MPEG2 nebo 4 při nákupu plasmy?

 • 1 příspěvek / 0 new
  Poslední
  MPEG2 nebo 4 při nákupu plasmy?

  Mám dilema, jaký MPEG zvolit u nové TV...Mé znalostí končí tím, že MPEG4 je nutný pro fullHD/HDTV, ale jsem zmaten, proč cpou výrobci LG a SAMSUNG MPEG4 do "HDready" televizí s nižším rozlišením ??? Aspoň je to vidět u modelů r. 2009 (42B450 nebo 42PQ3000)...., ale zase teď se dají sehnat HDready modely 2008 s MPEG2 za super ceny....(42PG6000)

  Prosím poraďte laikovi. Díkes

  Anonym
  Re: MPEG2 nebo 4 při nákupu plasmy?

  I HD Ready televize si poradí s Full HD zdrojem a převede jej. A i 720p obraz vypadá oproti SD zatraceně dobře. MPEG-4 tedy i v HD ready televizi význam má. Ovšem zda to má význam z hlediska toho, kdy bude v MPEG-4 něco k chycení v éteru, je věc další a moc optimisticky to nevidím. Nakonec později se to dá řešit set top boxem...

  Anonym
  Re: MPEG2 nebo 4 při nákupu plasmy?

  mpeg4 vůbec neřešit při nákupu plazmy. dnes se v mpeg4 vysíla jen na malé ploše [url]http://www.digizone.cz/texty/pokryti-sit-c/[/url] a tam se tedy mpeg 4 uplatní, ale rozhodně ne jako kriterium při nákupu. vtip je taky v tom, že mpeg4 nemusí zanmenat full hd dokonce ani hd. jestli se ještě naše generace dočká hdtv tak tedy pravda v mpeg4 ale ne v dvb-t ale v dvb-t2 a to ješetě žádná dosud prodávaná televize neumí a do budoucna se bude řešit novým settop boxem (dvb-t2) takže asi tak.

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  tepl_ta:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.