HD mediální stanice Emgeton Guru TViX

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Novinky,
  Srp 08, 2007
  8× Komentováno

  Výrobce převážně osobních audio zařízení Emgeton si pro nás chystá na sezónu velice zajímavý přístroj trochu z jiného ranku. Model Guru 4 TViX bude plnokrevnou domácí multimediální centrálou s neobyčejnými možnostmi včetně příjmu digitální TV a její nahrávání na HDD, sdílení dat po síti nebo podpora HD kodeků včetně H.264! Citace z tištěné prezentace Emgeton: „Toto revoluční unikátní multimediální centrum, s lehce vyměnitelným HDD, Vám otevře brány do nové kompresní technologie současnosti v nejvyšší kvalitě HDTV s možností příjmu DVB-T a jeho digitálním záznamem. Nejmodernější procesor EM8623 podporuje multimediální soubory typu H.264 (DVB-T –MPEG-4), WMV9, WMV HD a mnoho dalších. Nadstandardem je 100% podpora českého jazyka včetně českých titulků.

  Obrázek je ilustrativní, tento kousek je od jiného výrobce, ale jsou s Emgetonem totožné

  Už žádné nesmyslné skladování DVD disků či problémy s jejich uchováváním! Jednoduché přehrávání filmů, obrázků, hudby a nahraného materiálu z Vašich digitálních kamer a fotoaparátů Vám usnadní Emgeton Guru 4 TViX a jeho 2x USB host (OTG). Další podstatnou výhodou oproti ostatním výrobcům je funkčnost i bez přítomnosti HDD (možnost přehrávání z PC přes LAN či připojeného zařízení do USB host) a snadné připojení přímo do zásuvky 220V (ehm, no všichni víme, že to je 230V, ale co už-pozn. red.). Jednosuše si budete vše archivovat na různých HDD (S-ATA II) a měnit ve vašem GURU Tvíd harddisky podle toho, co budete potřebovat zrovna přehrát u Vás, či na návštěvě.“

  DVI výstup by mělo v ostré verzi nahradit HDMI

  Nebudeme raději hodnotit informační hodnotu (co se technických specifikací týče) tohoto textu, ale jasné je, že se můžeme těšit na velice pozoruhodný přístroj, na jaký se už dlouho čeká. Jako vždy máme přislíbeno na test, jakmile se koncem srpna objeví a bude nás velice zajímat, zda i firmware bude dovolovat bez problémů vše, co je slibováno. Doplním ještě, že Guru bude vybaven HDMI výstupem (na obrázku je DVI, ale je to prý vyfocená jiná verze, tak uvidíme), síťovým konektorem RJ-45, sadou analogových výstupů a nějaké ty výstupy digitální pro zvuk. Přirozeně by se Emgeton neobešel i bez dálkového ovladače. Startovní doporučená cena bude cca 10990Kč s DPH, na internetu čekám o nějakou tisícovku nižší. Výrobce neuvádí, zda v ceně bude i nějaký ten HDD, ale moc bych na to nevsázel.

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  8 Komentáře

  1. Z recenze modelu M5100SH a 4100SH jsem se docetl, ze cena bez tuneru a HDD je 450E. Uz v zakladu je tedy o 150E drazsi nez predchudce. Pokud ma model v CR obsahovat tuner a byt navic PVR, tak se mi cena pod 11tis zda velmi prizniva i kdyz by slo o zarizeni bez HDD.
   Uvidime s cim Emgeton prijde ...

  2. Reálný přístroj M-4130SH ani jeho verze GURU 4 není pravděpodobně zatím k dispozici, není zřejmý rozdíl - kromě označení "player" - proti M-4100SH, odkazoval jsem na stránku se základní cenou $379, tuner cca $150, stejně tak 500GB HDD. V každém případě by se mělo jednat o asi první autonomní přístroj (na našem trhu) schopný zaznamenat originál data stream v MPEG2 i 4, za odpovídající cenu. Už aby byl venku...

  3. Uz jsem jasal, ze je to konecne presne to, na co cekam, abych si nemusel porizovat HDD DVD rekorder s DVB-T i analog tunery + dalsi mutlimedialni prehravac typu Umax Mvix, kvuli propojeni s domaci siti.
   Jedine co mi tady chybi je prave analogovy tuner, tedy aspon ho nevidim v predbeznych specifikacich. Snad bude alespon podporovat NDAS pro pristup k HDD z PC.
   Petr

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.