Pátek , 29. 03. 2024

Taťána

Xtreamer – kde se bere to nadšení?

01. 09. 2009

Netem světem se šíří oslavné recenze nového a zajímavého síťovo-harddiskového přehrávače Xtreamer. Je jeden z nejlevnějších, přitom oplývá téměř extrémní výbavou. Je ale zahalen rouškou tajemna. V čem to tedy spočívá?

Tento článek je preview – rezcenzi jsme již napsali, přečtěte si ji!

Xtreamer je unikátní. Disponuje výkonem i výbavou, přitom je levnější, než méně povedená konkurence. V něčem musí přece být háček!?

Zařízení jsme již získali a tak máme prvotní zkušenosti:  

  • Xtreamer je celkem nedostupné zboží. Zájem je větší, než stíhá továrna pokrýt.
  • Výrobce má vlastní diskusní fórum, kde aktivně komunikuje se zákazníky.
  • Výrobce si hodně věří a prohlašuje, že Xtreamer bude bezkonkurenčně nejlepší.
  • Budoucí čas je na místě, protože zatím je ještě plný chyb a nedostatků.
  • Běží na linuxu a nic tak není nemožné.
  • Firmware má být časem uvolněn jako open source a tím se rozšíří možnosti jeho ladění.
  • Xtreamer má nechutně hlučný mini větráček, který jde naštěstí vypnout (což ale může vést k přehřívání).
  • Jinak je zpracovaný pěkně a ovládá se rychle a pohodlně.
  • Xtreamer stojí 99 euro, u nás 3 300 korun. V ceně je i Wi-Fi adaptér.

Pro ty, kteří o Xtreameru zatím neslyšeli, přinášíme jeho popis:

Xtreamer přehraje takřka veškeré video i audio soubory, samozřejmě včetně Full HD videa. Přehrává ze sítě i z případného vloženého 2,5“ pevného disku nebo přes USB. Umí externí titulky, i když zatím nejsou příliš „hezké“. Lze měnit jejich velikost, pozici a dokonce i synchronizaci.

Xtreamer také nabízí přístup ke spoustě internetových serverů z pohodlí obývacího pokoje. Internetová rádia jsou ale zatím ve stádiu příprav.

Zařízení má 256 MB RAM paměti a 32 MB paměti FLASH (na operační systém zřejmě připadá ještě další paměť, protože ten má 128 MB). Pohání jej čipset Realtek 128X (Special Edition), což je skoro stejná (jen rychlejší) platforma, jako u Asus O!Play. Výkon má opravdu slušný, jelikož si poradí i s obrazy Blu ray disků a mnohým dalším. Xtreamer připojíte k televizoru přes HDMI 1.3 a k receiveru optikou. Umí ale například i poslat dekódované DTS audio do televizoru, což činí konkurenci často potíže.

K TÉMATU  Uživatelská recenze Samsung Galaxy Ace

Kdy se dočkáme zázraku?

Jak již bylo řečeno, mnoho funkcí čeká na doplnění a mnoho chyb čeká na odstranění. Proto se zatím nevrhejte po hlavě do koupě tohoto produktu. Pokud rozumíte anglicky, bedlivě si projděte diskusní fórum výrobce a sami uvidíte, co můžete čekat (viz například roadmapa chystaných firmwarů a jejich vlastnosti). Pokud anglicky neumíte, doporučujeme sledovat DIGIlidi.cz, kde budeme přístroj postupně recenzovat a přinášet informace o jeho vylepšeních (aktuálně čekáme na firmware 1.0.3, který má vyjít cca za 14 dnů). Jednoho dne to možná bude opravdu dokonalý přehrávač…
 

Stránky výrobce: www.xtreamer.net
Stránky dovozce ďo ČR: www.umax.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek