Media Player s "autostartem" po výpadku napájení

 • 1 příspěvek / 0 new
  Poslední
  Media Player s "autostartem" po výpadku napájení

  Prosím o tipy na Media Player, Bluray player nebo DVD player, který po výpadku napájení a opětovném obnovení napájení (laicky vypadne jistič a někdo ho nahodí) začne opět hrát. Většina přehrávačů po obnovení napájení zůstane ve Stand-By módu. Já potřebuji, aby se přehrávač po obnovení napájení nejen zapnul, ale aby i a začal přehrávat konkrétní videosoubor, a to ve smyčce stále dokola. Nemusí to být od místa, kde došlo k přerušení dodávky proudu, ale klidně znovu od začátku. Na záznamovém médiu (USB Flash, DVD) bude jen a pouze tento jeden videosoubor.

  Pro přehlednost požadavky v bodech:
  - po výpadku a obnově napájení se přehrávač musí bez obsluhy zapnout a začít přehrávat ve smyčce jeden videosoubor
  - HDMI výstup s možností nastavit nativní rozlišení 1024 x 768 pixelů
  - Přehrávaní ideálně z USB Flash paměti kvůli spolehlivosti (která současná Bluray/DVD mechanika snese nonstop provoz)

  O to, že všechno tohle umí PC samozřejmě vím a pravděpodobně to u toho i skončí. Ale nějaký malý Media Player za dobrý peníz by byl šikovnější.

  Za případné tipy předem děkuji

  Re: Media Player s "autostartem" po výpadku napájení

  Možná by to vyřešil jakýkoliv linuxový multimediální přehrávač a do něj vytvořit script.

  Re: Media Player s "autostartem" po výpadku napájení

  No ano, HTPC bude asi nejsnažší řešení. Hacknout si nějaký linuxový MMC je další možnost. Anebo, co třeba něco jako Raspberry Pi?

  Re: Media Player s "autostartem" po výpadku napájení

  to Jjezevec: To asi ano. Nemáte tip na nějaký model s linuxem za rozumný peníz a s otevřeným systémem, který by to umožňoval? Taky by se hodil tip, jak na to. S linuxem si netykám. Ale to už je tak trošku středně silně troufalé ...

  to Návštěvník: Raspberry Pi je dlouhodobě nedostupné a tohle trošku spěchá.

  Zatím je asi nejvážnější kandidát toto repasované PC v malé desktopové skříni:
  http://www.mader.cz/pc-desktop-hp-dc7600-p4-3000-mhz-512mb-40gb-dvd-xp
  Hlučnost běžného PC vzhledem k umístění a prostředí nevadí.

  A jen tak pro pobavení: vytáhl jsem starý šitózní DVD přehrávač X-Site XS-268. Má klasický mechanický síťový vypínač přímo na 230V, takže po výpadku a obnově napájení začne rovnou přehrávat. A to i v případě, že před výpadkem byl ve stavu Stand-By, Stop, Pause a podobně. Stačí vypálit klasické DVD bez menu a s příznakem "přetočit na začátek" a přehrává to stále dokola. Funkčně perfektní. Jenže nemá HDMI a mám jenom jeden. Přehrávače potřebuju dva.

  Čili DVD nebo Bluray přehrávač s klasickým mechanickým síťovým vypínačem by mohl být řešení. Jenže najít takový nový s HDMI výstupem bude asi problém. Navíc i když bude mít síťový vypínač, tak to ještě neznamená, že se po obnově napájení zapne a začne přehrávat - klidně může přejít do Stand-By.

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  in_ormace:
 • Poradna

 • Tipy na výhodný nákup


  běžná cena: 11 190 Kč


  výhodná koupě: 7 221 Kč


 • Komerční odkazy

  Podpořte web DigiLidi: 
  nákupem na ALZA.cz
  vyhledáním nejlepší ceny na Heureka.cz
  nákupem v Číně

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce


 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.