Sigmatek PDX-4200

 • %count příspěvek / 0 new
  Sigmatek PDX-4200

  Dobrý den. Dnes sem donesl domů už druhý kousek tohoto přehrávače. (U prvního nefungovala klavesa na přehrávači, mechanika byla hodně hlučná). Po testech na několika filmech jsem byl nepříjemně překvapen. U většiny filmů (ne u všech, čemuž nerozumím) se tvoří kolem pohybujících se předmétů jakoby řádkování a při prudkých pohybech se z postav stane na několik okamžiků několik prokládaných čar, což je velmi nepříjemné. Tomuto neduhu se dá předejít, pokud přepnu do zobrazení NTSC (obraz se krásně vyhladí), ale objevují se místy bílé čáry, čemuž zamezím přepnutím zobrazení na 4:3 Pal Scan. V tu chvíli mám čistý obraz, bez čar. Přesně takový, jaký sem i podle recenze očekával. Problém je, že při zobrazení 4:3 přijdu o část obrazovky a tím pádem ztrácí smysl mít velkou uhlopříčku. Navíc je to i nelogické, když všechny disky jsou v PAL. Navíc, jak sem už říkal, není to u všech filmů. Animáky nebo filmy z tv nahrané přes různé DVD rekordéry jsou bez těchto zubatých okrajů, naproti většina hraných originálních filmů tento problém má. Zajímalo by mě, zda má někdo podobnou zkušenost (i z jiných přehrávačů) a čím by to mohlo být způsobeno. Děkuji.

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  informac_:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.