Ještě o chlup více: Ferguson D-780HX

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Novinky,
  Črv 27, 2007
  23× Komentováno
  Nedávná recenze na DVD přehrávač Ferguson D-770HX se stala záhy nejčtenější, což svědčí o velkém zájmu o takto pěkně softwarově doladěné přístroje. Ale vždy je co vylepšovat a proto Ferguson nyní uvádí nový model D-780HX. V zásadě jde technicky o totožnou záležitost, jen s drobnými úpravami. Takže “pod kapotou“ opět bije neohrožené srdce čipu Mediatek 1389 a většina schopností a podpora mediálních formátů je totožná s modelem D-770HX. Bez problémů si tedy poradí kromě klasiky i s DivX Ultra nebo Nero Digital. Stejně tak konektorová výbava je beze změny včetně přítomnosti HDMI výstupu a USB vstupu.
  Ferguson D-780HX
  Na první pohled je jasné, že inovovaný model dostal především zcela nové ošacení, řekl bych oproti modelu D-770 změna k lepšímu. Design je čistší a zamlouvá se mi už o poznání více. Naštěstí výrobce nezměnil povedený dálkový ovladač. Ferguson D-780HX zaznamenal několik vylepšení i po softwarové stránce. To dobré přirozeně zůstalo. Titulky v DivX jdou prakticky libovolně nastavovat, ale přibyla užitečná možnost synchronizace titulků s videem (+/- 9.9s). Přibyly také další podporované znakové sady titulků. Hlavně ISO-8559-2, kterou určitě ocení zatvrzelí Linuxáři. Model D-770 postrádá jinak celkem běžný režim Dolby Pro Logic II, což D-780 napravuje a zbývá pár milých drobností, jako třeba možnost ztlumit jas displeje.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  23 Komentáře

  1. a jak je na tom s prehravanim FOTEK? 770 me vubec nepresvedcila ...na fotky je nepouzitelna... a bude nejaka dukladnejsi recenze? s 770 mam problemy pri prehravani nekterych DVD zaloh - obraz v rychlych scenach jakoby careckuje...pripojeno pres HDMI

  2. Špatné zobrazování fotek v HD režimu snad vyřeší další firmware a lze se bez toho obejít. Ale jak psal Igracek u mě také při přehrávání některých DVD (zatím pozorováno u titulů Ostrov a Letopisy Narnie - obojí orig. z půjčovny) dochází při rychlých scénách nebo při nájezdech kamery k řádkování obrazu, což je dost nepříjemné pro oči. Chyba bude zřejmě někde v převodu na vyšší rozlišení pro HDMI (mám připojenu plazmu Panasonic VIERA přes HDMI). Při připojení klasické TV přes Scart jsem tento jev nepozoroval, ale možná nebyl vzhledem k malému obrazu (55 cm) a nízkému rozlišení patrný. Zkoušel jsem různá nastavení, ale zatím bezúspěšně. O podobném problému psali i v recenzi v Computeru, kterou jsem bohužel četl až po zakoupení přístroje. Přehrávání DivX je bez chyb. Nevíte někdo jak tuto chybu eleiminovat, např. vhodným nastavením nebo zda chyba třeba není jinde?

  3. HDMI pre prehravanie DVD je pouzitelne len v klasickom rozlišeni 480i a 576i.
   Prevod upscaling na 720p a 1080i tento prehravač absolutne nezvlada - pri rychlich scenach DVD. Taktiez progresivne 480p a 576p je sama čiarka.
   Funguje pri prehravani DivX filmov kde ich kvalita dosiahne urovne klasickeho DVD.
   Reklamovat sa ho neoladti pretože už 4 predajcovia mi povedali ze problem je u vsetkych tychto prehravacov Fergusom D-780HX s HDMI a zevraj sa pracuje na firmware ktory to odstarani.
   No neviem ci to tak bude...

  4. zdravim, ako je to teda s kvalitou obrazu cez HDMi po nahrati toho noveho FW? prispevky su dost rozporuplne.
   este jedna otazka spojena s HDMI, nevypina sa pri jeho zapojeni zvuk z ostatnych audio vystupov? rad by som mal obraz cez HDMI do TV a zvuk cez digital out do RECEIVERA...

  5. Tak ako, je tu niekto kto mal problemy s HDMI pri upscalingu a rychlych scenach a skusil novy firmware (B7_1.1)? Opravilo sa to tym alebo je to stale rovnake?

  6. Pochybuji, že by to vyřešil nový firmware. Těmito problémy trpí i starší sedmsetsedmdesátka, která je již nějakou dobu na trhu a výrobce o tom ví a nedokázal to vyřešit ani v nástupnickém modelu. Takže bych spíš viděl problém v technických(výkonových) možnostech tohoto přehrávače.

  7. přesně kvůli téhle chybě (řádkování při pohybu) jsem ho vrátil !!!
   Neodstranitelná závažná chyba u každého cca 3tího DVD.

  8. Zajímalo by mě, jestli lze přehrávat DVD zálohy stažené na HDD přes USB konektor.
   Popřípadě, jestli je možné takto přehrát i ISO zálohu.
   Díky za odpověď.

  9. Taky me to zajima, jak je to z HDD a NTFS, ale tady to asi nekdo netestoval, coz je udivujici, kdyz to beru jako vyrazne + u tohoto prehravace a FAT32 snad uz dnes nikdo nepouziva.

  10. Pro informaci: všechna, i profesionální záznamová zařízení používají, pro mediální disky, FAT 32 i přesto, že musejí vyřešit omezení velikosti souborů (4Gb) jejich kontiuálním spojováním při playbacku, analogicky rozdělením při záznamu. Například i broadcastová kamera Ikegami DNS33W, používaná v TV Prima, Markíza, TA3 používá pro záznam 2,5"HDD na FAT32 a soubory si indexuje vlastní systemem.
   FAT je tzv. čistá ale NTFS používá indexované soubory to by asi pro různá zařízení nebylo ideální.

  11. Zaujímalo by ma prepojenie prehrávača z externým diskom ktorý má svoje napájanie, cez USB vstup.Aký maximálne velký môže disk byť,ako má byť formátovaný,či prehraje z disku aj DVD,Divx,a.t.d. zmiešaný obsah.Poprípade poradiť niaky iný ktorý toto dokáže.

  12. Dobry den, chtel bych se zeptat jestli nevite jak vyresit muj nasledujici problem. Dnes jsem si zakoupil tento pristroj a s velkym ocekavanim jsem ho zapojil. Ma sice o mnoho lepsi obraz, vice funkci atd, ale narazil jsem na jeden neduh a nevim jak ho vyresit (nerad bych dvd vracel, ale asi mi nic jineho nezbyde). Jedna se o to, ze toto dvd ma stejnou frekvenci ovladace jako ovladani meho 5.1 audio systemu (konkretne GENIUS Repro SW-5.1 5000W). Kdyz zvednu hlasitost na ovladaci k audio systemu, tak se na dvdcku zmeni channel (napr. z ceske 5.1 na ceske 2.0) nebo kdyz na dvd chci neco pretocit tak to Genius berou jako mute. Nevite zda-li se s tim neda neco udelat. Predem dekuji za odpoved.

  13. zdravim, ako je to teda s kvalitou obrazu cez HDMi po nahrati toho noveho FW? prispevky su dost rozporuplne.
   este jedna otazka spojena s HDMI, nevypina sa pri jeho zapojeni zvuk z ostatnych audio vystupov? rad by som mal obraz cez HDMI do TV a zvuk cez digital out do RECEIVERA...

  14. Rád bych se zeptal, zda jste testovali dobu načítání USB medií. Měl jsem tu možnost u levnějšího přístroje a 1GB flash se načítala asi 5 min. Chci tento přístroj koupit, ale mám strach, aby se můj 300 GB USB disk nenačítal týden. Děkuji za odpověď.

  15. Jen bych chtěl vědět jak jsou spokojeni uživatelé tohoto přehrávače a při záporném hodnocení doporučte jiný kvalitnější přehrávač.
   Nevím jaký si vybrat!!!!!!!

  16. Jsem spokojen! Co se technické specifikace týče, výhrady rozhodně nemám, neb tento přehrávač využívám ryze jako instrument pro přehrávání DivX (HDMI, doprovodné funkce aj. nemám zapotřebí, předevšim však nejsem majitelem zařízení, které toto podporují), u něhož závisí na kvalitě odvedeného encode (vyšší rozlišení přehrávač nezpracuje). Co mne upřímně překvapilo je kvalita obrazového výstupu - v případě sledování DVD encode opatřeného z adekvátního zdroje vychází finální obraz vítězně v porovnání z běžným analogovým výstupen TV vysílaní. Načítání DVD, slideshow i projekce JPEG vynikající. Jediné výhrady se vztahují k provedení mechaniky - nejen že se nevysouvá celý kruhový podklad (vkládané DVD je při vkládání nutno "podsunout"), ale i hloubka není dostatežně vymezená, což ztěžuje odhad při správném vkládání disku a lehce tím lze i znehodnotit samotnou čtecí plochu. Po dvou dnech užívání referuji na výbornou a koupi rozhodně kvituji. :)

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?