Propojení set-top-boxu s HDMI výstupem a LCD monitoru

 • %count příspěvek / 0 new
  Propojení set-top-boxu s HDMI výstupem a LCD monitoru

  Hezký den. Chci poprosit o radu. Místo TV jsem několik let používal starší LCD monitor připojený na samostatný externí TV tuner. Po příchodu digitálního vysílání jsem musel na TV tuner připojit ještě set-top-box. Protože monitor měl formát 3:4 a většina TV vysílání je ve formátu 16:9, už tak malý 15" monitor zobrazoval ještě menší obraz. Pořídil jsem si proto nový widescreen LCD monitor s HDMI vstupem, který jsem pomocí HDMI propojil napřímo s novým set-top-boxem s HDMI výstupem. Obraz je co do kvality bezchybný, ale problém je, že už po krátké chvíli člověka začnou pálit oči. Zobrazil jsem si informace o signálu a zatímco TV tuner posílal monitoru obraz s obnovovací frekvencí 60 Hz, set-top-box posílá HD signál s 50 Hz (což je jak jsem vyčetl standard TV vysílání). Tuším, že únavu očí způsobuje nízká obnovovací frekvence. Je nějaký způsob, jak do monitoru dostat 60 Hz? Zatím používám monitor s TV tunerem a starým set-top-boxem, ale použitím analogového signálu ze SCART výstupu zbytečně degraduje obraz poměrně kvalitního displeje. Zajímavé také je, že oči pálily i při připojení nového set-top-boxu analogovou cestou přes TV tuner, tedy identicky jako starý set-top-box. Mohla by být chyba v set-top-boxu? Moc děkuji za každou radu! Hezký nový rok!

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  elektron_ka:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.