Neděle , 01. 10. 2023

Igor

Digilidi si notují s EISA Awards

12. 09. 2007

Nedávné každoroční udílení cen EISA nepřineslo žádné větší překvapení. Připravili jsme si pro vás malý výcuc toho nejzajímavějšího z našeho segmentu a není jistě náhodou, že některé vítězné produkty již prošly našimi testy a taktéž si od nás vysloužili velmi kladné hodnocení.

Agentura EISA vypisuje každoročně tolik kategorií a uděluje tolik cen, až to hezké není. My se podíváme jen na vítěze v oboru spotřební elektroniky, které se náš web věnuje. Pokud si budete chtít projít kompletní výsledky nejen letošního ročníku, můžete rovnou zabrousit na oficiální stránky EISA. Zlí jazykové tvrdí, že v EISA Awards jde hlavně o to, který výrobce se ukáže jako nejštědřejší sponzor. Ocenění EISA je totiž neocenitelným marketingovým nástrojem. Nicméně i z recenzí našeho webu vyšly totožné produkty, nebo přístroje ze stejné modelové řady, vítězně. Takže jsou jasné dvě věci. EISA ty produkty skutečně poctivě testuje a my dokážeme v testu skutečně kvalitní výrobek rozpoznat:). No sláva!

Philips 47PFL9732D – evropská Full HD LCD televize

I když jsme zatím žádný z Full HD televizorů od Philipsu neměli přímo v testu, o jejich kvalitě není pochyb. Zatím z každé návštěvy veletrhů Cebit a IFA máme nejlepší obrazový zážitek právě z displejů Philips. Přirozeně mluvím o špičkových modelech, jako je tento oceněný. V mainstreamu a low endu není situace zdaleka tak jednoznačná.

Pioneer PDP-LX508D – evropská Full HD plazma

Ani zde žádné překvapení. Pioneer se prakticky od nástupu plazmových zobrazovačů etabluje jako leader v technologiích. Zatímco Panasonic chrlí obrovské množství dobrých a dostupných modelů, Pioneer dělá svoje top modely pro fajnšmerky, kteří nemají hluboko do kapsy a za nejlepší technologii se nezdráhají zaplatit.

Samsung LE40R81B/86B – evropská HD ready LCD televize

Mezi LCD televizory s klasickým rozlišením 1366×768 bodů již dlouho vyniká nad ostatními značka Samsung. V nedávném duelu jsme měli menšího sourozence oceněné TV, model LE32R86B, který na nás udělal až na drobnosti výborný dojem. Rozdíly v této našlapané kategorii jsou však minimální a při výběru TV bychom se nechtěli bezmyšlenkovitě upínat pouze k “ocejchovanému“ přístroji. Samsung zřejmě získal nějaký ten plus bodík také díky originálnímu neotřelému designu.

K TÉMATU  Recenze Sony RX 10 III - pokročilý „vše v jednom“ 4K kompakt (1. část)

Panasonic TH-42PV70/PX70 – TH42PV71/PX71 – evropská HD ready plazma

Jak už jsme naťukli, Panasonic prostě mainstream plazmy umí. Kombinuje přitom dostatečně pokročilou technologii se zajímavou cenou. Nám prošel redakcí model TH-42PX70E, který jako jeden z prvních mezi plazmami měl již integrovaný DVB-T tuner. Trochu lze polemizovat nad tím, že získala ocenění v sekci HD ready, ale přitom (stejně jako prakticky všechny v této kategorii) fyzickým rozlišením 1024×768 bodů ani nižšího HD formátu nedosahuje:) Ale i s pixelovou “podvýživou“ si poradí se zobrazením (nejen) HD videa výborně.

Panasonic DMR-EX87 – evropský DVD / HDD rekordér

Zde si musím trochu povytáhnout triko konstatováním, že již v červnu při uvedení tohoto rekordéru na trh jsem mu na našich stránkách předpovídal ocenění evropským rekordérem. A stalo se:) Zřejmě tomu hodně napomohla konečně bezproblémová integrace DVB-T tuneru a určitě také fakt, že letos se výrobci s novinkami moc neukázali a nebylo až tak obtížné zvítězit i s byť jen drobnou inovací . Z našich dosavadních testů HDD rekordérů různých značek si odnesl totožný model s menším diskem DMR-EX77 zatím nejlepší hodnocení a tak musíme s agenturou EISA opět souhlasit. Tak to byly střípky EISA výrobků roku. Zajímavým detailem je, že už zcela zmizela kategorie DVD přehrávač roku a objevuje se už pouze HD DVD přehrávač. Inu, co nebude mít v následujícím období přídomek HD, jako by už ani neexistovalo…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek