A-Data A10050 v testu – hliníkový (gentle)man

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro
  Říj 01, 2016
  0× Komentováno

  Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

  TIP: Recenze TP-Link TL-PB10400 – energie sbalená na cesty

   

  Barevná elegance s dojmem luxusu

  Výrobce nabízí tento model hned ve 4 pastelových barvách, které vhodně ladí s obalem z leštěného hliníku. Ten navozuje dojem dospělého a elegantního hardwaru, který neudělá ostudu ani na stole v kanceláři ředitele či distingovaného bankéře.

  Aluminium na těle slibuje dobrou odolnost proti pádu, ohni (nevybuchne?) apod. Ta bude nesrovnatelná proti různým „plasťáčkům“. Splňuje mezinárodní standard IEC 60950. Jeho přesné znění neznáme, ale každého zákazníka potěší oficiózní šifra na výrobku indikující, že je lepší než jiný. :o)

  V balení čekejte powerbanku samotnou a jeden krátký bílý kabel (opět barevně ladí) pro nabíjení – klasika. U mikro USB portu nicméně kvituji provedení, které umožňuje připojení i k odolnému telefonu, který má slot zapuštěn do těla a ne každý kabel se vejde do zdířky. Nejen pěkné, praktické.

  S nabíječkou pro 220 V nepočítejte, zbytečně by zvýšila cenu a výrobce správně logicky předpokládá, že nějakou budete vlastnit (od zařízení, kterému má sloužit jako záloha).

   

  Šikovný a poctivý sluha

  Těžko se dlouze rozepisovat o kvalitách a výkonu, protože jde hlavně o baterii s vysokou kapacitou. Nicméně kromě kapacity 10 500 mAh (patrné již z názvu), tedy 37,2 Wh, jsou nejdůležitější porty pro dobíjení.

  Digitální váha ukázala hmotnost 217 g.

  Výrobce slibuje výdrž pro bezmála 4 nabíjecí cykly (přesně 3,7) iPhonu. Vy, kdo vládnete znalostmi fyziky, si jistě dokážete spočítat, kolikrát dobije právě váš tablet. Já magii přírodních věd (přes snahu paní učitelky) neholduji, přiznávám bez mučení. Proto mohu jen prozaicky, resp. lakonicky, konstatovat, že vydrží dlouho. Jako užitečnou ji vnímám např. na dovolenou pro dobíjení fotoaparátu, který není určen pro tužkové baterie (např. akční kamera Rollei 420).

  Čekejte dva USB typu A s výstupními proudy 1 A a 2,1 A, pěkný standard. Kromě toho můžete pomocí vypínače powerbanku a její nabíjení vypnout i při připojeném zařízení. Dobré třeba pro USB lampičky někde do stanu? To jsem zkoušel a jedna levná s jistého hypermarketu při vypnutí trošičku (velice slabě) svítila. Telefon nahlásí odpojení nabíječky a šmytec.

   

  Užitečné jsou indikační diody stavu akumulátoru – ukazují stav vybití / nabití po 25 % (viz obrázek). Nabíjecí proud baterie může činit 2 A.

  Přirozeně lze nabíjet dvě zařízení současně, stejně tak při dobíjení powerbanky samotné můžete připojit třeba telefon lačnící po proudu a ona si vše ohlídá sama. Nechybí ochrana proti zkratu, přebití, přehřátí i přepěťová ochrana.

  Pokud uvažujete o powerbance, zahrňte do svého hledáčku také A-Data A10050. Je kvalitní s hliníkovým šasi a, co je hlavní, zvládne nabíjet kdykoliv dvě zařízení a sama při tom může přijímat proud z el. sítě. K čemu je to dobré? Může posloužit jako rozdvojka, pokud vlastníte jen jednoduchou nabíječku, a urychlit dobu nabíjení. Já např. vlastním pouze 500mAh adaptér, takže testovaná věc mi může pomoci urychlit nabíjení fotoaparátu a mobilu (zároveň). Starý zdroj při tom může kompenzovat ztráty, pokud bych si nepohlídal dostatečný stav nabití powerbanky. A co je důležité, nemusím nic řešit. Elektronika se postará sama. O tom to je.

   

  Aktuální cena ADATA AA10050-5V-CTI v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  ZáporyKlady
   + Kvalita provedení a vzhled - hliník
   + Dva nabíjecí porty 1 A a 2,1 A
   + Může nabíjet, i když se sama nabíjí
   + Vypínač

  Za zapůjčení powerbanky A-Data A10050 děkujeme společnosti

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.