Autoradio s GPS Sencor SCD 9104: rádio mě dovede domů

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Car audio a GPS navigace
  Zář 30, 2008
  214× Komentováno

  Máte starší auto a závistivě pokoukáváte po těch nových, nablýskaných a hlavně vybavených nejrůznější nadstandardní výbavou, jako je barevný displej na palubní desce, DVD přehrávač, integrovaná GPS navigace nebo třeba couvací kamera? Koupě takového auta je ale dost možná mimo vaše možnosti, nebo se prostě svého miláčka jen nechcete vzdát. Nevěště hlavu, Sencor si pro vás nachystal autorádio se spoustou integrovaných hraček!

  Sencor patří už léta mezi výrobce low-end autorádií a notorické “integrátory“ všeho možného do jednoho zařízení. Základní myšlenka spojit dohromady autorádio s GPS navigací není nic nového a integrované palubní systémy nových vozů je mívají běžně. Sencor se ale rozhodl postavit takové rádio, jako samostatný přístroj i pro starší vozy. Do redakce nám dorazila oproti původně avizované SCD 9204 nižší verze tohoto autorádia SCD 9104. Ta se liší pouze v jiných mapových podkladech, zaměřených kromě ČR spíše směrem na východní země. Dražší SCD 9204 má pak podrobné mapy celé Evropy.

  Kam s ním?

  Se základní otázkou, jak nacpat do čelního panelu barevný dotykový displej dostatečné velikosti pro přehrávání filmů a zobrazení GPS map, si u Sencoru nedělali těžkou hlavu a čtyřpalcový TFT displej prostě přesahuje o kus spodní hranu rádia. Je to o dost lacinější řešení, než dosud známé vysouvání displeje z útrob autorádia. Logicky potom vyvstává otázka, jestli takto vytrčený displej nemůže kolidovat třeba s ovládacími tlačítky v autě. Může, ale proto jde ručně vyklopit dopředu cca o 15°.

  Dotykový displej autorádia celkem značně přesahuje jeho spodní hranu, při většině instalací to ale díky jeho výklopnosti nevadí

  Pokud je to málo, nastupuje motorické vyklápění celého předního panelu ve čtyřech krocích, což je pro nás hračičky spolu s dotykovým displejem asi nejefektivnější funkce rádia:). Líbí se nám domyšlený detail v podobě držáku na tužku k ovládání touchscreenu ze spodní strany displeje, takže je vždy po ruce. Tedy do chvíle, než ji ztratíte. To by ale nebyla až taková tragedie, protože dotyková obrazovka jde pohodlně ovládat i prstem. Displej si pak ale náležitě umatláte.

  Na zadním panelů najdeme spoustu vstupů a výstupů, chybí ale konektor pro CD changer

  Kolem displeje jsou vcelku logicky rozmístněna všechna ovládací tlačítka, na která jsme zvyklí z normálních autorádií. Mají pouze modré podsvícení, které není až tak příjemné a nejde bohužel nijak změnit jak po stránce barvy, tak intenzity. Škoda, možnost sladit barvu podsvícení s tím na přístrojové desce je dnes už celkem běžná funkce. Celý přední panel se při zakládání DVD/CD disku do mechaniky motoricky převede do vodorovné polohy, aby odkryl šachtu mechaniky. Panel i s displejem je pochopitelně odnímatelný a součástí je i ochranný obal s těhotenským břichem uprostřed (aby pojmul displej).

  SD/MMC kartu pro přehrávání lze vložit pouze po odejmutí celého panelu

  Po odklopení panelu jsme byli trochu zmateni, protože jsme narazili hned na dva sloty pro SD/MMC karty. Jeden v těle rádia, druhy seshora odnímatelného panelu. Ten se ukázal jen jako servisní, vyhrazený výhradně pro aktualizaci software. Podle všeho nepodporuje slot karty SDHC (není nikde uvedeno, nicméně jsme neměli možnost ověřit), což je hodně mrzuté, protože představa 16GB nebo 32GB karty plné hudby a videa na cesty se nám zamlouvala více, než omezení “pouhých“ 2GB.

   

  Autorádio jako autorádio

  Podívejme se nejdříve na ty běžnější funkce. Samotná instalace rádia je jednoduchá a závisí na tom, do jaké míry budete chtít autorádio integrovat a využívat jeho možnosti. Myslíme tím, zda budete chtít připojit třeba další obrazovku, subwoofer nebo naopak připojit další zdroj signálu na AV vstup. Zde narážíme na jednu nestandardní vychytávku v podobě samostatného vstupu pro couvací kameru a kabeláž, která se napojí na couvací světla. Signál z kamery (která ale není součástí) se pak automaticky zobrazí na displeji při zařazení zpátečky. Běžné spoje pak rychle obstará dvojice sdružených ISO konektorů. Sencor nepodporuje ovládání externího CD changeru, zřejmě s představou, že vše spasí DVD plné MP3 hudby. Je fakt, že ze Sencoru nikdy Car Hi-Fi nebude a ani si ty ambice nedělá, takže se mu to protentokrát pokusíme odpustit.

  Přibalený dálkový ovladač připomíná tý od přenosných DVD přehrávačů

  Při prvním spuštění nás trochu zaskočila délka jeho aktivace, která dosáhla skoro 10 sekund. Sencor nás také uvítal drobným šuměním reproduktorů naprázdno, tak běžným pro levná rádia. Je však tak slabý, že za jízdy ho nelze vnímat a hlavně, kdo by si pouštěl autorádio naprázdno bez zvuku? Při hodnocení samotného zvuku musíme být opatrní, protože značně závisí na kvalitě reprosoustav, takže se omezíme pouze na konstatování, že subjektivní zvukový projev byl na srovnatelné úrovni s postarším Panasonicem, instalovaným v testovacím autě dlouhodobě, což můžeme považovat pro Sencor za dobrý výsledek. Výkon 4x35W je pak do běžného auta dostatečný, i když tento papírový údaj bereme s rezervou.

    
  Ovládání přes dotykový displej je snadné a pohodlné

  Základní menu obsahuje šestici ikon se základními režimy a ovládání Sencoru SCD 9104 přes dotykový displej je opravdu komfortní a snadné. Displej má navíc dobré optické vlastnosti, také obstojný (a regulovatelný) jas i kontrast. Naladění rozhlasových stanic je dílem okamžiku, šestici nejoblíbenějších rádií si lze přiřadit přímo pod virtuální tlačítka na displeji. Ty se označí jejich názvem z RDS.

  ¨

  Následuje režim přehrávání optických disků. Jak už bylo zmíněno, mechanika přečte jak DVD, tak CD, včetně všech pálených ekvivalentů. Nicméně některé (dva) naše disky se Sencoru nezamlouvali a načetl je až na druhý pokus. O kvalitě optiky mechaniky jsme začali mít tedy pochybnosti a hned jsme se vydali do těžkého, rozmláceného terénu (standardní okrska druhé třídy:)), vyzkoušet jak si poradí s vibracemi. Integrovaná AntiShock vyrovnávací paměť však všechno pokryla a za celou dobu testu jsme nezaznamenali přeskočení skladby nebo jiný zkrat v přehrávání.

   

  Autorádio jako multimediální přehrávač

  Sencor SCD9104 zastane prakticky všechny funkce každého běžného DVD přehrávače. Uvnitř se o tento režim stará čip Mediatek 1389, což je dobrá volba. Běžnému DVD přehrávači odpovídá i běžný placatý IR dálkový ovladač. Tím lze sice rádio kompletně ovládat, ale my bychom spíše uvítali nějaký ovladač, který se lepí na přístrojovou desku v blízkosti volantu, a který napomáhá pasivní bezpečnosti. Tento ovladač za jízdy používat opravdu řidiči nedoporučujeme, neradi bychom přišli o cenné čtenáře.

  Nelze se "dotýkat" přímo souborů, je nutné použít zobrazená tlačítka pro ovládání přehrávání multimédií

  Přes dotykový displej se neovládá DVD přímo, ale na obrazovce se zobrazí základní klávesy, především kurzorové šipky pro pohyb třeba mezi MP3 nebo videi. Sencoru nedělá problémy libovolná adresářová struktura, ani namíchané různé typy multimédií (na ty lze použít filtr). Video se při troše dobré vůle a dobrém zraku dá sledovat i ze zadních sedaček, ale celý film bychom takto shlédnout asi nechtěli. Na obraz lze použít až čtyřnásobné zvětšení, nicméně znak lupy zůstává v obraze.

   

  Obrázky JPEG, hudba v MP3, ani video DivX a Xvid není pro Sencor překážkou. Mile nás překvapila rychlost načítání velkých fotografií a jejich detailnost. Bohužel nikde jsme nezjistili rozlišení použitého displeje. Širokoúhlé AVI video se nezobrazovalo proporčně správně a bylo ještě širší, než mělo. Částečně to šlo eliminovat lupou. Video lze přetáčet až rychlostí 32x dopředu i dozadu. Sencor podporuje také české DivX titulky formátů SUB, SRT a TXT, které se dokonce nemusí jmenovat shodně s videem. Jejich reálné použití bez připojení větší přídavné obrazovky je však prakticky nulové. Z hlediska funkčnosti potom není naprosto žádný rozdíl mezi operováním s DVD/CD diskem plným tohoto typu dat a SD/MMC kartou.

   

  Autorádio jako GPS navigace

  Aby bylo možné využít rádio jako navigaci, je třeba připojit do zadního konektoru GPS přijímač. Ten se ukázal jako velmi sensitivní a povětšinu času detekoval minimálně 7-8 družic se solidním signálem. Mapové podklady instalované v Sencoru pochází od Teleatlasu a jejich zpracování České Republiky je poměrně detailní, i když jsme narazili na nějaké ty “minisilničky“ , zkratky mezi vesnicemi, které v mapách nebyly. Pokud se ale budete držet běžných komunikací, navede vás Sencor SCD9104 spolehlivě. Mapy Teleatlas jsou obecně u nás nejrozšířenější a na webu k nim najdete spoustu materiálů, takže se o nich nebudeme hlouběji rozepisovat. Používá je Mio nebo TomTom a podle různých recenzí patří pro ČR k těm lepším. Pro autorádia Sencor je přizpůsobuje Cydle, kde po zadání vašeho sériového čísla lze stahovat aktualizace map.

  Pokud máte šachtu pro autorádio hodně nízko, je pošilhávání po displeji za jízdy krajně nebezpečné a je lepší se určitě nechat navigovat výhradně hlasově

  Ovládání GPS navigace přes dotykový displej je opět snadné, nicméně pokud se šachta pro rádio v autě nachází hodně nízko ve středovém panelu, je krajně nebezpečné mapu sledovat vizuálně. Vhod tedy přijde jeden ze čtyř českých hlasů, který vás bude navigovat. Před hlasovým povelem rádio samozřejmě zcela ztlumí poslouchanou hudbu. Zde jsme narazili na jednu nepříjemnost. V režimu navigace lze korigovat pouze hlasitost zvuků z GPS a pokud budete chtít třeba ztlumit trochu hlasitost CD nebo rádia, musíte se nejdříve přepnout do příslušného režimu a provést korekci tam. To je za jízdy operace nanejvýš nebezpečná. Alespoň, že je na čelním panelu tlačítko MUTE pro celkové ztišení zvuku.Trochu nás zamrzelo, že integrace GPS netěží z autorádia maximum a její software neumí používat dopravní informace vysílané pomocí rozhlasu (RDS-TMC).

   

  Multifunkce s omezeními

  Sencor SCD9104 jako low-end autorádio s GPS navigací nijak nezklamal. Škoda jen, že výrobce nešel ještě dál a nedoplnil některé další užitečné funkce a nevyužil zcela potenciálu takového spojení. V rádiu jsme postrádali především Bluetooth handsfree, které by se v autě hodilo určitě víc, než integrovaná kalkulačka a kalendář. Také RGB nastavení podsvícení tlačítek nám nepřijde zas tak technicky náročné, aby je Sencor nemohl zaintegrovat.

  Nicméně celkově musíme uznat, že tato kombinace nedopadla úplně špatně. Sencor bude ideální volbou především pro dostupný tuning interiéru starších automobilů. Ne každý “tuner“ má na to, aby do svého “vytuněného“ Favorita integroval špičkovou car audio techniku a Sencor dělá na první pohled výborný dojem zvláště díky náklopnému dotykovému displeji, který každou palubní desku značně omladí a modernizuje. Sencor přitom uživí signálem i přídavné displeje třeba v opěrkách a parkovací kameru ve staré Škodvce asi taky jen tak někdo nemá. Cenou toto multifunkční rádio nepřesahuje lepší samostatnou navigaci, nicméně za užitečnější celoevropské mapy u modelu SCD 9204 si je třeba dalších cca 1200 Kč připlatit.

  Plusy a mínusy
  + dobrý dotykový displej s variabilním naklápěním- drobný šum v kanálech naprázdno
  + citlivý GPS modul- složitá korekce hlasitosti jiného, než pracovního režimu
  + funkční AntiShock- pouze jedna barva podsvícení tlačítek

   

  Najděte si autoriadio na Heureka.cz


  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  214 Komentáře

  1. Model s větším displeem je ochuzen o Bluetoth a vstup USB,má méně vstupů na přídavný LCD monitor,co se týče vnitřností je to stejné

  2. Dobrý den,
   mám SENCOR se 42 mapama, ale je to už 2008 a silnice se mění.
   Kdy bude nějaká aktualizace? Kdy Kde a co a jak?
   Jinak s rádiem i navigací jsem spokojen, ale cesty se už mění.
   Kdo poradí a kdo odpoví?
   Děkuji.

  3. Zdravím rádio mám už pět měsíců a vše v pořádku až teď při zapnutí navigace zlobí hlas vrčí v něm a slova jsou jakoby protahovaná takto to funguje i při změně hlasu na jiný jinak mapa ukazuje dobře díky za radu

  4. Dobrý den koupil jsem si rádio scd 9304 a přestala mi fungovat navigace asi měsíc fungovala a ted mi vedle ikony navigace svítí červený vykřičník!!!!!Když odpojím a zapojím anténu tak navigace začne asi na dvě minuty fungovat a pak se zase odpojí!! Mohl by mi někdo šikovný poradit co s tím???????MOC DĚKUJI ZA POMOC A RADU!!!Muže te mi psát i na muj email lubos204seznam.cz DĚKUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. Zdravím,mám ho už rok a až do teď v poho,najednou se to cely seklo,reset nepomohl,nešlo přepínat stanice atd..,jen navi fungovala,tak jsem ho vyndal a odpojil od zdroje - vše naskočilo,až na to že nejde odklopit panel pro vsunutí cd,ani TILT ani celé odklopení,tak teď nevím,zda je to mechanická závada nebo mám něco špatně - pomohl by nainstalovat nový soft,jestli to teda jde?nebo nezbývá než reklamovat - díky za info,či radu

  6. Zdravím všechny, chci se zeptat...zkoušeli jste si někdo vypalovat písničky i s videoklipy do tohoto rádia?
   Moc zkušeností s tím nemám, ale přes formát MPEG4 mi to nepřehraje, Mp3ka videoklipy nepřehrává, že?
   A přes formát WMA mi to taky nejde...po každém vypálení videoklipů z YouTube třeba přes aTube Catcher mi to napíše Invallid Disc :-(
   díky za info kdo bude něco vědět ;-)

  7. Sencor SCD 9204 neznám, ale předpokládám, že má omezení typická pro běžné DVD přehrávače a přehraje tedy "AVI" ve formátu DivX a Xvid, ale bez rozšíření QPEL a GMC. WMA, MOV a FLV téměř určitě nepřehraje. Pěkně popsané je to zde:
   http://www.digilidi.cz/avi-na-dvd-prehravacich-aneb-proc-nektere-hraje-a...

   Další omezení je samozřejmě v rozlišení - to nesmí být vyšší než "PAL", tedy 720 x 576. Takže žádné "Bluray ripy" ...

   Všechna videa z nekompatibilních formátů je nutné zkonvertovat do DivX nebo Xvid bez rozšíření QPEL a GMC a s maximálním rozlišením 720 x 576 pixelů.

   Návod na převod MOV na AVI je zde:
   http://www.digilidi.cz/prevod-mov-do-avi-jednoduse-zdarma

   Programů pro konverzi videa je spousta, z těch zadarmo je slušný například MediaCoder:
   http://www.mediacoderhq.com/download.htm

  8. Dobrý den, mám skoro rok rádio SCD9204 GPS a po této době mi začla mizet navigace z displeje a zasekne se celé ovládání rádia a musím ho vypnout.Po zapnutí navi funguje a někdy po minutě někdy déle se to sekne a displej změní barvu.Někdy je růžový,jindy černý,někdy s pruhy,ale pořád se zasekne celé rádio.Jinak při přehrávání CD,DVD,rádia vše bezvadně funguje.Nevíte co s tím a případně zda se dá aktualizovat software?Podle návodu ze stránky www.cydle.com to nějak nejde.Díky za každou radu.

  9. To vypadá na problém s SD Kartou.Někdy ji stačí vyjmout,dát do počítače a nechat zkontrolovat na chyby(chkdsk)Na sd kartě bych nikdy nešetřil.Neustále tento případ řeším u klasické PNA navigace

  10. Dobrý den, mám skoro rok rádio SCD9204 GPS a po této době mi začla mizet navigace z displeje a zasekne se celé ovládání rádia a musím ho vypnout.Po zapnutí navi funguje a někdy po minutě někdy déle se to sekne a displej změní barvu.Někdy je růžový,jindy černý,někdy s pruhy,ale pořád se zasekne celé rádio.Jinak při přehrávání CD,DVD,rádia vše bezvadně funguje.Nevíte co s tím a případně zda se dá aktualizovat software?Podle návodu ze stránky www.cydle.com to nějak nejde.Díky za každou radu.

  11. Mate spatny plochy kabel propojujici displej s deskou. Vymena je sice mozna ale zrovna by museli mit v servisu ten kabel s jineho kusu a musel by byt v poradku. Uz ho mam taky meneny.

  12. Zdravím, přes aukro jsem si koupil model 9204 a nechal zapojit v autoservisu. Bohužel mi nefugnuje rádio (to bude nejspíš tím, že to špatně zapojili) ale nejde mi ani GPS. Zjistil jsem, že potřebuji GPS anténu. Rád bych si ji koupil. Mohl by mi někdo poradit, s jakou koncovkou?

  13. Po roce používání se začala mazat paměť nastavení a stanic.Nemáte někdo tucha co stím?
   Do teť fungovalo normálně.Dík předem za rady.

  14. Jediné, co mě napadá, je zkontrolovat voltmetrem, zda je na ISO konektoru na pinu č.5 i při vypnutém zapalování přítomných +12V:
   http://img163.imageshack.us/img163/8688/autoradioisokonektor.jpg
   Může být přepálená příslušná pojistka, někde zoxidovaný kontakt, uklepaný drát a podobně.

   Pokud je napájení v pořádku, tak lze asi zkusit kompletní reset rádia do továrního nastavení a pokud nepomůže ani to, tak to s rádiem bude asi jako v tom vtipu: Já vím co s tím je - je to rozbitý :-(

  15. Mám problém s tímto radiem,po zapnutí radia zvolím radio které naskočí ale nehraje pořád to hledá nějaký stanice ale nic nenajde,po přepnuti např.na DVD a po poslechu cca30min opět přepnu na rádio a rádio normálně běží,myslel jsem že je nějak seknutý soft tak jsem udělal f.reset a nepomohlo to nemáte nějakou radu?

  16. Zdravím všechny, koupil jsem použíté 9104 a vůbec mi nejde navi, píše to chybu a při aktualizaci taky napíše že data neexistují,minulý majitel prý zkoušel jiné mapy ale nešlo mu to, tak to prodal bez funkční navi, tak jak teď dál děkuji,bohous....

  17. dobrý den, koupil sem si radio z aukra a chci se zeptat jake DVD to přehravá dam tam nornamlni dvd + r a nechce to přehrat tak se chci zeptat jaký dvd to bere napíše mi to invalid disk a to sami u klasickeho CD vložim někdy naběhne potom vložim a napiše invalid disc tak jestli je špatny lejzr nebo newim jestli to nějak nastavi mam ho teprve den nebo jak na SD cartu nějak film mam ho zmenšit nebo co stiim dik za raduu jinak radio navigace vše ok běžíí

  18. Tak to vypadá na špatnou mechaniku. Jestli ti nepůjdou ani sd karty, tak máš akorát rádio s vééélkým displayem. Kolik jsi za něj dal? Měl jsi si ho nejdřív vyzkoušet.

  19. Zdravím,
   mám prosbu, neporadí mi někdo jak vymontovat z auta toto rádio, noo nevím jak vyndat rámeček :o))?? najednou přestalo hrát. DVD a GPS funguje ale nenaladí žádnou stanici. nevím jak se dostat k zapojení antény. Pokud někdo ví tak at mi odpoví, děkuji.

  20. Ahojte! Ví někdo,kde bych sehnal (koupil) náhradí díly do tohoto typu autorádia...? Bohužel mám po záruce...
   Popřípadě jestli má někdo toto autorádio (může být i nefunkční), koupím ho!!!!! Ale musí mít v sobě funkční díl,který sháním...O jaký díl se jedná,napíšu na email...
   Prosím pište na JxAdre@email.cz
   díky!

  21. Dobrý mám autoradio SCD-8224DR, má úplně stejné vlastnosti, akorát bez GPS. I přední panel je podle fotky naprosto totožný jako SCD 9104. Mám ho již poměrně dlouho a fungovalo, ale od minulého týdne začalo zlobit. Když nastartuji, nebo stačí když jen otočím klíčkem na dvojku, tak autoradio naskočí a normálně hraje, ale pouze cca tři vteřiny, pak se displej vypne, radio ztichne a zůstanou pouze svítit modře tlačítka. Normálně jde polohovat panel, jde vyndat dvd, když přepínám funkce, tak i slyším jak se dvd roztočí, ale prostě nic nehraje a displej je zhaslý. Udělalo to již tři týdny zpět, ale po 200km na D1 to záhadně naskočilo a hrálo. Tento týden už jen 3s po nastartování. Jakkoliv šachovat s panelem nepomáhá, znovu naskočí na pár sekund většinou až po dalším startu motoru, ale není to taky pravidlo. Zkoušel jsem rozdělat přední panel, ale v něm jsem nic spáleného nanašel. Samotnou jednotku jsem ještě rozdělanou neměl. Restart pomocí tlačítka ani znovuzapojení kabelů nepomohlo.

   Nevíte, v čem by mohl být problém, či jak to opravit?
   Děkuji za odpověď

  22. ahoj, taky ho mám a měl jsem stejný problém, odešel nějakej integráč, mám ho ještě v záruce, takže reklamace

  23. Dobrý den.zakoupil jsem si toto autorádio z druhé ruky.Jsem s ním naprosto zpokojen.Ovšem mi nebyl dodán gps modul.Neví někdo kde ho zakoupit,popřípadě kdyby měl někdo nefunkční rádio odprodat ho? sergei.sl@seznam.cz

  24. Dobrý den,
   zakoupily jsme toto rádio značky SENCOR SCD 9104 GPS ale z bazaru, jenže k tomu nebyla anténa a tu ten scháníme a nevíme kde se dá sehnat poradí mi někdo??? Nebo myslíte že by tam šla i nějaká jina anténa teda z jíného typu tohoto rádi, aby se schdovala koncovka, vůbec neví prosím o radu, Moc děkuji

  25. Dobrý deň.Chcela by som vás poprosiť o radu.Mám sencor SCD 9104GPS a nejde mi GPS.Rádio ide úplne v poriadku až na gps.Proste mi ho nemože vyhľadať.Mám stále čiernu satelitnú anténku a je pri nej výkričník.Mám zapojenú anténu na gps (čiernu myšku) a stále nejde.Skúšla som ho dať aj von na kapotu dopredu aj hore.No nikde akoby nieje signál.Zádám si všetky údaje kde som ... atd ale stále nejde.Prosím o radu!!!!!!!!!!!
   Dakujem :-)

  26. Dobry den mám sencor sdc 9104 a stále se zapíná a vypíná,když už ho rozjedu tak mám problém ho přepnout na rádio z dvd a je hrozně opožděnej.Co s ním dělat, nemá te někdo zkušenost děkuji Roman

  27. Když se vám ho podaří zapnout, tak zkuste reset do továrního nastavení podle manuálu. Pokud to nepomůže, tak se vydejte do servisu, nebo na sběrné místo elektroodpadu.

  28. Dobrý den, chci se zeptat. Mám autorádio Sencor SCD 9104. Rádio po přivedení napětí na isokonektory jen otevře panel a čeká na cd...poté se zavře a nic se neděje. Jde nějak aktualizovat software? Setkal se někdo s tímto problémem? myslím si že je chyba v softwaru, kondenzátory nafouklé nejsou a ani žádná zjevná viditelná vada není. Je mi líto to vyhodit. Donesl mi to známý abych se na to podíval.

  29. Dobry den,na vyssie uvedenom radiu sencor mi po zapnuti svietia iba tlacitka, ale display je tmavy. Chcem Vas poprosit, ci neviete co s tym pripadne, kde najst k nemu nejaky online manual, kedze radio uz bolo namontovane v aute, ktore som kupil a manual od neho sa ku mne nedostal. Vopred pekne dakujem, prajem prijemny den.

  30. Dobrý den, mám tentýž problém,po zasunutí klíčku do zapalování se autorádiu pouze rozsvítí ale nehraje a vůbec nereaguje na nic! M8m ho už asi roků a dosud skvělý společník na cestách!!

  31. Zdravím,mám autorádio Sencor SCD-8224DR a sháním zadní díl na předním panelu u kterého mi praskla držící přepážka.
   Je možno opravit u nějakého servisu či zakoupit nový díl? Děkuji za pomoc.
   KOntakt : 608706075

  32. Dobrý den,autorádio mám a jsem s ním velmi spokojená,chtěla bych se zeptat zda nevíte kde bych sehnala ovladač nebo takový ten zásuvný držáček na baterii,ztratilo se mi a nemohu ho nikde sehnat.díky Adela

  33. Tohle rádio jsem měl, reklamoval jsem ho a vrátili mi peníze. Zapoměl jsem jim vrátit ovládání, tak jestli chcete, můžu vám ho třeba za 100,- Kč poslat.

   S pozdravem
   M.Veleg

  34. mám už druhý sencor scd 9104 gps všetko ide ,,ale po čase začal padať zvuk na rádiu ,už nejde vobec .Druhý sencor to isté . Je problém v softe ,dá sa oživiť_?
   v návode som nedospel k riešeniu a tak pojde do minulosti.Potrebujem radu - dík

  35. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu