Úterý , 23. 04. 2024

Evžénie

ZyXEL DMA-2500: přehrávač kombinující svět elektroniky a počítačů

09. 07. 2009

Podle známé síťařské firmy ZyXEL byl svět moderních multimediálních přehrávačů nepěkně rozdělen. Buďto jste si pořídili zařízení blízké klasické spotřební elektronice s jednoduchým ovládáním a naráželi jste na nedostatek funkcí, nebo jste se přiklonili k univerzálním „linuxovým“ přístrojům, které toho umí hodně, ale komfort obsluhy a provedení pokulhává. DMA-2500 má být dokonalým skloubením obou světů.

Odkudkoli a cokoli

Přehrávače je univerzální. Přehraje jakýkoliv hudební nebo video formát. Poradí si s nejmodernějšími formáty, jako je H.264, WMV9, AVI, DivX, XviD a s mnoha dalšími. Podporuje i kontejner „MKV“, ve kterém jsou na internetu nejčastěji šířeny filmy ve vysokém rozlišení. Dokonalou kvalitu si vychutnají i majitelé souborů s ochranou proti kopírování DRM (podpora Digital Rights Management).


DMA-2500 získal certifikaci DLNA 1.5, což je zárukou toho, že dokáže sdílet digitální obsah s dalšími zařízeními, nezávisle na platformě nebo výrobci (viz například vyšší modely plazem Panasonic). Multimédia si tak můžete vychutnávat na mobilních zařízeních, kompatibilní spotřební elektronice a samozřejmě na počítači. Multimediální obsah přehrává DMA-2500 z úložiště v síti, které umí sám najít. Není třeba se ale spoléhat jen na vlastní obsah. Zařízení umí přistupovat k webovým televizím a rádiím z celého světa pomocí služby Radio Live 365.


Do domácí sítě se přehrávač připojí standardním ethernetovým kabelem. Pro koho je pohodlnější bezdrátový přenos, může využít USB port, ke kterému lze připojit 802.11n USB adaptéry ZyXEL, např. NWD-271N nebo NWD-270N.
Výhodou přehrávače je, že s uživatelem komunikuje v českém jazyce. Ovládání je díky tomu stejně jednoduché, jako u běžné spotřební elektroniky. Podpora češtiny nechybí ani u titulků ve filmech; přehrávač správně zobrazí všechny české znaky.
 

Ekologicky úsporný

ZyXEL dbá na to, aby jeho zařízení byla úsporná a neměla vysokou spotřebu elektrické energie. To platí i pro DMA-2500. Zárukou nízké spotřeby je certifikace ENERGY STAR.

K TÉMATU  Recenze Niceboy RAZE 2 vertigo - výkon a basy s sebou

ZyXEL se holedbá, že nedělá chyby výrobců spotřební elektroniky. Ale pouze jediný USB vstup mluví o něčem jiném.

„Univerzální přehrávače multimédií vždy měly své nedostatky. Buď byly blízko spotřební elektronice, což sice znamenalo, že měly jednoduché ovládání, na druhou stranu zařízení podporovala jen omezené množství formátů a zcela chyběly on-line služby. Pak zde byly univerzální přehrávače často postavené na linuxovém základě, které sice měly bohatou nabídku funkcí, jejich ovládání však bylo nepřiměřeně složité a komplikované,“ říká Martin Bratičák ze společnosti ZyXEL. „DMA-2500 kombinuje výhody obou. Poradí si s každým formátem, ale ovládání je i díky české lokalizaci stejně jednoduché, jako u spotřební elektroniky“.

ZyXEL DMA-2500 je dostupný od 1. 6. 2009 za doporučenou maloobchodní cenu 4 980 Kč vč. DPH.

Svět přehrávačů se mění, klasické firmy opět zaspávají

Ať už vás slova ZyXELu přesvědčí, nebo nikoli, jisté je jedno. Klasickým přehrávačům a rekordérům, které produkují velikáni jako Pioneer, Philips nebo Panasonic, zvoní hrana. Jsou pozadu, – jsou pasé jako silon…

Nejprve tu byly produkty neznámých firem jako PopcornHour, IAMM, eGreat; své šance se nyní chytají síťařské firmy jako Netgear, Asus, D-Link, nebo dnes zmiňovaný ZyXEL. Pokud bych si měl vsadit, tak se časem chytí i klasičtí výrobci elektroniky. Čekat na ně ale nemá žádný význam. Přehrávač dnes musí být na síti!

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek