HDMI, DVI, VGA, Svideo, SCART kompexni otazka

 • 1 příspěvek / 0 new
  Poslední
  HDMI, DVI, VGA, Svideo, SCART kompexni otazka

  Dobry den,

  chtěl bych zjistit, jestli lze nejak vyjárdit závislost mezi faktory - rozliseni a druh kabelu. Zajímalo by mne jestli (a pokud ano, na jakych hodnotach kabely konci) je schopny napriklad VGA kabel schopny prenest 1080p rozliseni.
  Jestli se s typem kabelu poji nejaky standard ktery obsahuje informace o moznostech rozliseni, jeho dokodovani (barevnou skalu) a dekodovani.
  Pokud bych mel patrat dal, zajimalo by mne jestli je vubec nutne obnovovaci frekvenci zvysovat, jestli neni uz sam osobe omezena "obnovovaci frekvence" meho PC a to jak grafickou kartou tak spíše operačním systemem. O DVD ani nemluvim, zde bych mozna taky potreboval vysvetlit nutnost vyssich obnovovacich frekvencich kdyz se dnes filmy netoci kvalitneji nez 25-50snimku za vterinu.
  Je mozne ze pletu spoustu pojmu dohomady, predem se omlouvam

  Anonym
  Re: HDMI, DVI, VGA, Svideo, SCART kompexni otazka

  Vyjádřit to lze, ale asi nijak exaktně. Například SCART přenese maximálně 720x576, YPbPr/YUV zvládne tuším až 1080i. VGA kabel přenese hodně vysoké rozlišení, ale už někde od poloviny jeho schopností to stojí stejně s kvalitou za prd, takže to nemá cenu...

  Pro úplné začátečníky potom:

  :arrow: http://www.digilidi.cz/neni-hdmi-jako-hdmi
  :arrow: http://www.digilidi.cz/jak_zapojit_DVD_prehravac

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  tel_vize: