Středa , 24. 04. 2024

Jiří

Xtreamer – kde se bere to nadšení?

01. 09. 2009

Netem světem se šíří oslavné recenze nového a zajímavého síťovo-harddiskového přehrávače Xtreamer. Je jeden z nejlevnějších, přitom oplývá téměř extrémní výbavou. Je ale zahalen rouškou tajemna. V čem to tedy spočívá?

Tento článek je preview – rezcenzi jsme již napsali, přečtěte si ji!

Xtreamer je unikátní. Disponuje výkonem i výbavou, přitom je levnější, než méně povedená konkurence. V něčem musí přece být háček!?

Zařízení jsme již získali a tak máme prvotní zkušenosti:  

  • Xtreamer je celkem nedostupné zboží. Zájem je větší, než stíhá továrna pokrýt.
  • Výrobce má vlastní diskusní fórum, kde aktivně komunikuje se zákazníky.
  • Výrobce si hodně věří a prohlašuje, že Xtreamer bude bezkonkurenčně nejlepší.
  • Budoucí čas je na místě, protože zatím je ještě plný chyb a nedostatků.
  • Běží na linuxu a nic tak není nemožné.
  • Firmware má být časem uvolněn jako open source a tím se rozšíří možnosti jeho ladění.
  • Xtreamer má nechutně hlučný mini větráček, který jde naštěstí vypnout (což ale může vést k přehřívání).
  • Jinak je zpracovaný pěkně a ovládá se rychle a pohodlně.
  • Xtreamer stojí 99 euro, u nás 3 300 korun. V ceně je i Wi-Fi adaptér.

Pro ty, kteří o Xtreameru zatím neslyšeli, přinášíme jeho popis:

Xtreamer přehraje takřka veškeré video i audio soubory, samozřejmě včetně Full HD videa. Přehrává ze sítě i z případného vloženého 2,5“ pevného disku nebo přes USB. Umí externí titulky, i když zatím nejsou příliš „hezké“. Lze měnit jejich velikost, pozici a dokonce i synchronizaci.

Xtreamer také nabízí přístup ke spoustě internetových serverů z pohodlí obývacího pokoje. Internetová rádia jsou ale zatím ve stádiu příprav.

Zařízení má 256 MB RAM paměti a 32 MB paměti FLASH (na operační systém zřejmě připadá ještě další paměť, protože ten má 128 MB). Pohání jej čipset Realtek 128X (Special Edition), což je skoro stejná (jen rychlejší) platforma, jako u Asus O!Play. Výkon má opravdu slušný, jelikož si poradí i s obrazy Blu ray disků a mnohým dalším. Xtreamer připojíte k televizoru přes HDMI 1.3 a k receiveru optikou. Umí ale například i poslat dekódované DTS audio do televizoru, což činí konkurenci často potíže.

K TÉMATU  Google TV Box IV303: Externí Android pro televize

Kdy se dočkáme zázraku?

Jak již bylo řečeno, mnoho funkcí čeká na doplnění a mnoho chyb čeká na odstranění. Proto se zatím nevrhejte po hlavě do koupě tohoto produktu. Pokud rozumíte anglicky, bedlivě si projděte diskusní fórum výrobce a sami uvidíte, co můžete čekat (viz například roadmapa chystaných firmwarů a jejich vlastnosti). Pokud anglicky neumíte, doporučujeme sledovat DIGIlidi.cz, kde budeme přístroj postupně recenzovat a přinášet informace o jeho vylepšeních (aktuálně čekáme na firmware 1.0.3, který má vyjít cca za 14 dnů). Jednoho dne to možná bude opravdu dokonalý přehrávač…
 

Stránky výrobce: www.xtreamer.net
Stránky dovozce ďo ČR: www.umax.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek