Gramec a jaký zesilovač (retro)

 • 2 příspěvky / 0 new
  Poslední
  Gramec a jaký zesilovač (retro)

  Dostal jsem gramec Tesla NC440 a k tomu Transiwatt TW40 Junior. Gramec je v perfektním stavu. Zesilovač ale chrastí (asi vadný potenciometr).

  Má cenu Transiwatt opravovat? Jak jeto kvalitní přístroj? Mám možnost ještě vzít kvadro receiver Sony STR GX-390. Do kterého byste šli? Držet se retra a opravit, nebo raději o něco novější Sony, který můžu mít za tisícovku?

  Re: Gramec a jaký zesilovač (retro)

  Tesla NC440, pokud je v pořádku, je velice dobrý gramofon, a vyplatí se do něj podle potřeby i něco zainvestovat - do opravy, do seřízení nebo do nové přenosky.

  Transiwatt TW40 Junior byl, je a bude mizerný v jakémkoli stavu. Doporučuji prostříknout potenciometr Kontoxem a hodit ho od korunky na Aukro. Nějaký pošahaný sběratel ho za pár stovek určitě koupí.

  Sony STR GX-390 se i na polském Allegru prodává přes 200 Zlotých, takže 1000 Kč, pokud je ve funkčně bezvadném stavu, je slušná cena. Lepší než Transiwatt bude stoprocentně - Transiwatt přehraje i autoradio z LIDLu.

  Milan Milan
  reakce

  Dobrý den. Odsudek zesilovače odsuzuji. Slouží věrně už skoro 40 let na velmi dobré úrovni.

  Re: Gramec a jaký zesilovač (retro)

  Teď jsem si vzpomněl, že u Transiwattů to chrastění při otáčení knoflíky potenciometrů způsobují kromě vadných potenciometrů i jiné závady - pokud se nepletu, tak vyschlé/popraskané svitkové kondenzátory (tzv. hovňáky) a pak tam jsou ještě nějaké chyby v zapojení už z výroby, které je nutné odstranit. Zkrátka zrepasovat Transiwatt je dost práce i pro zkušeného člověka a vzhledem k dosažitelnému výslednému zvuku se to absolutně nevyplatí

  Re: Gramec a jaký zesilovač (retro)

  Děkuji mockrát za jasnou a fundovanou odpověď.

  karenhall
  Hezkýden, mám s rodiči tentýž

  Hezkýden, mám s rodiči tentýž problém.Z TV jsem přes výstup L+R na scart připojil vysílač pro bezdrátová sluchátka. Nf výstup není ovlivněn nastavením hlasitosti TV a tatínek si hlasitost upravuje na sluchátkách.Ke spokojenosti všech.
  happy wheels https://happywheels2.io online

  happywheelspace
  Test and best

  For everything to be come out it must be tried and tested. It is much learn and known thing. This is worth to know about, https://happywheelspace.com/

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  kapa_ina: