Repro a zesilovač pro tichý poslech

 • 2 příspěvky / 0 new
  Poslední
  Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Vím, že jde o jednu z nejtěžších oblastí, ale přesto se zeptám na radu.

  Chtěl bych zvukově vyrovnanou sestavu pro hudbu (stereo), která bude v rámci možností hrát dobře i potichu (sousedi). Rozměr pokoje 3x4 metry a rozpočet do 15 tisíc. Může jít o samostatné komponenty, nebo o nějaký komplet...

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Obecně se doporučuje naddimenzovaný zesilovač a hodně citlivé repro (citlivost v dB například 90-93 dB).

  Ale osobně bych z toho zase takové pupínky nedělal - pokud to budou diskrétní prvky (zes. + repro), tak to nebude hrát špatně. Rozhodně líp, než nějaká věž. Prostě bych sehnal v daném cenovém limitu co nejlepší zesilovač a repro - to, pokud možno, s větším basákem (třeba někde sehnat starší Wharfedale 9.2 nebo 9.3 či něco v tomto duchu).

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Zdravím. Mám podobný problém. Nechcem domáce kino, lebo sa bude jednať výlučne o počúvanie hudby.Chcem si zaobstarať do bytu buď repro Yamaha NS-F150 http://reprosustavy-a-reproduktory.heureka.sk/yamaha-ns-f150/ , alebo Yamaha NS-555 http://reprosustavy-a-reproduktory.heureka.sk/yamaha-ns-555/ a rozohrať ich nejakým receiverom. Vzhľadom na to, že sa bude jednať o miestnosť cca 6 x 3 m a bude sa počúvať väčšinou tichšie, tak by možno stačili aj NS-F150 a investovať skôr do kvalitného receivera ako spomínate. Ibaže vôbec neviem na čo sa mám zamerať pri výbere receivera a neviem ani či som sa rozhodol s tými repro správne. Spomínate, že by mala byť citlivosť napr. 90-93 db a obidva modely majú citlivosť iba 89 db. Ďalej neviem či je rozumné zobrať lacnejšie NS-F150, ktoré sú mimochodom iba dvojpásmové a investovať skôr do drahšieho receivera, alebo ... ? Ešte jedna dôležitá info. Chcel by som do toho investovať max. tak cca 600,- €. Viete teda poradiť aké repro by boli vhodnejšie a rovno k ním nejaký receiver ? Ď.

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Tak sa pomaličky tou problematikou presekávam a zisťujem, že by som ani receiver nepotreboval, nakoľko mám DVD prehrávač a teda by mi celkom postačoval nejaký dobrý zosik. Len je tu ďalšia otázka, či DVD prehrávač značky LG, ktorý prehrá síce "X" formátov je to pravé orechové. Ovplyvní kvalita DVD prehrávača, kvalitu výsledného zvuku ? Ak by bol ten DVD prehrávač v poho, tak by som vlastne potreboval poradiť s výberom zosika a rozlúskať problematiku správneho výberu repro.

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Na muziku rozhodne stereo zesilovac, ne receiver. To je pri stejne cene tak o 40 % lepsi zvuk. DVD prehravac LG nebude zadny velky hifi. Roli totiz hraji DA prevodniky (nejen). Nejlip by samozrejme hral CD prehravac. Ale i ten dvd bude stacit. A dokonce skoro jakykoli do zacatku. Idealne kouknout po hudebnich znackach jako Pioneer, Yamaha, Denon, Marantz...

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Něco se dá vybrat tady http://www.hifibazar.cz

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Takže repro Yamaha nebrať, či už dvojpasmove, alebo trojpasmove ? Všetko špatné... ?

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Trojpásma jsou v dané ceně blbost. Rozhodně dvoupásma. Yamaha dělá použitelné nearfield monitory, běžné repro spíše ber od repro firmy.

  Re: Repro a zesilovač pro tichý poslech

  Oukej ;) Ď.

  mariataylor
  Takže repro Yamaha nebrať, či

  Takže repro Yamaha nebrať, či už dvojpasmove, alebo trojpasmove ?
  https://soundcloudtomp3.io

  Johnsmith
  Computer Software

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  i_formace:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.