Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Črv 20, 2007
  504× Komentováno

  DMR-EX77 Je to už bratru deset let, kdy se v tuzemském vzdušném prostoru začal nesměle šířit digitální pozemní TV signál DVB-T, a světe div se, žádný z renomovaných výrobců spotřební elektroniky nebyl ochoten na náš trh za celou dobu vrhnout pořádný DVD rekordér s tímto tunerem. Blýská se ale snad konečně na časy…

  Abych nebyl tak kritický, je pravda, že pár pokusů o vypuštění rekordéru s combo tunerem už jsme mohli zaregistrovat především u Thomsonu a Pioneeru, případně u několika “noname“ značek. Pořádný harddiskový rekordér za cenu rozumnou však nikde. Dlouhé, předlouhé bylo čekání na dopředu avízované novinky od Panasonicu konečně skončilo a nám se do redakce dostal zbrusu nový model Panasonic DMR-EX77 se 160GB diskem. Hurá, sláva, v Německu sice Panasonic podobný model prodává už přes rok, ale zřejmě jsme pořád bráni jako druhořadý trh, co se dá dělat.

  Černá Panasonicu sluší, ale EX77 se dělá i ve stříbrné

  Naděje vkládané do tohoto přístroje jsou veliké, protože se všeobecně očekává, že naváže na to nejlepší z úspěšných předchůdců DMR-EH55/65. Takže žádné zdržování a jdeme rovnou na to.

   

  Co nám bratři upekli

  Hned na začátku příjemně potěší, že má DMR-EX77 ve svém rodném listě jako místo narození nám blízké Slovensko a nikoliv Čínu (nic proti ní). Dílenské zpracování je takové, na jaké jsme u Panasonicu zvyklí, tedy precizní. Designeři podřídili jeho vzhled především nadčasovosti. Jednoduché linie jen tak nezestárnou a kompaktnosti vzhledu hodně napomáhá, že většina předních in/out rozhrání a ovládacích tlačítek je skryta pod odklopnou lištou. Najdeme tam jak i-Link (IEEE1394) pro videokameru, tak slot na SD/MMC karty. Dnes již standardní USB port však chybí. Tak progresivní Panasonic zatím ještě není.

  Omluvte kvalitu snímku, snad i přes ni je vidět štěrbina pro SD karty a paleta vstupních předních konektorů

  Dvířka mechaniky nezvyklého profilu písmene L se efektně vyklápí a do vysunutého šuplíku se pohodlně zakládají média (lze použít i kazetovou verzi DVD-RAM). Její chod nepatří mezí nejtišší, u některých zvláště poškozených médií si trochu nahlas cvrliká, nicméně při běžné hlasitosti reprodukce není možné mechaniku slyšet. Velký a ve dvou stupních svítivosti nastavitelný displej je perfektně čitelný a poskytuje přesně ty provozní informace, které běžně člověk potřebuje. V útrobách si to tiše přede standardní 3,5’’ IDE disk Hitachi. Teoreticky by tedy nemuselo nic bránit instalaci většího disku 250GB, který je osazen v dražším modelu DMR-EX87.

  Pevný disk Hitachi se 7200 otáčkami je tichý a neprodukuje přehnané vibrace

  S paletou výstupů na zadním panelu Panasonic celkem škudlil, ale najdeme všechny základní analogové včetně dvou SCARTů (video D/A převodník 108MHz/12bit) . Dnes již by byl rekordér odsouzen k neúspěchu, kdyby chyběl HDMI s upscalingem až na rozlišení 1080p. Obrazově je opravdu výborný, Panasonic osazuje svůj firemní upscaler, kterému těžko co vytknout. Pro připojení receiveru si budete muset vystačit s optikou, koaxiální výstup chybí.

  Konektorů sice pár, ale kvalitní výstup na nich:)

  Nepřehlédnutelná je “klec“ s vně usazeným ventilátorem průměru 5,5cm. Jeho provoz je víceméně nehlučný a “klecové lůžko“ umožní v budoucnu snadné čištění od prachu.

  Ventilátor je vytrčený do prostoru, z hlediska hlučnosti je to nejlepší řešení

  Dálkový ovladač je variací na rekordérovou klasiku Panasonicu. Je velmi dobře zpracovaný, přehledný a citlivý. U Panasonicu mi trochu vadí jejich bojkot tlačítka EJECT a ocenil bych i tlačítko MUTE. Je pochopitelné, že chybí, když přístroj nijak neumožňuje korekci své hlasitosti.

  DO zvládne základní ovládání většiny běžných TV

  Bleskový start není zadarmo

  Panasonic už u starších modelů láká zákazníky na okamžitý start přístroje během jediné sekundy. Tak tomu skutečně je, nicméně je toho dosaženo ne zcela elegantní fintou. Pokud je režim rychlého startu aktivován, nepřejde rekordér zcela do Stand-By, pouze utlumí všechny vedlejší systémy, jako displej nebo pevný disk, takže se na pohled opravdu jeví, jako vypnutý. Přístroj je však ve skutečnosti stále pod proudem a to si bere i odpovídající spotřebu. Ta je totiž jen zhruba o 4-9W nižší, než při běžném zapnutí (záleží na stupni aktivace displeje ve Stand-By), kdy si řekne zhruba o 22-25W. Je to tedy poněkud energeticky náročné šidítko. Režim rychlého startu lze zcela vypnout a potom si ve Stand-by řekne už jen o standardní 2W. Probuzení rekordéru potom ale zabere mrzutých čtyřicet sekund!

  Integrace DVB-T

  Můj pocit z dosavadních rekordérů s DVB-T tunerem byl takový, že je tam ten tuner tak nějak naroubován uměle a není zcela a dobře zakomponován do přístroje. Panasonicu se podařilo jak analogový, tak digitální tuner zkrotit a spřáhnout do jednoho funkčního celku. Při prvním zapnutí se hned vyhledají všechny dostupné digitální a následně analogové stanice a všechny se uloží do jednoho programového listu. Lze nastavit několik programových profilů a kanáli libovolně kombinovat, takže třeba pod předvolbou 1 budete mít analogovou Primu, pod předvolbou 2 digitální Novu atd. Takhle nějak to mělo už dávno fungovat!

  Se systémem zobrazování EPG si Panasonic opravdu vyhrál

  Oba tunery jsou přitom dobře citlivé. Analogový kvalitou naladěného signálu nezaostával za mou klasickou TV a obraz z digitálního paketu je limitován pouze kvalitou samotného vysílání.

  Čeština i čitelnost je stoprocentní

  K DVB-T vysílání patří i EPG, a to je opravdu zdařile propracované. Ze základního přehledu, který je na první pohled trochu přehuštěný (je možné ho změnit do přehlednějšího), se lze dostat na vyčerpávající podrobný popis daného pořadu. Čeština se zobrazuje korektně. Z EPG lze také přímo selektovat podle druhu pořadů a lze z něj přímo zadávat časové nahrávání. Analogovému časovači sekunduje funkce ShowView a jeho nastavení je tím také dílem okamžiku.

  Přehrávání: bez ztráty jediného bodu

  To, že si mechanika poradí snad se všemi běžnými existujícími CD a DVD formáty médií už asi nikomu dech nevyrazí. Stejně ani prohlížení obrázků JPEG nebo přehrávání MP3. Opět si ale musíte nejdříve vybrat, který druh souborů chcete přehrávat, což mi osobně vždy vadí. Adresářovou strukturu lze přitom (na značkový produkt) procházet celkem volně a přehledně. Z neznámého důvodu nepodporuje přehrávání WMA souborů.

  Adresářovous trukturu lze volně procházet, vždy však spustíte jen jeden vybraný typ multimédií:(

  Po nedávném testu základního přehrávače Panasonic DVD-S33E, který zcela popíral existenci formátu Xvid, jsem byl trochu nervózní, zda se to nestalo novým pravidlem značky. Naštěstí jsem se přesvědčil, že nikoliv. Nejen, že Xvid hraje skvěle, ale dokonce přehrál všechny testovací soubory včetně Xvidu s GMC, se kterým si jen tak každý mediální přehrávač neporadí.

  DivX titulky jsou koukatelné

  DivX přirozeně hraje také zcela bez problémů. Podporovány jsou české doprovodné titulky formátů SUB, SRT a TXT (jen stejného názvu) s tmavým podkresem. Dovedl bych si představit trochu větší a čitelnější font, ovšem v segmentu rekordérů se užitná hodnota titulků řadí k těm lepším. DivX Ultra nebo Nero Digital se nekoná, to už bychom toho chtěli opravdu moc. Postrádám také běžnou lupu jak na video, tak na obrázky.

  Nic už neuteče

  Je nasnadě, že nejdůležitější je záznam a jeho možnosti. Ani zde si nelze na nic moc stěžovat. Rekordér reaguje rychle na povely a nahrává dle libosti jak na HDD nebo přímo na optický disk. Během nahrávání sice nelze sledovat jiný než nahrávaný kanál, zato Panasonic v tuto dobu nijak neomezuje možnosti přehrávání. Můžete se zpožděním třeba sledovat zrovna nahrávaný pořad a to i na optickém médiu nebo si pustit třeba DVD nebo jakýkoliv již nahraný titul z disku. K dispozici jsou čtyři kvalitativní režimy a funkce přizpůsobení kvality nahrávky zbývajícímu místu na disku. Kvalita nahrávky zvláště z DVB-T tuneru je u prvních dvou kvalitativních režimů nerozeznatelná od živého vysílání. Přístroj nám dokonce dá na výběr, zda uložit video ve formátu 16:9 nebo 4:3. Širokoúhlý film nahraný ve 4:3 má pak osekané kraje a zvětšený výřez, no prostě něco na způsob představy o reprodukci širokoúhlých pořadů na TV Nova. Zvuk je ukládán do Dolby Digital stereo stopy.

  Programování nahrávky z EPG je stejně rychlé jako ze ShowViev

  Pro snadné časování nahrávání udělal Panasonic téměř maximum. K ruce analogu je připraven ShowView a digitální pořady lze nastavit za pár okamžiků přímo z EPG. Žel přístroj není schopen z DVB-T vysílání “vyčíst“ opoždění toho kterého programu, a tak je nutné si ručně přenastavit ukončení nahrávky o nějakou tu minutu, abychom nepřišli o rozuzlení jistě napínavého pořadu.

  Vystřihnutí stupidní reklamy z videa žádný problém

  Konec konců místa na disku je dost a díky výborné střihové editaci lze přebytečné části nahrávky s přesností na jedno políčko vystřihnout. Vystřižení je přitom skutečné a nikoliv jen skrytím označené kapitoly, jak je zvykem u některých jiných přístrojů. Vystřižené sekvence tedy okamžitě uvolní místo na disku dalším nahrávkám.

  Náhledové obrázky můžou být někdy na obtíž, a proto lze zvolit seznamový režim zobrazení titulů

  Přístup ke všem uloženým pořadům je opět rychlý, realizovaný pomocí náhledových miniatur, stejně jako u dříve testovaného LG RH 277H. Na rozdíl od něj však umožňuje přepnutí pouze do seznamu s názvy, což se při větším množství nahrávek hodí. Z pevného disku lze jednoduše libovolné tituly zálohovat prakticky na všechny současné zapisovatelé disky včetně DVD-R DL a DVD+R DL. Pálí přitom ve vysokorychlostním režimu svižně, ale malinko hlučně.

  Stačí vytvořit seznam kopírovaných titulů a spustit rychlé kopírování

   

  Tak už to DVB-T konečně pořádně spusťte!

  To můžeme jen zvolat do éteru, protože konečně máme i pořádný přístroj na zachytávání vysílaných perel:). Nemám rád, když článek vyzní skoro jako placená reklama, ale nedá se nic dělat. Panasonic odvedl dobrou práci a vytknout se mu dá jen chudší konektorová výbava a možná trošičku hlučnější mechanika. Několikrát jsem zaznamenal drobné rozpadání DVB-T obrazu a hlášku o nedostatečném signálu. To je vzhledem k tomu, že venkovní anténa je na dohled od vysílače, podivné. Nicméně nemůžu vyloučit výpadky na straně vysílače. Cenově sice převyšuje i značkové “analogové“ kolegy, ale nějakých 11300Kč, za které se prodává na internetu mi v tomto případě nepřijde jako přemrštěná investice. Notoričtí sledovači nekonečných seriálů možná sáhnou raději po verzi DMR-EX87 s větším diskem. Ten je cca o 1500Kč dražší, ale dělá se zatím jen v černé barvě.

   

  Plusy a mínusy
  + design a zpracování- často ševelící mechanika
  + HDMI s 1080p- málo konektorů a chybí USB
  + výborné zakomponování DVB-T tuneru 
  + čeština 
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  504 Komentáře

  1. ahoj,doresili jste nejak ten problem s vymenou HDD treba za vetsi atd,anebo jestli je nekde ten FV?muzes mi prosim odpovedet treba na maila??diky

  2. Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77
   Známý mi donesl DVD rekordér LG s vadou HDD. Nebyl jsem si
   jistý, jestli je chyba na disku, nebo jinde. Tak jsem ze svého vlastního
   Rekordéru vyndal HDD a šoupnul ho tam. Normálně přehrával a kousek jsem na něj i nahrál. Takže se mi potvrdilo, že ten známého je vadný.
   A teď ten problém: po vrácení disku do mého Panasonica ten napíše na displeji: HDDERR a vysune šuple DVD. Takže jsem ho vrátil do LG a to co jsem nahrál zase smazal. Ale to nepomohlo. Ten hajzl mu nejspíš přepsal fat tabulku a můj PANASONIC s vlastním diskem teď nemluví.
   Na netu jsem se dočetl, že to chce instalační CD. Proto vysunuje šuple.
   Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77. Nikde jsem ho nenašel.
   Díky
   jan.herink@volny.cz

  3. zdravim. Nemá někdo zkušenosti s tím, aby panasonic přečetl externí HDD samsung story? Zatím jsem ho zformátoval na NTFS přes satelitní receiver Ferguson Ariva, ale nepomohlo to. Fat 32 taky nepřečetl. Zkusím zformátovat pomalu přes PC, ale pochybuju, že to pomůže. Nezná někdo fígl, jak na to? Mj domácí kino samsung HTTX30 ho taky nedetekuje. dík za případnou reakci. Jura

  4. Podívejte se ve Windows ve správci disků, zda na disku Samsung Story Station nejsou nějaké další třeba skryté oddíly, které můžou dělat problémy s detekcí disku. Podle popisu "Disky obsahují funkci Samsung Auto Backup pro trvalou ochranu dat, software SecretZoneTM pro šifrování osobních dat a SafetyKey pro zajištění heslem":
   http://pcworld.cz/novinky/samsung-story-station-8130

   Pokud ano, všechny oddíly odstraňte a pak na disku vytvořte jediný oddíl FAT32 například pomocí SwissKnife:
   http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava...

  5. dík za info. Dnes jsem zformátoval disk, ale na NTFS, aby tam šly i soubory větší než 4 GB, tak uvidím, co to bude dělat. Dám sem pak výsledek.

  6. Dobrý den, mám dmr-ex77 a pokud naladím digitální vysílání - mám sice nádherný obraz, bohužel mi ale nejde zvuk. Zapojení je následovné - anténa do rekordéru a z rekordéru skartem do tv. už jsem zkoušel vše možné, ale nefunguje mi to. Vypadá to, jako by rekordér neposílal zvuk. Skart jsem si u tv ověřil - funguje bez problémů.

  7. Zkoušel jste v rekordéru přehrát například standardní originální DVD s nějakým filmem? Ideální je pro jistotu u filmu zvolit stereo (2.0) zvukovou stopu. Tímto testem se ověří, zda je chyba někde ve spojení rekordér - TV, nebo například v nastavení tuneru rekordéru.

   Předpokládám, že to ověření funkčnosti SCARTu na TV jste prováděl s jiným přístrojem (třeba DVD přehrávačem), ale SCART-SCART kabel jste při testu používal ten samý, který máte nyní zapojený do rekordéru - aby se vyloučila chyba kabelu.

   Panasonic DMR-EX77 nemám, ale procházel jsem manuál a nějakou možnou zradu v nastavení jsem nenašel - například že by nefungoval současně digitální zvuk po optice a analogový po SCARTu.

   Ještě mě napadá udělat kompletní reset přístroje podle návodu na straně 83 a potom jeho nové nastavení.

   A poslední možnost by asi byla "vytáhnout" zvuk z rekordéru z digitálního optického výstupu zvuku (pokud máte AV Receiver) nebo z analogového výstupu zvuku (pokud máte třeba stereo zesilovač, věž s AUX vstupem a podobně)

  8. Pokud tím myslíte bezproblémové přehrávání DVD disku vloženého do DVD mechaniky rekordéru, pak je jasné, že chyba nemůže být ve spojení mezi rekordérem a TV. Příčiny mě napadají následující:

   1) chyba v nastavení rekordéru (pak by měl pomoct reset a nové nastavení)

   2) závada rekordéru (tuneru a podobně) - zde by se dal vyzkoušet příjem nějaké TV stanice vysílané analogově (pokud v dosahu ještě nějaký analogový vysílač vysílá), případně rozhlasové stanice v DVB-T

   3) chyba ve firmwaru rekordéru - zde by měla pomoct jeho aktualizace, jenže odkaz na stažení už nefunguje (viz níže v diskuzi)

   4) problém se společnou anténou třeba v paneláku by asi být neměl, ale zkusit vlastní anténu nebo jen kus drátu můžete - to se mi ale zdá jako velice nepravděpodobná příčina

  9. Když do EX77 nahraji třeba 1 multiplex, nahrají se jednotlivé TV v pořadí CT2, CT24, CT1, CT4. Pokud zmáčknu na dálkovém ovladači tlačítko č. 1 je zvolena CT 2. Nevím, jak to provést, aby po po sepnutí tlačítka č. 1 byla zvolena CT 1. U televize Panasonic to jde. Jde to samozřejmě editací profilů, ale to nemá vliv na tlačítka. Také po zrušení multiplexu se slabým signálem a nahrazením ho stejným se silnějším signálem, zůstávají názvy kanálů ze zrušeného multiplexu na kterých již není žádný signál na svém místě a zbytečně tam zavazí. Z toho důvodu mám např. kanál Prima až na 23 místě přestože mohu nahrávat jen z 10 programů. Lze vůbec editovat a rušit nefunkční kanály kompletně bez vymazání hardisku? Děkuji za odpověď.

  10. Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77
   Známý mi donesl DVD rekordér LG s vadou HDD. Nebyl jsem si
   jistý, jestli je chyba na disku, nebo jinde. Tak jsem ze svého vlastního
   Rekordéru vyndal HDD a šoupnul ho tam. Normálně přehrával a kousek jsem na něj i nahrál. Takže se mi potvrdilo, že ten známého je vadný.
   A teď ten problém: po vrácení disku do mého Panasonica ten napíše na displeji: HDDERR a vysune šuple DVD. Takže jsem ho vrátil do LG a to co jsem nahrál zase smazal. Ale to nepomohlo. Ten hajzl mu nejspíš přepsal fat tabulku a můj PANASONIC s vlastním diskem teď nemluví.
   Na netu jsem se dočetl, že to chce instalační CD. Proto vysunuje šuple.
   Chtěl bych poprosit o zaslání firmware pro DMR-EX77. Nikde jsem ho nenašel.
   Díky
   jan.herink@volny.cz

  11. Ahoj,když vložím paměťovou kartu sd 16 GB do videorekordéru,hlási mi to,že je karta nekompatibilní,Proč?Tu samou kartu ale 512 MB mi to vezme.Děkuji za odpovědi

  12. Dobrý den,

   chtěl sem poprosit o radu. Mám Panasonic dmr-ex77 a při sledování TV přes rekordér je špatný zvuk (chrčí).Nevíte co s tim.

   Předem děkuji za odpověď

  13. Mám EX87 a chrčí jen některé programy. Zato při sledování videa VHS při zapojení VHS -> EX87 -> TV to chrčí vždy, když je zapnutý EX87. Když je ve Stand By módu, nic nechrčí. Zatím jsem ale nezjistil proč. Testoval jsem i uzemění el.zásuvky, ale to je OK. Takže neporadím, ale nejsi sám.

  14. Pozoruji stejný problém u jednoho zákazníka. Propojení po HDMI zvuk chrčí, ale jen u externího vstupu a DVB-T.(DMR EX77 a Viera TQFF554). Zatím všechny pokusy bez výsledku.

   Mimo jiné stejný problém mi dělá Panasonic IP-TV propoj HDMI na monitor PC je nutné dodržovat pořadí zapnutí první IP potom monitor pak je vše OK

  15. Tak jsem si přinesl stroj z opravy. Vyměnili IO s 20 a více vývody za 202 kč,- bez DPH a je po problému. Práce ovšem za 900 kč,- bez DPH. Celkem tedy 1335 kč,- s DPH. Lepší , než kupovat nový.

  16. Dobrý den,

   a kde jste to nechal opravit? Já volal do jednoho servisu a tam mi řekli, že jen diagnostika bude stát 1900Kč !! Předem děkuji za odpověď.

  17. taky to řeším, zvuk je evidentně zkreslený, pokud se jako zdroj signálu použije DVB-T, ať napřímo nebo při přehrávání nahraných filmů z něho. Při přehrávání z DVD disků je zvuk čistý. Rekordér má za sebou opravu, kdy nejprve vyschl kondenzátor v měniči napětí, pak odešla nějaká dioda. To je opraveno, ale zkreslení zůstalo. Řešil jste to někdo, nebo i vyřešil?

  18. Mohl byste mi prosím někdo poradit: můj Panasonic dmr-ex77 na anténním výstupu (panelák s STA a centrálními"krabičkami") najde 6 slovenských digit,kanálů a cca 8 českých analogových. Nová TV na tomtéž výstupu najde
   28 TV a rozhlasových kanálů + stejné analogové. Dá se s tím něco dělat -je chyba v Panasonic dmr-ex77 ? Díky za radu. Jarda

  19. Dobrý den, mohl by jste mi něko řící, jestli je to normální, že mi na Panasonicu DMR-EX77 se nenačtou dvd RW- , ani R-. 6ádné ani nahrané, ani prázdné. Přitom Dvd Ram a RW+ i R+ to čte rychle a dobře. Děkuji Milan.

  20. Dobrý den, mám dmr-ex77 a pokud naladím digitální vysílání - mám sice nádherný obraz, bohužel mi ale nejde zvuk. Zapojení je následovné - anténa do rekordéru a z rekordéru skartem do tv. už jsem zkoušel vše možné, ale nefunguje mi to. Vypadá to, jako by rekordér neposílal zvuk. Skart jsem si u tv ověřil - funguje bez problémů.

  21. dobrý den mám dvd rekordér Panasonic dmr ex 768,kde mě odešla mechanika,jde dát druhá mechanika-ta samá z druhého přístroje aniž bych musel něco spárovat?vím že hdd je spárovaná se zákl.deskou,hdd tam mám v pořádku.

  22. mam už dlouho dvd rekorder Panasonic DMR-EX77 160GB a byl jsem spokojeny jak fungoval,ale ted mi nechce nacist ani jedno dvd a ani dvd-ram ostatni funkce fungujou.Je pravda ze byl 1 mesic vyply i z elektriky a po zapnuti mam tenhle problem.

  23. Mam videorekorder Panasonik DMR-EX77 160GB. Jsem velmi spokoný ale někde
   se mě stratil návod. Nyní bych ho nutně potřeboval. Byl by někdo tak hodný a poradil mě kde bych si ho mohl opatři. Děkkuji za odpověď.
   Můj emeil je olda.polacek@seznam.cz

  24. Dokázal by někdo u tohoto zařízení nějakým upgradem nebo nějakou fintou aby to přijímalo i DVB-T kodek H265? Jsem ochotný investovat cca do 5 tis Kč. Děkuji

  25. Chápu lásku k oblíbenému přístroji. Byť je DVB-T tuner v modulu (stříbrná součástka vpravo nahoře na jednom z obrázků), který by se dal hardwarově obměnit snadno, tak to nejspíše snadné vůbec nebude. Nicméně přístroj má SCART vstup, ke kterému můžete připojit DVB-T2 externí tuner. Kvalita obrazu bude nejspíše bídná. Raději investujte 5 tisíc do jiného přístroje...
  26. No a do jakého? Odpovídající přístroj od Panasonic s H265 stojí nejméně 15 tisíc. A STB které jsou na trhu mají naprosto tragicky nepřehledné EPV. Místo aby využili plochu obrazovky k co možná největší tabulce přehledu pořadů, tak tam je přes půl obrazovky aktuální náhled aktuálního pořadu. Taky nemají vyznačení pořadu zadaných již v časovači atd. A předpokládám že předřadit STB před tento recorder mi nijak nepomůže.

  27. Pokud vám jde o příjem programů a jejich nahrávání, doporučil bych některý z vyšších modelu společnosti VU+ Jsou to sice primárně satelitní přijímače, ale stejně tak podporují DVB-T2 (některé rovnou, do některých se přidá tuner, u některých prodejců si je například nakonfigurujete namísto s DVB-S2 tunerem jako DVB-T2 only). Kladou sice vyšší nároky na nastavení, ale potom to stojí za to. Respektive pokud nejste trochu zběhlý, tak alespoň někoho, kdo vám to na začátku rozběhá a nastaví. Výsledek je skvělý. Včetně takové srandy, kdy si EPG můžete prohlížet na počítači nebo na mobilu a nastavovat si nahrávání z něj. Ona nutnost do-nastavení vyplývá z toho, že v základu je vzhled rozhraní spíše strohý, ale relativně snadno si lze zvolit z desítek jiných vzhledů, které vyhovují lépe v tom, jak a které informace jsou zobrazeny. Nemluvě o tom, že jde o přístroje, které nabízí nejširší možnosti toho si je upravit z hlediska chování a rozhraní k obrazu svému. https://www.czc.cz/vu-uno-4k-se-1x-dual-dvb-t2-mtsif/252482/produkt
  28. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu