Pátek , 29. 03. 2024

Taťána

Tuning repro Genius SP-HF 1250x

Tato diskuse je věnována reprosoustavám Genius SP-HF 1250x, jejichž recenzi http://www.digilidi.cz/recenze-2-0-reprobeden-genius-sp-hf-1250x-vs-redstar-rs-214.

Co o tuningu víme?

Podle Ondřeje Pavelky, který k tuningu dal jako první podnět na serveru CZC:

[quote]Trochu jsem popustil uzdu tuningu protoze jsem se vyvojem reproduktorovych soustav a zesilovacu nejakou chvili zabyval. Za necelych 1000 CZK dostanete velice kvalitni celodrevenou reprosoustavu se zabudovanym 18W zesilovacem TDA 2030, dostatecne vykonym transformatorem a nadprumerne kvalitnimi menici. Problem, a to veliky je provedeni predzesilovace ktery se nachazi v predni casti hned za ovladacimi knofliky. Zapojeni je v poradku, jedna se o klasicky korekcni zesilovac s korekci ve zpetne vazbe operacniho zesilovace ale provedeni zemeni na tistenem spoji a propojeni vykonove sekce a predzesilovace je tristni. Zpusobuje to, ze predzesilovac je extreme citlivy na externi ruseni jako jsou mobilni telefony nebo i Wifi, soustavne kmita (v mem pripade kolem 150kHz) coz trvale zatezuje vykonovy zesilovac ktery se nakonec prehriva a interni pojistka ho vypne. Je to skoda, stacilo by tak malo, staci jen zmenit cestu jednoho dratku na plosnem spoji a vse je v poradku. Po potrebnych upravach elektroniky a interni kabelaze (vsechny parove vodice zkroutit aby se zmensila nachylnost na prijem i vyzarovani ruseni a opravit zemeni v casti predzesilovace) uz zbyva se jen podivat na Reproduktorove soustavy po strance akusticke. Vlastni ozvucnice je s ohledem na cenu dostatecne tuha a vyhovujici po vsech strankach, jedine co chybi je zatlumeni vnitrniho prostoru aby nevznikalo stojate vlneni projevujici se neprijemnym dunenim v oblasti 200Hz. Po vlepeni cca 3/4 balicku bunicite vaty do horniho prostoru ozvucnice (pozor at nezakryva bassreflexovy natrubek) se dostavame do uplne jineho levelu, porovnal jsem tyto soustavy s nekolika komercnimi aktivnimy systemy vcetne profi studiovych a po provedenych upravach jsou tyto “PC bednicky” schopny konkurovat studiovym monitorum kolem 12 tisic CZK. [/quote]

Jde o zajímavé myšlenky, ale méně znalým to moc nepomůže. Proto vznikla tato diskuse, abychom si co nejvíce věcí ujasnili.

Přidejte komentář

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.