DVD stagnace u Philipsů: 3310, 3360 a 3380

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  Čer 11, 2009
  61× Komentováno

  Zhruba začátkem roku 2004 přišel na trh první značkový DVD/DivX přehrávač Philips 737. Od krušných začátků tento typ přístrojů dospěl do použitelného stádia a Philips si dokázal udržet náskok a jeho přehrávače patřily vždy k těm lepším. Dokonce ještě loni se řadil Philips 5990 k jedné z nejlepších voleb. I letos přišla na trh nová řada. Ale už jde jen o pouhé důchodce…

   
  V obchodech se objevují modely Philips 3310, 3360 a 3380. Na webu Philipsu ještě najdete starou dobrou 5990tku, ale v e-shopech už moc k sehnání není.
   
  Všechny tři nové modely se vyznačují šířkou 36 centimetrů, z čehož by nejednoho fandu slušné elektroniky „trefil šlak“. Léta je tu standard, že konzervativní komponenty domácího kina by měly mít šířku 42 centimetrů. Ale úspora na kousku plechu je v dnešní době asi nutná…
   
   
   
   
  Model 3310 nemá HDMI výstup, a při nízké ceně neobsahuje ani USB 2.0 vstup. Ještě se v nabídce objevuje levný model 3350, který nemá HDMI, ale má USB. Ale není jisté, zda nedochází k záměně modelů 3310 a 3350 a chybné uvedení parametrů.
   
   
   
   
  Model 3360 již HDMI má, stojí okolo 1700 korun a umí přepočítat obraz na 1080p. Již na něm najdeme i USB 2.0 vstup.
   
   
   
   
  Nejvyšší model 3380 stojí přes 2100 korun a zdá se hodně podobný prostřednímu modelu. Zásadní rozdíl najdeme zřejmě jen v lepším audio výstupu, jejž využijí ti, kteří mají rádi analogový přenos signálu do zesilovače a nechtějí utrácet velké sumy za hi-fi přístroje. Ostatně Philips v minulosti ukázal, že i za málo peněz to není tak strašné (highend-filové prominou).
   
  Kromě designu nenajdeme na přístrojích oproti loňským modelům snad žádné změny, což je smutné, ale pochopitelné. Přece jenom DVD/DivX přehrávače ve své kategorii začnou nahrazovat Blu-ray přehrávače, jejichž cena klesá a schopnosti rostou (ovšem jako obvykle, hodně pozvolna). Stejně tak se prosazují nové HDD/síťové přehrávače. Teoreticky mohl Philips u nových přehrávačů zapracovat na firmwaru, ale upřímně o tom pochybuji. Výhodou předešlé řady bylo to, že vzniklo několik upravených firmwarů, které dolovaly z 5990tky opravdové maximum.
   
  Na závěr ještě jedno upozornění – prodejci i výrobce nejsou jednotní v označování nových modelů, zejména u nejnižšího z řady. Někde jej najdete označený jako 3350, nikoli jako 3310. Problém je i to, že rozdílné jsou informace i na národních webech Philipsu (CZ versus UK). Je možné, že existují jak 3310, tak 3350 a liší se přítomností USB.
   
   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  61 Komentáře

  1. DVD přehrávače Philips jsou podle mého názoru zajímavé jen a pouze díky velice kvalitním alternativním firmwarům, které pro ně upravuje vb6rocod. S jeho firmwary jde o přehrávače funkčně i cenově srovnatelné například se "slavnými" Fergusony, ovšem s kvalitnějším "hardwarovým" provedením. S originálními firmwary jsou Philipsy zcela průměrné a nezajímavé přehrávače.

   Z uvedených "pseudonových" modelů je alternativní firmware je zatím jen pro DVP3350, takže jako náhrada za DVP3260 může posloužit:
   http://vb6rocod.euracks.com/dvp3350_12.php
   Má i stejný chipset MediaTek MT1389DE

   DVP3360 a DVP3380 mají stejný chipset MediaTek MT1389DXE jako DVP5990, takže potenciál mají stejný. Bohužel pro ně vb6rocod zatím firmware neupravil, takže těm, kdo touží po DVD přehrávači se zajímavým poměrem cena/výkon, nezbývá nic jiného než čekat, zda vb6rocod nabídne firmware i pro ně, nebo zkusit sehnat DVP5990.

  2. Mám 5560. SPrávné české titulky vyřešilo nastavení na Středoevropskou jazykovou sadu kdesi v menu, takže zatím bez upgradu firmware. Horší je, že pokud chci hrát DTS přes koax. výstup na receiver, tak musím nejprve v menu vypnout HDMI a pak jde teprve zapnout ten digitální výstup. Zajímavé, že DD 5.1 jede furt i při HDMI. Toto mě celkem sere - poraďte.

  3. O modelu DVP5560 jsem nikde nenašel ani ň. Obávám se ale, že toto je neřešitelný problém u všech modelů. Předpokládám, že máte HDMI výstup DVD přehrávače zapojený do TV a koaxiální výstup z DVD přehrávače do AV Receiveru. Nemá vaše TV koaxiální nebo optický výstup zvuku? Pak byste posílal zvuk z DVD přehrávače do TV po HDMI jako doposud, ale zvuk do AV Receiveru byste neposílal přímo z DVD přehrávače, ale ze zvukového výstupu TV.
   Druhou variantou je zapojení HDMI přes AV Receiver. Zde je ale podmínkou mít "dražší" AV Receiver, který umí "brát" zvuk z HDMI vstupu. Pak propojíte jedním HDMI kabelem výstup DVD a vstup AV Receiveru a druhým HDMI kabelem výstup AV Receiveru a vstup TV.

  4. DVD přehrávače Philips umějí přehrávat MP3 i DivX "ze všeho" - z CD, z DVD i přes USB z Flash disků a harddisků.

   S určitým omezením umějí přehrávat přes USB i kopie DVD filmů - bez menu a titulků - tedy vlastní .VOB soubory. ISO kopie samozřejmě nepřehrávají - to neumí asi žádný běžný DVD přehrávač.

   Na DVP3380 to sice osobně vyzkoušené nemám, ale starší DVP3040, DVP5960 i DVP3260 to umějí, takže předpokládám, že u DVP3380 to bude stejné.

  5. DVP3350 má stejný chipset jako předchůdce DVP3260, takže předpokládám, že přehraje to samé:
   http://www.digilidi.cz/zakladni-kamen-recenze-philips-dvp3260-12
   "Holý" Xvid přehrát umí, ale pokud je v DivX/Xvid videu použité rozšíření GMC, tak máš bohužel smůlu a firmware od vb6rocod ti nepomůže, protože to neumí chipset přehrávače.

   Informace o videu, které ti nejde přehrát, zjistíš pomocí prográmku GSpot:
   http://www.slunecnice.cz/sw/gspot/

  6. Je to věc názoru. Moji 5980 používám s původním firmware, tak, jak byl koupen. Ne že bych nevěděl jak na to, ale ctím zásadu, pokud něco funguje k mé spokojenosti, tak se do toho "nes...". :)

  7. Neopravuj to, co funguje, je samozřejmě taky správný názor a já flešování nikomu nevnucuji. Domnívám se ale, že je určitě vhodné použití posledního OFICIÁLNÍHO firmware od výrobce a to u každého elektronického zařízení - pokud je tedy výrobce tak solidní a softwarovou podporu vůbec poskytuje. Firmware je nedílnou součástí zařízení a často opravuje závažné chyby, kterých si uživatel vůbec nemusí všimnout - například špatné řízení výkonu laseru čtecí jednotky, díky kterému podstatně klesá životnost laserové jednotky a podobně. Moje zkušenost je taková, že výrobci se chybami moc nechlubí a v "BugListu" nových firmwarů uvádějí opravy jen všeobecně známých chyb a ty méně známé neuvádějí. Pokud nový firmware něco vylepšuje, je to samozřejmě samochvalně uvedeno.

   NEOFICIÁLNÍ firmware naopak většinou neřeší klasické vady, ale odstraňuje omezení výrobku, která výrobce do firmware záměrně vložil. Klasikou je použití stejného hardware u dvou a více modelů zařízení, kdy levnější model má záměrně zablokované některé funkce proto, aby se ospravedlnila vyšší cena dražšího modelu. Neoficiální firmware tak může z nižšího modelu udělat model vyšší "zadarmo" - a nebo kus bezceného šrotu. To už je na zvážení každého soudruha, zda toto riziko podstoupí.

   Je ale pravdou, že flešování je moje "úchylka" a flešuji, co se dá. Přiznám se, že při TŘICETIMINUTOVÉM! flešování firmware v receiveru Yamaha RX-V3800 jsem se tedy trošku klepal - umrtvit "krabici" za 30 tisíc Kč by příjemné nebylo ...

  8. Dobrý den.
   Na Vánoce jsem si koupil DVP3380-12. Po krátké době začali problémy, kdy se přístroj kousnul a nešlo dělat nic než jej vytáhnout ze zásuvky. Nejprve se to dělo pouze při rychlém posouvání. Nyní se takto seká běžně i při přehrávání a to jak z DVD tak z USB. Zkoušel jsem použít defaultní nastavení, různé kodeky, ale výsledek je vždy stejný. Chtěl jsem se tedy zeptat, zda-li skutečně neexistuje firmware, či jiná možnost než přístroj reklamovat.

   Filename: DVP3380_12.BIN
   Version: 12.09.30.42

   Dik za info

  9. Já bych při popisovaných problémech doporučoval reklamaci, protože půjde nejspíš o vadu konkrétního kusu. Pokud by šlo o nějakou chybu ve firmwaru projevující se u většího množství prodaných kusů, určitě by výrobce poskytl aktualizaci firmwaru. Na webu Philipsu ale žádná aktualizace není.

  10. 3380 už mám tak měsíc doma a nemůžu si stěžovat. Velmi kvalitní přehrávač, který přehraje skoro vše. Používám ho hlavně v kombinaci s externím HDD 320 gb, který je připojen přes USB. Obraz je vyveden na FullHD lcd od LG. V obchodě při dotazu jaký je rozdíl mezi tímhle a 5990 mi bylo zděleno, že tenhle má navíc podporu WMV a že má fixlou chybu s titulky při přehrávání z USB.

  11. To nevím. Ještě jsem to netestoval. Ale vypadal ten prodavač, že ví o čem mluví. A já myslel, že takový prodavači už vymřeli. :-D

  12. Prodavači, kteří VYPADAJÍ, že ví, o čem mluví, bohužel nevymřeli a ani nevymřou, protože absolventi školení JAK prodávat převažují nad absolventy školení CO prodávat. Školení ve lhaní alá HerbaLife výrazně převažuje nad školeními odbornými :-(

  13. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na hdd 320 co u toho máte jestli je se zdrojem nebo napájen přes usb. Mám 2.5 120gb napájení přes usb a přehrávač ho nenačte dik za odpověd Martin

  14. 2.5" pevný disk bez externího napájecího adaptéru téměř žádný DVD přehrávač neutáhne a Philipsy nejsou výjimkou. Zatím jediné "DVD zařízení", na které jsem narazil a které to dokázalo, bylo All-in-one domácí kino Panasonic SC-PT465E.

   Já používám 2.5" pevný disk v externím boxu Sharkoon a k němu připojený 5V adaptér:
   http://www.wifi-shop.cz/spinany-adapter-5v-1a
   Musel jsem ale u adaptéru vyměnit konektor - box má menší zásuvku.

   Mám ale starší model boxu a v současnosti prodávaná nová řada boxů Sharkoon už konektor pro externí adaptér nemá :-(

   Pro úplnost připomínám, že pevný disk musí být naformátovaný na FAT32. Windows umí na FAT32 naformátovat disky jen do velikosti 32 GB. Pro formátování větších disků lze použít Freeware program SwissKnife - ten umožňuje vytvořit a naformátovat jeden oddíl FAT32 až do velikosti 500 GB. Někde jsem narazil na informaci, že zvládne i 2 TB, ale není to zaručená informace. Stažení zde:
   http://www.compuapps.com/Download/swissknife/swissknife.htm

  15. Můj nový přehrávač Philips 3360 bez problémů pracuje s 2.5" externím diskem WD My Passport 320GB. Disk je napájen pouze přes USB.

  16. a odporucal by si mi dat cely disk do FAT 32 nemal si s tym este zaidny prolem lebo vela pozityvnych komentarov som na nete nenasiel ty mas celych 320GB FAT32

  17. 320GB disk má jiný diskutující s nickem shock.lit. Já používám dva menší disky - 20GB a 120GB. Mám na obou jen jeden oddíl FAT32. Pomocí programu SwissKnife není problém udělat jediný oddíl FAT32 třeba na disku 1TB.

   Pokud budeš používat disk jen na "multimedia" a pro přehrávání na DVD přehrávači, tak bych viděl jediný oddíl FAT32 jako optimální.

   Pokud chceš používat disk i na jiná než multimediální data, tak samozřejmě můžeš udělat na disku třeba dva oddíly - jeden primární oddíl FAT32 na filmy a MP3 pro DVD přehrávač a druhý rozšířený oddíl s logickou jednotkou NTFS pro data.

   U FAT32 je třeba mít na zřeteli následující omezení:
   - maximální velikost souboru 4GB
   - maximální počet souborů na oddílu 65 tisíc
   - menší "robustnost" filesystému - před odpojením disku od počítače používat funkci "Odpojit nebo vysunout hardware" a občas použít Scandisk

  18. ahoj a odporucal by si mi dat cely disk do FAT32 myslis ze tento format moze sposobyt aj nejake problemy ci uz s pc alebo dvd alebo tak vseobecne

  19. Ahoj, koupili jsme si nedávno 3360 a chci se zeptat, zdali se dají nějakým způsobem upravit titulky při prohlížení avi formátů z flash disků? Chybí nám tam čeština, resp. vypadávají znaky. Existuje i na tohle nějaký upgrade? Díky, P.

  20. Jako první doporučuji aktualizaci firmware přímo od výrobce:
   http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=CZ&slg=CES&cat=...

   Pokud výrobce uvedenou chybu neodstranil ani v nové verzi firmware, pak je možné použít alternativní firmware:
   http://vb6rocod.euracks.com/dvp3360_12.php
   For first update or if you have problems with subtitles after update, make this steps:
   * Install first original firmware from Philips dvp3360_12_fus_eng.zip
   * Install this pre-version DVP3360_12_vb6_1.rar
   * After each update power off player.

   Přidám odkazy na návody psané pro Philips DVP3260/12. Pro ostatní modely DVD přehrávačů Philips je postup prakticky totožný, jen je samozřejmě BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ POUŽÍT FIRMWARE PŘESNĚ PRO DANÝ MODEL VAŠEHO PŘEHRÁVAČE a přečíst si i originální návod od výrobce a/nebo úpravce firmwaru vb6rocoda!

   Zjištění aktuální verze firmware:
   http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?p=6181598#p6181598

   Postup aktualizace firmware (flešování):
   http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?p=6314733#p6314733

   Poznámky k flešování:
   http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?p=6285412#p6285412

  21. Může mi někdo prosím odpovědět, zda se mu též u DVP3360 neukládá nastavení výchozí hlasitosti zvuku (Audio Setup - Volume) a je nutné je při každém zapnutí přístroje znovu měnit? Pokaždé když přístroj vypneme a zapneme, v panice hledáme ovladač a proklikáváme se menu ke zvuku, abychom jej ztlumili, jinak se nám dům otřásá v základech. Přitom na televizi máme nastavený zvuk na normální hlasitost. Ostatní nastavení drží. Nikde jsem v diskuzích kritiku tohoto chování nenalezla. Je to skutečně závada pouze našeho přístroje a máme jej jít reklamovat?
   Druhý dotaz - lze nějak přímo z ovladače ovlivnit hlasitost?
   Na stránkách Philipsu jsem u aktualizace firmware nenašla opravu žádného z těchto našich problémů, ale zdá se, že by snad mohl pomoci firmware vb6rocod. Jak se ale Philips chová u reklamace, pokud je instalován jiný firmware než ten jimi nabízený?

  22. nuž, keby ste si prečítala predchádzajúce príspevky, tak v jednom od kozouscha je link na stiahnutie posledného firmware priamo od philipsu. po jeho naflashovaní by s reklamáciou nemal byť problém...

  23. Můj DVP3260 si nastavení hlasitosti po vypnutí "nepamatuje" také a alternativní firmware od vb6rocod mám flešnutý, takže předpokládám, že by alternativní firmware nepomohl ani u DVP3360. Tlačítka Volume- a Volume+ na ovladači nemám také a útlum se musí také volit v Menu.

   Zkuste se podívat do nastavení vaší TV. U mojí TV mám možnost nastavit hlasitost (přesněji odchylku od typické hlasitosti) zvlášť pro každý TV kanál a i pro každý AV vstup. TV si toto nastavení pamatuje i po vypnutí. Snížení hlasitosti v TV u příslušného AV vstupu by váš problém vyřešilo.

   Pokud to vaše TV neumí a výhledově neplánujete měnit TV ani DVD přehrávač nebo dokoupit AV Receiver a potřebujete tento problém vyřešit, tak jediné, co mě napadá, je vřadit do kabelu z DVD přehrávače do TV odporový dělič nebo lépe stereo potenciometr, kterým by se "hlasitost" DVD přehrávače snížila na úroveň hlasitosti při sledování TV vysílání. To je ale záležitost pro "bastlíře" nebo opraváře elektroniky, protože o žádném dostupném "továrním" zařízení nevím.

  24. Mám stejný problém. Přehrávač jsem si zakoupil včera, ač jsem předtím Váš příspěvek četl, jelikož jsem si myslel, že je to problém firmware a je již vyřešen. Přehrávač jsem samozřejmě připojil digitálně přes receiver (což problém vyřešilo), ale pokaždé se mi ho zapínat nechce a na TV zvuk musím ubrat nebo vypnout tak jako tak. Chtěl bych teda vědět, jak jste problém vyřešil, případně by me zajímali další zkušenosti. Předem děkuji. Matěj.

  25. Nový firmware od vb6rocoda řeší výše uvedený problém - s novým firmwarem si přehrávač pamatuje nastavení hlasitosti i po vypnutí a zapnutí (ověřeno na DVP3260 s firmwarem verze vb6_1)

   Firmware pro DVP3360 je zde:
   http://vb6rocod.lx.ro/dvp3360_12.php

   Upozorňuji na upozornění vb6rocoda pro první flešování:
   1) nainstalovat originální firmware Philips dvp3360_12_fus_eng.zip
   2) nainstalovat pre-version DVP3360_12_vb6_1.rar
   3) vypnout a zapnout přehrávač
   4) nainstalovat "finální" firmware DVP3360_12_vb6_v5_1_1250.rar
   5) v menu přehrávače provést RESET nastavení a pak v menu nastavit češtinu všude, kde to jde

  26. Pokud jde o textové titulky "po DivX/Xvid" (sub, srt, ...), tak fungují bezchybně česky i slovensky, pokud jsou v nejběžnějším "kódování Windows" (CP1250)
   U kódování UTF-8 jsou místo všech znaků s diakritikou "nesmyslné paznaky"
   U kódování ISO 8859-2 neumí některé znaky (například ť, š a ž), některé jsou v pořádku
   Kódování UNICODE jsem netestoval

   Poznámka: Na DVP3380 to sice osobně vyzkoušené nemám, ale starší DVP3040, DVP5960 i DVP3260 to umějí, takže předpokládám, že u DVP3380 to bude stejné.

  27. Znovu jsem pro jistotu ověřil funkci českých textových titulků na DVP3260. Udělal jsem si testovací DivX videa s titulky ve formátu SUB, SRT a TXT a to v kódování CP1250, ISO8859-2 a UTF8. Do titulků jsem si napsal řádek se všemi malými i velkými písmeny s "českou interpunkcí" od á až po Ž, tedy áčď.....žÁČĎ......Ž. Výsledek je tento:
   SUB, SRT i TXT v kódování CP1250 naprosto v pořádku
   SUB, SRT i TXT v kódování ISO8859-2 v pořádku kromě malých i velkých Ý, Ť a Ž
   SUB, SRT i TXT v kódování UTF8 - všechno špatně.

  28. mam philips DVP3380 a pri prehravani MP3 z DVD je prechod na druhu pesnicku velmi dlhy (cca 5 sekund)...co je dost rusive...neda sa to nejako odstranit, nie je to vada pristroja?

  29. Můj DVP3260 se chová stejně. Alternativní firmware to neřeší. Pravděpodobně to způsobuje "špatná přístupová doba" DVD mechaniky při načítání následujícího souboru, protože při přehrávání z externího disku přes USB je mezera minimální a působí rušivě jen u přehrávání "souvislých alb" - koncertů a podobně. Přes USB to je jako třeba při přehrávání ve Winampu - krátká pauza. Při přehrávání "běžných studiových" alb jsou mezery normální jako při přehrávání audio CD z CD přehrávače.

   Jediné řešení je tedy asi přehrávání z USB Flash paměti nebo externího disku. Ono je to i pohodlnější a tišší ....

  30. Zdravím. Mám DVP3350. Použil som firware od vb6rocod. Ide v poriadku len mi tam chýbajú také veci ako sú pre DVP3360 - pozadie titulkov, farba titulkov... Myslíte, že by sa dal firmware z DVP3360 použiť na DVP3350? Ide vlastne len o rozdiel v HDMI podpore nie?
   Inak neexistuje čestina pre Setup Menu atď.? Je som to kupoval rodičom tak tam bude z angličtinou a pod. problém...

  31. Flešnutím firmware určeným pro jiný model by došlo téměř určitě k umrtvení přehrávače, který by šlo oživit jedině servisním zásahem. vb6rocod to na svých stránkách důrazně nedoporučuje dělat.

   České menu do DVD přehrávačů Philips nenabízí a žádný nezávislý překlad jsem nikde neobjevil. Angličtina v Menu ale podle mě zásadní problém není. Do Setupu rodiče většinou nelezou, při přehrávání běžných DVD a AudioCD se s Menu přehrávače nesetkají a pro přehrávání DivX/Xvid/MP3 je dobré jim udělat návod - stačí vhodný Screenshot FileBrowseru a text typu "Stláčaním šípky dole alebo hore vyber súbor s filmom a potom spusť prehrávanie tlačidlom OK"

  32. Prosím o pomoc. Mám DVD Philips 3350 zapojené scartem do Satelitu (Topfield) a ze satelitu scatrem do TV. DVD přehrávač funguje, ale když chci poslouchat satelit a DVD vypnu mám černou obrazovku. Abych mohl poslouchat satelit tak musím odpojit scart od DVD nebo vytáhnou DVD ze zdi. Prosím pomozte co mám kde nastavit. Díky Jirka

  33. Obávám se, že tento problém žádným nastavením vyřešit nelze. Zkusím to vysvětlit laicky - "odporníci" prominou:
   Vypnutý DVD přehrávač svůj výstup obrazu i zvuku "hodí elektricky na nulu", což je správně. Tato "nula" se tedy dostane i na vstupní SCART satelitu. Jenže většina satelitů a DVB-T Set-top-boxů nemá "elektricky oddělený" vstupní SCART a výstupní SCART (ten pro TV). Je to takto ošizené kvůli snížení výrobních nákladů. Takže ta "nula" z DVD přehrávače se "přenese" i na výstupní SCART ze satelitu a do TV jde tedy pr....."nula".

   Řešení vidím jen dvě:
   1) pokud má tvoje TV více vstupů, tak DVD přehrávač nezapojovat do satelitu, ale přímo do TV. Pokud má TV jen jeden SCART, tak může mít další vstup například komponentní, kompozitní nebo S-Video - například na čelním panelu. Bohužel neuvádíš značku a model TV, takže nemůžu poradit konkrétně.
   2) pokud má tvoje TV opravdu jenom jediný vstup, tak to lze vyřešit SCART přepínačem.

   Mechanický "za hubičku":
   http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=912

   Automatický (pozor, cena je bez zdroje - je to jen příklad):
   http://www.tipa.eu/cz/produkt/03390157-redukce-prepinac-av-automaticauto...

  34. Zdravim. Mam philips 3360. Ked pripojim ext.hdd 320 gb naformatovany na FAT32 vidim obsah hdd aj zlozku napr. film ale ked vojdem dnu tak ukaze ze je prazna. Ked dam ten film na usb kluc 32 gb tak mi ukaze zoznam filmou a aj ich v pohode pustim. Kde mam problem?

  35. DVD přehrávače Philips mají dva limity týkající se maximálního počtu složek (priečinkov?) a souborů. Na disku může být maximálně 300 složek včetně vnořených složek (podsložek) a maximálně 648 souborů - zde ale není jasné, zda je míněno maximálně 648 souborů v jedné složce nebo 648 souborů celkově na celém disku. Na disku s filmy tolik souborů a složek nemám. Udělal jsem ale test na jiném disku, na kterém mám tisíce datových souborů - vytvořil jsem na něm složku FILMY a nahrál do ní asi 5 filmů a po připojení k DVP3260 se složka taky tvářila jako prázdná. Pokud se tedy překročí některý z limitů, nemusí se některé soubory zobrazit. Pokud by mohl být problém ve velkém počtu souborů, zkus vymazat nějaké "zbytečné" soubory, nebo nějaké "důležité" soubory přesunout na jiný disk.
   http://www.videohelp.com/forum/archive/standalone-dvd-players-is-there-a...

   Pokud to nepomůže, zkus harddisk zformátovat (např. pomocí SwissKnife) a nahrát na něj jen nějaký rozumný počet souborů.

   Další možný problém, který mě napadá, může být s napájením 2.5" externího harddisku bez vlastního napájení. Napájení z USB DVD přehrávače je proudově většinou "na hraně".

   Poslední chyba by mohla být ve firmware. Oficiální aktualizace je zde:
   http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=CZ&slg=CES&sct=...

   Alternativní firmware zde:
   http://vb6rocod.lx.ro/dvp3360_12.php

  36. Fw som uz skusil aj neoficialny. Hdd je nanovo formatovany fat32. Poctom zloziek to byt nemoze. mam tam asi 10 filmov. Taktiez v zlozke hudba mam mozno 100 mp3. A ani tie neukaze. Jedine este to napajanie. Ale ak disk roztocilo a vidno zlozky na hdd je mozne aby to bolo tymto?

  37. Slabým napájením by to mohlo být. Já mám 3 různé 2.5" disky a bez přídavného napájení jeden nejede vůbec a dva se neustále roztáčejí a zastavují. Můžete mít o chloupek úspornější disk než já nebo elektronika vašeho disku na kolísání napájecího napětí reaguje jinak nebo se zpožděním, takže se načte kořenový adresář disku a pak to disk vzdá. To je ale jenom moje spekulace ...

   Můžete zkusit nahrát nějaký film přímo do ROOTu disku (do kořenového adresáře) - takto by se asi zobrazit měl - a zkusit ho spustit. Tím by se vyloučilo to, že DVD přehrávač neumí pracovat se složkami.

   Poslední co mě napadá je, že si "nerozumí" USB řadič přehrávače s USB převodníkem v boxu na harddisk, ale to nevidím jako moc pravděpodobné.

   Pokud selže i poslední pokus, tak už vidím jedině test s jiným externím diskem a nejlépe s vlastním napájecím adaptérem.

   Já jsem to bez externího napájení netrápil, protože si myslím, že to diskům nedělá moc dobře. Navíc spínané zdroje v současných přístrojích spotřební elektroniky jsou nechutně ošizené a provozovat je nadoraz není moc bezpečné.

   Mám k dispozici DVP3260 i DVP3040 a oba se chovají úplně stejně. Taky mám k dispozici Philips DVP5960 a ten utáhne všechny disky úplně v pohodě. Zdá se mi ale konstrukčně úplně odlišný od ostatních modelů - pravděpodobně ho Philips nakupoval v jiné Čínské vesnici :-)

  38. Ked dam subory do rootu hdd tak ich vidim ale nedokazem spustit. Jeden film sa aj spusti ale zdasa ze ide trhane. Asi to bude to napajanie.

  39. Pokud ten samý film jede z Flash paměti bez potíží, tak to opravdu téměř určitě bude napájením. Pokud má váš externí box zásuvku pro adaptér, tak bude jediný problém sehnat adaptér se správným konektorem. Třeba tento má správné výstupní napětí i proud, ale velký konektor:
   http://www.wifi-shop.cz/spinany-adapter-5v-1a
   Pokud se vy nebo někdo z vašich známých umí "ohánět pájkou", není problém konektor na šňůře adaptéru vyměnit.

   Pokud byste chtěl zainvestovat do jiného disku a boxu, tak moje doporučení je 3.5" disk Samsung z řady F2 a box značky Sharkoon

  40. Hlavně pozor na nestabilizované adaptéry z tržnic a podobně. Ty pokud mají uvedeno 5V / 1A, tak sice mohou mít při zatížení proudem 1A přibližně 5V, ale při poloviční zátěží třeba 7V a naprázdno klidně 10V. To může být pro disk a externí box smrtelné.

   Spínaný adaptér v odkazu určený pro Wi-Fi routery má 5V ("v normě" plusmínus 0,2V až 0,3V) stále. Pokud vlastníte multimetr, raději to před koupí nebo před připojením ověřte. Třeba taky takový adaptér máte doma i routeru a na test by šel použít.

   Tak hodně štěstí :-)

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.