Impérium zkouší vrátit úder: Recenze Sony RDR-HXD870

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Lis 30, 2007
  175× Komentováno

  Nakonec jsme se všichni dočkali a přicházíme s netrpělivě očekávanou recenzí na DVD/HDD rekordér s DVB-T tunerem, o kterém se médií šíří samé superlativy. Takže, je nové Sony opravdu taková perla, nebo je to jen mnoho marketingového povyku pro nic? Pojďte se s námi podívat!

  Nejlepší Sony je Pioneer

  Tištěnými médii stihlo projít už několik srovnávacích testů, kde Sony slavilo velké úspěchy. S takovými testy se to občas ale může mít tak, že konečným pořadí produktů do jisté míry dokáže zázračně zamíchat také množství peněz, které v daném plátku byl ten který výrobce za minulý rok ochoten utratit za reklamu. Proto budeme dělat, jako bychom žádné testy zatím neviděli a uděláme si vlastní obrázek na RDR-HXD870 alespoň do doby, než u nás raději Sony inzerovat začne:)). Uvidíme, zda Digilidi dojdou k podobným závěrům či nikoliv.

  Větší výška = větší objem vzduchu = menší zahřívání

  Sony si dělá ambice vyšoupnout na poslední chvíli Panasonic DMR-EX77 z trůnu DVD/HDD rekordéru roku. Vývojáři Sony pro to udělali maximum, když si sebekriticky přiznali, že jejich vlastní vývoj poněkud pokulhává za konkurencí, a vyrazili na nákupy technologií za mistrem v oboru, značkou Pioneer. A trochu se evidentně nechali unést nákupní horečkou, když už na první pohled je naprosto jasné, že model RDR-HXD870 je ve skutečnosti převlečený Pioneer DVR-555H, pouze maskovaný jiným předním krytem, osazen jinou mechanikou DVD a kosmeticky předělaným firmware. Pioneer je však všeobecně znám jako sice vynikající hi-end výrobce, ale také je proslulý svojí strohostí a neochotou podporovat pro něj kvalitativně “druhořadé“ formáty, jako DivX.

  Ventilátor uvnitř značí problémy s větry:)

  Zadní panel je zcela totožný s Pioneerem, paletě běžných analogových výstupů sekunduje dnes již nezbytný HDMI výstup s upscallingem až do rozlišení 1080p. Ventilátor chlazení je instalován zevnitř, což nám přijde jako méně šťastné konstrukční řešení z hlediska vibrací i aerodynamického hluku. Lepší se zdá instalace do “klece“ zvenku, jako u Panasonicu (vzájemná srovnání s Panasonicem DMR-EX77 budou častější) a skutečně subjektivně se nám ševel ventilátoru zdál vyšší, než u jmenovaného. Ze zadního panelu vyčteme ještě jednu podstatnou věc. Analogový i digitální tuner mají vlastní anténní konektory (a nutno říct, že dost daleko od sebe) a oba tunery jsou tedy zcela autonomní jednotky. To má vliv na konečné užívání obou tunerů, jak se dozvíme později.

  Použitý pevný disk Samsung není z nejtišších

  Tvar předního panelu musel do značné míry akceptovat rozvržení výchozího šasi Pioneer. Poměrně vysoký (76,5mm) přístroj, je příjemně řešen ve dvou stupních. Horní část s mechanikou, nepříliš jasným grafickým displejem a řadou nezbytných ovládacích tlačítek. A konečně větší spodní část. Za její uhlazenou krycí lištou přes celou šířku přístroj se skrývá paleta konektorů a dalších ovládacích prvků. Na první pohled nezvyklou záležitostí je hned dvojice USB portů. První tradičně slouží k vstupu, tedy pro připojení čtečky, fotoaparátu nebo flashdisku. Měla by jít připojit i klávesnice pro zadávání třeba názvů souborů atd., ale to mi přijde poněkud ujeté. Druhý slouží výlučně k připojení tiskárny podporující rozhraní PictBridge, kterou umí obsluhovat a přímo tisknout uložené fotografie. To se může hodit fotoamatérovi, kterému nesmí počítač přes práh, jiné použití mě nenapadá. Nesmí chybět firewire vstup pro digitální kameru a obligátní sdružení analogových vstupů, které nalezneme snad na každém rekodréru.

  Ach tlačítka, je vás tolik a jste tak malá... než já se vás naučím znát...

  K dálkovému ovladači nemáme větších výhrad. Je dost rozměrný, popisky jsou dobře čitelné, jen barevné a tvarové schéma je dosti usedlé a tlačítka poměrně malá. Množství tlačítek chce trochu cviku k sebejistému ovládání, na spodní hraně najdeme i několik základních tlačítek pro ovládání televizoru. O citlivosti a směrovosti snad nemá smysl se zmiňovat, jsou přirozeně výborné.

  Startujeme hučák

  Při prvním spuštění nás uvítal strohý, ale přehledný průvodce laděním a základními nastaveními přístroje. Hned na začátku nás zaskočila nutnost volit Belgii jako zemi pro digitální DVB-T tuner. Vývojáři zřejmě s DVB-T přímo pro Českou Republiku nějak nepočítali. Zvolíte-li jiný stát, nebude se správně zobrazovat v digitálu EPG ani teletext (ten se však správně nezobrazuje ani s Belgií), jak můžete vidět na jednom z videí (bohužel jsme video natočili před přenastavením na správné EPG, ale musíte nám tedy věřit, že opravdu korektně funguje:)).


  Menu nastavení je jednoduché a s českou nápovědou

  Všechny ostatní volby již Českou Republiku nabízí a přístroj taktéž komunikuje plně v Češtině. Příjemná je v jinak jednoduchém OSD prostředí možnost zapnout nápovědu ke všem volbám, takže si dole hned přečtete vysvětlivky k danému nastavení. Co nás ze začátku tak moc nepotěšilo, byl onen zmíněný aerodynamický ševel ventilátoru a zvuk pevného disku, který o své aktivitě dává též lehce znát. Navíc se nám nepodařilo přijít na to, jak přístroj nastavit, aby disk ve chvíli jeho nepoužívání přešel do StandBy a tak si vesele přede celou dobu, dokud nepřejde do spánku celý rekordér. Naopak pochvalu zaslouží kultivovaný chod samotné mechaniky, která je slyšet, jen když usilovně hledá data, jinak je klidná. Takže pravý opak oproti Panasonicu.

  Ladíme a jedem!

  Když už máme tu pochvalnou část, tak musíme pochválit i vynikající citlivost analogového tuneru (ten na naši testovací “prutovku“ naladil i slabší signál STV1, pro které jinak tady v Brně potřebujete většinou venkovní anténu se zesilovačem) a stejně dobře se s citlivostí ukázal i digitální tuner. Jak jsme již naťukli na začátku, tunery pracují jako zcela samostatné jednotky. To je celkem škoda, když vzpomenu na Panasonic, kde bylo možné analogové a digitální kanály mít pohromadě v jednom program listu. Zde nic takového není. Buď je vstupem signálu analogový tuner nebo digitální a šmitec. Na možnost využití druhého tuneru během záznamu na první nebo dokonce možnost PIP rovnou zapomeňte.

  Takhle hezky a správně vypadá EPG, když nastavíme stát na tu "naši" Belgii:)

  Poněkud osekaná je možnost příjmu teletextu. Když pominu špatné některé znaky v dekodéru teletextu z digitálu, pak u analogového tuneru tento dekodér zcela chybí! Další fakt, který nás při prvním “osahávání“ přístroje poněkud zaskočil, byla nefunkčnost funkce lupy a to jak při přehrávání DVD, DivX, tak u televizního signálu. Obraz lze zvětšit výhradně při prohlížení obrázků. Co je u Sony vyřešeno dobře, je posun v přehrávaném titulu pomocí dvou dodatečných tlačítek. Podle počtu stisknutí se můžete rázem posunout třeba o 25 minut, což je výtečné.

  Sony jako mediální stanice

  Nemá cenu popisovat jak Sony hraje klasická DVD. Prostě hraje, jako každý jiný, mechanika přitom není nijak zvlášť vybíravá a ochotně čte všechny druhy originálních i pálených disků včetně DVD-RAM. Co většinu našich čtenářů zajímá asi nejvíc, je podpora různých dalších nosičů ať videa nebo zvuku. Zde už je to horší a Pioneer v krvi přístroje o sobě dává opět vědět. Situace není ale až tak tragická. Pokud jde o zvuk, na své si nepřijdou fanoušci žádného jiného formátu, než MP3. Existenci třeba WAV, OGG, FLAC, nebo dokonce běžného WMA zarputile zapírá.


  Jukebox pro správu hudebních souborů

  Pro MP3 má Sony udělaný pěkný Jukebox, tzn. Že si je můžete libovolně nahrávat na pevný disk z USB nebo DVD, řadit do skupin podle žánru a mít je vždy po ruce. Manuál se přitom nezmiňuje o nějakém kapacitním omezení pro MP3 soubory na disku. Velice zajímavá je také možnost překopírovat libovolné nechráněné Audio CD na pevný disk v nezměněné podobě, ve formátu PCM. Jinak je ale prostředí Jukeboxu velice spartánské a skoro v něm ani vizuálně nepoznáte, že je daná MP3 spuštěná, natož aby vám Sony poskytlo ID3 tagy nebo doplňkové informace. Naprogramovat si lze jen pěkný playlist a maximálně zvolit způsob přehrávání (opakovaně, náhodně apod.). Nemilé je, že z HDD už MP3 nijak nedostanete ani na optický disk, ani na USB.


  Práce s obrázky JPEG

  Jukeboxu podobné je také prostředí pro přehlednou správu obrázků. Ty lze na disk kopírovat, upravovat je, řadit do alb a nakonec buď vytisknout přes připojenou tiskárnu nebo zkopírovat na optický disk. V tomto případě Sony navíc na disku vytvoří videosoubor se slideshow obsahující všechny překopírované obrázky. Lze je tedy prezentovat i na přehrávačích, které neumí JPEG…ale znáte takový?? Přehrávání JPEG běžné velikosti 1-2MB je velmi rychlé, bez deformací poměru stran, samozřejmě lze obrázky otáčet a přiblížit. Lupa má však pouze dva dost hrubé skoky na 2x a 4x. Sony si nakonec po chvíli načítání poradilo i s naším šestimegovým JPEG-otesánkem.


  Práce s MP3 a DivX z média

  Největším překvapení při manipulaci s DivX videem byl hned na začátku nepříjemný fakt, že jeho přehrávání vůbec nepodporuje USB vstup. Přes USB prostě video NEPŘEHRAJETE! Museli jsme se tedy spokojit s DVD mechanikou a výsledky opět dokumentuje závěrečná tabulka. Výsledky nejsou slavné, Sony nezvládlo dva z našich testovacích DivX, což se nám dlouho už nestalo a s Xvid-em bojoval ještě hůře. Tradičně největší problém je GMC, se kterým si neporadí a rozhodně o tomto rekordéru nelze říci, že by byl pro tento typ dat stvořen. To jsme ale už na začátku ani nečekali.

  Titulky v DivX lze nazvat jako extra titěrné, alespoň mají tmavý podklad

  Nutno dodat, že AVI videa na HDD překopírovat na rozdíl od MP3 a obrázků nejde. Titulky k AVI filmům zvládá Sony vcelku obstojně, čeština je korektní, není nutný shodný název s videem, pouze jeho font je dost titěrný a dobře se bude číst jen opravdu na velké obrazovce. Všechny běžné formáty SUB, TXT a SRT zvládl. Jinak stejně, jako u zvukových formátů, podpora nic moc. Buďme rádi aspoň za ten Xvid. Nero Digital nebo DivX Ultra je pro Sony zatím evidentně Sci-fi.

  Sony to pálí

  Nahrávání je to, co jde tomuto rekordéru nejlíp. Už samotný fakt, že pálí na všechny druhy DVD médií včetně DL potěší. Nezvládne pouze zápis na DVD-RAM, což osobně oželím. K dispozici je celkem devět kvalitativních režimů záznamu od EP s dvojnásobnou kvalitou oproti DVD, kdy se na jeden jednovrstvý disk vejde přesně hodina záznamu, až po extra, extra úsporný mód SEP s 10 hodinami na jeden disk. Tento režim však nelze použít na všechny druhy disků a komprese je již tak velká, že nemá cenu ho příliš používat. K dispozici je také již běžná funkce automatické úpravy datového toku podle zbývajícího místa na disku.

  >
  EPG (připomínám, že ač ve videu je bez češtiny, po správném nastavení je EPG v pořádku), časovač, nahrávání, střih atd.

  Tituly nahrané na pevný disk jsou zobrazeny v seznamu buď po čtyřech s náhledy miniatur videa nebo po osmi již bez náhledu. Natočený materiál lze libovolně dále zpracovávat. Přejmenování, rozdělení na více kusů nebo jednoduchý střih s přesností na jeden snímek. Na DVD se pak video vypaluje šestinásobnou rychlostí (mimo DL disky).

  V časovači nejde zadat přímo čas nahrávky přes klávesnici

  Časovač nahrávání je vcelku jednoduchý. U analogových kanálů lze využít i VPS/PDC. Trochu zamrzí, že nelze přímo číselnými tlačítky zadat čas nahrávání, ale pouze posunem šipek nahoru a dolů, což zdržuje. Nastavit časovač z EPG se nám vůbec nepodařilo, protože náš kousek sveřepě odmítal seznam EPG načíst. Důvod zůstal záhadou, EPG přímo na jednotlivých kanálech totiž fungovalo bez problémů.

  Správce nahraných pořadů

  Nevšední je funkce zálohy disku. Pokud máte DVD-Video disk s nechráněným obsahem, tedy takový, který před tím například tento nebo jiný rekordér nahrál, můžete ho pomocí této funkce zkopírovat v libovolném počtu kopií. Na HDD se nahraje obraz kopírovaného disku a pak už jen pálíte tolik disků se stejným obsahem, kolik chcete. Samozřejmě nejde tato funkce použít na originální disky, ale již nagrabovaný DVD film zbavený ochran proti kopírování takto překopírovat jde. Pokud tedy máte 20 minut času. Image uložený na HDD bohužel nejde nijak přehrávat, můžete ho na konci kopírování jedině smazat a uvolnit místo na disku.

  Je král mrtev?

  Konečné resumé je nejednoznačné. Pro uživatele, který považuje DivX nebo WMA za zkratky buněk nějakých teroristických organizací, je Sony určitě jasnou volbou. Výborná technika Pioneeru z něj děla spolehlivého dříče s výbornými uživatelskými možnostmi jak v editaci videa, tak ve správě obrázků a hudebních souborů. Nahrávky jsou perfektní, mechanika kultivovaná a hlavně kvalita HDMI výstupu uspokojí i náročné uživatele. Co je už uspokojí méně je hluk skoro se blížící zapnutému (sice tichému) počítači.

  Příznivce minoritních multimediálních formátů však asi celkem zklame. Zde ještě čeká výrobce další objevná cesta, na které zjistí, že neexistuje jen JPEG, DivX a MP3. Také USB port by si zasloužil větší možnost využití. Řadíme Sony k tomu nejlepšímu, co nám z rekordérů prošlo redakcí, ale rekordérem roku ho titulovat prozatím nebudeme. Mít doma Pioneer za cenu Sony je však nadmíru lákavá nabídka.

   

  Plusy a mínusy
  + citlivý combo tuner- hlučnější chod bez přechodu disku do StandBy
  + kvalitní nahrávky a podpora vypalovaných médií- omezené využití USB
  + kvalita obrazu přes HDMI- malá podpora i běžných mediálních formátů
  + Jukebox a galerie obrázků na HDD- oddělená funkce obou tunerů
  + ve skutečnosti to není Sony:)- ale není to ani čistokrevný Pioneer:)
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ne
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ne
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
   

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  175 Komentáře

  1. Nejsi v tom sám.Mám naprosto stejný problém: několikrát za den (min. v 03:00,05:00,10:00hod.) se automaticky provede update a start HDD mě probudí. Vypnutí aktualizace nepomáhá. Mám verzi: HW 435, FW 120. Též uvítám řešení.

  2. Zdravím, zkoušel jsem zkopírovat fotky z HDD na DVD, ale bohužel je nemohu z DVD prohlížet na jíném přehrávači ani v PC. Je nějaká možnost jak přehrát fotky va DVD a prohlídnout je na jiném zařízení? A v jakém formátu se na DVD fotky kopírují?
   Díky

  3. Tak na to, proč mi to nešlo zkopírovat z HDD na DVD, už jsem přišel... Bylo to tím, že obrázky JPEG lze pouze kopírovat na média DVD-R a DVD-RW... Ale né na DVD+R a DVD+RW... Video lze vypalovat na všechny tyto médie... Snad to někdy někomu pomůže :-)

  4. Dobrý den, mám dotaz jestli někdo nevíte, kde bych si mohl do přístroje stáhnout nový firmware. Jde to přes internet nebo musím do nějakého servisu, bydlím v okolí Plzně, nevíte náhodou, kde by mi to popřípadně mohli stáhnout. Děkuji

  5. Proč mi nefunguje klávesnice přes USB připojení?
   Zkoušel jsem jak Kolíkovou s redukcí, tak jen klávesnici s USB a nereaguje - jen blikaj světýlka NUM,CAPS,SROL.
   Zkoušel jsem v nastavení resetovat usb a taky to nepomohlo. PROSÍM O RADU JEK NA TO. Dík

  6. Koupil jsem tu nejlevnější klávesnici co měli a funguje bez problémů. Firmware rekordéru je na klávesnici připraven, změní se totiž obrazovka pro zadávání, znaky zmizí a je tam volba pro nastavení velkých a malých písmen (F1 a F2)

  7. Přesně tak. Obyčejná kláveska za stovku s USB a funguje perfektně. Píchnu do USB a už to fičí. Názvy, Title list, System menu... zadávání nahrávání (pohyb vlevo vpravo normálně šipkama). Tohle je jedna z nejlepších věcí na tomhle rekordéru.

  8. Tak klávesnice jde připojit, ale pouze s koncovkou usb - nikoli s redukcí na usb!!! Jen nevím jak při ručním časování se posunout dál (místo mačkání na ovladači next) a nefunguvalo mi psaní názvu pořadů na klávesnici, ale fungoval jen kurzor na zadání písmen - stejně jako na ovládání. Nevíte někdo jak na to? Omačkal jsem celou klávesnici a na to jsem nepřišel.

  9. Zdravím všechny, mám rekordér RDR-HXD970 a pořádný problém s titulky. Sice jsou malé, na to už jsem si zvykl, ale nezobrazuje mi české fonty, takže při větě s diakritikou koukám na zmatené znaky. Co čtu tady v příspěvkách, tak se čeština zobrazuje všem dobře, kteří o titulkách píšou. Je problém někde v nastavení - pokud ano, tak kde? Protože já jsem to za boha nenašel. Díky za odpověď

  10. Tenhle rekordér mám již rok,ale až těd sem si chtěl přehát film z flešky a zjistil jsem že to nejde.Jsem velice zklamaný .Kdybych to věděl NIKDY bych si tenhle rekordér nekoupil!!!!

  11. Rok Vám tato funkcionalita nechyběla a nyní byste si NIKDY nekoupil? Pro přehrávání filmu 1-2krát za rok poslouží klidně PC.
   Toť můj názor.

  12. Asi tak. Já bych ještě dodal, že já bych si NIKDY nekoupil nějaký přístroj, aniž bych se předem přesvědčil, že opravdu umí všechny funkce, které od něj požaduji. Tím nemyslím, že bych je vždy všechny fyzicky otestoval (i když to je samozřejmě nejlepší), ale minimálně bych se přesvědčil, že jsou všechny mnou požadované funkce v seznamu funkcí, které výrobce garantuje. Pokud totiž výrobek nesplňuje to, co výrobce a/nebo prodejce garantuje, tak je velice vysoká pravděpodobnost úspěchu k vrácení výrobku pro rozpor s kupní smlouvou. Ale koupit si zajíce v pytli a pak si ztěžovat, že ten zajíc neumí chytat myši, není moc rozumné ...

  13. Rekordér RDR-HXD870 používám zhruba dva roky. Musím říci, že ke své naprosté spokojenosti. Nejsem příliš náročný uživatel, takže některé popsané negativní vlastnosti zařízení v podstatě nevnímám, protože jsem se s nimi ani nesetkal. V souvislosti s přechodem na digitální vysílání jsem však narazil na jeden problém.
   Bezprostředně po nákupu DVD rekordéru jsem si ukládal obsah vybraných videokazet na DVD propojením starého videorekordéru a DVD rekordéru pomocí SCART kabelu. Použití videorekordéru jako zdroje signálu proběhlo bez nejmenších potíží.
   Letos jsem se rozhodl řešit nekonečné problémy s digitalizací televizního vysílání instalací satelitního přijímače. Přijímač jsem propojil s DVD rekordérem opět pomocí kabelu SCART abych si ověřil možnost pořízení záznamu satelitního vysílání. Záznam jsem sice pořídil, ale jakmile jsem přepojil vstupní signál do DVD rekordéru na satelitní přijímač, zobrazilo se na TV monitoru a rovněž na pořízeném záznamu stálé hlášení:
   ŽÁDNÉ OSD! NATISKNOUT NA OPT.
   Může mi někdo poradit co je příčinou tohoto hlášení a jak je odstranit ?
   Děkuji.

  14. ahoj,
   mám dotaz nejde mě na tomto dvd měnit formáty přehrávání u jak nahraném video na HDD tak na dvd.Jak film tak fotky nic mě nějde upravit.
   Poradí mě někdo jestli mám něco špatně a nebo vůbec nastavené a nebo to dvd neumí?
   děkuji

  15. Nemáte někdo skušenost s tímto? Při nahrávání a sledování přes toto DVD se občas stává, že se obraz zastaví, jako by neměl signál a cca po 5-10vteřinách pokračuje normálně dál. Stává se to nepravidelně, někdy jednou za film, jindy x krát za film. Předem díky za radu

  16. Mám tento rekordér již dlouho a jsem s ním velmi spokojen. Nyní se mi, ale objevil problém s kopírováním z HDD na DVD. Při požadavku při kopírování o vložení disku mě rekordér nedetektuje DVD a chce opakovaně vložit nový disk.
   Na obrazovce se seznamem titulů dole pod velikostí nahrávky se neukáže kapacita vloženého nového disku.
   Poslední co jsem dělal s nastaveném je nové firmware 1.70

  17. Mám dlouho tento Sony RDR-HXD870 rekordér a odešlo mi orig. DO -(dálkové ovládání). Naštěstí jsem měl část funkcí přeprogramovaných na univerzální DO z Lidlu. Ne však nejdůležitější tlačítko (System menu)- kvůli nedostatku volných tlačítek na DO. Hodně mi pomohla tento článek a diskuze - hlavně to, že jde rekordér ovládat přes klávesnici připojenou k USB. Musel jsem však přidat nové kanály a i když vše vždy proběhlo zdánlivě korektně duplicitní kanály se odstranily, nové kanály přidaly, časování fungovalo, firmware povýšen na 1.70 - nebylo to v pořádku. Po vypnutí a zapnutí rekordéru se nové nastavení kanálů nezapamatovalo. Nakonec mi pomohl RESET do továrního nastavení který se provede takto.

   1) Zapnete rekordér.
   2) Zmáčknete a držíte zmáčklé přímo na panelu rekordéru tlačítko (Stop-černý čtvereček).
   3) Přimáčknete tlačítko hlavního vypínače vlevo na rekordéru (I/0).

   Tím se vyvolá RESET. Smaže se vše ale povýšená verze firmware zůstane nezměněna. Data na disku také ZŮSTANOU ZACHOVÁNA. Nyní, po novém přeskenování kanálů se již vše zapamatuje jak má i po vypnutí napájení rekordéru.

   snad to někomu pomůže
   Vašek

  18. Pokud jsou ještě nějací majitelé Sony RDR HXDXXX, kteří tento svůj HDD-Rekordér nevyhodili do sběrného dvora a teď jim od září 2020 s přechodem na DBV-T2 leží odložený někde ve sklepě nebo v garáži, tak mám pro Vás dobrou zprávu.

   Sony RDR HXDXXX je možné plnohodnotně provozovat i nyní po přechodu na DBV-T2.
   Tím plnohodnotně myslím, že využívám programové časování nahrávání jakýchkoliv našich programů (ČT, NOVA, PRIMA, ŠLÁGR ...).
   Samozřejmě, Sony RDR HXDXXX neumí DBV-T2, ale pokud Váš poskytovatel internetu (v mém případě /dříve UPC - teď VODAFONE/) poskytuje také k internetu i kabelovou televizi, která obsahuje jak DBV-T stanice v základní nabídce, tak DBV-T2 stanice za příplatek, tak máte vyhráno.
   Pokud tedy tuto možnost máte, tak stačí podle postupu výše, který jsem zde uvedl před 7-mi lety vyvolat RESET do továrního nastavení a znovu přeskenovat kanály a Sony RDR HXDXXX můžete dál používat.

   Snad se to ještě někomu bude hodit

   Vašek

  19. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.