Emgeton Guru 2: univerzální HDD/DVD síťový přehrávač

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky,
  Úno 11, 2009
  8× Komentováno

  Po high-endovém přístroji Guru 4 TViX uvedeném v loňském roce nyní přichází na český trh model Guru 2, který obsahuje jen o málo méně funkcí za výrazně nižší cenu.

  Kompaktní přístroj představuje opět výraznou inovaci a posun možností domácí zábavy. Je prvním multimediálním centrem s DVD-ROM mechanikou, pevným diskem a čtečkou paměťových karet. Emgeton Guru 2 nabízí kvalitní konstrukci v moderním designu a univerzálním barevném provedení, takže přístroj bez problémů zapadne do každého interiéru.

   

  Čelní straně vévodí přehledný barevný informační displej, obsahující 10 alfanumerických a 5 číselných znaků. Během práce s multimediálním obsahem zobrazuje displej nejdůležitější systémové informace; přístup ke všem informacím, funkcím a nastavením přístroje je pak realizován pomocí administračního rozhraní na připojeném zobrazovacím zařízení – televizní či LCD obrazovce. Kromě displeje je na čelní straně přístroje umístěna ještě štěrbinová DVD-ROM mechanika, čtečka paměťových karet a přijímač infračerveného signálu dálkového ovladače.

  Emgeton Guru 2 slouží jako univerzální centrum domácí zábavy – kromě čtečky paměťových karet a DVD-ROM mechaniky nabízí ještě úložiště pro jakákoli data na 3,5" pevném disku až do kapacity 1 500 GB. Obsahuje většinu typů konektorů pro připojení mnoha způsoby, např. USB, DVI, S-Video, LAN či další vestavěná rozhraní. Všechny konektory jsou umístěny v zadní části přístroje, ve spodní části se pak nachází vývod 40mm větráku s možností regulace otáček.

  Multimediální centrum Emgeton Guru 2 lze pohodlně ovládat hned dvěma způsoby: buď pomocí sady devíti tlačítek vsazených do horní části zařízení, nebo prostřednictvím dodávaného dálkového ovladače s 34 klávesami (včetně dvou dvoupolohových), jehož přehlednost navíc umocňují barevně odlišená tlačítka. Administrační rozhraní zařízení je kompletně lokalizováno do českého jazyka.

  Emgeton Guru 2 přehrává audio a video soubory většiny používaných formátů, pracuje s DVD disky, podporuje české titulky, poradí si s obrázky. Vnitřní pozici lze osadit vysokokapacitními pevnými disky s rozhraním S-ATA II (S-ATA I), které lze během několika sekund jednoduše měnit pouhým zacvaknutím bez použití šroubováku. Nechybí podpora Full HD (1080p) zobrazení, mnoha typů výstupů, paměťových karet, rozhraní USB (včetně USB Host) ani síťového protokolu TCP/IP – přístroj tedy umí přehrávat multimediální soubory z počítače, který je připojen do stejné sítě. Aktivovat lze také režim úspory energie a automatické vypnutí.

  Multimediální centrum Emgeton Guru 2 je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology, doporučená cena přístroje začíná na 5 290 Kč vč. DPH.

  Specifikace

  Rozměry vך×h [mm]

  180 × 75 × 226

  Hmotnost [g]

  1,340 g (bez HDD)

  Displej

  barevný LCD, 10 alfanumerických znaků, 5 číselných znaků

  Napájení

  90~240V, 50/60Hz, 20W

  Větrák

  40 mm s možností nastavení otáček

  Rozhraní

  DVI, Composite, Component, S-Video, Optical, USB 2.0, 2× USB Host, 10/100 LAN UPNP v1.0

  Výstup videa

  DVI, Component, S-Video, Composite

  Výstup zvuku

  digitální / koaxiální, optický, analogový / stereo

  Rozšiřující mechaniky

  DVD-ROM, čtečka paměťových karet CF I/II, MS, xD, SD, MMC

  Pevný disk

  formát NTFS, FAT32, kapacita až 750 GB, rozhraní S-ATA II. (S-ATA I.)

  Podporované video soubory

  - formát souborů: WMV9 (bez DRM, bez WMV9 Pro, bez WMV9 Advanced Profile), WMV HD (bez DRM), IFO, AVI, MPG, VOB, MP4, ASF, TP, TRP

  - kodeky: MPEG 1/2/4, DivX 3/4/5, Xvid

  - rozlišení: až 1 920 × 1 080 HD 1 080p

  Podporované zvukové soubory

  - formát souborů: MP3, WMA (pouze ztrátové), AAC, FLAC, OGG, PCM,

  M4A (bez DRM)

  - výstup: DTS Pass Through, Down Mixing

  Podporované obrázky

  JPG

  Podporované formáty titulků

  - textové titulky: SMI, SUB, SRT, AQT, UTF, LRC

  - obrázkové titulky: SUB (s IDX)

  Další funkce

  nastavení úspory energie, automatické vypnutí

  Příslušenství

  nabíječka, propojovací kabely pro všechny typy rozhraní (kromě DVI), dálkový ovladač, uživatelský manuál

   

  Související články

  HD mediální stanice Emgeton Guru TViX
  Popcorn Hour A-100: když výrobce plní přání zákazníků

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  8 Komentáře

  1. Pokud si dnes bude kdokoliv něco obdobného kupovat určitě mu formát MKV (a tak trochu i rozhraní HDMI) na tomto přístroji bude chybět. A to je škoda. Například pro mě je to důvod proč si touto "skříňkou" neozdobím prostor pod mojí televizí.

  2. Je to bohužel tak, přitom je to myslím jen otázka firmwaru :( HDMI se na druhou stranu oželet dá - DVI poskytuje stejně kvalitní video výstup (pouze zvuk musí jít kabelem separé). Když se ale odhlédne od HD videa (které ne každý potřebuje), tak je tento produkt hodně dobrý. Jako jeden z mála má DVD mechaniku, k tomu HDD, USB a síť, přehraje skoro vše a titulky lze nastavovat k dokonalosti. Co více si přát?
  3. Nedavno jsem tento pristroj poridil a mam pro vas par postrehu:
   - jediny zpusob jak nakrmit interni HDD je pres USB kabel z PC(nebo jeho odpojeni, pripojeni k PC - zde nakopirovat data a zase ho prisroubovat zpet) - nemuzete (nebo jsem tuto funkci jeste neobjevil) kopirovat data treba z flashky nebo site na HDD

   - sit funguje pouze "pasivne" - nastavite IP adresu serveru, pojmenujete slozku "LAN", nasdilite ji a pak si GURU saha jen na toto misto

  4. Pokud je na síti více adresářů např. Fimy, hudba, foto. Přehraje vše?? Jak vypadá výběr pouze text? K filmu si to aut. načte titulky? Rychlost načtení po síti.
   Děkuji velice za informace.

  5. tento pristrij jsem si bohuzel zakoupil a uz jsem ho mel 3x v servisu, z toho jedna reklamace neuznana a 2x reseno vymenou - pokud mohu vsem doporucit - NEKUPOVAT!!!

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu