Panasonic DMR-EX78EP: letošní špička mezi rekordéry?

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Srp 07, 2008
  179× Komentováno

  První česká recenze: Panasonic má stran jejich HDD rekordérů dobré renomé a tak je v uvedení každého nového modelu velký kus napjatého očekávání, zda to bude ten nejlepší rekordér roku. Je tomu skoro přesně rok, co jsme v redakci měli úspěšného předchůdce, model EX77. Co za ten rok vývojáři vymysleli, aby posunuli laťku zas o kus výš?

  Facelift

  Hned na začátku musíme schladit přehnaná očekávání. Nový Panasonic DMR-EX78 je velice, ale velice podobný loňskému modelu a těch inovací není zase tolik. Na zásadní technologickou “revoluci“ si budeme zřejmě muset počkat až s nástupem stolních Blu ray rekordérů. Ty Panasonic sice už delší dobu vesele prodává v Japonsku, ale my si na našem starém kontinentě budeme muset ještě počkat.

  Jen drobně pozměněná vizáž. Prim hraje opět výborný displej

  Nedávno testovaný přehrávač DVD-S54 stejné značky jsme po právu kritizovali za to, že nepřináší oproti loňskému modelu prakticky žádnou výraznější změnu. Při prvním pohledu na nový rekordér by se chtělo říci, že to bude podobné. Nebudeme ale předbíhat. Opravdu minimálních změn doznal design přístroje. Zachovány zůstaly strohé, technokraticky hranaté tvary, také prolis ve tvaru L, který chrání mechaniku, i extrémně povedený VFD displej s výbornou čitelností (ten při nastavování režimu záznamu hned ukáže, kolik se v něm na disk vejde hodin záznamu, což je výborné). Tlačítka pro zapnutí a pro vysunutí mechaniky zaujala novou pozici v rozích horní lišty. To nejdůležitější se však změnilo pod konektorovou lištou, chránící před zraky uživatele firewire, analogové konektory a párek dalších funkčních tlačítek (jedno z nich je tlačítko PLAY, které by si dle našeho soudu zasloužilo svoje místo na dostupnějším místě). Panasonic konečně nahradil svůj oblíbený slot na SD karty mnohem účelnějším USB rozhraním (nutno dodat, že tak přes nespočetnou řadu kritiky učinil z hlavních hráčů mezi rekordéry jako poslední. U vyšší verze DMR-EX87 zůstal zachován také SD slot).

  USB port u modelu EX78 nahradil a u vyššího EX88 doplnil slot na SD karty

  To jsou všechny viditelné změny. Dálkový ovladač je totožný, což opět není na škodu. Díky přehršli popisů funkcí tlačítek připomíná spíše novinový sloupek, než ovladač, ale po ergonomické i funkční stránce je dobře promyšlený. Důležitá tlačítka jsou velká a odlišená, takže ovládání rekordéru je hračka.

  Dálkový ovladč zvládne také základní funkce ovládání televizorů prakticky všech výrobců

  Zadní panel nedoznal oproti modelu EX78 naprosto žádné změny. Zůstal i relativně tichý ventilátor ve vnější “kleci“ a pochopitelně HDMI s 1080p a podporou VieraLinku. Další fyzickou změnu tedy odhalíme až po odkrytování, když zjistíme, že si základní model polepšil ve velikosti disku, která teď činí 250GB. Měření spotřeby ukázalo, že vylepšení doznalo také hospodaření s energií. 24W v plném provozu a 13W ve “falešnému“ Stand-By (režim, kdy je rekordér uspán jen částečně a je schopen startovat do pohotovostního stavu během 1s.). V klasickém Stand-By je odběr již neměřitelný. Zato k změření času náběhu z tohoto režimu by vám vzhledem k 38 sekundám stačily i kostelní hodiny. Zde k vylepšení nedošlo.

  Panasonic stále ještě potřebuje aktivní, i když relativně tiché, chlazení

  U předchozího modelu jsme měli drobné výhrady ke kultivovanosti čtecí mechaniky. Také zde Panasonic zapracoval a mechanika, tradičně podporující všechny existující formáty DVD a CD médií, je zase o stupínek umravněnější, ale výrobce si stále ponechal nějaký ten prostor k dalšímu zlepšení...asi pro příští model:) Celkově lze sice sluchem chod rekordéru rozpoznat, ale přístroj nevydává žádné výrazné zvuky nad rámec “slušného vychování“. Opět jsme se ale nedočkali funkce přechodu HDD do režimu spánku. Toto kritizujeme u každého rekordéru a ani dnes neuděláme výjimku. Stejně tak si neodpustíme obecnou kritiku výrobců k jejich strachu a neochotě konečně použít ve stolních přístrojích stále dostupnější 2,5’’ disky z notebooků, které by ještě srazily spotřebu a hladinu hluku. Obrazové ani zvukové výkony rekordéru netřeba komentovat. Tradičně jsou již výborné, zvláště přes HDMI. Přes klasický SCART je obraz méně ostrý a mdlejší, ale nijak nevybočuje z toho, na co jsme u renomovaných výrobců zvyklí.

  Vše tu už bylo

  Panasonic se rozhodl zbytečně neměnit úspěšný koncept ovládání, funkcí a prostředí loňského modelu, a proto odlišnosti se hledají jen velice obtížně. Před rokem jsme si u EX77 povzdechli, že přístrojů s combo tunerem je po málu. Rok se s rokem sešel a situace se diametrálně změnila. Pokud nemá přístroj kromě analogového, také digitální DVB-T tuner, najde svoje místo spíše v regálech s levným výprodejem (pravdou ale je, že Panasonic inovoval i svou čistě analogovou a cenově dostupnější řadu EH). Oba tunery si ponechávají dobré přijímací vlastnosti a také již dříve vyzdvihovanou možnost kombinování analogových a digitálních programů v jednom seznamu kanálů. Nic jiného, než pochvalu, si nezaslouží také přehledné EPG na celý týden. Velké fonty, možnost přepínání typu zobrazení EPG nebo zvýraznění pořadů podle jejich typu. To vše napomáhá jeho pohodovému používání. Rychlé je také jeho načítání a obecně lze za svižnou označit celou instalovanou elektroniku, což je velké plus oproti tradičně lenivější konkurenci levnějších výrobců.

  V EPG lze pořady zvíraznit podle jejich druhu
  Jen drobně pozměněná vizáž. Prim hraje opět výborný displej
  Zobrazení EPG lze přepnout do ještě více přehledné podoby

   

  “Univerzální“ sériový port a JukeBox

  Pojďme si přiblížit to nejpodstatnější, co vlastníci starších modelů rekordérů Panasonic postrádali, tedy přítomnost USB portu. Nečekali jsme zázraky, ale omezená použitelnost tohoto rozhraní nás docela zklamala. Na pevný disk lze přes USB překopírovat pouze hudba v souborech MP3 a obrázky JPEG. DivX lze z USB pouze přehrávat. Pokud si myslíte, že z HDD něco dostanete přes USB opět zpět na klíčenku, vyvede vás Panasonic z omylu. Nelze. Rozhraní prohlížeče a postup kopírování by zasloužilo trochu promyslet, zpřehlednit a zjednodušit. Zatím co u MP3 si lze označit, co chcete zkopírovat, u JPEG se rekordér na nic neptá a zkopíruje všechny JPEG soubory, co jich jen na flashdisku najde. V testovaném balení byl jako dárek také gigový flashdisk od Panasonicu, ale v oficiálních specifikacích se o něm nemluví, takže se může jednat jen o promo akci. I tak je to na zklamání z USB jen velmi malá náplast.

  DivX na HDD prostě nedostanete

  Větší radost nám Panasonic udělal se svým JukeBoxem. Na HDD si lze překopírovat libovolné množství fotografií a hlavně hudby v podobě MP3 nebo celé Audio-CD. Největším tahákem Panasonicu je přitom využití hudební databáze Gracenote, která identifikuje vložený hudební disk, přiřadí autora, album a pojmenuje správně názvy všech skladeb. Tato databáze obsahuje v základu údaje o 350 000 hudebních discích a je možné ji aktualizovat pomocí USB (tak aspoň na něco to USB je:)).

  Vyhledání titulu v databázi disků je dílem okamžiku
  A výsledek stojí zato, vše od skladeb po interpreta dostane svůj přesný název. Česká diakritika je vypuštěna

  Velice strohé je prostředí samotného přehrávače hudby. Kromě základní informace o názvu a přehrávacím čase, neposkytuje žádné informace. Ty lze vyvolat až přes skryté menu.

  Déjá vu

  Nyní bychom se měli rozepsat o dalších funkcích, jako přehrávaní DivX, nahrávání a úpravě záznamu. Nicméně bylo by to zbytečné opakování již napsaného. Vše se zcela shoduje s předchozím modelem DMR-EX77 a tak, pokud lačníte po podrobnostech, odkážeme vás na naši recenzi. Jestli budou výrobci své nové modely “inovovat“ tímto způsobem, budou naše recenze čím dál kratší a kratší. Uspoří nám sice hodně času, ale my bychom vás raději informovali o neuvěřitelném pokroku, který zase novinky udělaly. Jen ve zkratce si řekněme, že podpora DivX a Xvid je výborná. Rekordér přehrál všechny testovací samply a poradil si také s DivX 6. Jiné formáty neumí. Titulky jsou použitelné, žel zůstaly beze změny, takže opět zbytečně vysoko v obraze a zbytečně malý font. Zcela chybí funkce přiblížení obrazu, lupa je pouze u fotografií.

  Zrovna titulky si o drobné vylepšení u starého modelu říkaly. Vývojáři na ně ale ani nesáhli

  Nahrávání lze nastavit dle libosti. Buď z EPG (jen DVB-T), ručně nebo pomocí kódu ShowView (jen analogové vysílání). Kromě čtyř kvalitativních režimů záznamu je opět k dispozici ještě mód FR s proměnlivým datovým tokem pro uzpůsobení nahrávky volnému místu na disku. Ze čtyř pevných režimů jsou dobře použitelné bez větší ztráty kvality první tři. Poslední dlouhohrající režim EP je opravdu jen pro nouzové použití. Pravda, na disk se pak vejde v tomto módu až 441 hodin záznamu, ale kdo by se chtěl takovou dobu pak koukat na rozostřený, rozpitý záznam s nízkým rozlišením? Možná za trest. Kladně hodnotíme možnost nahrávat skryté titulky a volbu zvukové stopy pro nahrávku. Střihové funkce jsou opět stejné. Stříhat lze s přesností na jedno políčko, nicméně záznam na sebe po vystřižení nenaváže zcela plynule a je patrné drobné zaseknutí obrazu.

  Opakování, základ nudy

  Model DMR-EX78 nás opět přesvědčil o tom, že Panasonic rekordéry dělat umí. Mezi hlavní klady jednoznačně patří rychlá elektronika, která nás nenutí často čekat, stabilní a relativně tichý chod a především kvalitní příjmové a záznamové schopnosti. První krůčky Panasonicu s integrací rozhraní USB do rekordérů nás ale moc nepřesvědčily a v zásadě se jedná jen o kosmetické vylepšení. Identifikace Audio-CD pomocí databáze Gracenote je krůčkem správným směrem. Malinko se nám zdá, že Panasonic přeceňuje svoji technologickou vyspělost oproti konkurenčním rekordérům, a tak poněkud s inovacemi u letošního modelu šetřil. Kupříkladu nové rekordéry LG řady RHT3XX si již konečně vystačí s pasivním chlazením, což považujeme za přínosnější.

  Největší pozitivní změnou u Panasonicu tedy je navýšení základní kapacity pevného disku na 250GB. Panasonic DMR-EX78 stále patří k letošní špičce v oboru. Je to poctivý kus železa, ale abychom tady pěli oslavné ódy na nejlepší rekordér roku, muselo by těch vylepšení být podstatně více. Tak třeba napřesrok. Český návod pro Panasonic DMR-EX78 a EX88 najdete zde.

   

  Plusy a mínusy
  + přibylo USB- omezené použití USB
  + tišší chod a spotřeba, než předchůdce- cena
  + větší HDD- příliš málo inovací
  + kvalita zpracování a obrazu- nečte DivX z DVD+RW/RW médií
  + databáze Audio-CD nosičů 
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  DivX 6ano
  Nero Digitalne
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  179 Komentáře

  1. Mám ho už 2 dny doma,koupil jsem ho více méně po přečtení této diskuze.Je skvělý,viera link funguje perfektně.I toto byl jeden z důvodů koupě,mám panaka PX42 je to skvělá kombinace.jen 1 malý problém s digi tunérem,předesílam pro případné odpovědi,bydlím v Havířově,čili chytám na společnou anténu v paneláku 39 a 54 kanál a tady je kámen ůrazu ten 54 kanál má problém s kvalitou má č 1 čili červené pole.39 jede v poho 10 z 10ti možných.A teď v čem je vlastně problém,digi tunér v tv PX42 ten 54 kanál naladí v plné kvalitě čili 10 z 10ti.Manuální scan na recordéru 54 kanálu taky ten samy problém i při drobném posunu pásma.Chápu že automat může mít problém,proto ten manual,takže jsem v pasti jak tento problém vyřešit.Předem díky za odpovědi.

  2. Já jsem po přečtení této diskuse spíš zklamán. Zatím to byl můj favorit. Chtěl bych tady shrnout některé dotazy na které jsem nenašel odpověď a pokud bude někdo vědět byl bych rád kdyby napsal odpověď.
   1.Jde uložit na HDD např.50GB muziky a 30GB fotek? Někdo psal že uložil jen pár GB a dál to nešlo, jako by to mělo nějaké GB omezení.
   2.Jsou nahrané pořady na HDD (přes EPG) označené názvem a datumem přebraným z EPG?
   3.Jde na místo smazaného pořadu opět nahrávat nebo se musí po zaplnění HDD tento zformátovat a tím smazat i všechny písničky a fotky na něm uložené?
   4.Jsou titulky z DVD a DviX opravdu tak nečitelné i na TV uhlo. 94cm?
   5.Jde po označení pořadu pro nahrávání přes EPG ručně upravit konec nahrávání?
   To je snad vše:), předem díky za odpovědi.

  3. 1. nwm, ale je to více méně nepodstatné,2. jj,3. stačí smazat, logicky, žádný formát,4. na 72 se na to dívám ze vzdálenosti 3m a žádný problém, 5.jasně že ide

  4. Na Panasonic DMR-EX78EP chytám digitální vysílání (nemyslím, že je problém s kvalitou) a dále několik satelitních programů, které máme rozvedeny v domě. Velmi často se mi nenahraje nastavený program. Pozoruji, že v seznamu nahrávaných programů (tlačítko Prog/Check) často není vpravo nahoře aktuální čas. Např. včera se nenahrála pohádka na ČT1 v 13:05 ani F1 z Novy. Ale večerníčky pravidelně v 18:45 fungují. Mám za to, že problém souvisí s nastavením interního data/času. Má někdo zkušenosti? Odkud v DVB-T se datum čas bere - teletext?, stream?, který multiplex? Co pokud mám i analogové programy? Kdy se provádí nějaký refresh? Díky.

  5. Mám podobný problém. Občas se mi taky stane, že nenahraje načasovaný program. Např taky ty F1 z Novy. Mě sice přístroj ukazuje správný čas, ale všiml jsem si, že když po neúspěšným časovaným nahrávání zmáčknu Prog/check, tak aktuální čas stojí. Když smažu ten nenahraný načasovaný program a zadám nový, tak čas zase jede. Nechápu, kde je chyba. Mám podezření, že to snad dělá aktualizace EPG. Čas záseku totiž odpovídá zhruba okamžiku, kdy na displeji svítilo GUIDE (toho jsem si všiml včera, ale nevím, jestli je to tak vždy). Dá se tohle nějak řešit nebo je to na reklamaci? Dík za odpověď

  6. Zdravím,
   i já mám poslední zhruba tři týdny problémy s časovým nahráváním. Stejný problém jako u Vás. Nastavený program se nenahraje a čas v pravém horním rohu se zastavý a dál něběží. Z tohoto důvodu dochází pravděpoodobně k nenahrání nastaveného titulu. Snažil jsem se dopátrat, jak tenhle problém odstranit, ale zatím bohužel neúspěšně. Pokud by jste někdo věděl, jak tuto nepříjemnou záležitost odstranit, tak dejte prosím vědět. Díky, J.D.

  7. Potreboval by som poradiť ako zvoliť na DVD-R(-RW) kapitoly v presne stanovenom mieste.
   Keď si analógový alebo digitálny program nahrám na HDD alebo na DVD-RAM, spravím si strih, vymažem čo tam nechcem mať, urobím si kapitoly tam kde chcem a pri pozeraní to perfektne funguje. Problém nastane vtedy ak tento titul napálim na DVD-RW. Vtedy mám možnosť disk buď uzavrieť a koniec alebo keď dám možnosť najprv len napáliť a potom ešte chcem niečo upraviť už sa aj tak nič s tým nedá robiť iba nahrať na voľné miesto ďalší
   titul. Keď následne disk uzavriem a chcem si ho pozrieť zistím, že kapitoly už nie sú tak ako som si uch vytvoril na HDD ale urobia sa každých cca 5-6 minút tak ako je to obvyklé pri ostatných značkách DVD rekordérov. Som z toho sklamaný. Skúšal som to aj cez Play List ale stále to isté po napálení či pred uzavretím alebo po uzavretí kapitoly vytvorené ako chce rekordér a nie podľa toho ako som ich vytvoril ja na HDD. Máte niekto skúsenosť či sa s tým dá niečo robiť alebo nie. Mal som požičaný nemenovaný neznačkový rekordér ktorý toto všetko zvládol bez problémov, dokonca DVD nebolo treba ani uzavrieť, dalo sa pozerať aj v ostatných prehrávačoch a keď som chcel ešte sa dalo pokračovať v nahrávaní. Poprosím poradiť len od tých ktorý poradiť chcú a nie od mudrcov ktorý potrebujú ukázať aký sú múdri. Vopred ďakujem

  8. Ahoj, když si uděláš v materiálu na HDD přesně definované kapitoly, musí to být materiál, který pak lze vypálit vysokou rychlostí a to také musí být v setupu nastaveno.
   Pokud kopíruješ na jakýkoliv disk DVD-+R, +- RW nebo RAM rychlostí přehrávání, kapitoly zmizí a přístroj při tom vytvoří tzv. autokapitoly, jak se o tom zmiňuješ.
   Při takovém kopírování na médiu také zmizí nastavení "okénka" do menu, to jde ještě před uzavřením média editovat, kapitoly, tedy jejich umístění už ne.
   Proto se už v době záznamu programu na HDD musí kalkulovat s kapacitou nosiče.
   Když by byl zaznamenaný program např. v režimu SP delší jak cca 125 min, už nepůjde rychle vypálit. Pak je potřebné nahrávat už přímo v režimu FR.
   Rád poskytnu podrobnější výklad např. po icq nebo Skype, kontaktovat lze na mail
   j.konda@seznam.cz
   Uživatelem různých modelů Panasonic jsem už mnoho let a zájemcům mohu i poradit, ajk se bránit velkému nešvaru těchto přístrojů, kterým je prokluzování DVD disků a RAM disků v mechanice, což ji ničí a působí často chyby a znehodnocení nosiče při pálení nebo uzavírání.
   Hledám majitele poškozeného DMR EH-50 za účelem odkoupení na ND.

  9. Ahoj lidi,
   pořídil jsem si tento DVD rekorder (Panasonic DMR-EX78EP) - nahrávám normálně přes DVB-T všechno OK. Uvažuji o koupi SATELITU s přijímačem kvality HDTV, no a chtěl jsem se zeptat zda můžu nahrávat na tento rekordé programy ze satelitního přijímače HDTV. Je mi jasný že rekorder nenahrává v HD kvalitě.

  10. samozřejmě, že to jde přes scart. V nejbližší době ho budu používat na nahrání VHS z videa. Nahrávat jsem taky už zkoušel z Fergusonu arivy.

  11. Dobrý den, s DMR-EX78 jsem docela spokojen, ale mám jeden malý problém. Mám naladěný ČTmultipex na určitém kanálu a z určitého vysílače, zkoušel jsem naladit tento samý multiplex z jiného vysílače a na jiném kanále, vzhledem k tomu, že kvalita (síla signálu), nebyla dobrá rozhodl jsem se používat, ten původní multiplex, bouhužel nevím jak vymazat kanály z toho nevyhovujícího. Předem všem děkuji za radu

  12. Dobrý den.Po delší době jsem se rozhodl napsat na všechan dostupná fóra.Tenhle přístroj i přes to že vám napíše že je něco ok, dělá neskutečný chyby, špatně se ovládá a neumí dobře zapisovat na DL Layer...prostě jsem se rozhodl všude psát že má tolik chyb, že ho nebudu doporučovat.Hodlám ho vyhodit...skutečně vyhodit...

  13. Rozumím Ti, bohužel pýcha "firmy" je taková, že s každou volovinou posílají do servisu, asi mají všechny za idioty, co by nezvládli ani nahrát firmware z CD ...
   Ten byl ještě před časem ke stažení, nyní už s tím jsou neskutečné potíže.
   O politice servisu, kdy nová mechanika stojí 4,500,- Kč, její repase bez práce s montáží cca 2,500,-, jiné díly obdobně, zákazník je i pro relativně banální závady touto politikou tlačen k nákupu dalšího přístroje a takové přístroje končí ve sběrných dvorech. To v lepším případě.
   Recyklace těchto přístrojů je stejně ale iluzí a omezuje se takřka jen na plastové díly. Zbytek plný toxických látek, těžkých kovů a dalšího je většinou stejně kdesi "pohozen".
   Jako ministr životního prostředí bych jim dal, že by se z toho potento ..., že mají vysloveně antiekologickou politiku.
   Zákon plní, ale ceny jsou takové, že se pozáruční servis absolutně běžnému občanovi nevyplatí.
   Aby cena dílu byla často 1/2 nebo až 70% ceny nového přístroje dané kategorie, to je nehorázné !!!!!!! Zejména pak u dílů na starší typy, které nakonec skončí na skládce, protože jako výprodejové stále drží ony nehorázné ceny.
   Před cca 10-20 lety vám ještě VCR Panasonic s chasis z lehlých slitin a dalšími kvalitními komponenty vydržel 20 let i denního provozu. Záruka bývala 6 měsíců.
   Dnes je záruka 24 měsíců a v 25., nebo 26. se to podělá ... S tím musíte počítat a kolik jich mají v servisech jen na záruky, to taky nutí k zamyšlení.
   Přes všechny tyto hrůzy nic moc lepšího dnes na běžném trhu nekoupíte.
   Jsem pamětník, takže si mohu dovolit říci, že jsme se velkou oklikou vrátili do dob, kdy to takto bývalo a doufali jsme, že tu jednou budeme mít tu "zahraniční kvalitu" ....

  14. Pročetl jsem si reakce k tomuto zařízení, protože v 08 jsem také vybíral, vybíral- a toto vybral. ALE - Po uplynutí záruční doby+ 6 měs - odešla optika v mechanice. Servis řekl již 7000,- za opravu!!!! Takže další adept na sběrný dvůr.... Jedině složit dva "marody" do jednoho... Leží snad někomu v polici marod na něco jiného??
   Mám zůstat věrný Panas. či se nechat odradit???
   MIRO

  15. Já to taky odhaduji na "osleplou optiku". Pokud nepomohlo vyčištění v servisu (pokud se s ním vůbec obtěžovali), tak je to opravdu na vyhození, protože výměna mechaniky se nevyplatí a nahraná data z interního harddisku asi nijak jinak než vypálením dostat nelze díky záměrným omezením ve firmwaru. Můžete rekokodér samozřejmě používat jen pro záznam pořadů, které nechcete archivovat - zkrátka se na nahrávku podívat a pak jí smazat.

   Co se týče věrnosti ke značce - podle mě má smysl od každé značky kupovat jen a pouze ten typ výrobků, u kterých ta konkrétní značka patří ke špici. Od Panasonicu má smysl koupit si plasmu, ale k té plasmě si koupit od Panasonicu i AV Receiver a reprobedny je čirý nesmysl.

   "Značkové" rekordéry jsou kapitola sama pro sebe - u všech "značkových" výrobců jsou kombinaci čínské kvality a záměrných omezení, která mají uživateli zabránit kopírovat záznamy do počítače. Cena optických mechanik je samozřejmě loupež za bílého dne, protože se v principu jedná o mechaniky pro PC - jen mají záměrně jiné rozhranní, aby nebyla možná jejich výměna za pětistovku místo nehorázných 7 tisíc Kč.

   Můj názor je, že jediné rozumné řešení je "NoName" rekordér, který zaznamenává přímo vysílaný stream na harddisk, a následná konverze a vypálení zaznamenaného streamu na PC.

  16. No, máte pravdu! Optika dle servisu je" vyčerpaná"...Ale ten nápad s jednorázovým nahráváním a mazáním je dobrý! Odpovídá to vlastně i cenově- takovéto zařízení stoji něco kolem 2000 + 7 tis a jsem skoro na pořizovací ceně 78! Je to fakt "jen" v té mechanice DVD...V servisu se mi dostalo obdobné rady- co nejlevnější rekordér ( ať moc nebolí jeho vyhození.....). Ten "run" za ziskem je holt všude...Jen mne tenkrát lákala ta "viera"- komunikace spolu propojených prvků-TV+ DVD. Nu což

  17. Značkoví výrobci si zakládají na pěkný problém. Reálně uvažující zákazník si samozřejmě bláhově nemyslí, že koupí značkového výrobku za trojnásobek ceny neznačkového získá trojnásobnou kvalitu. Ale já bych viděl jako "férové", kdyby u značkového výrobku za trojnásobnou cenu neznačkového:
   1/3 ceny tvořila cena samotného výrobku
   1/3 ceny tvořila přidaná hodnota ("dotaženější" funkce, dostupnost servisu, vyšší životnost)
   1/3 ceny tvořil "příplatek za značkovost", protože značka zkrátka tržní hodnotu má

   Jenže zákazník místo funkcí navíc dostane naopak záměrná funkční omezení, životnost jako u čínského Low-Endu a díky nesmyslným cenám náhradních dílů a servisních prací reálnou neopravitelnost výrobku. Jediné, na co si zákazník reálně připlácí, je punc značky, kterou ale netvoří reálná kvalita produktů značky, ale náklady na marketing - takže zákazník sám platí za reklamu, která jeho samotného oklamala.

   U spotřební elektroniky je výhoda pro výrobce v tom, že trh s elektronikou má velkou setrvačnost, protože jde o zboží dlouhodobé spotřeby. Ale jsou odvětví, kde se na šizení zákazníků ze strany "značkových výrobců" přijde dříve a reakce trhu je taky rychlejší:
   http://ekonomika.ihned.cz/c1-50351300-plzenskemu-prazdroji-se-loni-propa...

  18. Ahoj lidi,s přístrojem jsem spokojený,ale nedávno jsem koupil blu ray značky Panasonic a bohužel má stejný dálk.ovl. jako rekordér,tím pádem jak ovládám rekordér tak i blu ray najednou.Neví někdo jak nastavit (přepnout) ty dál.ovladače,aby ovladali každý stroj sámostatně?Děkuji za radu.

  19. Mám sice EX87, ale mělo by to být stejné, i v návodu je postup, jak "přeprogramovat" ovladač "na jiný kanál".
   Pokud nenajdeš, dej vědět, koukneme na to společně.

  20. Dobrý den, mám problém s tím, že v nastavení je možnost nahrávání v divx, ale ten tam není, doporučená stránka na netu se nenačte-error html, takže jak mohu tuto funkci zprovoznit?

  21. To v nastavení je skutečně popsáno zaváděcím způsobem, kdy to působí jako blamáž.
   Jde ale pouze o nastavení přehrávání pro nosiče NAHRANÉ v DivX/XviD.
   Přístroj podporuje jen přehrávání, a to v omezené míře. Zdaleka ne všechny kodeky, se kterými se lze v tomto formátu sehnat přístroj umí. Nemá ani možnost snadného upgrade - dodatečného rozšíření podporovaných kodeků.
   Snad jedinou zaručenou možností je soubory z PC, kde nemáte jistotu, "otestovat" na DVD-RW a pokud by některý nešel, pak jedině překódovat, stáhnout totéž z jiného zdroje jiném kodeku a podobně.

  22. Dobrý den, dělá mi problém USB vstup, nečte mi USB flash disk (Kingston DataTraveler 100 8GB). Je to tím typem flash disku? Který disk o kapacitě 8GB by měl rekordér číst?

  23. zdravim, tímhle USB jsem si také naběhl, mám 16ku kingstona, sice načte, ale je pomalý a seká se. Pokud mohu doporučit, pak vysokorychlostní emgeton snooper 8GB. Jen tě může překvapit, že ho budeš muset naformátovat z FAT 32 na NTFS. Přehrává ho jak panasonic bez sekání, tak např. domácí kino samsung nebo satelitní receiver Ferguson. Kdybys měl někoho, kdo má fergusona Arivu, tak ten formátuje během 5 vteřin a data nezaberou téměř nic, narozdíl od různých prográmků, který zaberou klidně GB paměti

  24. Dobrý den, potřeboval bych poradit.Při zapnutí pana DMR-EX87 se začne samovolně přepínat HDD,DVD,SD a pořad do kola. Předem děkuji.

  25. v displeyovém okénku nejde zvolit HDD nebo DVD a znázorňuje se mně tam pořád hláška A2, neví náhodou někdo o co se jedná?...děkuji za případnou odpověď.

  26. Vlastním rekordér Panasonic DMR-EX78, který při připojení antény hlásí, že nemá žádný signál. Moje otázka zní, zda nepotřebuji k jeho připojení do televizního vysílání Sep-top box DVBT2 nebo je schopen sám pracovat s digitálním signálem?

  27. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.