Digilidi si notují s EISA Awards

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Novinky,
  Zář 12, 2007
  4× Komentováno

  Nedávné každoroční udílení cen EISA nepřineslo žádné větší překvapení. Připravili jsme si pro vás malý výcuc toho nejzajímavějšího z našeho segmentu a není jistě náhodou, že některé vítězné produkty již prošly našimi testy a taktéž si od nás vysloužili velmi kladné hodnocení.

  Agentura EISA vypisuje každoročně tolik kategorií a uděluje tolik cen, až to hezké není. My se podíváme jen na vítěze v oboru spotřební elektroniky, které se náš web věnuje. Pokud si budete chtít projít kompletní výsledky nejen letošního ročníku, můžete rovnou zabrousit na oficiální stránky EISA. Zlí jazykové tvrdí, že v EISA Awards jde hlavně o to, který výrobce se ukáže jako nejštědřejší sponzor. Ocenění EISA je totiž neocenitelným marketingovým nástrojem. Nicméně i z recenzí našeho webu vyšly totožné produkty, nebo přístroje ze stejné modelové řady, vítězně. Takže jsou jasné dvě věci. EISA ty produkty skutečně poctivě testuje a my dokážeme v testu skutečně kvalitní výrobek rozpoznat:). No sláva!

  Philips 47PFL9732D – evropská Full HD LCD televize


  I když jsme zatím žádný z Full HD televizorů od Philipsu neměli přímo v testu, o jejich kvalitě není pochyb. Zatím z každé návštěvy veletrhů Cebit a IFA máme nejlepší obrazový zážitek právě z displejů Philips. Přirozeně mluvím o špičkových modelech, jako je tento oceněný. V mainstreamu a low endu není situace zdaleka tak jednoznačná.

  Pioneer PDP-LX508D – evropská Full HD plazma


  Ani zde žádné překvapení. Pioneer se prakticky od nástupu plazmových zobrazovačů etabluje jako leader v technologiích. Zatímco Panasonic chrlí obrovské množství dobrých a dostupných modelů, Pioneer dělá svoje top modely pro fajnšmerky, kteří nemají hluboko do kapsy a za nejlepší technologii se nezdráhají zaplatit.

  Samsung LE40R81B/86B – evropská HD ready LCD televize


  Mezi LCD televizory s klasickým rozlišením 1366x768 bodů již dlouho vyniká nad ostatními značka Samsung. V nedávném duelu jsme měli menšího sourozence oceněné TV, model LE32R86B, který na nás udělal až na drobnosti výborný dojem. Rozdíly v této našlapané kategorii jsou však minimální a při výběru TV bychom se nechtěli bezmyšlenkovitě upínat pouze k “ocejchovanému“ přístroji. Samsung zřejmě získal nějaký ten plus bodík také díky originálnímu neotřelému designu.

  Panasonic TH-42PV70/PX70 – TH42PV71/PX71 – evropská HD ready plazma


  Jak už jsme naťukli, Panasonic prostě mainstream plazmy umí. Kombinuje přitom dostatečně pokročilou technologii se zajímavou cenou. Nám prošel redakcí model TH-42PX70E, který jako jeden z prvních mezi plazmami měl již integrovaný DVB-T tuner. Trochu lze polemizovat nad tím, že získala ocenění v sekci HD ready, ale přitom (stejně jako prakticky všechny v této kategorii) fyzickým rozlišením 1024x768 bodů ani nižšího HD formátu nedosahuje:) Ale i s pixelovou “podvýživou“ si poradí se zobrazením (nejen) HD videa výborně.

  Panasonic DMR-EX87 – evropský DVD / HDD rekordér


  Zde si musím trochu povytáhnout triko konstatováním, že již v červnu při uvedení tohoto rekordéru na trh jsem mu na našich stránkách předpovídal ocenění evropským rekordérem. A stalo se:) Zřejmě tomu hodně napomohla konečně bezproblémová integrace DVB-T tuneru a určitě také fakt, že letos se výrobci s novinkami moc neukázali a nebylo až tak obtížné zvítězit i s byť jen drobnou inovací . Z našich dosavadních testů HDD rekordérů různých značek si odnesl totožný model s menším diskem DMR-EX77 zatím nejlepší hodnocení a tak musíme s agenturou EISA opět souhlasit. Tak to byly střípky EISA výrobků roku. Zajímavým detailem je, že už zcela zmizela kategorie DVD přehrávač roku a objevuje se už pouze HD DVD přehrávač. Inu, co nebude mít v následujícím období přídomek HD, jako by už ani neexistovalo…

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  4 Komentáře

  1. jestli dobře vidím tak existují i modely s označením 71 - jsem nesmělý a teprve se rozkoukávám...uvažuji o 42PX700E a najednou vidím i 71 tak nechci skonat blbej - ještě pro úplnost -bude mi stačit 42 palců na vzdálenost 5 metrů - nechci pobíhat po prodejně s metrem -třeba bych se koukal nedobrovolně kde bude míň místa.... dík za rady

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?