Propojení TV, Zvuku, Projektoru atd..

 • 1 příspěvek / 0 new
  Poslední
  Propojení TV, Zvuku, Projektoru atd..

  Potřeboval bych poradit jak nejjednodušeji propojit několik zařízení a co k tomu budu potřebovat. Chtěl bych mít možnost sledovat TV, filmy přes projektor a poslouchat hudbu přes např. Spotify. Asi budu potřebovat nějaký reciever, který mi bude pouštět jednotlivé systémy. Nikde nemůžu najít nějaké jednoduché schéma propojení těchto systémů. Např. musím koax z antény řešit do televize, projektoru, či jej můžu dát jenom do nějakého recieveru a posílat obraz přes např.HDMI? Existuje vůbec taková možnost, zařízení? Děkuji za pomoc..

  Re: Propojení TV, Zvuku, Projektoru atd..

  AV Receiver je v principu multikanálový zesilovač. Levnější modely umí jen a pouze zesilovat. Dražší "síťové" modely umějí kromě zesilování také přehrávat hudbu z USB, z lokální sítě a z internetu. Video ale žádný běžný AV Receiver sám o sobě přehrávat neumí.

  Čili pokud jde o 3 funkce:
  1) přehrávání hudby
  2) přehrávání filmů
  3) příjem TV vysílání

  tak "lepší" AV Receiver může sám o sobě řešit jen bod 1)

  2) Na přehrávání filmů musí být nějaké zařízení schopné filmy přehrávat - např. Media Player, "chytrý" Bluray Player nebo PC/HTPC.

  3) Na příjem pozemního DVB-T TV vysílání musí být nějaké zařízení s TV tunerem. To může být např. Set-top-box.

  2+3) Taky lze sloučit funkce 2) a 3) do jednoho zařízení. Stačí pořídit Media Player s TV tunerem (např. WeTek Play nebo OpenElex Box atd.) nebo PC/HTPC s TV tunerem.

  1+2+3) A samozřejmě lze sloučit do jednoho zařízení všechny 3 funkce - Media Player s TV tunerem nebo PC/HTPC s TV tunerem samozřejmě zvládne přehrávat i hudbu, takže stačí levnější AV Receiver bez síťových funkcí.

  Pokud není nutný multikanál, tak lze AV Receiver nahradit stereo zesilovačem s digitálními vstupy.

  Typické zapojení je jednoduché:

  1) HDMI výstupy zdrojů obrazu a zvuku se propojí s HDMI vstupy AV Receiveru

  2) HDMI výstup AV Receiveru se propojí s HDMI vstupem projektoru

  Lze to samozřejmě propojit i jinými způsoby ...

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  i_formace:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?