Evolve Mercury DT-2030: Dvoutunerový set-top-box a rekordér

 • Lukáš Honek
  Kategorie: Recenze, Digitální vysílání
  Zář 11, 2010
  132× Komentováno

  Vypínání analogových vysílačů je stále častější, proto i nadále roste zájem o set-top-boxy. My jsme tentokrát otestovali levný dvoutunerový DVB-t přijímač se schopnostmi rekordéru. Pro záznam zde slouží externí USB paměť nebo pevný disk.

  Mercury je v prvé řadě levnějším výrobkem, což se na něm ale nijak zásadně neprojevuje. Má citlivý a rychlý tuner, přepínání kanálů proto patří k těm rychlejším. Kvalita obrazu je subjektivně také velmi dobrá. Reakce na povely z dálkového ovladače jsou svižné, nicméně samotný ovladač není právě „přehnaně promyšlený“. Směrový kříž pro základní příkazy je dobře dostupný a dobře se s ním manipuluje. U ostatních tlačítek je to ale již výrazně horší.

  Grafické rozhraní přístroje je typické pro STB od firmy Evolve. V případě Mercury je ale rychlé a dokonce většinu manipulací lze provádět nad běžícím vysíláním. Co se však nepovedlo, je EPG, neboli programový průvodce. Proklikat se k popisu programu je velmi kostrbaté a ani přehled vysílaných programů není nejlepší…

  Příjemná je nízká spotřeba v provozu. Je to jenom 6 W. Stand-by spotřebu jsme naměřili 2,5 W, což je více, než výrobce deklaruje. Ale jedná se o ještě snesitelnou hodnotu.

   

   

  EPG je současně rozhraním pro nastavování záznamu. Přívětivostí neoplývá...

  Základní informace o aktuálně přehrávaném programu jsou opravdu jen základní

  Mercury je tedy mírně nadprůměrný set-top-box. Ale jaký je přehrávač videa a rekordér?

   

  Set-top-box jako přehrávač

  Z čeho vlastně může takový set-top-box přehrávat video. V případě Mercury je to z USB. Samozřejmostí je podpora FLASH pamětí. Přístroj zvládl i 120 GB NTFS přenosný pevný disk, nicméně disk bylo nutné napájet ještě z druhého USB (který ale Mercury nemá). Pro slabší podporu připojených disků ale netřeba truchlit. Mercury totiž nepodporuje mnoho formátů, takže ono ani není co přehrávat. Podpora MPG souborů je totiž opravdu málo (ano, AVI soubory nejsou ani vidět). Fotografie a hudbu v MP3 a WMA nicméně Mercury zvládá.

   

  Přehrávač jiných videí, než těch nahraných je tu skoro k ničemu

  Pokud chcete širší podporu přehrávaných formátů, nabízí Evolve další modely, jako Phoenix nebo Scorpio. Za ty si připlatíte zhruba 7 set korun, ale dle modelu získáte například podporu DivX nebo MKV včetně HD videa. 

  Tradiční výtka potom míří na umístění USB konektoru na přední panel přístroje. Zde má jistě opodstatnění, ale pro trvalejší využívání připojené paměti by se hodil ještě vstup vzadu.

   

  Set-top-box jako rekordér

  Jako multimediální přehrávač Mercury neobstál, nicméně není to ani jeho primárním účelem. Tím je zprostředkování digitálního televizního vysílání a jeho záznam a následné přehrání. Za tímto účelem má Mercury dokonce 2 tunery, aby bylo možné nahrávat jiný pořad, než na který se díváte. Zaznamenávat lze i 2 pořady a na třetí se dívat. Nicméně sledovaný pořad musí být v jednom ze dvou multiplexů, ze kterých se nahrává (1 multiplex obsahuje například všechny programy České televize apod.). Využít můžeme také funkci time-shift, kdy si stopnete vysílání a následně si je zase pustíte – rozdíl v čase je zaznamenán právě na USB médium.

   

  Nastavení nahrávání a informace o tom, co se kde nahrává (v tomto případě se nahrávají 2 pořady současně)

  Pro záznam lze využít formát TS nebo MPG. Disk není problém vzít a připojit k počítači a tam se záznamy dále pracovat. Při nahrávání je neustále v obrazovce ikona, která o tom informuje. To je poněkud zbytečné až iritující. 10 minut záznamu zabere zhruba 350 MB místa na disku. 

  Přehled nahraných pořadů

   

  Trochu chybí HDMI

  Evoleve Mercury je povedený přístroj. Vzhledem k ceně a určení mu odpustíme to, že je špatným přehrávačem. Naopak je slušným rekordérem, čemuž dopomáhají 2 tunery. V základu se dobře ovládá, byť náročnější akce již intuitivní ani pohodlné tolik nejsou. Záznam řešený přes USB lehce určuje tento přístroj pro technicky zdatnější jedince. Ty potěší snadná zpracovatelnost záznamů na počítači. I když je ale obrazový výstup Mercury velmi dobrý, právě technicky orientovaní jedinci by určitě uvítali HDMI výstup. Ale i ten lze vzhledem k absenci podpory HD videa nakonec oželet.

  Plusy
  Mínusy
  + až 2 záznamy a 1 sledování
  -nemá HDMI
  + rychlost
  -místy nepřehledné ovládání

   

   
  Evolve Mercury DT-2030 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

   

  Přístroj pro test zapůjčila společnost VideoTech

   

   

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  132 Komentáře

  1. podle http://www.alza.cz/evolve-mercury-dt-2030-cerny-d177886.htm to jde.
   Nebo Vám umožní nahrávat dva různé programy ze dvou různých multiplexů a na třetí program se dívat (např. nahrávat fotbal z ČT4 Sport a film z Nova Cinema a zároveň se lze dívat na Primu). U této druhé varianty je podmínkou, že sledovaný program se musí nacházet v rámci multiplexu, ze kterého pochází druhý nahrávaný program. Sledování třetího programu však není podmínkou.

  2. Promiňte, ale máte to popletené. Proč musí běžet oba pořady, které chci nahrávat, v jednom multiplexu?
   První tuner si nahrává co chcete. Druhý tuner se aktivuje, když je první obsazený. Nahrává se nebo sledujete co chcete. Pokud oba tunery nahrávají, můžete sledovat program z toho multiplexu, ze kterého se nahrává jako z druhého.
   Takže právě teď mi na Nova běží nahrávání Okresního přeboru (start 20:00), tím se využije první tuner. Ve stejný čas (20:00) se nahrává cosi na Primě. Ale to je už druhé nahrávání, takže se aktivuje druhý tuner. No a ještě teď právě koukám na Prima Cool na Top Gear.

  3. Chtěl bych se zeptat jaké máte vyzkoušené Flash disky s tímto přístrojem? Zkoušel jsem 8GB obyčejné u kterých se ,ale po nějaké době záznamu objeví chybová hláška "Rychlost zařízení je nízká" a pokud tuto hlášku neodkliknete začne se po chvíli sekat obraz a zpoždovat zvuk. Zkoušel jsem snad nejrychlejší usbčka Xporter, které lze sehnat a v podstatě se stejným výsledkem. Dokonce podobnou zkušenost mám s HDD USB 160GB Toshiba, který spolupracuje bez problémů se spoustou PVR přístrojů. Díky za reakce.

  4. iba tolko, mam tento rekorder, nahravam 2 programy naraz ale iba na USB-KLUČ,mam 3 hardisky ale ani na jeden mi to nejde.ked dam usb ADATA 16GB 3.0 , JE TAM RYCHLOSť ZÁPISU 100,Rýchlosť čítania 23, ale tento prístroj je stavaný na kluč 2.o,takže hodnoty mi klesnu na 25 a 23 MB,a tým padom hodnoty na nahrávanie sú niske hlavne na ST1 a ST2program.Preto som musel kupiť novy USB-KLUČ rýchlosť zápisu 100 MB,-čítania 34 MB 2.0.TERAZ MAM OBRAZ NARHATY PEKNE, PREDTYM MIHAL PO CELU NAHRÁVKU.

  5. Rozumím tomu, že sám automaticky pojmenuje nahrávku z EPG?
   A v adresáři na dicku jsou také pojmenovány soubory dle názvu pořadu, anebo je najití konkrétního pořadu v počítači (Xin XP) složitější, anonymní?

  6. Používám DT-2025, ale oba by měly být softwarově stejné.
   Jen pro doplnění: Mně se nahrané pořady ukládají na disku ve složce ALIDVR. V ní jsou další složky s názvem - jak adnimistrátor uvádí - 2010-09-11.09.34.06- NOVA-879 a podobně, a v ní je buď soubor 000.mpg (případně i 001.mpg, 002.mpg,... podle délky záznamu) a info.dvr, nebo 000.dvr (001.dvr,...) a info.dvr - podle toho, v jakém formátu nahráváte.
   Ohledně pojmenování: Pokud se vám název uložený Set top boxem nelíbí, můžete ho v seznamu nahrávek změnit. Bohužel v nabídce kláves chybí diakritika a navíc kurzorové šipky. Proto pokud chcete přepsat jedno slovo, které je na začátku názvu, musíte celý název smazat a napsat znovu - bez diakritiky.

  7. Dobrý den,
   mám problém se svým externím HDD diskem "Western Digital My Book Essential 1 TB".
   Mám problém s kompatibilitou s Evolve Mercury DT-2030. Prosím napište jak ho vyřešit či který externí HDD funguje s tímto zařízením.

  8. Měl by fungovat každý externí pevný disk s vlastním adaptérem, který má jediný oddíl zformátovaný systémem souborů FAT32. S Evolve DT-2030 nemám zkušenost, ale Evolve DT-1505 nemá problém ani s 2.5" harddisky bez vlastního adaptéru - zvládne je napájet ze svého USB.

   WD My Book Essential 1TB neznám, ale pokud platí toto:
   http://grafomania.cz/obsah/recenze-wd-my-book-essential-1tb
   tak je to RAID ze dvou pevných disků okořeněný nějakou aplikaci od WD.

   Pokud máte na disku oddíl NTFS, tak ho musíte odstranit a vytvořit oddíl FAT32 například pomocí Swissknife:
   http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava...

  9. Používám u Evolve DT-2030 2,5" HD Samsung S2 portable 320 GB bez vlastního napájení a funguje to vcelku bez problémů. Občas nahlásí, že není dostupný, ale po zopakování příkazu vše proběhne OK. Někdy zahlásí, že zařízení je pomalé, ale když se stiskne OK, tak hláška zmizí a akce se dokončí bez problémů.
   A dají se používat i disky naformátované na NTFS. V menu se dá disk i zformátovat a dá se tam vybrat FAT nebo NTFS.

  10. Prosím o upřesnění: když Evolve dt 2030 hlásí "pomalý disk" Samsung S2 portable 320 GB (jak je v diskusi napsáno, "Někdy zahlásí, že zařízení je pomalé, ale když se stiskne OK, tak hláška zmizí a akce se dokončí bez problémů."), nahraje současně 2 programy bez trhání obrazu a zvuku?
   Děkuji za odpověď.
   Pavel

  11. Tento problém jsem pozoroval poze při přehrávání, většinou navíc při současném nahrávání dalšího programu. Zatím jsem nezpozoroval v nahraných programech nějaký problém, ani když jsem nahrával dva programy současně - ale ještě jsem neviděl vše, co jsem nahrával.
   Objevil se ale jiný problém - občas se nějaký zvolený program nenahraje, ať už přes EPG nebo přes časovač. Nevím zda je problém v set-top-boxu nebo v disku - při zapnutí chvíli trvá než se disk přihlásí, tak by se teoreticky mohlo stát, že se nepřihásí včas a program se nenahraje, ale většinou je vše v pořádku. V diskusích u některých set-top-boxů jsem o podobném problému četl, ale řešení tam nebylo. Tak nevím. Mátě někdo podobný problém?

  12. Používám DT-2025, ale podle popisu funkcí a podle screenshotů by oba měly být prakticky totožné.
   Ano, nahraje rozpracovaná nahrávání. Pokud ale máte v EPG nastavená další nahrávání na pozdější dobu, tak ty nenahrává. Já to řeším tak, že mám v nastavení zvoleno, aby se mi po dokončení nahrávání automaticky vypnul. Když nastane čas, kdy by měl začít další záznam, tak se opět zapne a nahrává.
   Ohledně doby načtení disku: Je to práce navíc - pomocí časovače si uložte zapnutí set tob boxu (bez automatického záznamu) přibližně pět minut před plánovaným nahráváním.
   Set top box se po dokončení předchozího záznamu vypne (řešení problému "Zařízení má příliš nízkou rychlost"), později se opět zapne (pět minut před nahráváním - disk se stihne načíst) a nahrává relativně bez problémů.
   Nevýhoda je, když jsou naplánovaná nahrávání v EPG například tři nebo čtyři pořady za sebou, a rámeček naskočí třeba uprostřed druhého. Set top box se nemůže vypnout, a tak rámeček "Zařízení má příliš nízkou rychlost" nezmizí a set top box další pořady nenahrává. Řeším to tak, že v časovači si zvolím nahrávání od určitého času (začátek prvního pořadu), a délku záznamu dlouhou tak, aby obsáhla všechny čtyři pořady. Maximální délka pořadu by mohla teoreticky být dlouhá do 99 hodin, ale nezkoušel jsem to. Vznikne jedno video, které bude obsahovat všechny pořady. Po dokončení se set top box opět vypne.

  13. Zdravím všechny uživatele DT-2030:
   Díky mým možnostem a kamarádovi jsem měl možnost vyzkoušet externí USB pevné disky 250 GB (2,5" PATA HDD v externím boxu, napájen přímo z USB - identifikace, nahrávání i přehrávání bez problémů), 1TB (Seagate FreeAgent 3,5" SATA s externím zdrojem - identifikace, nahrávání i přehrávání bez problémů) a 1,5 TB (Western Digital MyBook - disk nelze vůbec najít a ani s ním jakkoliv pracovat). Všechny testy byly provedeny vždy na 1. primární NTFS partiton. Mercury DT-2030 má zřejmě paměťový bitový rozsah ve své RAMce limitovaný do 1 TB a to je asi důvod proč není schopen načíst údaje o HDD 1,5 TB či větším :-((( Takže adijééé datové úložiště s větší kapacitou!
   Nároky na nahrávku jsou opravdu nemalé - 1 hodina přírodopisného filmu (pátek ČT2 20:00) si vezme 3,7 GB a 1 hodina rozhlasového pořadu (Leonardo) zabere 100 MB (vždy TS formát).
   Snad tyto zkušenosti pomohou ostatním při rozhodování se jaký externí USB disk má ještě pro daného uživatele smysl.

  14. Zdravím,

   máme takový problém, pročetli jsme snad 3 návody na EVOLVE Mercury DT-2030, ale nikde se nemůžeme dopídit tomu, jak vyřešit náš problém. Snad nám někdo poradíte - rádi bychom nahrávali dva programy ve stejný čas, ale jsme v tu dobu pryč, logicky teda nastavíme časovač, ale už nám není zcela jasné, jak určíme, co bude na co nahráváno, jak určíme, že 1 konkrétní pořad chceme nahrát na USB nosič a druhý zase např. na video?

   Předem děkuji za odpověď.

  15. Zdravím,

   máme takový problém, pročetli jsme snad 3 návody na EVOLVE Mercury DT-2030, ale nikde se nemůžeme dopídit tomu, jak vyřešit náš problém. Snad nám někdo poradíte - rádi bychom nahrávali dva programy ve stejný čas, ale jsme v tu dobu pryč, logicky teda nastavíme časovač, ale už nám není zcela jasné, jak určíme, co bude na co nahráváno, jak určíme, že 1 konkrétní pořad chceme nahrát na USB nosič a druhý zase např. na video?

   Předem děkuji za odpověď.

  16. Tento set-top-box neznám, ale domnívám se, že s touto variantou výrobce určitě nepočítal, takže takové nastavení v menu Set-top-boxu nenajdete. Ale můžete zkusit postup, který popíšu na příkladu. Chcete například:
   1. záznam Novy na video od 20:30 do 22:00
   2. ten samý den záznam ČT1 na USB od 20:00 do 21:30

   Řešení:
   1. pro záznam Novy nastavte video na záznam z externího zdroje (připojeného Set-top-boxu) od 20:30 do 22:00
   2a. Na set-top-boxu nastavte záznam ČT1 na USB od 20:00 do 22:00 (pozor na čas konce záznamu!)
   2b. Set-top-box přepněte na Novu a vypněte ho

   Předpokládám, že při nahrávání bude druhý tuner Set-top-boxu určený pro sledování na TV také zapnutý a bude přijímat stanici zvolenou před vypnutím Set-top-boxu, tedy Novu. Pokud ne, tak tento postup fungovat nebude. To musíte otestovat vy, protože já tento Set-top-box nemám.

   Doplním k upozornění ke konci záznamu, že pokud pořad, který chcete nahrávat na video, trvá déle, než pořad nahrávaný na USB, tak musíte záznam na USB nastavit na čas konce pořadu nahrávaného na video. Na USB tedy budete mít navíc půl hodiny nechtěného záznamu, ale jinak to podle mě nejde. Podle příkladu - kdybyste nastavil záznam z ČT1 na USB od 20:00 do 21:30, tak se Set-top-box ve 21:30 vypne a na videu vám pak bude chybět poslední půlhodina záznamu.

   Analogicky to samozřejmě platí o začátku záznamu. Pokud by pořad na Nově začínal v 19:30, musíte záznam ČT1 na USB nastavit už od 19:30 a ne od 20:00

  17. Znovu jsem si prošel článek a diskuzi pod ním a tento Set-top-box umožňuje nahrávat přes USB na externí disk nebo Flash dva pořady současně a to dokonce z různých multiplexů. Takže podle mého příkladu klidně můžete nahrát oba pořady současně - z ČT1 (multiplex 1) i z Novy (multiplex 2) na USB. Problém by mohl být jedině v případě Flash paměti s pomalým zápisem - mohlo by docházet k výpadkům obrazu. S externím harddiskem nebo rychlou Flash pamětí by problém být neměl.

  18. Mám nastaven pohotovostní režim na VYPNUTO a stejně po skončení nahrávání se vypne i televize.Je to vada nebo to dělá všem?Děkuji.

  19. dd, vas problem ma dve mozna reseni. Za prve skuste prehodit SCART kabel na zadni strane Mercury ze zdirky TV do zdirky VCR. Za druhe (kdyz zaprve nezabere) pouzijte jiny SCART kabel, takovy aby byl co nejmene zapojeny (jen zakladni A/V funkce). TV je vypinana prave pres SCART kabel a kdyz neni vypinaci linka zapojena, TV se vypnout nemuze.

  20. Jo, to by mohlo být ono. Pokud je Set-top-box zapnutý, tak na SCART konektoru na pinu č. 8 je logická jednička (9 až 12V) a když se Set-top-box vypne, tak se na tomto pinu objeví logická nula - a to TV bere jako povel k vypnutí.

   Ohledně toho přepojení kabelu do zásuvky VCR nebo použití ošizeného kabelu si dovolím poznámku - pozor na to, aby se nezhoršila kvalita obrazu - porovnejte nové zapojení s původním. V zásuvce VCR nemusí být přítomen signál RGB a ošizený kabel taky nemusí obsahovat vodiče pro RGB signál - pak by propojení mezi Set-top-boxem a TV bylo jen S-Video nebo kompozitním signálem a ty jsou z hlediska kvality obrazu znatelně horší než RGB nebo YUV.

   Kromě dvou navržených řešení mě napadá ještě třetí - pokud máte SCART kabel, u kterého lze rozebrat konektory, tak můžete z jednoho konektoru sundat kryt a přeštípnout drát vedoucí na pin č. 8 :
   http://www.bucek.name/stranky/ruzne/zapojeni_konektoru/zapojeni-konektor...

   Volný konec drátu samozřejmě zaizolujte izolační páskou nebo návlekem z bužírky.

  21. Dobrý den a není jednoduší dát na anténu rozbočovač jeden kabel zapnout do set top-boxu a druhý do rekordéru a nezávisle nahrávat.Zítra to zkusím a dám vědět.

  22. Pokud jsem správně pochopil úvodní otázku, tak tazatel s nickem B.A. má klasický analogový videorekordér bez vestavěného DVB-T tuneru. Pokud by to rozbočil tak, jak navrhujete, tak by na videorekordér mohl nahrávat jen televizní stanice vysílané "po staru" analogově.

  23. Vy máte doma pro každý televizor jednu anténu? My máme na střeše anténu jednu, od ní vede jeden koaxiál do zesilovače na půdě, ze zesilovače vede jeden koaxiál k osminásobnému rozbočovači na chodbě a od rozbočovače vedou koaxiály do bytů k jednotlivým televizorům. Vím to dobře, protože jsem ty rozvody dělal sám. Při přechodu na DVB-T jsme žádné úpravy anténního systému dělat nemuseli, protože DVB-T se šíří úplně stejně jako analogové vysílání v pásmu UHF a rovněž všechny prvky TV rozvodů (antény, zesilovače, rozbočovače, koaxiály atd.) jsou shodné pro analog v pásmu UHF i pro DVB-T.

   Například český výrobce prvků anténních rozvodů IVO má sekci nazvanou "Anténní zesilovače a slučovače pro DVB-T", ve kterých jsou úplně běžné prvky pro analogové i digitální pozemní vysílání na kanálech 21 až 69 v pásmu UHF:
   http://www.ivo-pt.cz/pozemni-digitalni-dvb-t-zesilovace-a-slucovace-pro-...

  24. Proč tak složitě?
   První způsob - pomocí EPG. V režimu EPG stisknu REC u tohoho programu, co chci nahrávat a to je vše. Že se 2 programy překrývají? No a co? DT 2030 u nahrávání, které začíná dřív, použije první tuner, pro druhé - pozdější nahrávání druhý. Navíc jako bonus můžete sledovat třetí program z multiplexu, který je na druhým tuneru...
   Druhý způsob - pomocí časovače. Je to složitější, ale zase máte možnost nastavit časovou rezervu, aby se pořad nahrál celý.
   Pokud máte dostačný HDD, tak si u způsobu 1 nastavíte nahrávat i program za tím, co chcete vidět a pak máte onu potřebnou rezervu... :-)
   Ale pozor - dva tunery nejsou určeny, aby byly dva různé programy na SCART, tj. nahrávání pomocí externího zařízení není možné. Na oba SCART se posílá jeden a ten samý signál. Dva tunery jsou pro vnitřní dekódování a ukládání na USB.

  25. Dotaz a problém: mám Evolve 2030 nové. Měl jsem připojený Mascom, hrající bez problémů. Připojil jsem Evolve na stejnou anténu, stejný scart, vše naběhlo, začalo ladit, našlo všechny stanice jako na Mascomu, ale hrají mi jen čt1,2,4,24,Public, ostatní v seznamu jsou, ale černé, beze zvuku - čím to může být ? Vada na reklamaci ?

  26. Podívejte se v menu, na kterém kanále je naladěný Multiplex 2 a zda to odpovídá kanálu tohoto Multiplexu z vašeho nejbližšího vysílače. Může se stát, že při automatickém ladění najde Set-top-box Multiplex 2 z více vysílačů. Na konci ladění pak Set-top-box jeden z vysílačů vyřadí ze seznamu, aby se vám stejné stanice neopakovaly. Může ale ze seznamu chybně vyřadit ten silnější vysílač. Můžete také provést naladění ručně.

  27. To sice v manuálu je, ale přístroj to v menu nemá. Prý to bylo z bezpečnostních důvodů zrušeno. Máme si přečíst předposlední větu manuálu.

  28. Díky za info. Já výrobce chápu, protože spousta lidí se šťourá v menu elektronických hračiček a přenastavují i položky, jejichž význam nechápou. Kolik procent zákazníků ví, že zapnutí položky "Napájení antény" s připojenou "pasivní" anténou znamená pro napájecí obvod v Set-top-boxu zkrat?. Docela živě si dovedu představit úvahu typu "Kostičkuje mi obraz, prej to může dělat slabej signál nebo špatná anténa, tak anténě zapnu napájení - třeba se to zlepší".

  29. Mohli byste nekdo napsat presny typ externiho hdd ktery s timto zarizenim funguje? Ja zkousel 2 disky co mam doma a ani jeden nebyl rozpoznan. Flashky funguji bez problemu, diky.

  30. Používám u Evolve DT-2030 2,5" HD Samsung S2 portable 320 GB bez vlastního napájení a funguje to - viz můj příspěvek níže.

  31. DT 2025 napájanie pre ADATA Superior SH93 500GB 2,5 NTFS stíha. Nahrávať 2 programy stíha po občasnom defragmentovaní na PC. To sa dá robiť ak má aspoň tretinu voľnú, inak je to trápenie. Mám tam aj kopu fotiek a všeličo iné. Kým som nedefragmentoval tak vybiehala hláška: rychlost zařízení je nízká

  32. Používám Verbatim External Hard Drive 1TB s vlastním napájením, formát NTFS. Že "nevidí" některé diky může být příčina absence vlastního napájení. Větší disky neutáhne přes svoje USB.

  33. Používám Verbatim External Hard Drive 1TB s vlastním napájením, formát NTFS. Že "nevidí" některé disky může být příčina absence vlastního napájení těchto disků. Větší disky neutáhne přes svoje USB.

  34. Nahrávání rozhlasu umožňuje. Soubor má příponu .dvr. Co to je za formát a jaká je jeho kvalita nevím, nic mi to neříká a zatím jsem to nezkoumal. Evolve ho přehraje, ale na počítači nebo někde jinde jsem to zatím nezkoušel.

  35. Bohužel nemám odpověď na váš dotaz, ale mám stejný problém. Co a jak dále s tím formátem *.drv dělat. Už se Vám někdo ozval???
   Předem děkuji za pomoc.
   S přátelským pozdravem
   josef grygar

  36. Pokud je to DVR a ne DRV, jak píšete, tak pro konverzi by měl jít použít například Ali DVR Export Tool:
   http://www.digitallab.cz/comag/software/sl50/DVR_file_converter.zip

   Výstupem z programu by měl být standardní TS (Transport Stream) a s ním umí pracovat většina programů pro zpracování nebo konverzi videa. Konverzi do MPEG2 umí třeba HDTVtoMPEG2:
   http://www-personal.umich.edu/~balazer/HDTVtoMPEG2/

   Ten audio záznam z Evolve by mohl být formátem totožný se záznamem TV vysílání, jenom obsahuje prázdnou obrazovou stopu - je v něm tedy jenom zvuk. Pro převod třeba do MP3 by měl jít použít nějaký konverzní program, který umí "vytáhnout" zvukovou stopu z video souboru.

   Tento Set-top-box nemám, takže to nemůžu vyzkoušet. Ale můžete nějaký DVR soubor uložit třeba na uloz.to a dát sem odkaz.

  37. Ano, máte pravdu - audio je ve formátu *.dvr.
   Dobrá rada, jdu si s tím hrát. Mohlo by to tak fungovat.
   Já si pořídil tuhle krabičku stejně jenom kvůli rozhlasu, když mi v paneláku na střeše "odstřihli" anténu VKV kvůli "óčku a dalším digi novinkám".

  38. To mě docela překvapujete - poslouchat české rozhlasové stanice plné reklam, blábolení a dvaceti (s)hitů pouštěných stále dokola se mi zdá jako čirý masochizmus. Proč neposloucháte internetová rádia? Internet přeci máte - jinak byste tady s námi nediskutoval :-)

   Stolní počítač je na to samozřejmě nevhodný kvůli hluku a vysoké spotřebě, ale jsou i jiné možnosti:
   1) Media Player - samozřejmě se ho nevyplatí kupovat jen a pouze kvůli internetovým rádiím, ale pokud pro něj najdete i jiné využití, tak je to ideální řešení. Třeba takový EVOLVE miniBlade za 2 tisíce Kč ... :
   http://www.digilidi.cz/recenze-evolve-miniblade-zaklad-za-dobre-penize

   2) Nejlevnější řešení jen na internetová rádia je starý notebook - čím pomalejší, tím lepší - notebook s procesorem PII nebo PIII seženete zadarmo a se spotřebou se vejdete do 20W. Na něj Windows 2000 a jako přehrávač třeba "Screamer Radio":
   http://www.screamer-radio.com/

   3) Řešení pro "Hi-Fisty" je taky jasné - Logitech Squeezebox Duet nebo levnější Logitech Squeezebox Touch:
   http://www.digilidi.cz/logitech-squeezebox-duet

  39. Souhlasím s Vámi úplně ve všem.
   Ale nejdřív - moc a moc díky za radu - už se mi to díky Vám podařilo.
   Pomocí Vašeho odkazu to "dvr.exe" převedl na *.ts a dál je to jasný.
   A teď k tomu rozhlasu: - já poslouchám jen dvě, tři hodiny týdně a to pouze vybrané pořady - v tomto případě mi šlo o "Vinárnu U Pavouka" ze soboty.
   Digitální rozhlas se mi jeví kvalitou horší oproti analogu. Já jsem dost velkým nepřítelem empétrojek, ale co se dá dělat. Rozhlas na PC mě určitě taky čeká, ale zatím to nevyužiji.
   Jinak na poslouchání mám vlastní archiv a další zdroje, které s naším rozhlasem nelze vůbec srovnat. Nicméně dokumenty lze dohledat pouze v rozhlase.
   Ještě jednou díky - já googloval snad dva týdny a nic. Všichni řeší jen převod videa na něco čitelného, audio nikoho už asi nezajímá. Stejně to poslouchají z mobilů.
   Mějte se fajn - s přátelským pozdravem
   Josef Grygar

  40. Problém je v tom, že rozhlasové stanice v DVB-T jsou jen takový přílepek. Navíc když stanice sama o sobě hraje z nějakého komprimovaného formátu a pak se to ještě znovu překomprimuje do streamu v DVB-T, tak je vymalováno.

   FM vysílání je proti zvuku z DVB-T samozřejmě podstatně lepší, ale úplný zázrak to taky není. Brácha má jeden z nejlepších FM tunerů Onkyo T-4711 a i dobře hrající stanice "Vltava" je spíš na úrovni lepší MP3 než zvuku z CD. Ale na běžný poslech na průměrné aparatuře je to samozřejmě naprostá pohoda.

   Internetová rádia mají kvalitu různou, ale vybrat se dá. Stejně je člověk poslouchá spíš jako kulisu a když má náladu na soustředěný poslech, tak si pustí něco ze své sbírky z CD nebo z FLACu. Ale ani MP3 s vyšším variabilním tokem nejsou taková bída jako před lety 128kbps CBR. A když si vzpomenu na mládí a na šum, kolísání a drop-outy z pásku, nebo a na lupající vinyly, tak beru radši MP3 320kbps VBR:
   http://img822.imageshack.us/img822/4971/doubledeck.jpg

  41. Pěkné foto. Já ještě používám Sony TC-366.
   Takových pásků tady někde mám asi 60.
   Mějte se a máte můj souhlas s názorem na mp3 vs. flac.
   joe

  42. Já jsem taky velký fanda na staré stroje, ale repasuji a udržuji jen ty, které jsou zvukově na výši i dnes:
   http://img825.imageshack.us/img825/9026/hhscott440a.jpg
   http://img819.imageshack.us/img819/7407/tannoy615.jpg

   Sony TC-366 je určitě jiná liga než mizerné kotoučáky Tesla B116. Já jsem své duo Bé-stošestnáctek vloni daroval sběrateli i s pásky a skříní :
   http://tesla.iplace.cz/menu/magnetofony/tesla-b-116

   Před návštěvou tohoto webu doporučuji uvázat na krk slintáček :-) :
   http://www.oaktreeent.com/index.htm

  43. Dobrý den, má velkou prosbu, mám stejný problém,jak dále s formátem *.drv při příjmu rozhlasových stanic na Evolve dt20-30 dělat, vlastně to platí obecně asi u všech STB, které jsem zkoušel. Bohužel jsem z diskuse nepochopil, jaký konverzní program použít, /marně se snažím již dlouho/. Pokud mi můžete někdo pomoci /asi pan Josef Grygar alias jogr, o tom ví nejvíce, nebo případný kontakt na něj/, prosím odpovězte na ne email smeka@seznam.cz. děkuji

  44. Přečetl jsem celou diskusi, nahrávám na 250G disk a nemám žádný z těch avizovaných problémů. Trápí mě něco jiné. Když zasunu malou USB flash do přístroje a podívám se na jeho vlastnosti mimo jiné je tam asi 600MB vyhrazeno pro timeflash. Tzn. na 1GB flash disk můžu nahrávat pouze na zbytek tj. cca 400MB. Pak mi zahlásí nedostatek místa na disku. Ptám se zda toto lze upravit. Tu vyhrazenou část 600MB využít na přímé nahrávání. Děkuji za odpověď.
   Gapa

  45. Omlouvám se za chybu, kterou jsem udělal v předešlém článku. Nejadná se o timeflash ale samozřejmě o TimeShift, tedy časový střih, kterým lze zastavit resp. posunout sledování daného pořadu až o 1 hodinu.
   Děkuji Gapa

  46. Program pro export dat z DVR na mpeg se jmenuje ALI DVR Tool. Evolve si dělá do adresáře ALIDVR soubory, které nejsou přehrát na pc. Pokud se použije tato utilita, soubor je potom bez problémů v normě mpeg. Ještě se mi stalo, že mi to TMPGenc Mpeg Editor 2 tyto soubory nebere. Dá se to opravit přes program womble_vcr a uložit ho jako MPEG2.

  47. Ten môj Evolve 2025 vie nahrávať aj do *.mpg, ale ja mám nastavené do *.dvr. Takto tie 980MB súbory majú aj menej minút, lebo je tam aj teletext. Na predspracovanie používam program PVAStrumento. Takže na PC pripojím externý disk spustím ten programík ten z externého disku sťahuje súbory a ukladá do HDD na PC v *.mpg. Ale hlavne opravuje vystrihnutím krátke časové úseky s poruchami signálu, inak by došlo k rozsynchronizovaniu obrazu a zvuku, čo by nik nedal dokopy. Napríklad 20 chýb po 50 milisekúnd je 1 sekunda a to je už veľká nezhoda. Čím máte lepší a silnejší signál je chýb menej, ale rušenie vyvolá spustenie mobilu, mikrovlnky a pod. Program nájdete na videohelp.com či ako sa to volá. Až potom strihám a spájam vo Womble a ak treba cez TMPGenc do divx. Niekedy je zvuk vypadnutý od určitého miesta a pomôže demux a následný mux napr. cez nástroje Womble.

  48. Dobrý den,
   Po vypnutí settop boxu se stále točí připojený externí 2,5 HDD. Poradí někdo jak ho vypnout jinak než vytažením z el . zásuvky ?

   děkuji

  49. Musíš si k tomu koupit disk, který je určený jako externí, a umí se automaticky vypínat. Já mám k tomu připojení v nějakém noname USB boxu WD Scorpio Blue 80GB (WD800BEVE), a ten so po čase nečinnosti přestane točit. Na WEBu WD píšou, že je:
   Ideal For
   Portable digital devices of all kinds, including notebook computers, external storage, and digital media players.

  50. Dobrý den.
   Tento STB konkrétně neznám, ale obecně platí to, že HDD se točí a nahrává automaticky, pokud máte zapnutou funkci Time Shift (potom máte možnost se v průběhu sledování aktuálního programu posunout zpět nebo libovolně opakovat vybranou část až 60 minut zpět...). Pokud nechcete tuto funkci využívat, měla by jít někde v menu vypnout, a HDD by se potom měl zapínat pouze při nahrávání (ať už manuálním nebo časovačem)...

  51. Mám stejnou zkušenost a vůbec se mi to nelíbí. Disk je bez napájení jedině když STB automaticky po nahrávání přepne do standby.

  52. První přístroj asi po 4 dnech provozu kolísání signálu a následné rozpadávání obrazu vždy po 30-45 min se stupňující se tendencí až to bylo nekoukatelné, reklamace proběhla výmněnou za nový přístroj ten ihned po nalazení programů při přepínání kanálů nereaguje vždy přepne na druhý až třetí kanál ihned a dále zamrzne na 5-15 dlouhých sekund než naskočí obraz požadovaného kanálu. Nejhorší je že se to děje i při přepnutí v stejném multiplexu!! Takže nevím co si mám myslet o tomto výrobku. Ale kvalita asi nebude nic moc když chytím zasebou dva zmetky. Podpora této firmy je mizerná pouze odkaz na návod a nový firmware ještě neexistuje!

  53. Dobry den,
   zakoupil jsem tri set top boxy a vsechny me v rezimu stand by jemne bzuci vyssim tonem.Pokud jsou zapnute tak ne. Je to normalni a dela Vam to take?

  54. Spínané zdroje v současné spotřební elektronice a výpočetní technice jsou mor. Ne kvůli principu, ale kvůli katastrofálnímu provedení ve většině přístrojů, včetně značkových.

   Nejjednodušší, nejlevnější, nejúčinnější a nejbezpečnější řešení je koupit si prodlužovák s vypínačem:
   http://www.posvitime.cz/brilum-p-5c-3m-pr-p5c000-30?cat=26

   Do něj zapojte všechny výplody čínského elektronického průmyslu co máte a když je nepoužíváte, tak je vypínačem na prodlužováku odpojte od napájení 230V. Zbavíte se pištění, ušetříte za proud sežraný těmi šmejdy ve Stand-By a hlavně snížíte riziko, že se některá z těch krabiček od čínské řeky vznítí za vaší nepřítomnosti, nebo hůř - když budete spát.

   Trošku problém je v tom, že ty prodlužováky za 59 Kč jsou taky od žluté řeky. Sice je u nich riziko vznícení asi nulové, ale mají měkké kontakty a když do nich párkrát zapojíte vidlici od přístroje, tak se kontakty z toho bláta nahrazujícího měděné kontakty přiohnou a na světě je jiskření nebo nulový kontakt.

   Ideální je zajít do obchodu s elektroinstalačním materiálem a tam si koupit zvlášť flexošňůru a vícezásuvku s vypínačem a spolehlivý prodlužovák si z toho sestavit. Pozor ale na správné zapojení! Pokud se v tom opravdu nevyznáte, poproste někoho z odborníků ve vašem okolí, aby vám to zkompletoval nebo alespoň zkontroloval!

   P.S.: Kdyby někdo věděl, kde se dá v ČR koupit prodlužovák s vícezásuvkou, kde má každá ze zásuvek svůj vlastní vypínač jako tato anglická, vložte sem, prosím, odkaz:
   http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/9823817/Trail/searchtext%3...

  55. rád bych se zeptal,když nahrávám dva programy současně na co se oba nahrávají? když vložím flash disk oba se současně nahrávají na flash disk? je to technicky možné?
   2. jaký je nejlepší používat externí HDD 2,5 nebo 3,5 nebo jsou jiné parametry kromě obsahu paměti?

  56. Může prosím některý majitel tohoto přístroje otestovat následující?

   1) Co se stane, když mám aktivní TimeShift, jsem o pět minut pozadu a koukám na to už půl hodiny (tj. na HDD už je 35 minut záznamu pro TimeShift) a zmáčknu Record?
   a) smaže se dosud zaznamenaný TimeShift a začne se nahrávat od aktuálního času?
   b) dosud zaznamenaný Timeshift se spojí s budoucí nahrávkou a výsledkem je celý film, na který jsem se doteď koukal (tak jak to umí stařičký dobrý GoSat GS9010 PVR)?
   (předpokládám, že asi a) protože jsme tu někde četl, že pro TimeShift má vyčleněné zvlášť místo, ale pro jistotu to prosím někdo zkuste)

   2) Začnu nahrávat program (přes EPG nebo přímo zmáčknutím Record). Zobrazí se tento nový záznam v playlistu
   a) až po dokončení nebo stopnutí nahrávky (takže se můžu posouvat v nahrávce pouze šipkama jako v režimu TimeShift)
   b) nebo ihned po začátku nahrávání, takže ho může přehrávat v režimu Play, skákat pomocí GoTo na konkrétní místo nahrávky, a pod. (tak jako u GoSat GS9010 PVR :-) ?

   3) TimeShift v tomto přístroji opravdu neumí nahrát víc než 60 minut záznamu? Tj. po hodině začne záznam odpředu odmazávat, takže po 2 hodinách koukání se můžu vrátit už jen o hodinu?
   (Využití: pauznu zprávy v 19:00 a o půlnoci se na ně dodívám :-)

   Pro zajímavost - GoSat GS9010 PVR, který výše zmiňuji, stoji 699,- , dá se pořád ještě bez problému koupit a jedinou jeho větší nevýhodou (vzhledem k jeho cenové kategorii nepočítám běžné neduhy všech levných přístrojů jako třeba pískající, slabé nebo odcházející zdroje) je že používá IDE HDD, nikoliv USB disky.

  57. Dobrý den , chci se zeptat jak je to s uspořádáním programů tak že když zmačknu 1 tak tam bude ct1 nevíte někdo jak mi se to bohužel nepodařilo

  58. Řeším stejný problém. Po přesunu v seznamu se sice program přesune ale číslo programu zůstane původní. Už jsem zkusil snad všechno.

  59. Chtěl bych se zeptat zda po navolení nahrávání pomocí EPG lze upravit čas zvoleného programu, zejména posunout konec nahrávání. Nebo je nutné jít přes časové nahrávání a vše zadávat ručně.

   Na uveřejněných obrazovkách je tlačítko - 2-změna -na co je?

   díky za odpověď

  60. Výrobci se seznamem opravených chyb nechlubí, ale chyby odstraňují v tichosti, aby nebylo tak do očí bijící, jaké polotovary nám prodávají. Pokud je nějaká opravená chyba výslovně uvedena, tak se většinou jednalo o hodně vážnou, všeobecné známou a zhusta propíranou chybu - pak to samozřejmě tučným písmem napíšou stylem "to jsme na vás hodní, že jsme vám to zdarma opravili" - neboli "můžeme být rádi, že jste nám ten křáp nehodili na hlavu". Případně píšou stylem "byla zlepšena kompatibilita s USB zařízeními", což v reálu znamená "konečně lze USB používat". Nebo se uvede jedna dvě odstraněné chyby a další se neuvádějí.
   Konkrétní případ se dá ověřit jedině tak, že přijdete na všechny chyby stávajícího firmware (nebo je vyhledáte na internetu), pak do set-top-boxu nahrajete nový firmware a zjistíte, které chyby byly odstraněny, které ne a jaké nové naopak vznikly.

  61. Mám podobný Evolve, a toto som nevedel. Nahrávanie pomocou EPG je tažko použiteľné na Slovensku lebo na strane vysielateľov to nastavujú hádam týždeň dopredu a potom môžu celkom zmeniť či posunúť program až o 45 minút a EPG sa nezmení. Inak vždy sú posuvy o 10 - 15 minút. Večer to ide neskôr nad ránom zas skôr. Snáď to funguje v Nemecku, alebo aj v Čechách?

  62. Mám. Perfektní přístroj, ve své cenové kategorii a možnostmi naprostá jednička. Uvažoval jsem o koupi druhého. Jediná překážka proč jsem si to rozmyslel je ta, že lze v EPG naprogramovat pouze 8 záznamů. Škoda, už vzhledem k tomu že tam přes USB mohu mít i disk 500 GB. Při odjezdu na 10 dní na dovolenou nelze naprogramovat více, než právě těch 8 a to je málo. Myslím, že to je pouze softwarová záležitost a výrobce by mohl pouvažovat o rozšíření na 30 až 50 předvolitelných záznamů a upgradovat v tomto smyslu firmware. Jinak budu muset, bohužel, čekat až s touto možností přijde jiný výrobce. Mám doma ještě starý analog recorder, který měl možnost neomezeného množství záznamů, neměl by to být problém ani u tohoto DVBT. Pokud má někdo možnost výrobce "popostrčit", nebo pokud toto někdo od výrobce čte, myslím, že by to bylo další velké PLUS, kvůli kterému by o koupi uvažovali i další. Já potom každopádně. S pozdravem Zdeněk

  63. Dobrý den zakoupil jsem tento přístroj --zapojil jsem ho před rekorder Sony
   abych mohl sledovat jiný program a přes Evolve nahrávat jiný program na rekordér /televize má vlastní DVBT/ vysílání sleduji přes anténu na Černou Horu
   Když načasuji na rekorderu nějaký program a chci zapnout VPS systém tak my to nejde dá se to někde přepnout v Evolve
   Dříve jsem měl satelit dvoutunerový /platil jsem DIGI TV/ a VPS my šlo nastavit.
   poraďte kde je závada.Dík

  64. Díky-- to my stačí naprogramovat jen rekordér a na settopboxu nastavit program co chci natáčet a oba přístroje vypnout-- to jsem již zkoušel a jde to-- nahraje se to
   Tak díky. Ale že bylo v pozemním analogovém vysílání VPS-PDC
   a já myslel že přechodem na Digi vysílání se vše zjednoduší a ono je to naopak --na vše aby bylo více tuneru .Dík František.

  65. Františku, můžu se vás zeptat, proč nevyužíváte pro záznam přímo Evolve Mercury DT-2030, který umí nahrávat na externí disk, ale nahráváte na externí rekordér?
   Jestli si můžu tipnout, tak jste si před několika málo lety koupil poměrně drahý rekordér Sony s analogovým tunerem a nyní vám je lito ho nepoužívat. Způsob záznamu, který používáte, má ale tu nevýhodu, že Set-top-box převede digitální vysílání do analogové podoby a rekordér si ho znovu zdigitalizuje a pak teprve nahraje. Při tom dvojím převodu už tak nízké kvality českého DVB-T se kvalita ještě sníží.

  66. Tak jsem si ho koupil a po prvém nadšení jsem vychladl.
   Tlačítko "FILE" je při režimu nahrávání/přehrávání nedostupné
   Při režimu přehrávání je nepřístupné i "MENU"
   Dělá vám to někomu taky, nebo je to chyba

  67. Mám nastaven pohotovostní režim na VYPNUTO a stejně po skončení nahrávání se vypne i televize.Je to vada nebo to dělá všem?Děkuji.

  68. Uvažuji o jeho koupi. Zároveň i o externím HDD cca 250-500 GB. Jen nevím, jakou značku HDD koupil, aby spolu komunikovali. Tento Evolve je prý hodně vybíravý. Takže poradte prosím značky externích HDD. Díky

  69. Mám dotaz,tento set-top-box se mi samovolně vypíná,nebo se samovolně přepínají kanály(přístroj se zeptá jestli chci přehrát založený program,přitom žádný založený program nemám a přepne se na libovolný kanál třeba v polovině vysílání onoho údajně založeného programu ) už si nevím rady... Děkuji za pomoc

  70. Dobré odpoledne, nevíte prosím někdo jak jak je možné pomocí EPG nahrávat? Po mnoha pokusech, když zadám cokoliv pomocí "2" do listu čekajících pořadů a on se potom nakrásně "nahraje" je tam pouze jeho část cca 30 - 45 min. ?!? Vyzkoušel jsem už snad vše ale stále se mi nedaří přijít tato kde dělám chybu. Děkuji moooooc.

  71. Dobrý den,
   mám tento set top a nejsem spokojen. Kvalita a síla signálu je kolem 80-95 % a obraz se mi v horní části tv neustále vlnkuje, sklápí do boku. Zkusil jsem už kde-co. Nastavení norem, změnu tv, napájení zesilovače anteny z baterky, výměnu anten. Kupodivu to dělalo i při přehrávání z flasky pořadu nahraného úplně jinde. Měl jsem i evolva oddeklovaného a propájeného, poslední, co mne napadá mu zlepšit filtraci napajení uvnitř.
   Neměl prosím někdo obdobný problém?
   Děkuji, mirek

  72. Předpokládám, že napájecí zdroj je spínaný. U něj není zvýšení filtračních kapacit tak triviální jako u "klasického" zdroje se síťovým transformátorem. U spínaného zdroje může zvýšení kapacity kondenzátorů vést k "výbuchu". Pokud spínané zdroje "nemáte v malíku", tak bych zvyšování kapacit nedoporučoval.

   Pokud je Set-top-box v provozu dva a více let a jako nový měl obraz v pořádku, tak to samozřejmě může být tím, že jsou elektrolytické kondenzátory po smrti, což je u současné elektroniky naprosto běžné. Pak by pomohla jejich výměna za nové ve stejných hodnotách, jako jsou ty původní. Samozřejmě to musí být typy pro pulzní provoz, LowESR, ideálně na 105°C a nějaké kvalitní - tedy ne čínské šmejdy koupené v GME nebo GES.

   Zvlnění napájecího napětí lze zkontrolovat na osciloskopu - pokud ho vlastníte, nebo máte možnost si ho půjčit, nebo zajít se Set-top-boxem k někomu, kdo osciloskop má. Další možnost je odpojit původní napájecí zdroj a zkusit elektroniku Set-top-boxu cvičně napájet z jiného zdroje se stejným napětím.

   Pokud je obraz zdeformovaný i při přehrávání z USB Flash paměti, tak problém nemůže být v anténě, anténním zesilovači, nedostatečném signálu z antény, ani v interním tuneru v Set-top-boxu, protože ty se přehrávání z USB Flash paměti neúčastní. Maximálně by mohlo po anténním svodu přicházet nějaké rušení, které ovlivní i další obvody Set-top-boxu. To vyloučíte snadno - odpojte anténní koaxiál od Set-top-boxu a pusťte nějaký film z USB Flashky.

   Další, co mě napadá, je nějaká zemní smyčka. To lze zase otestovat tak, že od TV i od Set-top-boxu odpojíte úplně všechny kabely kromě toho, který propojuje TV a Set-top-box. Opět pusťte nějaký film z USB Flashky.

   Problém by taky mohl být i v propojovacím kabelu nebo v nastavení - je potřeba kvalitní SCART-SCART kabel a Set-top-box i TV musí být nastaveny na RGB (ne kompozitní ani S-Video).

   Jinou TV jste zkoušel a nepomohlo to, takže poslední možnost je asi ta z toho otřepaného vtipu - "Já vím, co s tím je - je to rozbitý" :-(

  73. Dobrý den,
   nahrál jsem nový firmware v 1.2 / byla tam 1.1 /- někde je tu na něj odkaz. Po nové instalaci programů mi dva přibyly a navíc to nevlnkuje, tak doufám, že už na věky.......
   Děkuji za obsáhlé rady, zdá se, že to však bylo trivialnější.
   mirek

  74. Nu nějak to ukončit, jelikož to vlnkovalo i při přehrávání filmůa různé transakce s kabeláží a napájením mi nepomáhaly, koupil jsem bezkabelový tuner - přímo do scartu televize - a je pokoj - kdo to čtete - pozor na to, tohle je dle mého opomíjená výhoda scart tunerů.
   Kde nejsou dráty, změť kabelů scart / notabene těžších než krabička samotnýho tuneru/ - tam nebývá problém s rušením. / mám tuším čskej Emgeton vision, či tak nějak /
   Sice se zase ukazuje, že to nahrává asi jen v AVI a 3GB fleška mi stačí na 20 min., ale to je již jiný soudek

  75. Dobrý den,
   Koupil jsem tento přístroj, a mám následující problém. Když nahrávám a následně přehrávám v přístroji, je vše v pořádku, ale když HDD připojím k počítači, video je při pohybu čárkované. Když je oběkt relativně v klidu, je pěkný, ale když se pohybuje, je jemě čárkovaný, jako by tam chyběly řádky. Je potřeba nějaký speciální kodek, nebo nevíta někdo něco?
   Petr

  76. TV vysílání je v prokládaném režimu (interlace). Na PC je nutné použít přehrávač, který má deinterlace filtr a nebo lépe záznam nejprve zpracovat nějakým programem pro úpravu videa, který má funkci nebo filtr deinterlace - například VirtualDub s filtrem pro deinterlace.
   http://jech2.webz.cz/

  77. 1.vyrobca v manualy uvadza monžnosť nastavení tuneru a pri systemovom nastaveni tv system moznost CVBS+RGB (tato moznost sa mi zobrazuje osobitne CVBS a RGB) ale mne sa táto moznost nezobrazuje kde moze byt chyba?
   2. moze to mat vplyv na nahravanie czee STB na video? lebo mozem nahravat iba to co sledujem a neviem ako mam nastavit STB a video tak aby som mohla nahravat jeden program a zaroven sledovat iny

  78. Kompozitní videosignál i RGB bývají většinou na SCARTu současně. Hlavně to ale nesouvisí s nahráváním na externí videorekordér. Dvoutunerové Set-top-boxy jsou dělané tak, že signál z jednoho tuneru je na všech výstupních konektorech a signál z druhého tuneru jde jen do interního rekordéru v Set-top-boxu, ale není přítomen na žádném konektoru - takže nelze sledovat na TV jeden kanál a současně nahrávat jiný kanál na externím videorekodréru.

  79. Většinou dvoutunerové STB pracují tak jak tvrdíte. Ne ale DZ - 2030. Můžete nahrávat přes USB z obou tunerů současně a navíc máte na SCARTu možnost zvolit třetí program z MUXu, který je nahráván jako druhý v pořadí. Takže můžete nahrávat na VCR třetí program .

  80. Já jsem ten dotaz pochopil tak, že tazatelce "baja" jde o sledování jedno kanálu na TV a současné nahrávání jiného kanálu na video - tedy na externí videorekordér.

  81. Což je škoda. Mám DVD rekordér za 10 tis. a nemohu na něj při sledování jiného programu na TV nahrávat. Zpracovat v PC soubory z flash disku, aby šly vypálit na DVD, se mi nepodařilo. Výrobcům této techniky je asi jedno, že zákazník má doma ještě jiné zařízení. Tyto máme asi 1x za pět let vyhodit a kupovat nové, moderní. :-)

  82. Tento přístroj je k zoufání, při každém zapnutí do 30 vt začne kostičkovat, zvuk seká a vypadává i na rozhlasových stanicích. Během provozu stálé výpadky s oznámením, že není signál!!Při nočním záznamu filmů je vždy nejméně 20 minut v kostičkách, takže k nepotřebě.
   Vyzkoušel jsem jej u čtyř sousedů a u všech to samé, jejich STB u mne pracují výborně.
   Při reklamaci mi bylo sděleno, že mám slabý signál. Na vlastní náklady jsem si nechal odbornou firmou přeměřit signál na přípojce - signál je v naprostém pořádku (mám protokol).
   Jednoznačně ZMETEK, který odborníci v Praze posoudili, jako v naprostém pořádku !!!!!

  83. Tybrdo!! Dnes sem ho koupil a dela mi uplne to samy. Pred tim to zacal delat STRONG SRT 5203 asi po roce provozu. Ksticky, zvuk na nic. Kdyz tam ptipojim svuj Evolve Scorpio, tak to nedela a jede jak vino, postarsi LCD televize taky jede. Ale ten novy STB a reklamovany (na reklamaci jim to fungovalo samozrejme bez problemu) kostickuji.... Co s tim???

  84. Mám tento DVB-T teprve dva dny, zapojené k 10 let staré televizi Sony, obraz je zatím velice dobrý. Potřebuji ale radu, pokud nahrávám jiný program než na který se dívám, ale mám zaplé DVB-T i TV vše se nahraje v pořádku. Jak ale naprogramuji nahrávání a vypnu DVB-T i TV, DVB-T se spustí, jde dobu kterou jsem nastavil a pak se vypne, ale na flash disku nic není. Poraďte prosím co dělám špatně. Nebo se to při vyplém, ale naprogramovaném DVB-T nenahrává? To by mě nepotěšilo.

  85. Přístroj nahrává i ve vypnutém stavu. Je potřeba však zapnutí nahrávání nastavit v časovači. Krom frekvence nahrávání, času, data atd. je v časovači asi na předposledním místě možnost VYPNOUT/ZAPNOUT - pokud ponecháme možnost VYP - DVBT se v uvedený čas zapne ale nenahrává, u možnosti ZAP se spustí a nahrává.

  86. Přečetl jsem celou diskusi a hledal jsem informace o spolehlivosti EPG. Již druhý přístroj nezobrazí všechny pořady při použití EPG, dokonce se pořady pro daný den nezobrazí vůbec - "bez informace". Označený pořad se mnhdy nenahraje. Toto se děje ovšem nepravidelně. Například na druhý den se požadovaný pořad pro záznam zobrazil. Při uplatnění reklamace, nebyla tato uznána, s poukazem, že je to nekvalitní signál. EPG televisoru je však v daný okamžik a pro stejnou situaci vpořádku, EPG naprosto bez závad. Chtěl bych vědět, jestli tyto problémy mám jen já a jak to řešit, když reklamaci prodejce T.S. Bohemia a.s. nechce uznat. Za jakoukoliv pomoc děkuji.

  87. Mám TV Samsung řady 7000 Je tam STB-T i D3.., ale i USB pro nahrávání i pro přehrávání. Nahrávku ale nelze editovat. Před každým záznamem se musí příslušný HDD formátovat. Nahrávku lze přehrát jen v TV. Tento malý EVOLVE mi situaci trochu usnadnil. Protože zde vidím informace, podané pro mne srozumitelně, prosím o radu, zda existuje STB S2 se dvěma tunery, který by umožňoval editaci záznamu. Pokud umíte ten můj nedokonalý Samsung, doplnit něčím co mi pak umožní editovat záznam, budu vděčný.

  88. Přátelé, mohl by mi někdo poradit na co jsou v DO barevná tlačítka úplně dole? Červené a zelené jsem celkem "rozchodil", ale co zbývající dvě? V manuálu je pouze zmínka, že jsou pro interaktivní funkce/podmenu funkce. Mám též Sigmatek, který umožňuje při předčasně zastaveném (nahraném pořadu)jeho další sledování od místa zastavení, zatímco u Mercury je to trochu kostrbaté anebo jsem úplně blbej. Díky za radu.

  89. Evolve mám připojené na společnou anténu, obraz je pěkný,ale stává se mi, že v nepravidelných intervalech najednou obraz jako by zprůhlednil (obraz je bílý a šedý a jako by proložený čárami a vícenasobný).Pak je evolve nepoužitelný, protože to samé dělá i v menu, takže není pořádně vidět co je na obrazovce.Pak zbývá jedině vypnout a zapnout.Pak je obraz v pořádku, opět do nějaké doby.Takže nahrávat prakticky není možné.Poradí mi někdo, jestli je to na reklamaci a nebo problém je v něčem jiném.Děkuji.

  90. To jsem si naběhl. Myslel jsem, že když má USB, tak budu moci přehrávat videa z externího disku LG jako u běžných TV. Disk 500GB je pro něj asi moc velký, vůbec ho nepřečte - hlásí že tam není. Běžné formáty avi, wmv vůbec nevnímá. Film o 900MB převádět z avi do mpg je horror. Fotky umí jen jpg, muziku jen mp3. Jsem zklamán.:(

  91. Přečetl jsem si, žele dobré nainstalovat novější firmware v.1.2.
   http://www.evolve.cz/ftp/DVBT/DT-2030_Mercury/
   Změnu k lepšímu jsem nepostřehl. Naopak se mi několikrát stalo, že setobox totálně zamrzl.Nefungovala žádná funkce ani na dálkovém, ani na ovládání na přístroji. Nešlo to ani vypnout, řešení bylo jen vytažení ze zásuvky. Po přeinstalování na v.1.1. je to zase v pořádku.
   Nevíte čím se vlasteně verze 1.2 liší od v.1.1?

  92. Seznamem oprav - tedy seznamem chyb, které výrobce nasekal v předchozí verzi firmwaru - se výrobci zásadně nechlubí. Maximálně uvedou jednu dvě nejznámější a nejvíce kritizované chyby, ale kompletní oficiální seznam oprav nenajdete. Většinou samochvalně uvádějí jen seznam vylepšení. Navíc u nového "opraveného" firmwaru často nasekají další nové chyby - což je zjevně i tento případ.

   Buďte rád, že je ke stažení i starší verze firmwaru a že přístroj umožňuje downgrade (nahrání starší verze) firmwaru - to spousta přístrojů neumožňuje. Taky jste mohl hledat kontejner na elektroodpad ...

  93. Mám stejný problém. Prosím, jak mohu přeinstalovat když se mi pouze zobrazí informace a nelze na nic najet? Prosím, poradíte? Děkuji

  94. Mám tento pristroj a som velice spokojný,chcel som kupiť ešte jeden do kuchyne ale keď vidím samu nespokojnosť tak si začinam mysleť že som vynimka.Nahrávam iba na USB kluč ktorý má vysoku rýchlosť zapisu až 70MB/s v tedy sa vam nestane že sa vám na obrazovke bude ukazovať upozornenie VAŠA RYCHLOST JE NISKA.Počas nahrévania sa dá meniť dlžka vypnutia nahravky..Obraz mám po celu dobu čisty,kvalitny a mám ho napojeny na staru klasicku antenu.Mám aj ten Evolve 1500 tam je tovarensky nastaveny čas vypnutia 2 hodiny a som to pozmenil na 2.20minut.tiež žiadne komplikacie oba su napojene na jednu antenu.

  95. tak jsem se docetl, ze prehrava mpeg videa a uz jsem to i otestoval, tak je mozne videa prevest napriklad ve formatfactory a pak to prehraje ;)

  96. Ahoj, mám problém s nahráváním pomocí EVOLVE Mercury DT-2030. Po připojení 1TB disku ADATA CH94 vše funguje skvěle, jen z mně neznámého důvodu je kapacita pro nahrávání omezena na necelých 200 GB, zbylých 800 GB nelze vůbec využít. Disk je formátován souborovým systémem NTFS. Po zobrazení informací o disku (pomocí menu set-top-boxu) se zobrazí údaje o využití necelých 200 GB a volných přes 800 GB. Přesto přístroj po stisknutí tlačítka REC pouze na chvíli zobrazí dole modrou prouhu s informacemi o kanálu, ale nenahraje už nic a opět nahrává pouze po odmazání některých záznamů. Máte někdo nápad, jak využít celou kapacitu 1TB disku? Někde jsem četl, že přístroj nepodporuje dělení disku na více oddílů. Máte s tím někdo zkušenosti? Dík za radu.

  97. Mel jsem podobny problem:
   - polovina disku volna
   - stavajici zaznamy slo prehravat bez problemu
   - zadny novy zaznam se nenahral
   Predpokladam, ze vznikla nejaka chyba v souborovem systemu (NTFS) na disku (napriklad pri vypnuti zasuvky behem nahravani).
   Mozna by slo zkusit pripojit disk k pocitaci provest kontrolu a opravu.

   Ja jsem radeji:
   - zkopiroval vsechny zaznamy do pocitace
   - preformatoval disk pomoci settopboxu (po zkusenostech z mnoha jinych podobnych krabicek radeji FAT)
   - zkopiroval vsechny zaznamy zpet na disk.
   - ted prehrava a nahrava jako driv

   Jinak mohu jen potvrdit, ze je to smejd a kram (jak HW tak jeste vic SW).
   Bohuzel jsem cca od roku 2010 na trhu nenasel vubec zadny solidni DVB-T prijmac, ktery by byl:
   - spolehlivy (nektere programy se proste nahodne nenahrajou)
   - jednoduchy na ovladani pro pani nad 70 let (katastrofa bez vyjjimky vsechny soucasne vyrobky)
   - idealne umoznoval spravu pres internet (naladit novy program, zkopirovat nove fotky a video).

  98. Prosím o radu.Jak u tohoto přístroje dosáhnout toho,aby se po proladění set-top-boxu seřadily programy podle mého předchozího nastavení.Nevím si stím rady a jestli to vůbec jde u tohoto přístroje. Slyšel jsem,že u satelitních příjmačů to funguje.Děkuji

  99. Dobrý den,měl bych dotaz:ať při nahrávání použiji jakokoliv Flasku/16gb/ či Hdd/500 Gb/přístroj nenahraje více,než 2 hodiny.Vyzkoušel jsem snad vše.Nemáte někdo radu,co s tím?Díky Martin

  100. Ako nahrávate? Z ponuky EPG, alebo "na tvrdo" - stlačením červeného tlačidla "RECORDING"? Pokiaľ "na tvrdo" priamym stlačením zmieňovaného tlačidla pri sledovaní programu ktorý chcete nahrať, tak potom stlačte toto tlačidlo 2x, ono sa vám tam zobrazí doba nahrávania 2 hodiny. Stlačením tlačidla OK vstúpite do "dialogu", ak to tak môžem nazvať (do toho riadku kde Vám ukazuje dĺžku záznamu) a tam si už šípkami <, >, ∧, ∨ upravíte dĺžku záznamu. Možno som prišiel s radou trocha neskoro. Ale snáď poslúži...

  101. Dobrý den, měla bych dotaz. mám doma tento sep top box připojený k staré televizi ( cca 10 let ) a musím mít připojenou i vnitřní anténu. Jakmile přístroj, anténu a televizi zapnu, tak sep top box se začne úplně sám přepínat. Někdy se zastaví na pár sekund na jednom programu a pak běží zase dál :-( neporadil by mi prosím někdo, v čem může být chyba? je možné, že sep top box něco ruší?
   Děkuji mockrát za odpověď

  102. dobry den poradi mi někod jak z tohoto satelitu odstranim programy které jsem si tam omylem nainstaloval navíc předem děkuji za odpověd.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.