Novinky u Xtreameru: Xtreamer Prodigy a SideWinder2

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, HTPC, MMC
  Čer 22, 2011
  12× Komentováno

  Aktualizováno! Xtreamer včera oznámil několik dalších novinek. Sice opět posunul vydání Prodigy, ale upřesnil jeho parametry. Nabídne totiž výkonnější procesor, který by měl zvládnout i Android. Překvapením je SideWinder2, který je evolucí prvního Xtreameru. 

  Aktuálně – SideWinder2 a změna specifikací Prodigy

  U příležitosti druhého výročí založení korejské společnosti Xtreamer byly včera oznámeny další novinky z produktového portfolia. 

   

  Prodigy – odsunutý, ale nafouknutý

  Již na Cebitu oznámený MMC přehrávač Prodigy, na který se stále netrpělivě čeká, byl opět odložen. Důvodem je změna procesoru, který bude nově osazen výkonějším Realtekem 1186. Frekvence procesoru je 750 MHz, přístroj dále bude disponovat 512 MB RAM, USB 3.0 porty, HDMI 1.4 a bude podporovat 3D video. Firmware má být stejný, jako u ostatních produktů Xtreameru, nicméně v inovované verzi 3.0. Oznámena je např. podpora HTML5 a Flash. Prodigy má být též schopen osvojit si operační systém Android 2.2. Připojit půjde i DVB-t tuner. 

  prodigy

  Aktuální cena Umax Xtreamer Prodigy v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

   

  Xtreamer SideWinder2

  Zatímco Prodigy má být top produktem, SideWinder2 bude mainstreamem. Za stejnou cenu, jako aktuální SideWinder (či MK1, či chcete-li "první Xtreamer 2,5"), původní zařízení značně vylepší. 

  V základu půjde o pasivně chlazený přístroj. Procesrorem mu bude Realtek 1185 s 500 MHz, RAM zde najdeme v kapacitě 256 MB a uvnitř opět bude prostor pro 2,5" disk. Wi-fi je tentokrát integrováno, USB povýší na verzi 3.0 a síť na gigabit. Taktéž firmware má být již zmiňované verze 3. 

  sidewinder2

  Dodávky SideWinder2 mají být zahájeny 1. srpna za cenu 99 eur. 

   

   
  Umax Xtreamer SW2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

   

  napsali jsme dříve:


  Xtreamer Ultra – HTPC bez starostí?

  HTPC jsme si tu nedávno stavěli sami. Xtreamer přichází s jedním již hotovým. Staví na platformě Intel Atom, která už je bohužel poněkud vyčpělá a testované AMD APU ji to dává znát. Nicméně aspoň je zde použit výkonnější dvoujádrový procesor na 1,8 GHz. Grafiku obstarává nVidia ION2 s 512 MB paměti. RAM zde najdeme celé 4 GB, což je více, než dost. Lze dále osadit pevný disk 2,5 nebo 3,5 palce.

  ultra

  Detaily najdete na webu výrobce

  Skříňku o rozměrech 213 × 142 × 54 mm chladí malý 40mm ventilátor. Nechybí žádné z potřebných konektorů. K dispozici bude zajímavé příslušenství, od již tradičního bezdrátového Wi-Fi adpatéru, přes externí blu-ray mechaniku, TV tunerem a konče velmi pěknou bezdrátovou mini-klávesnicí s touchpadem.

  keybCena se bude pohybovat v základu okolo 7000 korun. Jak již bylo řečeno, nejde o nic až tak moc unikátního. Ale velkou slabinou HTPC je systém. Máme tu osvědčený Windows Media Center, který ale poněkud velkým molochem, pro multimediální činnosti. A linuxové systémy zatím nedosáhly všeobecné obliby a podpory.

   
  Umax Xtreamer ULTRA lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

  Jak to ale bude u Xtreameru? Je sice výrobcem optimalizován na široké spektrum platforem, ať už zmiňované MCE, tak XBMC, Linux a další. Dostupný též bude operační systém vycházející z Ubuntu a optimalizovaný přímo pro Xtreamer Ultra.

   

  Xtreamer Prodigy – ultimátní mediaplayer s USB 3 a webovým prohlížečem

  Prodigy bude zřejmě nástupcem klasického Xtreameru 2,5 (SW). Staví na novém hardwaru, konkrétně na procesoru Realtek RTL1185. Sekundovat mu bude 512 MB DDR3 paměti, USB 3.0, gigabitová síť, do šuplíku pojme 3,5“ pevný disk až o 3 TB. Bude tu opět široké příslušenství – stejná bezdrátová miniklávesnice a hlavně DVB-t tuner!

  prdogiy

  Detaily hledejte na webu výrobce 

  Koncepce přístroje zdá se býti extrémně internetovou. Jeho grafické rozhraní má být napsané v Adobe Flash a výčet podporovaných internetových funkcí téměř nezná konce. Ostatně k dispozici má být přímo webový prohlížeč. Xtreamer Prodigy by mohl být plnohodnotnou náhradou za HTPC, ale při nižší ceně a spotřebě. 

  Xtreamer se bohužel stále nepoučil a Prodigy bude chlazeno aktivně. Nicméně rovnou nabízí vylepšený pasivní chladič, ovšem jako placené příslušenství. V každém případě je ale zřejmé, že oba produkty budou velmi zajímavé a korejský Xtreamer evidentně ví, co dělá a co zákazníky zajímá...

   

  Kromě prvních dvou novinek, z nichž je zatím dostupné pouze HTPC Ultra, se dále objevují první zkazky o dalších dvou zařízeních. 


  Aktualizováno: 

  Xtreamer PVR – Android změní MMC trendy!

  Má jít o zařízení podobné chystanému Prodigy, přičemž ale bude poháněno jiným procesorem. Slušně výkonným Sigma Designs SMP8656. Xtreamer byl doposud věrný procesorům od Realteku, takže těžko říct, proč mění stáj. 

  Velmi novátorské ale bude využití operačního systému od Googlu, Androidu. Mluví se o verzi 2.2 Froyo. Android je již slušně zavedený systém se statisíci aplikacemi a rostoucí oblibou na mobilních telefonech a tabletech. V MMC se ale může chytit stejně tak dobře. 

  Každopádně, kromě Androidu bude PVR zajímavý ještě možností osadit duální DVB-t tuner. Procesor by měl umožnit též hraní 3D her známých z této platformy...

  Xtreamer SyncX

  Zatím nejméně odkryté zařízení, o kterém se ví jen velmi málo. Má jít o NAS, nicméně spíše lehčího kalibru, než je eTrayz. Možná půjde o nástupce Xtreameru Pro. 

  Starší Xtreamery udrží krok

  Pokud byste chtěli smutnit, že máte starší verzi Xtreameru, tak nemusíte. I pro něj má být k dispozici aktualizovaný firmware, který srovná krok například s novinkou Prodigy! A co že bude firmware verze 3 umět? Jen stručně bez překladu: 

  • a) built in movie jukebox .We took the community engine and turned it to be part of the FW flow. We did so to retain compatibility and allow the community to continue its progress on a better performance engine.
  • b - a new slick music player that supports also playlists. 
  • c) the SDK introduce support for netflix and mediafly as well as few others. We are now doing the licensing. 
  • d) the new version 3 will allow you the benefits of new feature we call control pad. an elegant universal launch screen to your favorites and shortcuts. we will update you about it when time comes. 
  • e) version 3 will allow you to enjoy control of your machine with mouse and keyboard, even 2.4g wireless. 
  • f) version 3 will introduce cache and buffering control for internet streaming. 
  • g) We made opera web browser part of the machine, however we did a webkit based browser as well. We now test performance and will be able to conclude the best option that is providing best experience on RTL . 
  • h) We added support to flash. SWF files will be playable on the machine. Flash is also another big headache for us as it consumes alot of the system resources, and we are limited with what the RTL platform can or cannot do with it.

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  12 Komentáře

  1. myslim, ze ultra je zcela zbytecna vec - podobne (stejne) osazene nettopy se prodavaji uplne bezne a navic kolikrat za podstatne nizsi cenu. jedine, ze by ultra mel jiz nainstalovany a plne nakonfigurovany system vc. treba xbmc - pak by to mozna melo smysl.

  2. "feflo" by mel vedet, ze Ultra je dodavan nejen jako nettop, ale vc. wireless miniklavesnice s touchpadem, standardni dalkou, HDMI kabelem 1.4, a USB flashkou s komplet. predinstalovanym Linuxem, XBMX atd.
   To je dost slusna vybava za ty penize a HW konfiguraci Ultry...
   Skoda, ze ten pisalek toho clanku si ani neumi precist veci stare pres 1/2 roku...

  3. Pisálek toho článku toho ví dost. Například to, že Xtreamer sliboval Ultru za mnohem nižší cenu, pak ji brutálně navýšil a snažil se to zamáznout zbytečnostmi, jako flash disk. Obdobnou mini klávesnici mají na DX za pár dolarů. Taktéž vlastní systém ohlásil Xtreamer až když zjistil, že je to jediná možnost, jak Ultru vyzdvihnout nad konkurenci. A mimochodem, ten systém pořád ještě není hotový...

   Xtreamer Ultra nemusí být špatná volba, obzvláště s pasivním chlazením. Ale cena mnohé odradí.

  4. 4 tisíce za multimediální přehrávač (prodigy)? To je trochu hodně, ne? Za takovou cenu se dají sehnat značkové netbooky na Androidu (např. Toshiba) s 1 GB RAM, 1 GHz ARM procesorem a Tegrou, která přehraje HD video. Tak nevím, co tady výrobci MMC šaškují...

  5. Xtreamer dokázal, že má kvalitní produkty s výbornou podporou. Navíc není čínský, ale korejský. Vyšší cena je tady na místě. Prostě kdo chce kvalitní a funkční výrobek, ať si trochu připlatí.

   Na druhou stranu je pravda, že kdejaký mobil je dnes stejně výkonný, netbooky a tablety pro Android mohou mít podobný HW a jejich ceny jsou velmi nízké. Než výrobci MMC ale pochopí, že směr se možná bude ubírat jinam, nebo že z něj lze těžit už dnes, chvíli potrvá.

   Xtreamer s jeho neustálými odklady taky může někdo brzy předehnat...

  6. Jak by mohly nové verze firmware pro starý sideWinder 1 srovnat krok s Prodigy když v prodigy je operační systém Android. Znamená to že android pojede i na hardwaru starého sideWinderu ? včetně těch 3D her ? to mi prosím osvětlete , protože tomu se mi nechce vůbec věřit.

  7. Mam toto zariadenie a aj Xtreamer PRO. Som velmi sklamany. Stalo sa mi,
   ze:

   mi vsetky data na disku xtreamera zmizli a nebol pre system ani PC ani nikde rozpoznatelny a musel som ho cely preformatovat. Katastrofa, prisiel som o stovky MB.

   som kopiroval filmy cez siet a ked som zariadenie neskor zapol tak adresar s mnozstvom dat zmizol a prisiel som o ne,

   kopiroval som z USB kluca veci do zariadenia a po skopirovani sa stratili z interneho disku xtreamera, esteze boli na kluci,

   vcera som kopiroval veci cez pomalu siet a ked to bolo isiel som nieco vacsie preniest cez USB a od toho momentu mi adresar kde som kopiroval zmizol aj so vsetkym dovtedy ulozenym don a nenasli ho ani software na to urcene. Prisiel som o cely adresar.

   Hladam diskusie na tuto temu a vidim, ze tento vazny problem sa deje aj inym. Som totalne vytoceny a slovo Xtreamer uz nechcem pocut.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.