[RADA] MMC nebo HTPC k TV + 5.1 zvuk?

 • 1 příspěvek / 0 new
  Poslední
  [RADA] MMC nebo HTPC k TV + 5.1 zvuk?

  Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám tuto TV

  [code]http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=ue40eh5000&Search...

  a tyto bedny

  [code]http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400850U800012N1[/code]

  První dotaz je, jakým způsobem zapojím bedny tak, aby hrál zvuk 5.1 z TV? Půjde to nějak napřímo nebo to bude chtít něco dokoupit?

  Druhý dotaz je, že chci dokoupit nějakou tu krabičku abych na to moh přehrávat všecky ty videa a já nevím co ještě + prohlížeč aby to mělo atd. Souvisí to vlastně i s první otázkou, aby ta krabička měla výstupy na 5.1, ty bedny nemají optický vstup, takže cinche. Nevím jestli HTPC či MMC nebo úplně něco jiného, normální PC tam napojovat nechci, prostě něco malého co u toho bude ležet a pude ovládat ovladačem. Jinak zkoušel sem napojit notebook na tu TV přes HDMI kabel a mělo to úplně divné barvy, tak aby to bylo ok. Možná blbé dotazy, ale snad poradíte. Co se týče ceny, nerozhoduje, ale byl bych rád za možnosti ve více cenových kategoriích. Díky

  Re: [RADA] MMC nebo HTPC k TV + 5.1 zvuk?

  Přímo z TV to hrát 5.1 nebude, protože TV nemá analogový 5.1 výstup zvuku.
  S většinou Media Playerů je to podobné - těch, které mají analogový 5.1 výstup zvuku a všechny potřebné dekodéry prostorového zvuku, je málo. Já vím jen o některých modelech značky DUNE - třeba HD Max a HD Duo:
  http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/14
  Ale jejich ceny nejsou pěkné ...

  Re: [RADA] MMC nebo HTPC k TV + 5.1 zvuk?

  Že by všechno řešil klasický AV Receiver s Pre-outem je samozřejmě jasné - to se ale vzhledem k ceně nevyplatí. Problém by možná mohl řešit nějaký takovýto dekodér:
  http://www.dealextreme.com/p/5-1-channel-dts-ac-3-home-theater-audio-dec...

  Digitální optický výstup zvuku na TV by se připojil k jednomu z digitálních optických vstupů zvuku na dekodéru.

  Libovolný Media Player s digitálním výstupem zvuku (bez 5.1 analogového výstupu zvuku a bez vlastních dekodérů) by se k dekodéru připojil optikou k druhému digitálnímu optickému vstupu zvuku, nebo koaxiálem ke koaxiálnímu vstupu zvuku.

  Jestli a jak by to opravdu fungovalo ale zaručit nemůžu - nemám s podobnými krabičkami žádné zkušenosti. E-Bay a DealExtreme je podobných Čínských udělátorů plný. Předpokládám, že to budou nabízet i překupníčci na Aukru.

  Asi by ale bylo lepší najít nějakou krabičku, která má kromě "starých" dekodéru DTS a AC-3 i dekodéry "pro Bluray" - Dolby TrueHD, DTS Master Audio a DTS HD High Resolution.

  Jestli to zvládne dekódovat i 3/2 zvuk u TV vysílání v DVB-T taky netuším - na TV nekoukám ani mono. Čert ví, co to to jejich 3/2 je. Pokud to chápu správně, tak je to standardní AC-3 alias Dolby Digital v 5.0:
  http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/zvukovy-doprovod/

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  el_ktronika:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.