Neděle , 01. 10. 2023

Igor

Internetové Wi-Fi rádio: Sencor SIR 007

08. 03. 2012

08. 03. 2012

Nebaví vás poslouchat omezenou nabídku lokálních FM rádií? Nebo nemáte kvalitní příjem? Wi-Fi internetové rádio toto vyřeší. V dosahu vaší sítě vám zajistí nerušený příjem tisíců stanic z celého světa. Jak si s tímto úkolem poradí nejlevnější internetové rádio Sencor SIR 007?

Pokud máte domácnost pokrytou Wi-Fi signálem, můžete poslouchat bez potíží některé z obrovské spousty internetových rádií. Můžete je poslouchat na chytrém mobilu, na MMC, na počítači či notebooku, tabletu a podobně. Ale pokud fandíte spíše klasickým jednoúčelovým přístrojům, i mezi nimi si vyberete. Nejsou ovšem příliš cenově dostupné. Jedním z nejlevnějších na našem trhu je Sencor SIR 007.

Aktuální cena Sencor SIR 007 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

Wi-Fi rádio a k tomu navíc přenosné

Klasické jednoúčelové Wi-Fi rádio nejspíše budete chtít na poslech do kuchyně, nebo do koupelny. Možná jako radiobudík. Nicméně radiobudíkem SIR 007 není. Do kuchyně nebo koupelny se ale hodit může a kromě Wi-Fi zvládá i klasický FM příjem s RDS. Hlavně je to ale přenosné rádio.

Rádio se tváří na obrázcích větší, než ve skutečnosti je. Jeho provedení je mimořádně zdařilé. Působí luxusním dojmem a to nejen na pohled. Dokonce se i skvěle ovládá pomocí otočného voliče s tlačítkem uprostřed. Velikost displeje je dostatečná pro veškerou práci s ním. V zapnutém stavu se přístroj připomíná barevným svítícím pruhem. Ve tmě to sice poslouží jako baterka, ale jinak považujeme tento prvek za zbytečně rušivý, respektive měl být předvolitelný.

Wi-Fi přenosné rádio SIR 007 má velmi slušné provedení a intuitivní ovládání

 

Wi-Fi na baterky….

Co ale trochu nechápeme, je koncepce přístroje. Jde totiž o přenosné rádio s integrovaným akumulátorem. Takový moderní „tranzistorák“, který si sebou nosil děda na zahradu…

K TÉMATU  Recenze TrueLife Pulse B-Vision - anglický pacient

Proč ne, ale přenosný tranďák s Wi-Fi? Někoho zaujmout může, ale jeho použití v domácnosti je zbytečné a akumulátor navyšuje cenu přístroje. A dobrý signál na zahradě nemá právě každý. Takové rádio si doma někde položíte a bez potíží připojíte do napájení. Baterii nepotřebujete. Zde však permanentnímu připojení beze smyslu brání napájecí konektor na spodní straně! Nicméně někomu může přece jenom sporadické nabití a následná mobilita vyhovovat. Výdrž 1500mAh akumulátoru je totiž při občasném poslechu velmi slušná. Při půlhodince denně řekněme nějaký ten týden, možná i dva.

  

Napájecí konektor zespodu přístroje? Při stacionárním využití to rozhodně nepotěší!

 

Malý velký zvuk

Provedení přístroje jsme chválili, ale co zvuk? Reproduktor má průměr 36mm a ozvučnice je minimální. I přesto hraje SIR 007 dostatečně hlasitě a i při maximálním zesílení nerezonuje, či jinak zvuk nedeformuje. Vzhledem k rozměrům ale rozhodně nečekejte žádnou „diskotéku“. Nicméně na kapesní přenosné rádio hraje slušně…

Citlivost Wi-Fi části se drží v běžných intencích – ve větším bytě pokrytém Wi-Fi se chytí všude, na zahradě, kde si třeba notebook ještě poradí, už ale jen stěží. SIR 007 se umí připojit k sítím typu WEP64, WEP128, WPA a WPA2. WPA/2 zkoušeno jako PSK s AES šifrováním. Ale pozor, nevidí kanál 13, kdybyste jej náhodou využívali. Pokud je při zapínání rádia slabší signál, zaznamenali jsme potíže s ověřováním v síti, které chvíli trvalo, nebo se muselo opakovat.

Menu je dokonce česky, tedy většinou. Internetových stanic je zde více, než dost… a další můžete přidat, i když trochu oklikou přes službu na internetu

 

Proč jen není větší, i když…

Práce s přístrojem je intuitivní. Procházení 12tisíci stanicemi je snadné, organizace oblíbených taktéž. Pokud byste si chtěli přidat některou stanici, která v seznamu chybí sami, tak můžete. I když ne přímo v přístroji, ale přes internetovou službu, ze které seznam stanic čerpá. Konkrétně přes vTuner.com. Sice bychom si SIR 007 představovali větší, s lepším zvukem, klidně méně mobilní, a zato levnější, ale někdo může přesně toto vyžadovat. Jinak totiž jde o povedený přístroj.

K TÉMATU  Logitech Squeezebox podporuje Last.fm

 

 
Sencor SIR 007 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

 

zápory klady
-napájení na spodní straně přístroje + nejlevnější Wi-Fi rádio
-integrovaný akumulátor + pěkný design a zpracování
– problémy s šifrováním Wi-Fi + intuitivní ovládání

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek