Duel nabíječek Lamax a SilverCrest – cena nebo elegance?

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro
  Črv 01, 2018
  1× Komentováno

  Nabíječky pro USB jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí běžného dne. Kdo už někdy nezatoužil po nahrazení těch nevýkonných 1portových běžně dodávaných s mobily, lampičkami či kamerkami? Pojďme se kouknout na dvě rozdílná řešení tohoto dilematu.

  Lamax USB Smart Charger 4.5A – silná krása

  Nejvýkonnější nabíječku od Lamaxu jsme vám již představili před časem. Pro ty, pro které je moc drahá či velká, nabízí výrobce řešení levnější a kompaktnější. Pochlubit se může 4 porty s max. výstupním proudem 2,4 A a maximálním tokem do všech 4,5 A. To není málo. Stačí to ledaskomu, rozhodně to ocení ten, kdo má na stole třeba konvertibilní notebook nabíjený prostřednictvím USB (jako Umax 10Wi-S či TrekStor SurfTab Twin 11.6).

  Za výhodu považujme malé rozměry (na cesty, kde pomůže kompatibilita se sítěmi o napětích 100 V až 240 V), skutečnost, že se nepřehřívá, a pro ty, kdo ji neschovají za stolem, i velmi sympatický vzhled. Kombinace černé a bílé vypadá dobře a barevně nebude rušit. Jen cena 490 Kč nemusí být pro každého.

  SilverCrest USB zásuvka 3,4 A – když cena rozhodne...

  Přiznám se, že občas otevřu letáky obchodních řetězců a koukám, co si může člověk koupit v samoobsluze za elektroniku. LED lampičku stále užívám a jsem s ní spokojen. A na konci prázdnin jsem tam objevil právě testovanou USB nabíječku s klasickou zásuvkou. 129 Kč neznělo špatně i vzhledem k výkonu 3,4 A, tak jsem se prošel a koupil ji. Barvy byly dvě: bílá a červená. Rvačka o ně nebyla, tak jsem vzal červenou. Snad pro kontrast na fotkách v recenzi.

  Plast je matný a ona červená vypadá zcela nevýrazná, fádní (na fotkách proti skutečnosti září). Bílá působila jako slonová kost. Pokud znáte „papundeklové“ panelákové dveře, jste doma. Ale to nevadí, nabízí solidní výkon 3,4 A (bohužel bez uvedení maximálního proudu na jeden port či jakékoliv specifikace max. výkonu či rozdělení apod.). Výrobce navíc nabízí záruku 3 roky.

  Každopádně pokud jsem nabíjel svůj notebook, nevšiml jsem si zásadnějšího rozdílu v rychlosti oproti Lamaxu. Takže bych těm 2,4 A na portu věřil. Ono, upřímně, u silnějších nabíječek mnohem více rozhoduje kvalita kabelu. Navíc se mi přes pouhé 2 USB porty líbí to, že zachovává klasickou zásuvku s max. příkonem 3 680 W, což úplně stačí.

  Takže lze říci, že může umět až 3 USB porty při využití nějaké nabíječky, kterou jste jistě obdrželi k elektronice, nebo zkrátka nepřijdete o zásuvku např. pro klasickou lampičku. Svým způsobem je univerzálnější než Lamax. I když vzhledem k volbě vidlice (s kolíkem) nebude tak bezproblémová na cesty.

  Otázka se nemění

  Pokud bychom měli vybrat vítěze dnešního duelu, bude to, zejména vzhledem k poměru cena / výkon, model SilverCrest. Kromě 3leté záruky nabízí velmi slušný napájecí proud 3,4 A (pro dva USB porty) a možnost volit mezi dvěma barevnými variantami. Otázkou je, jestli se opět někdy objeví v nabídce prodejce, již tam byl párkrát.

  Naproti tomu Lamax objednáte kdykoliv a nabízí dvojnásobek USB portů s maximálním proudem 2,4 A a celkovým 4,5 A. Vedle toho čekejte kompaktní rozměry a mnohem elegantnější vzhled. Pro leckoho bude možná působit Lamax kvalitněji. Pokud neřešíte cenu, koupí chybu neuděláte.

   

   
  Zápory nabíječky LamaxKlady nabíječky Lamax
  - Vyšší cena+ Výkon 4,5 A
   + Elegantní a čistý design
   + Vhodnější na cesty do zahraničí

   

  Zápory nabíječky SilverCrestKlady nabíječky SilverCrest
  - Nevýrazný design+ Univerzálnost, nepřijdete o zásuvku
   + Cena
   + Záruka 3 roky

   

  Za zapůjčemí Lamax USB Smart Charger 4.5A děkujeme společnosti

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  1. USB nabíječka LAMAX z článku je pěkná, v reálu drobnější, než působí na fotkách. Což kvituji. Výkon a provoz také v pořádku. ALE: Použití vidlicové zástrčky je na zabití, protože v zásuvce nabíječka nedrží moc pevně. A jaksi se předpokládá, že při zastrkování kabelu bude vyvinuto určité násilí... Prostě, měla tam být ta větší, kulatá zástrčka (se zemnící zdířkou).

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.