  Provedení přístroje jsme chválili, ale co zvuk? Reproduktor má průměr 36mm a ozvučnice je minimální. I přesto hraje SIR 007 dostatečně hlasitě a i při maximálním zesílení nerezonuje, či jinak zvuk nedeformuje. Vzhledem k rozměrům ale rozhodně nečekejte žádnou „diskotéku“. Nicméně na kapesní přenosné rádio hraje slušně...

  Citlivost Wi-Fi části se drží v běžných intencích – ve větším bytě pokrytém Wi-Fi se chytí všude, na zahradě, kde si třeba notebook ještě poradí, už ale jen stěží. SIR 007 se umí připojit k sítím typu WEP64, WEP128, WPA a WPA2. WPA/2 zkoušeno jako PSK s AES šifrováním. Ale pozor, nevidí kanál 13, kdybyste jej náhodou využívali. Pokud je při zapínání rádia slabší signál, zaznamenali jsme potíže s ověřováním v síti, které chvíli trvalo, nebo se muselo opakovat.

  Menu je dokonce česky, tedy většinou. Internetových stanic je zde více, než dost... a další můžete přidat, i když trochu oklikou přes službu na internetu

   

  Proč jen není větší, i když…

  Práce s přístrojem je intuitivní. Procházení 12tisíci stanicemi je snadné, organizace oblíbených taktéž. Pokud byste si chtěli přidat některou stanici, která v seznamu chybí sami, tak můžete. I když ne přímo v přístroji, ale přes internetovou službu, ze které seznam stanic čerpá. Konkrétně přes vTuner.com. Sice bychom si SIR 007 představovali větší, s lepším zvukem, klidně méně mobilní, a zato levnější, ale někdo může přesně toto vyžadovat. Jinak totiž jde o povedený přístroj.

   

   
  Sencor SIR 007 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

   

  záporyklady
  -napájení na spodní straně přístroje+ nejlevnější Wi-Fi rádio
  -integrovaný akumulátor+ pěkný design a zpracování
  - problémy s šifrováním Wi-Fi+ intuitivní ovládání

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  17 Komentáře

  1. Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc ohľadom predmetného radia.Rádio sa nevie pripojiť k mojej domácej internetovej sieti. Používam wufi router D-Link DSL 2641R.Po zadaní WPA hesla rádio hľadá, skenuje, potom znova si vypíta heslo a stále dokola bez pripojenia k sieti.Za pomoc Vám vopred ďakujem.
   S pozdravom.

  2. Zkusil bych to nejprve s otevřenou sítí bez hesla, následně s opravdu jednoduchým heslem. Protože zadávání hesla na SIRu může způsobit jeho nesprávné vložení (např. s nechtěnou mezerou na konci). Dále bych zkusil různé typy zabezpečení. A z toho všeho by mohlo vyplynout, kde je chyba - klidně je možné, že SIR některý ze způsobů zabezpečení Wi-Fi prostě neumí.

  3. Dobrý deň,
   už tri dni sa trápim, čítam manuál, internet. stránky o sieťach, atď, a tak pod. Rádijko je fajn, na FM má výbornú citlivosť (i bez vonkajšej anténky), no WiFi - "ništ". Mám výkonný router ASUS RT-N12, na ktorý "slyší" moje PC HAL3000 ION 2 9203 i TV SAMSUNG UE 40D 6570, ale k portálu vTuner sa nedostanem. Hoci po vložení údajov, vyčítaných z routera, že:
   Typ zabezpečení : WPA2-osobní
   Typ šifrování : AES ,
   po vložení "Kľúča zabezpečenia siete" (ktorý som pri inštalácii routra sám zadal a teraz vyčítal z "Vlastností" routru, nasleduje na displeji rádioprijímača výpis: "CHYBA : Chyba siete, alebo že overenie zlyhalo a aby som uviedol správny bezpečnostný kľúč. Ale ja poznám iba ten, čo som sám zvolil a ktorý je zapísaný v routri, tak nechápem, prečo sa prijímač tak vzdorovito správa... Čítal som aj Vašu odpoveď na prosbu jedného "nešťastníka", skúsil som aj to, ale márne. Že by existovali aj inšie finty? Vďaka!

  4. Sencor SIR 007 nemám, ale dočetl jsem se, že WPA2-PSK s AES by měl umět, ale jen na kanálech 1 až 12, ale na kanále 13 už údajně fungovat neumí. Zkuste najít nějaký co nejméně obsazený kanál (třeba pomocí aplikace NetStumbler) a ten v Routeru ASUS nastavte "natvrdo".

   Určitě by nebylo od věci aktualizovat firmware Sencoru (pokud výrobce nějaký nabízí) i ASUSu - můžete použít poslední oficiální firmware od ASUSu, nebo lepší neoficiální "RT-N12 firmware 1.9.2.7-rtn from 2012.09.30" (odkaz na soubor RT-N12-1.9.2.7-rtn-r4645.trx):
   http://code.google.com/p/wl500g/downloads/list

   Pokud by nic z toho nepomohlo, zkuste ještě dočasně nastavit Router na šifrování WPA-PSK s TKIP

   U některých Routerů se taky volí země použití a podle toho si Router volí rozsah kanálů, které používá. Pokud je u vašeho ASUSu možnost u Wi-Fi vybrat zemi, zvolte ČR (nebo nějakou okolní - třeba DE a podobně), protože pokud je tam jako výchozí například USA, tak vám to může jet na jiném rozsahu kanálů, což můžou ostatní přístroje akceptovat, ale Sencor ne.

  5. Toto rádio prostě neumí nic než stařičké zabezpečení WEP a říkejte si co chcete. Díky této recenzi jsem jej pořídil a pak šel potupně vrátit. Po několik zbytečných hodinách pokusů jsem s WPA ani WPA2 neuspěl, síť se podařilo uložit jen s WEP. Zápasili s tím i ostatní:
   http://www.datart.cz/Stolni-radioprijimac-SENCOR-SIR-007BL-INTERNET-RADI...
   Buď je tam nějaká skrytá zrada, nebo se tu potuluje více sérií a já měl smůlu na tu co WPA2 a WPA nezvládá. Kdyby aspoň šel stáhnout nový FW, ale i při připojení bez hesla to píše chyba serveru... Mě ten Sencor asi nikdy pozitivně nepřekvapí. Škoda že je tak mizerná nabídka wifi rádií, a ještě jsou drahé, snad to jednou klesne.

  6. Mě funguje v zabezpečení VPA2 mixed ( router well gate 3512 ), ale má mouchy - při přepnutí na jiné rádio nutno zmáčknout tlačítko nahoře Back, potom pootočit kolečkem na jinou stanici a pak ji ještě potvrdit zmáčknutím prostředku kolečka. A hrozné je zapínání : nutno 3 sekundy držet tlačítko, pak ztlumit ( nepamatuje si hlasitost před vypnutím ), pak zmáčknout Back,pootočit kolečko na oblíbené,potvrdit prostředkem, objeví se Bookmarks, znovu potvrdit prostředkem, pak vybrat název skupiny oblíbených - opět zmáčknout prostředek, a teprve teď si můžete listovat v nastavených stanicích na www.vtuner.com. Čili levné, ale oblužný komfort otřesný. Jen pro někoho, kdo vydrží poslouchat jednu stanici, nic pro Fantozziho

  7. Dobrý den,
   měla jsem stejný problém s připojením k domácí síti.Pomohlo,když jsem v routru vypla filtrování MAC adres.Po zadání hesla sítě se Sir007 se připojil.Poté jsem opět filtrování zapla a vše funguje.
   Typ zabezpečení : WPA2
   Typ šifrování : AES

  8. POTVRZUJI! VYPNUTÍ FILTROVÁNÍ MAC ADRES V ROUTERU, PŘIPOJENÍ RÁDIA, ZAPNUTÍ FILTROVÁNÍ MAC. VŠE FUNGUJE JAK MÁ. DÍKY ZA TIP!

  9. Vážený pane. Chtěl jsem si toto rádijko SIR 007 koupit na poslech ze sítě přes router. Vidím-nebo čtu, že jsou s tím problémy. Už jste je dořešil a jak?. Pokud by někdo z majitelů přístroje z čtenářů tohoto blogu byl nespokojen s výrobkem tak, že se jej bude chtít zbavit, prosím o laskavost. Dejte mi o tom vědět. Děkuji

  10. Po úvodných problémoch funguje aj na WPA2-PSK. Trik je v tom, že keď dopíšete heslo, tak pri poslednom písmene treba už podržať stredné tlačítko dlhšie, nie stlačiť a potom podržať. Inak tam máte tú medzeru. Tiež rozlišujte veľké a malé písmená.

  11. Rád bych poprosil majitele SIR 007, zda se jim projevuje stejný problém jako u mého nově pořizeného kusu: po zapnutí (v režimu WiFi rádia) dojde VŽDY po cca 2 až 3 minutách k resetování připojení k síti (hláška “Připojení resetováno”). Při poslechu rádií se tento problém projeví jako krátkodobý výpadek, nicméně při poslechu podcastů dojde k přerušení a následnému restartu přehrávání znovu od úplného začátku podcastu. Při dalším provozu až do okamžiku vypnutí přístroje k resetování připojení dále již nedochází.

   Výše zmiňovaný problém se projevuje opravdu po každém zapnutí, a to bez ohledu na parametry WiFi sítě – testováno na několika AP/WiFi routerech, s různými WiFi kanály a typy zabezpečení (bez zabezpečení, WEP, WPA, WPA2), nepomáhá ani tlačítko RESET. Pokoušel jsem se se i upgradovat firmware přístroje, nicméně vždy to skončí chybovou hláškou “Kontrola aktualizace se nezdařila, neznámá chyba”. Hlavní verze software v rádiu je 5.1, načtená verze softwaru 5.0, verze hardwaru 2442 a hodnota WLAN ftrim 24.

   Předem díky všem za informaci - rád bych totiž věděl, zda je to "chyba nebo vlastnost" ...

  12. Zakoupil jsem si internetové radio a absolvoval jsem všechny neduhy, které tady popisujete, ale nakonec se podařilo nastavit a téměř rok jsem rádio používal ke své spokojenosti. Jen připomínám, ze při nastaveni klíče k wifi síti jsem s tim bojoval, než jsem přišel na to, je jim tam chybí dvě malá písmenka, tak jsem nakonec změnil heslo k wifině a podařilo se. Po změně místa a snaze znovu naladit radio se však nedařilo, kouslo se, nedalo se ani vypnout. Radio jsem reklamoval a zatím neúspěšně. Dle zjištěni na netu je zřejmé, ze nikde v prodeji již není, takže to byl asi pěkný šunt když to hodili do slevy. Jo stále platí levná věc drahá věc. Ještě poznámka. Reklamace není dosud vyřízená i když proběhla zákonná lhůta. Dovolil jsem si zaurgovat. Nejprve nabídli, že pokud nechci čekat, výrobce údajně nereaguje, abych uvedl číslo účtu a budou mi vráceny peníze. Číslo jsem sdělil a za dalších 14 dní přišlo upozornění, že jsem nevrátil výrobek kompletní, abych tak neprodleně učinil, jinak nebude reklamace uznána. Neměl jsem pouze originál krabičku, ale veškeré věci, včetně hadrového pouzdra jsem k reklamaci předložil a přebírající pracovník neměl žádných námitek. Nyní čekám na další odpověď - výmluvu.

  13. Před 2 týdny přestalo hrát, nedokáže najít server stanic. Zřejmě byl ukončen, nebo přesunut. Vtuner, kde se daly stanice přidávat taky nefunguje ani v PC, aktualizace taky ne. Lze s tím ještě něco dělat? Jaké jsou alternativy pro starou mami? Děkuji.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?