Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

DVD stagnace u Philipsů: 3310, 3360 a 3380

11. 06. 2009

Zhruba začátkem roku 2004 přišel na trh první značkový DVD/DivX přehrávač Philips 737. Od krušných začátků tento typ přístrojů dospěl do použitelného stádia a Philips si dokázal udržet náskok a jeho přehrávače patřily vždy k těm lepším. Dokonce ještě loni se řadil Philips 5990 k jedné z nejlepších voleb. I letos přišla na trh nová řada. Ale už jde jen o pouhé důchodce…

 
V obchodech se objevují modely Philips 3310, 3360 a 3380. Na webu Philipsu ještě najdete starou dobrou 5990tku, ale v e-shopech už moc k sehnání není.
 
Všechny tři nové modely se vyznačují šířkou 36 centimetrů, z čehož by nejednoho fandu slušné elektroniky „trefil šlak“. Léta je tu standard, že konzervativní komponenty domácího kina by měly mít šířku 42 centimetrů. Ale úspora na kousku plechu je v dnešní době asi nutná…
 
 
 
 
Model 3310 nemá HDMI výstup, a při nízké ceně neobsahuje ani USB 2.0 vstup. Ještě se v nabídce objevuje levný model 3350, který nemá HDMI, ale má USB. Ale není jisté, zda nedochází k záměně modelů 3310 a 3350 a chybné uvedení parametrů.
 
 
 
 
Model 3360 již HDMI má, stojí okolo 1700 korun a umí přepočítat obraz na 1080p. Již na něm najdeme i USB 2.0 vstup.
 
 
 
 
Nejvyšší model 3380 stojí přes 2100 korun a zdá se hodně podobný prostřednímu modelu. Zásadní rozdíl najdeme zřejmě jen v lepším audio výstupu, jejž využijí ti, kteří mají rádi analogový přenos signálu do zesilovače a nechtějí utrácet velké sumy za hi-fi přístroje. Ostatně Philips v minulosti ukázal, že i za málo peněz to není tak strašné (highend-filové prominou).
 
Kromě designu nenajdeme na přístrojích oproti loňským modelům snad žádné změny, což je smutné, ale pochopitelné. Přece jenom DVD/DivX přehrávače ve své kategorii začnou nahrazovat Blu-ray přehrávače, jejichž cena klesá a schopnosti rostou (ovšem jako obvykle, hodně pozvolna). Stejně tak se prosazují nové HDD/síťové přehrávače. Teoreticky mohl Philips u nových přehrávačů zapracovat na firmwaru, ale upřímně o tom pochybuji. Výhodou předešlé řady bylo to, že vzniklo několik upravených firmwarů, které dolovaly z 5990tky opravdové maximum.
 
Na závěr ještě jedno upozornění – prodejci i výrobce nejsou jednotní v označování nových modelů, zejména u nejnižšího z řady. Někde jej najdete označený jako 3350, nikoli jako 3310. Problém je i to, že rozdílné jsou informace i na národních webech Philipsu (CZ versus UK). Je možné, že existují jak 3310, tak 3350 a liší se přítomností USB.
 
 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek